H6 (2017/18)

Gruppspel
H6V
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-07 12:00 170006003 Fjärdhundra SK - Wåhla IBK U 5 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fjärdhundra Sporthall
2017-10-07 13:00 170006002 Stenhagens KK U - Västerlöfsta IBF U 10 - 1 Henrik Wallenborg, Vesa Petterson Stenhagen BoKC
2017-10-07 13:00 170006004 Enköping City IF - SK Vide Legends 1 - 12 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Hummelsta Sporthall
2017-10-08 12:30 170006001 Arlanda IBK U - IBS Nabla 1 - 3 Tony Nyberg, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2017-10-14 11:25 170006007 SK Vide Legends - Stenhagens KK U 5 - 5 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2017-10-14 13:45 170006006 Wåhla IBK U - IBS Nabla 5 - 4 Olof Berggren, Thomas Larsson Östervåla Sporthall
2017-10-14 17:30 170006008 Enköping City IF - Fjärdhundra SK 1 - 3 Rasmus Pehkonen, Frida Lanzaro Hummelsta Sporthall
2017-10-15 12:00 170006005 Västerlöfsta IBF U - Arlanda IBK U 8 - 5 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2017-10-21 14:40 170006012 Stenhagens KK U - Fjärdhundra SK 2 - 6 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Stenhagen BoKC
2017-10-21 16:45 170006009 Arlanda IBK U - Wåhla IBK U 5 - 5 Anders Holm, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2017-10-22 11:50 170006010 Västerlöfsta IBF U - SK Vide Legends 3 - 15 Victor Flemström, Thomas Larsson Heby Sporthall
2017-10-22 13:30 170006011 IBS Nabla - Enköping City IF 6 - 2 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2017-10-24 18:30 170006013 SK Vide Legends - Arlanda IBK U 4 - 0 Tony Nyberg, Thomas Larsson Alsike sporthall
2017-10-25 18:30 170006015 Fjärdhundra SK - Västerlöfsta IBF U 3 - 1 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fjärdhundra Sporthall
2017-10-25 20:30 170006016 Stenhagens KK U - IBS Nabla 5 - 7 Vesa Petterson, Mattias Hernandez-Börjesson Stenhagen BoKC
2017-10-28 17:30 170006014 Enköping City IF - Wåhla IBK U 4 - 8 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Hummelsta Sporthall
2017-11-07 19:30 170006018 SK Vide Legends - Fjärdhundra SK 1 - 4 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Alsike sporthall
2017-11-07 20:30 170006019 Wåhla IBK U - Stenhagens KK U 1 - 2 Johan Lanzaro, Handrin Thunkvist Östervåla Sporthall
2017-11-08 19:00 170006020 Västerlöfsta IBF U - IBS Nabla 4 - 8 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2017-11-10 19:15 170006017 Arlanda IBK U - Enköping City IF 1 - 4 Frida Lanzaro, Johan Lanzaro Ekilla Sporthall
2017-11-18 11:50 170006023 IBS Nabla - SK Vide Legends 5 - 5 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2017-11-18 12:00 170006021 Fjärdhundra SK - Arlanda IBK U 4 - 1 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fjärdhundra Sporthall
2017-11-18 16:40 170006022 Stenhagens KK U - Enköping City IF 6 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Stenhagen BoKC
2017-11-19 14:00 170006024 Västerlöfsta IBF U - Wåhla IBK U 3 - 2 Handrin Thunkvist, Anders Leander Heby Sporthall
2017-11-25 13:00 170006026 Fjärdhundra SK - IBS Nabla 6 - 5 Christoffer Wallenborg, Nick Kyller Fjärdhundra Sporthall
2017-11-25 16:00 170006025 Arlanda IBK U - Stenhagens KK U 2 - 10 Ian Engblom, Mikael Rosenius Ekilla Sporthall
2017-11-25 17:30 170006027 Enköping City IF - Västerlöfsta IBF U 3 - 4 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Hummelsta Sporthall
2018-03-20 21:10 170006028 SK Vide Legends - Wåhla IBK U 7 - 0 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Alsike sporthall
2017-12-02 13:45 170006031 Wåhla IBK U - Fjärdhundra SK 2 - 7 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Östervåla Sporthall
2017-12-02 20:40 170006032 SK Vide Legends - Enköping City IF 8 - 3 Oliver Halvarsson, Christoffer Stenlund Alsike sporthall
2017-12-03 10:10 170006029 IBS Nabla - Arlanda IBK U 7 - 5 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2017-12-03 15:15 170006030 Västerlöfsta IBF U - Stenhagens KK U 5 - 9 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Heby Sporthall
2017-12-09 12:00 170006036 Fjärdhundra SK - Enköping City IF 5 - 5 Jan-Olov Cederholm, Handrin Thunkvist Fjärdhundra Sporthall
2017-12-09 13:00 170006035 Stenhagens KK U - SK Vide Legends 3 - 8 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Stenhagen BoKC
2017-12-09 14:00 170006034 IBS Nabla - Wåhla IBK U 10 - 3 Simon Johansson, Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2017-12-09 14:30 170006033 Arlanda IBK U - Västerlöfsta IBF U 25 - 2 Maximilian Halvarsson, Lars Halvarsson Ekilla Sporthall
2017-12-16 12:00 170006040 Fjärdhundra SK - Stenhagens KK U 3 - 2 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Fjärdhundra Sporthall
2017-12-16 14:00 170006039 Enköping City IF - IBS Nabla 3 - 8 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Hummelsta Sporthall
2017-12-16 14:30 170006037 Wåhla IBK U - Arlanda IBK U 6 - 5 Jonas Tidsjö, Magnus Nordahl Östervåla Sporthall
2017-12-16 17:00 170006038 SK Vide Legends - Västerlöfsta IBF U 9 - 2 Peter Astner, Fabian Fahimi Alsike sporthall
2018-01-13 12:45 170006043 Västerlöfsta IBF U - Fjärdhundra SK 6 - 2 Jacob Holmström, Nick Kyller Heby Sporthall
2018-01-13 13:30 170006042 Wåhla IBK U - Enköping City IF 9 - 2 Rasmus Pehkonen, Johan Lanzaro Östervåla Sporthall
2018-01-13 15:30 170006041 Arlanda IBK U - SK Vide Legends 6 - 4 Tony Nyberg, Rohnny Åhman Ekilla Sporthall
2018-01-13 18:40 170006044 IBS Nabla - Stenhagens KK U 5 - 2 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson IFU Arena – DHinox
2018-01-20 12:00 170006046 Fjärdhundra SK - SK Vide Legends 7 - 1 Johan Lanzaro, Rasmus Pehkonen Fjärdhundra Sporthall
2018-01-20 13:00 170006047 Stenhagens KK U - Wåhla IBK U 4 - 3 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Stenhagen BoKC
2018-01-20 15:10 170006048 IBS Nabla - Västerlöfsta IBF U 8 - 5 Henrik Wallenborg, Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2018-01-20 17:45 170006045 Enköping City IF - Arlanda IBK U 3 - 9 Jan-Olov Cederholm, Johan Lanzaro Hummelsta Sporthall
2018-01-27 12:30 170006049 Arlanda IBK U - Fjärdhundra SK 5 - 6 Mikael Rosenius, Ian Engblom Ekilla Sporthall
2018-01-27 13:30 170006050 Enköping City IF - Stenhagens KK U 4 - 12 Jussi Nissinen, Christer Andersson Hummelsta Sporthall
2018-01-27 15:30 170006051 SK Vide Legends - IBS Nabla 6 - 5 Henrik Wallenborg, Simon Bernhardsson Alsike sporthall
2018-01-27 16:30 170006052 Wåhla IBK U - Västerlöfsta IBF U 4 - 3 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Östervåla Sporthall
2018-02-03 11:30 170006055 Västerlöfsta IBF U - Enköping City IF 2 - 2 Erik Rosvall, Johan Lanzaro Heby Sporthall
2018-02-03 11:30 170006056 Wåhla IBK U - SK Vide Legends 2 - 13 Mattias Hernandez-Börjesson, Henrik Wallenborg Östervåla Sporthall
2018-02-03 13:00 170006053 Stenhagens KK U - Arlanda IBK U 3 - 5 Christoffer Wallenborg, Anton Wärm Stenhagen BoKC
2018-02-03 16:20 170006054 IBS Nabla - Fjärdhundra SK 7 - 4 Anton Wärm, Christoffer Wallenborg IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-02-07 20:30 170006058 Stenhagens KK U - Västerlöfsta IBF U 11 - 6 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2018-02-09 19:15 170006057 Arlanda IBK U - IBS Nabla 7 - 9 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2018-02-11 16:00 170006060 Enköping City IF - SK Vide Legends 5 - 16 Henrik Wallenborg, Christoffer Wallenborg Nordiahallen
2018-03-14 19:00 170006059 Fjärdhundra SK - Wåhla IBK U 7 - 2 Niklas Arvidsson, Erik Rosvall Fjärdhundra Sporthall
2018-02-17 10:15 170006063 SK Vide Legends - Stenhagens KK U 3 - 6 Marko Spasic, Rasmus Pehkonen Alsike sporthall
2018-02-17 11:30 170006061 Västerlöfsta IBF U - Arlanda IBK U 3 - 13 Reine Schröder, Per Ericsson Heby Sporthall
2018-02-17 15:15 170006062 Wåhla IBK U - IBS Nabla 5 - 6 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Östervåla Sporthall
2018-02-17 17:30 170006064 Enköping City IF - Fjärdhundra SK 4 - 4 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Hummelsta Sporthall
2018-02-24 12:00 170006065 Arlanda IBK U - Wåhla IBK U 13 - 2 Henrik Wallenborg, Marko Spasic Ekilla Sporthall
2018-02-24 12:00 170006066 Västerlöfsta IBF U - SK Vide Legends 5 - 6 Handrin Thunkvist, Johan Lanzaro Heby Sporthall
2018-02-24 15:15 170006068 Stenhagens KK U - Fjärdhundra SK 8 - 15 Olof Berggren, Per-Olof Svensson Stenhagen BoKC
2018-02-25 16:30 170006067 IBS Nabla - Enköping City IF 14 - 6 Michaela Pålsson, Arvid Englund IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-03-03 10:15 170006069 SK Vide Legends - Arlanda IBK U 8 - 3 Victor Flemström, Tony Nyberg Alsike sporthall
2018-03-03 11:30 170006071 Fjärdhundra SK - Västerlöfsta IBF U 5 - 3 Fabian Fahimi, Erik Andersson Fjärdhundra Sporthall
2018-03-03 16:55 170006072 Stenhagens KK U - IBS Nabla 9 - 8 Fabian Fahimi, Anders Ståhlberg Stenhagen BoKC
2018-03-03 17:30 170006070 Enköping City IF - Wåhla IBK U 2 - 7 Marko Spasic, Nick Kyller Hummelsta Sporthall
2018-03-06 19:00 170006075 Wåhla IBK U - Stenhagens KK U 5 - 5 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Östervåla Sporthall
2018-03-07 19:00 170006076 Västerlöfsta IBF U - IBS Nabla 5 - 5 Rasmus Pehkonen, Johan Lanzaro Heby Sporthall
2018-03-08 20:10 170006074 SK Vide Legends - Fjärdhundra SK 4 - 7 Ian Engblom, Per Ericsson Alsike sporthall
2018-03-10 12:00 170006073 Arlanda IBK U - Enköping City IF 10 - 2 Mikael Eriksson, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2018-03-17 08:30 170006079 IBS Nabla - SK Vide Legends 5 - 5 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2018-03-17 12:00 170006077 Fjärdhundra SK - Arlanda IBK U 3 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fjärdhundra Sporthall
2018-03-17 14:30 170006080 Västerlöfsta IBF U - Wåhla IBK U 5 - 5 Martin Stenberg, Marko Spasic Heby Sporthall
2018-03-17 15:00 170006078 Stenhagens KK U - Enköping City IF 7 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Stenhagen BoKC
2018-03-24 11:55 170006084 SK Vide Legends - Wåhla IBK U 17 - 7 Ian Engblom, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2018-03-24 12:45 170006082 IBS Nabla - Fjärdhundra SK 9 - 0 Michaela Pålsson, Rikard Ohlström IFU Arena - Upplands Energi
2018-03-24 13:30 170006083 Enköping City IF - Västerlöfsta IBF U 7 - 9 Mårten Hanold, Johan Lanzaro Hummelsta Sporthall
2018-03-24 14:30 170006081 Arlanda IBK U - Stenhagens KK U 7 - 8 Richard Jonsson, Rohnny Åhman Ekilla Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fjärdhundra SK 21 16 2 3 106-73 33 50
2. IBS Nabla 21 14 3 4 144-93 51 45
3. SK Vide Legends 21 13 3 5 157-84 73 42
4. Stenhagens KK U 21 12 2 7 129-105 24 38
5. Arlanda IBK U 21 7 1 13 130-104 26 22
6. Wåhla IBK U 21 6 3 12 85-129 -44 21
7. Västerlöfsta IBF U 21 5 3 13 85-157 -72 18
8. Enköping City IF 21 1 3 17 69-160 -91 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
H6Ö
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-07 11:50 170007004 Gottsunda IBF U - Midas IBK U 6 - 6 Ian Engblom, Mikael Rosenius Gottsundahallen
2017-10-08 17:00 170007002 Löjte IBK - Tobo/Örbyhus FF 2 - 8 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-10-10 19:00 170007008 Gottsunda IBF U - Fyrislunds BK U 0 - 3 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Gottsundahallen
2017-10-11 19:00 170007007 Midas IBK U - Löjte IBK 4 - 7 Peter Alenbring, Pontus Orebrand Hallstaviks Sporthall
2017-10-13 20:00 170007005 Tobo/Örbyhus FF - Almunge IK U 12 - 0 Peter Alenbring, Georgios Papadakis Örbyhus Sporthall
2017-10-20 20:00 170007010 Tobo/Örbyhus FF - Midas IBK U 13 - 3 Christoffer Wallenborg, Georgios Papadakis Örbyhus Sporthall
2017-10-22 15:10 170007012 Löjte IBK - Fyrislunds BK U 5 - 1 Vesa Petterson, Henrik Wallenborg IFU Arena – DHinox
2017-10-31 20:15 170007015 Fyrislunds BK U - Tobo/Örbyhus FF 4 - 4 Christoffer Stenlund, Lars Halvarsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-11-01 19:30 170007013 Midas IBK U - Almunge IK U 5 - 4 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Hallstaviks Sporthall
2017-11-11 15:50 170007018 Midas IBK U - Fyrislunds BK U 3 - 6 Thomas Tanskanen, Peter Alenbring Hallstaviks Sporthall
2017-11-11 16:30 170007017 Almunge IK U - Gottsunda IBF U 3 - 4 Fabian Fahimi, Pierre Engström Almunge Sporthall
2017-11-18 08:30 170007022 Löjte IBK - Gottsunda IBF U 7 - 2 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2017-11-18 10:10 170007021 Fyrislunds BK U - Almunge IK U 4 - 4 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2017-11-25 11:20 170007027 Gottsunda IBF U - Tobo/Örbyhus FF 0 - 7 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Gottsundahallen
2017-11-25 15:10 170007025 Almunge IK U - Löjte IBK 4 - 7 Mikael Eriksson, Thomas Tanskanen Almunge Sporthall
2017-12-01 19:00 170007030 Tobo/Örbyhus FF - Löjte IBK 11 - 3 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Örbyhus Sporthall
2017-12-02 13:00 170007032 Midas IBK U - Gottsunda IBF U 6 - 5 Anders Leander, Handrin Thunkvist Hallstaviks Sporthall
2017-12-07 19:15 170007033 Almunge IK U - Tobo/Örbyhus FF 2 - 8 Mattias Hernandez-Börjesson, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2017-12-10 11:50 170007036 Fyrislunds BK U - Gottsunda IBF U 4 - 3 Thomas Tanskanen, Pierre Engström IFU Arena – DHinox
2017-12-10 17:30 170007035 Löjte IBK - Midas IBK U 8 - 2 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-12-16 10:10 170007040 Fyrislunds BK U - Löjte IBK 4 - 7 Mikael Rosenius, Ian Engblom IFU Arena – DHinox
2017-12-16 14:20 170007038 Midas IBK U - Tobo/Örbyhus FF 5 - 8 Per-Olof Svensson, Georgios Papadakis Hallstaviks Sporthall
2018-01-11 19:15 170007041 Almunge IK U - Midas IBK U 6 - 3 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Almunge Sporthall
2018-01-14 19:00 170007043 Fyrislunds BK U - Tobo/Örbyhus FF 6 - 7 Joakim Ottosson, Rasmus Pehkonen IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-01-20 10:40 170007045 Gottsunda IBF U - Almunge IK U 12 - 4 Christoffer Wallenborg, Georgios Papadakis Gottsundahallen
2018-01-20 15:10 170007046 Midas IBK U - Fyrislunds BK U 9 - 4 Lars Halvarsson, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2018-01-27 15:00 170007049 Almunge IK U - Fyrislunds BK U 6 - 2 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Almunge Sporthall
2018-01-28 20:00 170007050 Gottsunda IBF U - Löjte IBK 2 - 4 Henrik Wallenborg, Christoffer Wallenborg Gottsundahallen
2018-02-02 20:00 170007055 Tobo/Örbyhus FF - Gottsunda IBF U 6 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Örbyhus Sporthall
2018-02-03 16:50 170007053 Löjte IBK - Almunge IK U 13 - 6 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2018-02-10 11:50 170007060 Gottsunda IBF U - Midas IBK U 3 - 4 Ian Engblom, Mikael Rosenius Gottsundahallen
2018-02-11 11:00 170007058 Löjte IBK - Tobo/Örbyhus FF 3 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-02-16 20:00 170007061 Tobo/Örbyhus FF - Almunge IK U 6 - 4 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Örbyhus Sporthall
2018-02-18 14:00 170007063 Midas IBK U - Löjte IBK 8 - 8 Thomas Tanskanen, Georgios Papadakis Hallstaviks Sporthall
2018-02-18 20:00 170007064 Gottsunda IBF U - Fyrislunds BK U 8 - 5 Per-Olof Svensson, Joakim Ottosson Gottsundahallen
2018-02-23 19:00 170007066 Tobo/Örbyhus FF - Midas IBK U 14 - 6 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Örbyhus Sporthall
2018-02-25 11:50 170007068 Löjte IBK - Fyrislunds BK U 9 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2018-03-02 19:00 170007071 Tobo/Örbyhus FF - Fyrislunds BK U 9 - 5 Ronnie Eriksson, Georgios Papadakis Örbyhus Sporthall
2018-03-03 12:00 170007069 Midas IBK U - Almunge IK U 6 - 5 Georgios Papadakis, Per-Olof Svensson Hallstaviks Sporthall
2018-03-07 19:40 170007074 Fyrislunds BK U - Midas IBK U 4 - 7 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson IFU Arena A
2018-03-11 11:00 170007073 Almunge IK U - Gottsunda IBF U 3 - 4 Marko Spasic, Tony Nyberg Almunge Sporthall
2018-03-17 11:50 170007078 Löjte IBK - Gottsunda IBF U 13 - 3 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2018-03-17 16:50 170007077 Fyrislunds BK U - Almunge IK U 5 - 5 Felix Pettersson, Joakim Ottosson IFU Arena – DHinox
2018-03-24 11:50 170007083 Gottsunda IBF U - Tobo/Örbyhus FF 4 - 6 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Gottsundahallen
2018-03-25 11:00 170007081 Almunge IK U - Löjte IBK 7 - 4 Tony Nyberg, Johan Lanzaro Almunge Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tobo/ Örbyhus FF 15 14 1 0 123-49 74 43
2. Löjte IBK 15 10 1 4 100-70 30 31
3. Midas IBK U 15 6 2 7 77-101 -24 20
4. Gottsunda IBF U 15 4 1 10 58-81 -23 13
5. Fyrislunds BK U 15 3 3 9 61-86 -25 12
6. Almunge IK U 15 3 2 10 63-95 -32 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis