H5 (2017/18)

Gruppspel
H5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-22 20:00 170005005 IBK Östhammar U - IBF Roslagsalliansen U 4 - 4 Thomas Tanskanen, Anders Leander Frösåkersskolan
2017-09-23 13:00 170005004 Stenhagens KK - Fyrislunds BK 5 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2017-09-23 16:00 170005001 Uppsala Teknologer U - SK Vide U 6 - 7 Bo Pettersson Loklint, Theodor Jonsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-09-23 16:30 170005002 Arlanda IBK - Väddö IF 7 - 6 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Ekilla Sporthall
2017-09-24 13:00 170005003 Enköpings IBK U - Storvreta IBK U 3 - 4 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson S:t Ilianshallen
2017-09-30 15:15 170005009 Stenhagens KK - Arlanda IBK 6 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Stenhagen BoKC
2017-10-01 13:30 170005011 IS Saga U - Fyrislunds BK 3 - 3 Ronnie Eriksson, Handrin Thunkvist IFU Arena – DHinox
2017-10-01 15:00 170005008 Storvreta IBK U - SK Vide U 5 - 4 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Vattholma Sporthall
2017-10-01 15:00 170005010 IBF Roslagsalliansen U - Enköpings IBK U 4 - 3 Thomas Tanskanen, Per Ericsson Sportcentrum
2017-10-01 15:30 170005007 Väddö IF - Uppsala Teknologer U 7 - 11 Peter Alenbring, Anders Leander Vikingahallen
2017-10-05 19:30 170005015 SK Vide U - IBF Roslagsalliansen U 8 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Alsike sporthall
2017-10-06 19:30 170005016 Arlanda IBK - IS Saga U 12 - 5 Thomas Larsson, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2017-10-07 13:30 170005018 Fyrislunds BK - IBK Östhammar U 8 - 6 Rohnny Åhman, Anders Leander IFU Arena – DHinox
2017-10-08 11:20 170005013 Uppsala Teknologer U - Storvreta IBK U 6 - 5 Pierre Engström, Per Ericsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-10-08 15:00 170005014 Väddö IF - Stenhagens KK 6 - 12 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Vikingahallen
2017-10-14 12:15 170005023 IBK Östhammar U - Arlanda IBK 1 - 7 Nick Kyller, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2017-10-14 13:00 170005019 Stenhagens KK - Uppsala Teknologer U 8 - 4 Frida Lanzaro, Michaela Pålsson Stenhagen BoKC
2017-10-14 15:30 170005021 IS Saga U - Väddö IF 8 - 8 Victor Flemström, Ronnie Eriksson IFU Arena – DHinox
2017-10-14 17:10 170005024 Fyrislunds BK - Enköpings IBK U 5 - 3 Victor Flemström, Ronnie Eriksson IFU Arena – DHinox
2017-10-15 14:00 170005020 IBF Roslagsalliansen U - Storvreta IBK U 5 - 5 Rohnny Åhman, Jörgen Olsson Sportcentrum
2017-10-20 19:30 170005030 Arlanda IBK - Enköpings IBK U 19 - 4 Thomas Larsson, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2017-10-21 13:00 170005026 Stenhagens KK - IS Saga U 5 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Stenhagen BoKC
2017-10-21 16:20 170005025 Uppsala Teknologer U - IBF Roslagsalliansen U 8 - 2 Anders Leander, Peter Alenbring IFU Arena – DHinox
2017-10-21 17:50 170005029 SK Vide U - Fyrislunds BK 0 - 8 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Alsike sporthall
2017-10-22 15:00 170005028 Väddö IF - IBK Östhammar U 6 - 5 Anders Leander, Peter Alenbring Vikingahallen
2017-10-26 20:45 170005036 Arlanda IBK - SK Vide U 11 - 0 Thomas Larsson, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2017-10-28 13:45 170005033 IBK Östhammar U - Stenhagens KK 2 - 11 Tony Nyberg, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2017-10-29 13:00 170005035 Enköpings IBK U - Väddö IF 7 - 8 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2017-10-29 17:30 170005031 IS Saga U - Uppsala Teknologer U 6 - 6 Jonas Backman, Oliver Halvarsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-11-14 20:15 170005034 Fyrislunds BK - Storvreta IBK U 3 - 4 Fabian Fahimi, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-11-07 20:45 170005038 IS Saga U - IBK Östhammar U 1 - 4 Pierre Engström, Bo Pettersson Loklint IFU Arena – DHinox
2017-11-08 20:30 170005040 Stenhagens KK - Enköpings IBK U 5 - 6 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Stenhagen BoKC
2017-11-09 19:30 170005039 IBF Roslagsalliansen U - Fyrislunds BK 10 - 5 Jonas Nordqvist, Thomas Tanskanen Sportcentrum
2017-11-09 19:30 170005042 Väddö IF - SK Vide U 7 - 0 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Vikingahallen
2017-11-10 19:30 170005041 Storvreta IBK U - Arlanda IBK 1 - 8 Per-Olof Svensson, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-11-17 19:30 170005046 Arlanda IBK - IBF Roslagsalliansen U 8 - 2 Victor Flemström, Christoffer Stenlund Ekilla Sporthall
2017-11-18 12:20 170005047 SK Vide U - Stenhagens KK 4 - 3 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman Alsike sporthall
2017-11-18 15:00 170005043 IBK Östhammar U - Uppsala Teknologer U 4 - 10 Anders Leander, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2017-11-19 11:15 170005045 Enköpings IBK U - IS Saga U 10 - 6 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2017-11-19 15:00 170005048 Väddö IF - Storvreta IBK U 3 - 4 Peter Alenbring, Pontus Orebrand Vikingahallen
2017-11-25 15:00 170005054 Stenhagens KK - Storvreta IBK U 7 - 9 Arvid Englund, Michaela Pålsson Stenhagen BoKC
2017-11-25 15:30 170005050 IBK Östhammar U - Enköpings IBK U 4 - 4 Anders Leander, Peter Astner Frösåkersskolan
2017-11-26 14:20 170005049 Uppsala Teknologer U - Fyrislunds BK 7 - 8 Anders Holm, Jörgen Olsson IFU Arena – DHinox
2017-11-26 17:00 170005053 IBF Roslagsalliansen U - Väddö IF 7 - 6 Tony Nyberg, Thomas Tanskanen Sparbankshallen
2017-11-26 18:45 170005052 IS Saga U - SK Vide U 8 - 3 Joakim Ottosson, Arvid Englund IFU Arena A
2017-12-01 19:30 170005056 Arlanda IBK - Fyrislunds BK 11 - 8 Christoffer Stenlund, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2017-12-02 13:00 170005060 Stenhagens KK - IBF Roslagsalliansen U 9 - 2 Fabian Fahimi, Jonas Nordqvist Stenhagen BoKC
2017-12-02 19:00 170005057 SK Vide U - IBK Östhammar U 1 - 4 Oliver Halvarsson, Christoffer Stenlund Alsike sporthall
2017-12-03 13:15 170005055 Enköpings IBK U - Uppsala Teknologer U 3 - 5 Fabian Fahimi, Handrin Thunkvist S:t Ilianshallen
2017-12-03 15:30 170005059 Storvreta IBK U - IS Saga U 7 - 4 Peter Astner, Ronnie Eriksson Vattholma Sporthall
2017-12-08 20:00 170005061 Uppsala Teknologer U - Arlanda IBK 4 - 8 Pierre Engström, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-12-08 20:00 170005062 Enköpings IBK U - SK Vide U 6 - 1 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2017-12-09 16:00 170005064 IBK Östhammar U - Storvreta IBK U 4 - 2 Ian Engblom, Mikael Rosenius Frösåkersskolan
2017-12-10 10:10 170005063 Fyrislunds BK - Väddö IF 6 - 6 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2017-12-10 15:10 170005066 IS Saga U - IBF Roslagsalliansen U 5 - 6 Pierre Engström, Thomas Tanskanen IFU Arena – DHinox
2017-12-16 08:30 170005070 Fyrislunds BK - Stenhagens KK 8 - 8 Ian Engblom, Mikael Rosenius IFU Arena – DHinox
2017-12-16 12:00 170005068 Väddö IF - Arlanda IBK 5 - 12 Anders Leander, Thomas Tanskanen Vikingahallen
2017-12-16 15:20 170005067 SK Vide U - Uppsala Teknologer U 1 - 4 Fabian Fahimi, Peter Astner Alsike sporthall
2017-12-17 17:00 170005071 IBF Roslagsalliansen U - IBK Östhammar U 7 - 3 Peter Astner, Anders Leander Sparbankshallen
2018-01-21 15:00 170005069 Storvreta IBK U - Enköpings IBK U 11 - 4 Per Ericsson, Rasmus Pehkonen Vattholma Sporthall
2018-01-12 19:30 170005075 Arlanda IBK - Stenhagens KK 9 - 6 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2018-01-12 20:10 170005077 Fyrislunds BK - IS Saga U 8 - 3 Pierre Engström, Jonas Tidsjö IFU Arena - Upplands Energi
2018-01-13 10:15 170005074 SK Vide U - Storvreta IBK U 4 - 8 Ian Engblom, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2018-01-13 11:50 170005073 Uppsala Teknologer U - Väddö IF 5 - 1 Handrin Thunkvist, Thomas Tanskanen IFU Arena – DHinox
2018-01-14 13:00 170005076 Enköpings IBK U - IBF Roslagsalliansen U 6 - 1 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2018-01-16 20:45 170005082 IS Saga U - Arlanda IBK 3 - 7 Lars Halvarsson, Jonas Nordqvist IFU Arena – DHinox
2018-01-19 19:00 170005081 IBF Roslagsalliansen U - SK Vide U 7 - 5 Tony Nyberg, Mattias Hernandez-Börjesson Sportcentrum
2018-01-19 19:30 170005080 Stenhagens KK - Väddö IF 6 - 4 Fabian Fahimi, Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2018-01-20 16:30 170005084 IBK Östhammar U - Fyrislunds BK 6 - 2 Ronnie Eriksson, Per Ericsson Frösåkersskolan
2018-02-18 14:00 170005079 Storvreta IBK U - Uppsala Teknologer U 4 - 4 Per Ericsson, Jan-Olov Cederholm Vattholma Sporthall
2018-01-25 20:15 170005089 Arlanda IBK - IBK Östhammar U 12 - 4 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2018-01-26 20:10 170005085 Uppsala Teknologer U - Stenhagens KK 5 - 4 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm IFU Arena - Upplands Energi
2018-01-27 12:00 170005087 Väddö IF - IS Saga U 8 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Vikingahallen
2018-01-28 13:00 170005090 Enköpings IBK U - Fyrislunds BK 3 - 5 Per Ericsson, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
2018-01-28 13:20 170005086 Storvreta IBK U - IBF Roslagsalliansen U 7 - 6 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Vattholma Sporthall
2018-02-02 20:00 170005092 IS Saga U - Stenhagens KK 5 - 10 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena A
2018-02-03 13:40 170005094 IBK Östhammar U - Väddö IF 4 - 8 Georgios Papadakis, Ronnie Eriksson Frösåkersskolan
2018-02-03 18:00 170005095 Fyrislunds BK - SK Vide U 7 - 1 Albin Karlsson, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-02-04 13:00 170005096 Enköpings IBK U - Arlanda IBK 5 - 7 Nick Kyller, Frida Lanzaro S:t Ilianshallen
2018-02-04 14:00 170005091 IBF Roslagsalliansen U - Uppsala Teknologer U 1 - 8 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Sportcentrum
2018-02-10 13:00 170005101 Väddö IF - Enköpings IBK U 3 - 3 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Vikingahallen
2018-02-10 15:00 170005099 Stenhagens KK - IBK Östhammar U 8 - 2 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Stenhagen BoKC
2018-02-10 15:20 170005102 SK Vide U - Arlanda IBK 3 - 3 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Alsike sporthall
2018-02-11 09:20 170005097 Uppsala Teknologer U - IS Saga U 4 - 6 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-02-11 16:20 170005100 Storvreta IBK U - Fyrislunds BK 12 - 5 Fabian Fahimi, Georgios Papadakis Vattholma Sporthall
2018-02-16 20:00 170005104 IBK Östhammar U - IS Saga U 6 - 11 Thomas Tanskanen, Tony Nyberg Frösåkersskolan
2018-02-16 20:00 170005105 Fyrislunds BK - IBF Roslagsalliansen U 9 - 2 Johan Lanzaro, Rasmus Pehkonen IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-02-17 11:55 170005108 SK Vide U - Väddö IF 3 - 6 Jonas Nordqvist, Rasmus Pehkonen Alsike sporthall
2018-02-17 14:30 170005107 Arlanda IBK - Storvreta IBK U 6 - 3 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman Ekilla Sporthall
2018-02-19 19:30 170005106 Enköpings IBK U - Stenhagens KK 6 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2018-03-03 10:10 170005111 IS Saga U - Enköpings IBK U 3 - 3 Jörgen Olsson, Anders Holm IFU Arena – DHinox
2018-03-03 11:50 170005109 Uppsala Teknologer U - IBK Östhammar U 4 - 6 Christoffer Stenlund, Mikael Eriksson IFU Arena – DHinox
2018-03-03 15:15 170005113 Stenhagens KK - SK Vide U 7 - 4 Anders Ståhlberg, Fabian Fahimi Stenhagen BoKC
2018-03-04 13:10 170005114 Storvreta IBK U - Väddö IF 6 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Vattholma Sporthall
2018-03-04 14:00 170005112 IBF Roslagsalliansen U - Arlanda IBK 4 - 9 Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Sportcentrum
2018-03-07 18:00 170005115 Fyrislunds BK - Uppsala Teknologer U 5 - 4 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson IFU Arena A
2018-03-08 18:30 170005118 SK Vide U - IS Saga U 8 - 5 Per Ericsson, Ian Engblom Alsike sporthall
2018-03-09 17:45 170005120 Storvreta IBK U - Stenhagens KK 3 - 6 Bo Pettersson Loklint, Lars Halvarsson Vattholma Sporthall
2018-03-09 20:00 170005116 Enköpings IBK U - IBK Östhammar U 11 - 0 Rasmus Pehkonen, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
2018-03-15 19:30 170005119 Väddö IF - IBF Roslagsalliansen U 3 - 7 Thomas Tanskanen, Peter Alenbring Vikingahallen
2018-03-16 20:00 170005123 IBK Östhammar U - SK Vide U 2 - 3 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2018-03-17 11:00 170005121 Uppsala Teknologer U - Enköpings IBK U 10 - 4 Per Ericsson, Peter Astner IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-03-17 13:30 170005125 IS Saga U - Storvreta IBK U 6 - 4 Bo Pettersson Loklint, Peter Astner IFU Arena – DHinox
2018-03-17 15:10 170005122 Fyrislunds BK - Arlanda IBK 0 - 7 Bo Pettersson Loklint, Joakim Ottosson IFU Arena – DHinox
2018-03-18 16:00 170005126 IBF Roslagsalliansen U - Stenhagens KK 4 - 4 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Sportcentrum
2018-03-23 19:30 170005127 Arlanda IBK - Uppsala Teknologer U 10 - 2 Rasmus Pehkonen, Johan Lanzaro Ekilla Sporthall
2018-03-24 10:15 170005128 SK Vide U - Enköpings IBK U 6 - 2 Mikael Rosenius, Ian Engblom Alsike sporthall
2018-03-24 16:00 170005129 Väddö IF - Fyrislunds BK 8 - 5 Georgios Papadakis, Olle Isacsson Vikingahallen
2018-03-24 18:00 170005132 IBF Roslagsalliansen U - IS Saga U 2 - 5 Thomas Tanskanen, Arvid Englund Sportcentrum
2018-03-25 13:00 170005130 Storvreta IBK U - IBK Östhammar U 3 - 4 Ronnie Eriksson, Per Ericsson Vattholma Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Arlanda IBK 20 18 1 1 177-72 105 55
2. Stenhagens KK 20 12 2 6 134-95 39 38
3. Storvreta IBK U 20 11 2 7 107-96 11 35
4. Uppsala Teknologer U 20 10 2 8 117-100 17 32
5. Fyrislunds BK 20 9 3 8 112-109 3 30
6. Väddö IF 20 7 3 10 113-121 -8 24
7. IBF Roslagsalliansen U 20 7 3 10 86-120 -34 24
8. Enköpings IBK U 20 6 3 11 96-111 -15 21
9. IBK Östhammar U 20 6 2 12 75-123 -48 20
10. IS Saga U 20 5 4 11 100-124 -24 19
11. SK Vide U 20 6 1 13 66-112 -46 19
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis