Herrar Division 2 Mittsverige (2017/18)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-29 19:30 241201002 Alfta IBK - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 8 - 3 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2017-09-29 19:30 241201004 Wallviks IK - Håsta IBK 4 - 8 Patric Jonsson, Jakob Westerlund Ljusne Idrottshall
2017-09-30 13:00 241201001 Klockarbergets BK - IBF Frösön 4 - 2 Jon Lundgren, Robin Palander Njurundahallen
2017-09-30 15:00 241201003 Timrå IBC - Jemtland Innebandy H2 9 - 10 e.förl. Jörgen Grundström, Anders Sandström Timrå Sporthall
2017-09-30 16:30 241201006 IBK Sundsvall Ungdom - Sundsvall City IBC U 7 - 8 Anders Johansson, Patrick Cederblad Höglunda
2017-10-07 12:00 241201012 Sundsvall City IBC U - Håsta IBK 7 - 8 e.förl. Kenny Windahl, Peter Palander Höglunda
2017-10-07 16:00 241201011 Jemtland Innebandy H2 - Wallviks IK 9 - 7 Jon Lundgren, Patrik Sjöberg Torvallaskolans sporthall
2017-10-07 19:00 241201007 IBF Frösön - Alfta IBK 5 - 7 Jon Lundgren, Patrik Sjöberg Östersunds sporthall
2017-10-08 13:00 241201008 IBF Frösön - Wallviks IK 10 - 4 Jan Öberg, Thomas Eriksson Fyrvallahallen
2017-10-08 13:00 241201010 Jemtland Innebandy H2 - Alfta IBK 9 - 8 Peter Palander, Robin Palander Torvallaskolans sporthall
2017-11-08 20:00 241201013 IBK Sundsvall - Timrå IBC 7 - 5 Robin Palander, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
2017-10-13 20:00 241201034 Alfta IBK - Timrå IBC 6 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2017-10-14 13:00 241201018 IBK Sundsvall - Wallviks IK 13 - 0 Anders Johansson, Patrick Cederblad Sundsvalls Sporthall-A
2017-10-14 15:00 241201016 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Sundsvall City IBC U 16 - 7 Mats Sjöqvist, Patric Jonsson Håstaholmen
2017-10-20 19:00 241201015 IBK Sundsvall Ungdom - Klockarbergets BK 8 - 4 Patrick Cederblad, Anders Johansson Sundsvalls Sporthall-A
2017-10-18 20:00 241201024 IBK Sundsvall - Sundsvall City IBC U 11 - 5 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2017-10-20 19:30 241201020 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Wallviks IK 8 - 7 Robert Mårtensson, Jimmy Löfgren Håstaholmen
2017-10-21 13:00 241201019 Klockarbergets BK - Jemtland Innebandy H2 6 - 17 Peter Palander, Anders Johansson Njurundahallen
2017-10-21 13:00 241201021 Alfta IBK - Håsta IBK 3 - 6 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2017-10-21 17:00 241201022 Timrå IBC - IBF Frösön 8 - 6 Jörgen Grundström, Thomas Berglund Timrå Sporthall
2017-10-27 20:00 241201028 Timrå IBC - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 10 - 8 Robin Palander, Peter Palander Timrå Sporthall
2017-10-28 13:00 241201025 Klockarbergets BK - Håsta IBK 3 - 7 Jon Lundgren, Robin Palander Njurundahallen
2017-10-28 13:00 241201026 IBF Frösön - IBK Sundsvall 7 - 8 Jörgen Grundström, Thomas Eriksson Fyrvallahallen
2017-10-28 13:00 241201032 Sundsvall City IBC U - Wallviks IK 11 - 12 e.förl. Thomas Berglund, Per Backlin Skönsbergshallen
2017-10-28 16:00 241201030 Jemtland Innebandy H2 - IBK Sundsvall Ungdom 9 - 3 Jörgen Grundström, Thomas Eriksson Torvallaskolans sporthall
2017-10-29 12:00 241201027 IBF Frösön - IBK Sundsvall Ungdom 12 - 12 e.förl. Jörgen Grundström, Thomas Eriksson Fyrvallahallen
2017-10-29 13:00 241201029 Jemtland Innebandy H2 - IBK Sundsvall 5 - 4 Jon Lundgren, Patrik Sjöberg Torvallaskolans sporthall
2017-11-04 12:00 241201036 Håsta IBK - IBK Sundsvall 9 - 5 Robin Gustavsson, Johnny Sundberg Håstaholmen
2017-11-04 13:00 241201040 Sundsvall City IBC U - Jemtland Innebandy H2 3 - 15 Thomas Berglund, Kenny Windahl Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-04 13:00 241201041 Alfta IBK - Klockarbergets BK 5 - 4 e.förl. Mats Sjöqvist, Patric Jonsson Alfta Sporthall
2017-11-04 13:30 241201035 Wallviks IK - Timrå IBC 2 - 5 Robert Mårtensson, Jimmy Löfgren Ljusne Idrottshall
2017-11-04 15:00 241201033 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - IBK Sundsvall Ungdom 6 - 7 Robin Gustavsson, Johnny Sundberg Håstaholmen
2017-11-11 12:00 241201039 Sundsvall City IBC U - IBF Frösön 3 - 8 Jon Lundgren, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-11 13:30 241201042 Wallviks IK - Klockarbergets BK 2 - 12 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2017-11-12 15:00 241201043 IBK Sundsvall - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 18 - 6 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-29 18:45 241201044 IBK Sundsvall Ungdom - Håsta IBK 2 - 9 Per Backlin, Thomas Berglund Skönsbergshallen
2017-11-18 13:00 241201045 Klockarbergets BK - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 8 - 7 Anders Johansson, Per Backlin Njurundahallen
2017-11-18 13:00 241201046 Alfta IBK - Sundsvall City IBC U 8 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2017-11-18 15:00 241201047 Timrå IBC - Håsta IBK 4 - 5 Jörgen Grundström, Thomas Berglund Timrå Sporthall
2017-11-24 19:00 241201057 IBK Sundsvall Ungdom - Alfta IBK 4 - 7 Jon Lundgren, Patrik Sjöberg Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-25 12:00 241201049 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - IBF Frösön 9 - 10 e.förl. Johnny Sundberg, Robert Mårtensson Håstaholmen
2017-11-25 12:30 241201054 Sundsvall City IBC U - Timrå IBC 5 - 10 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-25 18:00 241201052 Håsta IBK - Jemtland Innebandy H2 8 - 7 e.förl. Jimmy Löfgren, Patric Jonsson Håstaholmen
2017-11-26 12:00 241201050 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Jemtland Innebandy H2 3 - 7 Robert Mårtensson, Daniel Holm Håstaholmen
2017-11-26 15:00 241201051 Håsta IBK - IBF Frösön 4 - 2 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2017-12-02 13:00 241201058 Klockarbergets BK - Sundsvall City IBC U 9 - 6 Patrick Cederblad, Anders Johansson Njurundahallen
2017-12-02 13:00 241201059 Alfta IBK - IBK Sundsvall 8 - 6 Johnny Sundberg, Patric Jonsson Alfta Sporthall
2017-12-02 13:30 241201060 Wallviks IK - IBK Sundsvall Ungdom 12 - 8 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Ljusne Idrottshall
2017-12-08 19:00 241201062 Timrå IBC - Klockarbergets BK 9 - 6 Jörgen Grundström, Per Backlin Timrå Sporthall
2017-12-08 19:00 241201066 IBK Sundsvall Ungdom - IBK Sundsvall 7 - 12 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2017-12-08 20:15 241201070 Håsta IBK - Wallviks IK 5 - 4 Johnny Sundberg, Patric Jonsson Håstaholmen
2017-12-09 15:00 241201068 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Alfta IBK 1 - 4 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2017-12-15 19:00 241201071 Sundsvall City IBC U - IBK Sundsvall Ungdom 6 - 5 Kenny Windahl, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
2017-12-16 15:00 241201067 IBF Frösön - Klockarbergets BK 5 - 6 e.förl. Johnnie Lundmark, Fredrik Söderholm Östersunds sporthall
2017-12-17 15:00 241201069 Jemtland Innebandy H2 - Timrå IBC 10 - 9 Peter Boije, Urban Henrixon Torvallaskolans sporthall
2017-12-17 17:00 241201061 Alfta IBK - Wallviks IK 9 - 8 Robert Mårtensson, Jimmy Löfgren Alfta Sporthall
2017-12-21 19:00 241201063 Jemtland Innebandy H2 - IBF Frösön 8 - 4 Henrik Johansson, Anders Öbergh Torvallaskolans sporthall
2017-12-22 19:00 241201014 IBK Sundsvall Ungdom - Timrå IBC 10 - 6 Peter Palander, Robin Palander Skönsbergshallen
2017-12-22 19:00 241201056 IBK Sundsvall - Klockarbergets BK 5 - 4 e.förl. Per Backlin, Thomas Berglund Sundsvalls Sporthall-A
2017-12-22 19:00 241201064 Håsta IBK - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 17 - 5 Henrik Öberg, Magnus Undén Håstaholmen
2018-01-06 13:00 241201073 Klockarbergets BK - IBK Sundsvall 5 - 8 Thomas Berglund, Per Backlin Njurundahallen
2018-01-06 13:00 241201080 Sundsvall City IBC U - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 4 - 2 Jörgen Grundström, Robin Palander Skönsbergshallen
2018-01-09 19:30 241201076 Timrå IBC - IBK Sundsvall Ungdom 5 - 1 Kenny Windahl, Jörgen Grundström Timrå Sporthall
2018-01-12 19:00 241201081 Timrå IBC - IBK Sundsvall 5 - 2 Peter Palander, Robin Palander Timrå Sporthall
2018-01-12 20:15 241201082 Håsta IBK - Sundsvall City IBC U 5 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2018-01-13 13:00 241201074 Alfta IBK - IBF Frösön 9 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2018-01-13 13:30 241201078 Wallviks IK - Jemtland Innebandy H2 4 - 17 Patric Jonsson, Kjell Gustavsson Ljusne Idrottshall
2018-01-14 13:00 241201075 Alfta IBK - Jemtland Innebandy H2 4 - 8 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2018-01-14 13:30 241201077 Wallviks IK - IBF Frösön 5 - 7 Jimmy Löfgren, Niclas Olsson Ljusne Idrottshall
2018-01-19 19:00 241201084 Klockarbergets BK - IBK Sundsvall Ungdom 6 - 5 e.förl. Peter Palander, Robin Palander Njurundahallen
2018-01-19 19:30 241201087 Wallviks IK - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 9 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2018-01-19 20:15 241201088 Håsta IBK - Alfta IBK 4 - 3 Robert Mårtensson, Niclas Olsson Håstaholmen
2018-01-20 11:30 241201089 Sundsvall City IBC U - IBK Sundsvall 5 - 9 Thomas Berglund, Kenny Windahl Sundsvalls Sporthall-A
2018-01-20 15:00 241201085 IBF Frösön - Timrå IBC 3 - 11 Peter Boije, Anders Nilsson Östersunds sporthall
2018-01-21 15:00 241201086 Jemtland Innebandy H2 - Klockarbergets BK 8 - 3 Anders Nilsson, Dennis Wall Torvallaskolans sporthall
2018-01-27 13:00 241201091 Klockarbergets BK - Wallviks IK 10 - 6 Anders Johansson, Per Backlin Njurundahallen
2018-01-27 15:00 241201092 Timrå IBC - Alfta IBK 7 - 6 Jörgen Grundström, Thomas Berglund Timrå Sporthall
2018-01-28 13:00 241201093 IBK Sundsvall - Håsta IBK 6 - 9 Anders Johansson, Per Backlin Sundsvalls Sporthall-A
2018-02-04 12:00 241201094 IBK Sundsvall Ungdom - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 9 - 3 Hans Söderblom, Per Backlin Sundsvalls Sporthall-A
2018-02-02 20:15 241201102 Håsta IBK - IBK Sundsvall Ungdom 9 - 4 Robert Mårtensson, Mats Sjöqvist Håstaholmen
2018-02-03 12:00 241201098 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - IBK Sundsvall 3 - 16 Daniel Holm, Peter Eriksson Håstaholmen
2018-02-03 13:00 241201095 Klockarbergets BK - Alfta IBK 6 - 10 Hans Söderblom, Per Backlin Njurundahallen
2018-02-03 15:00 241201097 IBF Frösön - Sundsvall City IBC U 7 - 6 Jon Lundgren, Robert Olofsson Östersunds sporthall
2018-02-04 13:00 241201101 Jemtland Innebandy H2 - Sundsvall City IBC U 9 - 3 Anders Nilsson, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall
2018-02-15 19:30 241201099 Timrå IBC - Wallviks IK 11 - 7 Peter Palander, Robin Palander Timrå Sporthall
2018-02-09 19:00 241201127 Klockarbergets BK - Timrå IBC 4 - 7 Per Backlin, Peter Palander Njurundahallen
2018-02-09 19:00 241201132 IBK Sundsvall - IBK Sundsvall Ungdom 8 - 9 Anders Johansson, Patrick Cederblad Skönsbergshallen
2018-02-09 19:30 241201130 Wallviks IK - Alfta IBK 3 - 17 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2018-02-11 12:00 241201111 Håsta IBK - Timrå IBC 8 - 9 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2018-02-11 13:30 241201104 Wallviks IK - Sundsvall City IBC U 7 - 5 Mats Sjöqvist, Kjell Gustavsson Ljusne Idrottshall
2018-02-11 15:00 241201106 IBK Sundsvall - Jemtland Innebandy H2 7 - 4 Peter Palander, Robin Palander Skönsbergshallen
2018-02-11 15:00 241201109 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Klockarbergets BK 5 - 8 Robert Mårtensson, Jimmy Löfgren Håstaholmen
2018-02-17 12:00 241201107 IBK Sundsvall Ungdom - IBF Frösön 12 - 9 Per Backlin, Jörgen Grundström Skönsbergshallen
2018-02-16 20:15 241201122 Håsta IBK - Klockarbergets BK 8 - 4 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2018-02-18 12:00 241201108 IBK Sundsvall Ungdom - Jemtland Innebandy H2 6 - 14 Thomas Berglund, Kenny Windahl Skönsbergshallen
2018-02-18 13:00 241201113 Sundsvall City IBC U - Alfta IBK 3 - 3 e.förl. Hans Söderblom, Per Backlin Sundsvalls Sporthall-A
2018-02-18 16:00 241201105 IBK Sundsvall - IBF Frösön 26 - 10 Anders Johansson, Jörgen Grundström Sundsvalls Sporthall-A
2018-02-22 20:30 241201110 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Timrå IBC 5 - 8 Peter Palander, Robin Palander Timrå Sporthall
2018-02-23 19:00 241201117 Alfta IBK - IBK Sundsvall Ungdom 10 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2018-02-23 19:00 241201118 Timrå IBC - Sundsvall City IBC U 6 - 5 Peter Palander, Jörgen Grundström Timrå Sporthall
2018-02-24 13:30 241201121 Wallviks IK - IBK Sundsvall 4 - 8 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Ljusne Idrottshall
2018-02-24 15:00 241201115 IBF Frösön - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 9 - 7 Jörgen Grundström, Robin Palander Östersunds sporthall
2018-02-24 18:30 241201120 Jemtland Innebandy H2 - Håsta IBK 8 - 6 Jörgen Grundström, Robin Palander Östersunds sporthall
2018-02-25 12:15 241201119 Jemtland Innebandy H2 - Hudik/Björkberg Ungdom IBK 19 - 6 Jan Öberg, Thomas Eriksson Torvallaskolans sporthall
2018-02-25 15:00 241201116 IBF Frösön - Håsta IBK 6 - 7 Jan Öberg, Thomas Eriksson Östersunds sporthall
2018-03-02 19:30 241201129 Hudik/Björkberg Ungdom IBK - Håsta IBK 6 - 12 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Håstaholmen
2018-03-03 12:00 241201124 Sundsvall City IBC U - Klockarbergets BK 7 - 6 e.förl. Hans Söderblom, Per Backlin Skönsbergshallen
2018-03-03 12:00 241201125 IBK Sundsvall - Alfta IBK 3 - 5 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-03 12:00 241201126 IBK Sundsvall Ungdom - Wallviks IK 6 - 3 Patrick Cederblad, Anders Johansson Höglunda
2018-03-03 15:00 241201128 IBF Frösön - Jemtland Innebandy H2 5 - 9 Mikael Körning, Fredrik Söderholm Östersunds sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Jemtland Innebandy H2 20 17 2 (1) 1 202-108 94 54
2. Håsta IBK 20 15 2 (2) 3 154-99 55 49
3. Timrå IBC 20 15 1 (0) 4 151-116 35 46
4. Alfta IBK 20 12 2 (1) 6 140-108 32 39
5. IBK Sundsvall 20 12 1 (1) 7 182-115 67 38
6. Klockarbergets BK 20 6 5 (2) 9 118-137 -19 25
7. IBK Sundsvall Ungdom 20 7 2 (0) 11 132-158 -26 23
8. IBF Frösön 20 5 3 (1) 12 134-165 -31 19
9. Sundsvall City IBC U 20 4 4 (1) 12 113-163 -50 17
10. Wallviks IK 20 3 1 (1) 16 110-186 -76 11
11. Hudik/ Björkberg Ungdom IBK 20 2 1 (0) 17 116-197 -81 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis