Herrar Division 4 (2017/18)

Gruppspel
Herrar Division 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-29 19:30 230250006 IF Trym - IBF Antvarden U-lag 4 - 3 Alen Turcinhodzic, Patricio Boiardt Vammarskolan
2017-09-29 19:40 230250004 Bergs IK U-lag - Solfjäderstaden IBK U-lag 1 - 8 Jesper Liedberg, Emil Magnusson Ljungsbro Sporthall
2017-10-01 19:30 230250002 Ledberg IBF U-lag - Borensberg IBC U-lag 6 - 8 Mikael Pettersson, Tom Nilsson Kärnahallen
2017-11-19 14:30 230250001 IBK Succé U-lag - Rimforsa IF U-lag 8 - 4 Jakob Flodell, Emil Glenngård Kärnahallen
2017-10-06 19:15 230250008 Solfjäderstaden IBK U-lag - Ledberg IBF U-lag 7 - 3 Hampus Larsson, Andreas Weckfors Motala Sporthall
2017-10-08 12:30 230250012 Borensberg IBC U-lag - IF Trym 9 - 8 David Björketun, Jesper Jonsson Hällaskolan
2017-10-08 14:15 230250009 Linköping IBK Ungdom U-lag Röd - Hjulsbro IK 9 - 8 Emil Glenngård, Christian Jarl Folkungahallen
2017-10-08 15:00 230250010 IBF Antvarden U-lag - Bergs IK U-lag 7 - 4 Tom Nilsson, Patricio Boiardt Överums Sporthall
2017-10-13 19:30 230250018 IF Trym - Linköping IBK Ungdom U-lag Röd 8 - 9 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Vammarskolan
2017-10-14 11:45 230250015 Hjulsbro IK - Solfjäderstaden IBK U-lag 8 - 7 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Rydshallen
2017-10-14 18:00 230250014 Ledberg IBF U-lag - Rimforsa IF U-lag 13 - 4 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Kärnahallen
2017-10-15 15:30 230250013 IBK Succé U-lag - Borensberg IBC U-lag 6 - 10 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Kärnahallen
2017-10-20 19:15 230250024 Solfjäderstaden IBK U-lag - IF Trym 7 - 4 Toivo Andersson, Alexander Johansson Motala Sporthall
2017-10-21 15:00 230250022 Borensberg IBC U-lag - Bergs IK U-lag 13 - 5 Christian Jarl, Daniel Lindbom-Rydell Hällaskolan
2017-10-21 16:00 230250021 Rimforsa IF U-lag - Hjulsbro IK 15 - 13 Peter Ström, Thomas Nystrand Åsundahallen
2017-10-22 12:45 230250019 Linköping IBK Ungdom U-lag Röd - IBK Succé U-lag 12 - 5 Henric Lundeborg, Peter Persson Kärnahallen
2017-10-22 15:30 230250020 IBF Antvarden U-lag - Ledberg IBF U-lag 4 - 5 Christian Jarl, Daniel Lindbom-Rydell Överums Sporthall
2017-10-28 18:30 230250025 IBK Succé U-lag - IBF Antvarden U-lag 5 - 8 Emil Glenngård, Martin Eriksson Kärnahallen
2017-10-29 14:30 230250027 Hjulsbro IK - Borensberg IBC U-lag 9 - 6 Emil Glenngård, Martin Eriksson Skäggetorpshallen
2017-10-29 16:15 230250026 Ledberg IBF U-lag - Linköping IBK Ungdom U-lag Röd 8 - 4 Oscar Bard, Hampus Larsson Kärnahallen
2017-10-29 16:45 230250028 Bergs IK U-lag - Rimforsa IF U-lag 3 - 8 Emil Glenngård, Martin Eriksson Skäggetorpshallen
2017-11-03 19:15 230250033 Solfjäderstaden IBK U-lag - IBK Succé U-lag WO (5 - 0) Motala Sporthall
2017-11-05 14:30 230250034 Linköping IBK Ungdom U-lag Röd - Bergs IK U-lag 21 - 4 Jakob Flodell, David Björketun Folkungahallen
2017-11-05 15:00 230250032 IBF Antvarden U-lag - Hjulsbro IK 12 - 7 Roger Balogh, Peter Persson Överums Sporthall
2017-11-27 19:30 230250036 Rimforsa IF U-lag - IF Trym 12 - 9 Mikael Pettersson, Tom Nilsson Åsundahallen
2017-11-08 19:30 230250039 IF Trym - Bergs IK U-lag 8 - 11 David Björketun, Emil Glenngård Vammarskolan
2017-11-10 19:30 230250037 IBK Succé U-lag - Hjulsbro IK 10 - 4 Oscar Bard, Hampus Larsson Kärnahallen
2017-11-12 12:30 230250041 Borensberg IBC U-lag - Linköping IBK Ungdom U-lag Röd 7 - 11 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Hällaskolan
2017-11-12 17:00 230250042 Solfjäderstaden IBK U-lag - IBF Antvarden U-lag 14 - 2 Emil Glenngård, Emil Magnusson Motala Sporthall
2017-11-18 11:15 230250043 Bergs IK U-lag - Ledberg IBF U-lag 4 - 11 Oscar Bard, Hampus Larsson Kärnahallen
2017-11-18 11:45 230250045 Hjulsbro IK - IF Trym 20 - 3 Jakob Flodell, Emil Glenngård Rydshallen
2017-11-18 15:15 230250046 Linköping IBK Ungdom U-lag Röd - Rimforsa IF U-lag 3 - 8 Johan Wiggur, Magnus Jakobsson Folkungahallen
2017-11-19 12:30 230250047 Borensberg IBC U-lag - Solfjäderstaden IBK U-lag 7 - 9 Roger Balogh, Peter Persson Hällaskolan
2017-11-25 14:45 230250051 Ledberg IBF U-lag - IF Trym 10 - 3 Peter Ström, Thomas Nystrand Kärnahallen
2017-11-25 15:00 230250052 Rimforsa IF U-lag - Solfjäderstaden IBK U-lag 7 - 12 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Åsundahallen
2017-11-26 15:30 230250050 IBK Succé U-lag - Bergs IK U-lag 5 - 4 e.förl. William Wengelin, Oscar Bard Kärnahallen
2017-12-06 19:30 230250054 IBF Antvarden U-lag - Borensberg IBC U-lag 15 - 2 Peter Ström, Daniel Johansson Överums Sporthall
2017-12-01 19:15 230250056 Bergs IK U-lag - Hjulsbro IK 5 - 9 Oscar Bard, Hampus Larsson Kärnahallen
2017-12-03 12:30 230250058 Borensberg IBC U-lag - Rimforsa IF U-lag 11 - 8 Jimmy Eliasson, Jesper Liedberg Hällaskolan
2017-12-03 15:00 230250060 IBF Antvarden U-lag - Linköping IBK Ungdom U-lag Röd 10 - 12 Peter Ström, Roger Balogh Överums Sporthall
2017-12-03 15:45 230250055 Ledberg IBF U-lag - IBK Succé U-lag 10 - 2 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Kärnahallen
2017-12-09 15:15 230250064 Rimforsa IF U-lag - IBF Antvarden U-lag 13 - 7 William Wengelin, David Björketun Åsundahallen
2017-12-09 18:45 230250061 IBK Succé U-lag - IF Trym 5 - 2 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Kärnahallen
2017-12-10 11:00 230250066 Linköping IBK Ungdom U-lag Röd - Solfjäderstaden IBK U-lag 4 - 6 Daniel Hermansson, Johan Nordlander Folkungahallen
2017-12-10 19:30 230250062 Hjulsbro IK - Ledberg IBF U-lag 2 - 6 Peter Persson, Roger Balogh Kärnahallen
2017-12-15 19:15 230250070 Solfjäderstaden IBK U-lag - Bergs IK U-lag 6 - 5 Jakob Flodell, Roger Balogh Motala Sporthall
2017-12-16 15:00 230250067 Rimforsa IF U-lag - IBK Succé U-lag 7 - 10 Peter Ström, William Wengelin Åsundahallen
2017-12-17 12:30 230250068 Borensberg IBC U-lag - Ledberg IBF U-lag 4 - 12 Peter Ström, Roger Balogh Hällaskolan
2017-12-17 15:00 230250072 IBF Antvarden U-lag - IF Trym 8 - 3 Osame Hammadi, Daniel Hermansson Överums Sporthall
2018-01-12 19:30 230250078 IF Trym - Borensberg IBC U-lag 10 - 8 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Vammarskolan
2018-01-13 18:00 230250076 Bergs IK U-lag - IBF Antvarden U-lag 9 - 10 Daniel Hermansson, Henric Lundeborg Ljungsbro Sporthall
2018-01-14 15:30 230250075 Hjulsbro IK - Linköping IBK Ungdom U-lag Röd 5 - 6 e.förl. Peter Ström, Thomas Nystrand Kärnahallen
2018-01-14 17:45 230250074 Ledberg IBF U-lag - Solfjäderstaden IBK U-lag 7 - 1 Peter Ström, Thomas Nystrand Kärnahallen
2018-01-19 19:15 230250081 Solfjäderstaden IBK U-lag - Hjulsbro IK 11 - 4 Roger Balogh, Johan Nordlander Motala Sporthall
2018-01-19 19:15 230250084 Linköping IBK Ungdom U-lag Röd - IF Trym 15 - 7 Oscar Bard, Hampus Larsson Rydshallen
2018-01-20 15:00 230250080 Rimforsa IF U-lag - Ledberg IBF U-lag 8 - 4 Oscar Bard, Hampus Larsson Åsundahallen
2018-01-21 14:00 230250079 Borensberg IBC U-lag - IBK Succé U-lag 12 - 4 Oscar Bard, Hampus Larsson Hällaskolan
2018-01-26 20:00 230250090 IF Trym - Solfjäderstaden IBK U-lag 7 - 10 Mikael Pettersson, William Wengelin Vammarskolan
2018-01-27 13:15 230250085 IBK Succé U-lag - Linköping IBK Ungdom U-lag Röd 5 - 4 Emil Glenngård, David Björketun Kärnahallen
2018-01-27 14:15 230250087 Hjulsbro IK - Rimforsa IF U-lag 10 - 11 Denis Ogresevic, Elvis Ogresevic Ekholmskolan
2018-01-28 16:00 230250088 Bergs IK U-lag - Borensberg IBC U-lag 6 - 9 Emil Glenngård, Roger Balogh Kärnahallen
2018-01-28 19:30 230250086 Ledberg IBF U-lag - IBF Antvarden U-lag 7 - 3 William Wengelin, Jakob Flodell Kärnahallen
2018-02-02 19:15 230250092 Linköping IBK Ungdom U-lag Röd - Ledberg IBF U-lag 5 - 7 Roger Balogh, Peter Persson Kärnahallen
2018-02-03 13:00 230250091 IBF Antvarden U-lag - IBK Succé U-lag 10 - 11 e.förl. Peter Persson, Håkan Karlsson Överums Sporthall
2018-02-03 14:00 230250093 Borensberg IBC U-lag - Hjulsbro IK 8 - 9 Göran Karlsson, Denis Ogresevic Hällaskolan
2018-02-03 15:15 230250094 Rimforsa IF U-lag - Bergs IK U-lag 16 - 3 Claes Waernholm, Jesper Jonsson Åsundahallen
2018-02-09 20:00 230250102 IF Trym - Rimforsa IF U-lag 7 - 24 Roger Balogh, Peter Persson Vammarskolan
2018-02-10 13:00 230250099 IBK Succé U-lag - Solfjäderstaden IBK U-lag 8 - 6 Jakob Flodell, William Wengelin Folkungahallen
2018-02-11 10:15 TK beslut 2018-02-20 230250098 Hjulsbro IK - IBF Antvarden U-lag WO (5 - 0) Emil Glenngård, Martin Eriksson Rydshallen
2018-02-11 11:00 230250100 Bergs IK U-lag - Linköping IBK Ungdom U-lag Röd 7 - 14 Roger Balogh, Peter Persson Skäggetorpshallen
2018-02-17 12:15 230250103 Hjulsbro IK - IBK Succé U-lag 12 - 11 e.förl. Johan Nordlander, William Wengelin Kärnahallen
2018-02-17 15:00 230250105 Bergs IK U-lag - IF Trym 9 - 10 Emil Glenngård, Martin Eriksson Ljungsbro Sporthall
2018-02-18 15:00 230250107 Linköping IBK Ungdom U-lag Röd - Borensberg IBC U-lag 12 - 6 David Björketun, Jesper Jonsson Folkungahallen
2018-02-18 15:00 230250108 IBF Antvarden U-lag - Solfjäderstaden IBK U-lag 8 - 10 Christian Jarl, Daniel Lindbom-Rydell Överums Sporthall
2018-02-12 19:30 230250112 Rimforsa IF U-lag - Linköping IBK Ungdom U-lag Röd 9 - 7 William Wengelin, Daniel Lindbom-Rydell Åsundahallen
2018-02-23 19:30 230250111 IF Trym - Hjulsbro IK 8 - 13 Daniel Hermansson, Osame Hammadi Vammarskolan
2018-02-24 14:00 230250109 Ledberg IBF U-lag - Bergs IK U-lag 10 - 4 Oscar Bard, Hampus Larsson Kärnahallen
2018-02-26 20:00 230250113 Solfjäderstaden IBK U-lag - Borensberg IBC U-lag 7 - 2 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Motala Sporthall
2018-03-02 20:00 230250117 IF Trym - Ledberg IBF U-lag 13 - 9 Toivo Andersson, Alexander Johansson Vammarskolan
2018-03-03 12:30 230250120 Borensberg IBC U-lag - IBF Antvarden U-lag 7 - 10 Hampus Larsson, Jesper Liedberg Hällaskolan
2018-03-03 19:00 230250116 Bergs IK U-lag - IBK Succé U-lag 6 - 9 Peter Ström, Thomas Nystrand Ljungsbro Sporthall
2018-03-04 19:15 230250118 Solfjäderstaden IBK U-lag - Rimforsa IF U-lag 8 - 5 Roger Balogh, Peter Persson Motala Sporthall
2018-03-09 19:00 230250124 Rimforsa IF U-lag - Borensberg IBC U-lag 11 - 7 Johan Wiggur, Magnus Jakobsson Åsundahallen
2018-03-10 10:45 230250121 IBK Succé U-lag - Ledberg IBF U-lag 7 - 5 Mikael Pettersson, Daniel Lindbom-Rydell Kärnahallen
2018-03-10 13:00 230250126 Linköping IBK Ungdom U-lag Röd - IBF Antvarden U-lag 12 - 9 Johan Wiggur, Magnus Jakobsson Kärnahallen
2018-03-11 13:00 230250122 Hjulsbro IK - Bergs IK U-lag 10 - 8 Peter Ström, William Wengelin Kärnahallen
2018-03-16 19:15 230250132 Solfjäderstaden IBK U-lag - Linköping IBK Ungdom U-lag Röd 9 - 4 Christian Jarl, Daniel Lindbom-Rydell Motala Sporthall
2018-03-16 19:30 230250127 IF Trym - IBK Succé U-lag 6 - 18 Tom Nilsson, Jimmy Eliasson Vammarskolan
2018-03-16 19:30 230250130 IBF Antvarden U-lag - Rimforsa IF U-lag 4 - 9 Johan Wiggur, Martin Eriksson Överums Sporthall
2018-03-18 19:30 230250128 Ledberg IBF U-lag - Hjulsbro IK 7 - 6 Roger Balogh, Peter Persson Kärnahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Solfjäderstaden IBK U-lag 18 15 0 (0) 3 143-86 57 45
2. Ledberg IBF U-lag 18 13 0 (0) 5 140-89 51 39
3. Rimforsa IF U-lag 18 12 0 (0) 6 179-139 40 36
4. Linköping IBK Ungdom U-lag Röd 18 10 1 (1) 7 164-128 36 32
5. IBK Succé U-lag 18 9 3 (2) 6 129-127 2 32
6. Hjulsbro IK 18 8 2 (1) 8 154-143 11 27
7. IBF Antvarden U-lag 18 7 1 (0) 10 130-139 -9 22
8. Borensberg IBC U-lag 18 7 0 (0) 11 136-158 -22 21
9. IF Trym 18 4 0 (0) 14 120-200 -80 12
10. Bergs IK U-lag 18 1 1 (0) 16 98-184 -86 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis