Damer Division 1 Mittsverige (2017/18)

Gruppspel
Damer Division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-13 20:15 242201005 Hudik/Björkberg IBK - FBC Bollnäs 5 - 4 Daniel Holm, Patric Jonsson Håstaholmen
2017-10-15 14:30 242201003 Ankarsvik BK - Söderhamns IBF 14 - 1 Thomas Berglund, Jörgen Grundström Skönsbergshallen
2017-10-15 15:00 242201004 Timrå IBC - Jemtland Innebandy 6 - 5 Per Backlin, Hans Söderblom Timrå Sporthall
2017-10-21 12:00 242201010 Hudik/Björkberg IBK - Timrå IBC 8 - 1 Jimmy Löfgren, Per-Olov Nilsson Håstaholmen
2017-10-21 14:00 242201007 Söderhamns IBF - Vattjoms IK 2 - 3 Mats Sjöqvist, Mikael Wiberg Idrottshallen, Söderhamn
2017-10-22 14:00 242201009 FBC Bollnäs - Ankarsvik BK 6 - 5 Niclas Olsson, Jimmy Löfgren Bollnäs Sporthall A
2017-10-29 12:30 242201012 Klockarbergets BK 2 - Jemtland Innebandy 6 - 5 Thomas Berglund, Kenny Windahl Njurundahallen
2017-10-29 12:30 242201013 Vattjoms IK - FBC Bollnäs 4 - 11 Peterson Lugero, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2017-10-29 15:30 242201015 Ankarsvik BK - Timrå IBC 9 - 3 Thomas Berglund, Kenny Windahl Skönsbergshallen
2017-11-03 19:00 242201017 FBC Bollnäs - Söderhamns IBF 9 - 1 Jimmy Löfgren, Robert Mårtensson Bollnäs Sporthall A
2017-11-03 19:00 242201019 Timrå IBC - Vattjoms IK 7 - 2 Patrik Sjöberg, Jon Lundgren Timrå Sporthall
2017-11-03 20:15 242201018 Hudik/Björkberg IBK - Klockarbergets BK 2 2 - 1 Patric Jonsson, Daniel Holm Håstaholmen
2017-11-11 14:00 242201022 Jemtland Innebandy - Hudik/Björkberg IBK 4 - 10 Anastasia Oberlauf, Peter Poopuu Östersunds sporthall
2017-11-11 14:00 242201023 Söderhamns IBF - Timrå IBC 3 - 7 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist Idrottshallen, Söderhamn
2018-01-09 19:15 242201024 Klockarbergets BK 2 - Ankarsvik BK 2 - 7 Fredrik Strese, Arvid Larsson Njurundahallen
2017-11-10 20:00 242201027 Timrå IBC - FBC Bollnäs 8 - 9 e.förl. Hans Söderblom, Thomas Berglund Timrå Sporthall
2017-11-19 12:30 242201028 Ankarsvik BK - Jemtland Innebandy 9 - 2 Per Backlin, Hans Söderblom Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-19 12:30 242201030 Vattjoms IK - Klockarbergets BK 2 3 - 8 Anders Johansson, Fredrik Strese Matfors Sporthall
2017-11-24 20:15 242201032 Hudik/Björkberg IBK - Ankarsvik BK 7 - 3 Per-Olov Nilsson, Patric Jonsson Håstaholmen
2017-11-25 14:00 242201034 Jemtland Innebandy - Vattjoms IK 3 - 2 Peter Boije, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall
2017-11-26 17:00 242201035 Söderhamns IBF - Klockarbergets BK 2 3 - 5 Niclas Olsson, Robert Mårtensson Idrottshallen, Söderhamn
2017-12-02 13:00 242201044 Hudik/Björkberg IBK - Söderhamns IBF 14 - 1 Richard Öhneskog, Magnus Undén Håstaholmen
2017-12-03 12:30 242201038 Vattjoms IK - Hudik/Björkberg IBK 1 - 9 Alexander Bergman, Arvid Larsson Matfors Sporthall
2017-12-03 12:30 242201039 Klockarbergets BK 2 - FBC Bollnäs 4 - 5 Per Backlin, Patrik Sjöberg Njurundahallen
2017-12-09 14:00 242201040 Söderhamns IBF - Jemtland Innebandy 3 - 10 Niclas Olsson, Robert Mårtensson Idrottshallen, Söderhamn
2017-12-10 14:00 242201045 FBC Bollnäs - Jemtland Innebandy 7 - 6 e.förl. Robert Mårtensson, Niclas Olsson Bollnäs Sporthall A
2017-12-10 14:30 242201042 Ankarsvik BK - Vattjoms IK 3 - 1 Patrick Cederblad, Fredrik Strese Skönsbergshallen
2017-12-10 15:00 242201043 Timrå IBC - Klockarbergets BK 2 6 - 7 Jörgen Grundström, Thomas Berglund Timrå Sporthall
2017-12-15 19:45 242201050 FBC Bollnäs - Hudik/Björkberg IBK 3 - 5 Leif Sundberg, Kjell Gustavsson Bollnäs Sporthall A
2017-12-16 14:00 242201049 Jemtland Innebandy - Timrå IBC 4 - 3 Urban Henrixon, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall
2018-01-21 18:00 242201048 Söderhamns IBF - Ankarsvik BK 3 - 4 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Idrottshallen, Söderhamn
2018-01-14 12:30 242201052 Vattjoms IK - Söderhamns IBF 9 - 1 Patrick Cederblad, Anders Johansson Matfors Sporthall
2018-01-14 14:30 242201054 Ankarsvik BK - FBC Bollnäs 2 - 4 Kenny Windahl, Thomas Berglund Skönsbergshallen
2018-01-14 15:00 242201055 Timrå IBC - Hudik/Björkberg IBK 4 - 8 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Timrå Sporthall
2018-01-20 13:00 242201058 FBC Bollnäs - Vattjoms IK 13 - 4 Leif Sundberg, Kjell Gustavsson Bollnäs Sporthall A
2018-02-20 20:00 242201057 Jemtland Innebandy - Klockarbergets BK 2 7 - 5 Urban Henrixon, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall
2018-03-01 20:15 242201060 Timrå IBC - Ankarsvik BK 4 - 8 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Timrå Sporthall
2018-01-26 19:30 242201062 Söderhamns IBF - FBC Bollnäs 3 - 16 Jimmy Löfgren, Mats Fernlund Idrottshallen, Söderhamn
2018-01-28 12:30 242201063 Klockarbergets BK 2 - Hudik/Björkberg IBK 1 - 6 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Njurundahallen
2018-01-28 12:30 242201064 Vattjoms IK - Timrå IBC 5 - 4 Hans Söderblom, William Sjöström Matfors Sporthall
2018-02-03 15:00 242201067 Hudik/Björkberg IBK - Jemtland Innebandy 5 - 3 Jimmy Löfgren, Patric Jonsson Håstaholmen
2018-02-04 14:30 242201069 Ankarsvik BK - Klockarbergets BK 2 3 - 6 Per Backlin, Thomas Eriksson Skönsbergshallen
2018-02-04 15:00 242201068 Timrå IBC - Söderhamns IBF 3 - 1 Hans Söderblom, Patrik Sjöberg Timrå Sporthall
2018-02-10 242201072 FBC Bollnäs - Timrå IBC WO (5 - 0) Bollnäs Sporthall A
2018-02-10 14:00 242201073 Jemtland Innebandy - Ankarsvik BK 6 - 3 Mats Finke, Urban Larsson Torvallaskolans sporthall
2018-02-14 20:00 242201075 Klockarbergets BK 2 - Vattjoms IK 9 - 3 Arvid Larsson, Alexander Bergman Njurundahallen
2018-02-18 12:30 242201079 Vattjoms IK - Jemtland Innebandy 5 - 2 Jesper Doherty, Arvid Larsson Matfors Sporthall
2018-02-18 14:30 242201077 Ankarsvik BK - Hudik/Björkberg IBK 5 - 6 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Skönsbergshallen
2018-03-25 17:30 242201080 Klockarbergets BK 2 - Söderhamns IBF 13 - 2 Thomas Berglund, Kenny Windahl Njurundahallen
2018-02-24 15:00 242201083 Hudik/Björkberg IBK - Vattjoms IK 7 - 1 Ej offentliggjord, Mats Sjöqvist Håstaholmen
2018-03-07 20:00 242201084 FBC Bollnäs - Klockarbergets BK 2 4 - 9 Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2018-03-18 15:30 242201085 Jemtland Innebandy - Söderhamns IBF 14 - 0 Mats Finke, Urban Henrixon Östersunds sporthall
2018-03-02 19:30 242201089 Söderhamns IBF - Hudik/Björkberg IBK 2 - 6 Robert Mårtensson, Niclas Olsson Idrottshallen, Söderhamn
2018-03-04 13:30 242201087 Vattjoms IK - Ankarsvik BK 3 - 7 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Matfors Sporthall
2018-03-04 13:30 242201088 Klockarbergets BK 2 - Timrå IBC 4 - 4 e.förl. Arvid Larsson, Hans Söderblom Njurundahallen
2018-03-04 14:00 242201090 Jemtland Innebandy - FBC Bollnäs 4 - 5 Niklas Eberstein, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Hudik/ Björkberg IBK 14 14 0 (0) 0 98-34 64 42
2. FBC Bollnäs 14 9 2 (2) 3 101-60 41 31
3. Klockarbergets BK 2 14 8 1 (0) 5 80-60 20 25
4. Ankarsvik BK 14 8 0 (0) 6 82-54 28 24
5. Jemtland Innebandy 14 6 1 (0) 7 75-69 6 19
6. Timrå IBC 14 4 2 (0) 8 60-78 -18 14
7. Vattjoms IK 14 4 0 (0) 10 46-86 -40 12
8. Söderhamns IBF 14 0 0 (0) 14 26-127 -101 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis