Damer Division 2 (2017/18)

Gruppspel
Damer Division 2 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-08 13:00 141201005 Växjö UGIF - Hovslätts IK B 4 - 5 Safet Hasanbegovic, Annie Nordmark Olympen
2017-10-08 17:00 141201004 Nässjö IBF - Ljungby IB 8 - 4 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Nässjö Sporthall
2017-11-18 14:00 141201001 Växjö IBK B - Husqvarna IK 9 - 4 Sepehr Jalaly, Oscar Lundh Arabypark Arena
2017-11-29 19:30 141201006 Gransholms IF - Värnamo IK 5 - 6 Annie Nordmark, Kjell Persson Gemla Sporthall
2017-10-14 11:30 141201009 Hovslätts IK B - Ryds SK 2 - 8 Johan Ferm, Gustav Jarnegren Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-10-14 17:00 141201011 Husqvarna IK - Växjö UGIF 3 - 4 Nicklas Bard, Anders Everstrand Huskvarna Sporthall A
2017-10-15 12:00 141201010 Värnamo IK - Nässjö IBF 5 - 4 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Värnamo Sporthall
2017-10-25 19:00 141201012 Lagan IBK - Gransholms IF 3 - 4 Anders Everstrand, Anders A Nilsson Åbyhallen
2017-10-20 19:00 141201017 Växjö UGIF - Värnamo IK 4 - 6 Hani Mousaviyan-Utter, Filip Karlsson Olympen
2017-10-20 19:30 141201015 Ryds SK - Ljungby IB 4 - 3 Jonas Nilsson, Fredrik Husberg Ryds Sporthall
2017-10-21 12:00 141201018 Gransholms IF - Hovslätts IK B 7 - 2 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Gemla Sporthall
2017-10-22 15:00 141201013 Växjö IBK B - Lagan IBK 6 - 4 Annie Nordmark, Bjarne Olsen Fortnox Arena Nivika hallen
2017-10-28 10:45 141201021 Husqvarna IK - Ryds SK 1 - 13 Magnus Widlund, Nicklas Bard Huskvarna Sporthall A
2017-10-28 15:00 141201022 Lagan IBK - Nässjö IBF 2 - 3 Filip Karlsson, Gustav Svensson Sunnerbohallen
2017-10-29 17:00 141201019 Hovslätts IK B - Växjö IBK B 4 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-12-05 19:00 141201024 Ljungby IB - Gransholms IF 2 - 12 Bjarne Olsen, Andreas Karlsson Innebandyhallen
2017-11-03 19:30 141201027 Ryds SK - Lagan IBK 8 - 1 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2017-11-04 13:15 141201029 Växjö UGIF - Ljungby IB 7 - 0 Paul Arnebert, Fanny Horvath Olympen
2017-11-05 17:00 141201028 Nässjö IBF - Husqvarna IK 6 - 6 Nicklas Bard, Anders A Nilsson Nässjö Sporthall
2017-11-08 20:00 141201025 Växjö IBK B - Värnamo IK 4 - 5 Jonathan Turesson, Max Horvath Fortnox Arena Nivika hallen
2017-11-10 19:00 141201035 Växjö UGIF - Lagan IBK 10 - 1 Martin Risberg, Sean Norouz Olympen
2017-11-11 14:00 141201034 Hovslätts IK B - Nässjö IBF 2 - 4 Nicklas Bard, Josef Bard Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-11-11 15:00 141201033 Ljungby IB - Växjö IBK B 4 - 7 Filip Karlsson, Fanny Horvath Innebandyhallen
2017-11-11 17:00 141201036 Husqvarna IK - Gransholms IF 2 - 5 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Huskvarna Sporthall A
2017-11-12 11:00 141201032 Värnamo IK - Ryds SK 3 - 8 Michael Hellqvist, Suvad Kaltak Värnamo Sporthall
2017-11-17 19:00 141201041 Lagan IBK - Hovslätts IK B 4 - 5 Gustav Svensson, Filip Karlsson Sunnerbohallen
2017-11-18 12:30 141201042 Ljungby IB - Värnamo IK 2 - 5 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Innebandyhallen
2017-11-18 16:00 141201039 Gransholms IF - Nässjö IBF WO (5 - 0) Oskar Cederfjord, Filip Karlsson Gemla Sporthall
2017-11-19 11:30 141201037 Växjö IBK B - Ryds SK 2 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena Nivika hallen
2017-10-13 20:00 141201047 Lagan IBK - Ljungby IB 2 - 5 Annie Nordmark, Safet Hasanbegovic Ljungby Arena
2017-11-24 19:30 141201045 Ryds SK - Gransholms IF 4 - 4 Eddy Olsson, Håkan Abrahamsson Ryds Sporthall
2017-11-24 20:00 141201046 Hovslätts IK B - Husqvarna IK 7 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-01-19 19:00 141201044 Växjö UGIF - Växjö IBK B 2 - 1 Stefan Lundqvist, Sean Norouz Olympen
2017-11-26 15:00 141201049 Ryds SK - Växjö UGIF 3 - 7 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Ryds Sporthall
2017-11-26 15:00 141201050 Växjö IBK B - Nässjö IBF 3 - 3 Roger Gardell, Michell Rohde Fortnox Arena Nivika hallen
2017-11-26 15:00 141201054 Värnamo IK - Lagan IBK 11 - 3 Michael Johansson, Mikael Fransson Värnamo Sporthall
2017-11-26 18:45 141201052 Husqvarna IK - Ljungby IB 2 - 8 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Huskvarna Sporthall A
2017-12-02 14:30 141201058 Lagan IBK - Husqvarna IK 6 - 2 Roger Gardell, Edo Sabanovic Sunnerbohallen
2017-12-03 13:30 141201057 Gransholms IF - Växjö UGIF 5 - 3 Safet Hasanbegovic, Simon Olsson Gemla Sporthall
2017-12-03 15:00 141201060 Värnamo IK - Hovslätts IK B 6 - 2 Johnny Edh, Bjarne Olsen Värnamo Sporthall
2017-12-03 17:00 141201056 Nässjö IBF - Ryds SK 2 - 8 Johan Söderman, Fredrik Billemark Nässjö Sporthall
2017-12-08 19:00 141201063 Växjö UGIF - Nässjö IBF 3 - 4 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Olympen
2017-12-09 13:30 141201064 Husqvarna IK - Värnamo IK 2 - 11 Theo Claesson, Adam Nikolausson Huskvarna Sporthall A
2017-12-09 17:00 141201066 Hovslätts IK B - Ljungby IB 6 - 4 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-12-10 12:00 141201061 Växjö IBK B - Gransholms IF 3 - 4 Safet Hasanbegovic, Filip Karlsson Fortnox Arena Nivika hallen
2017-12-16 12:30 141201070 Ljungby IB - Nässjö IBF 3 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Innebandyhallen
2017-12-17 15:00 141201072 Värnamo IK - Gransholms IF 6 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Värnamo Sporthall
2018-01-13 13:15 141201067 Husqvarna IK - Växjö IBK B 1 - 5 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Tenhults Sporthall
2018-01-28 14:00 141201071 Hovslätts IK B - Växjö UGIF 9 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-01-05 19:30 141201078 Gransholms IF - Lagan IBK 10 - 3 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Gemla Sporthall
2018-01-21 11:00 141201077 Växjö UGIF - Husqvarna IK 8 - 0 Oskar Cederfjord, Filip Karlsson Olympen
2018-01-22 19:30 141201076 Nässjö IBF - Värnamo IK 1 - 5 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Nässjö Sporthall
2018-02-03 14:14 141201075 Ryds SK - Hovslätts IK B 5 - 5 Kjell Persson, Sean Norouz Ryds Sporthall
2018-01-12 19:30 141201079 Lagan IBK - Växjö IBK B 2 - 6 Kevin Andersson, Kjell Persson Sunnerbohallen
2018-01-13 12:00 141201081 Ljungby IB - Ryds SK 4 - 4 Lars Hjelm, Kjell Persson Innebandyhallen
2018-01-13 13:30 141201084 Hovslätts IK B - Gransholms IF 1 - 4 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-01-14 12:00 141201083 Värnamo IK - Växjö UGIF 10 - 5 Jan Blohm, Ebba Bladh Värnamo Sporthall
2018-01-19 20:00 141201087 Ryds SK - Husqvarna IK 11 - 0 Jonas Nilsson, Håkan Abrahamsson Ryds Sporthall
2018-01-20 15:00 141201090 Gransholms IF - Ljungby IB 8 - 0 Sepehr Jalaly, Oscar Lundh Gemla Sporthall
2018-01-21 14:00 141201085 Växjö IBK B - Hovslätts IK B 5 - 3 Dan Runberg, Jonas Lennartsson Arabypark Arena
2018-01-21 17:00 141201088 Nässjö IBF - Lagan IBK 8 - 2 Michael Johansson, Magnus Andersson Nässjö Sporthall
2018-01-27 12:30 141201095 Ljungby IB - Växjö UGIF 4 - 11 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Innebandyhallen
2018-01-27 15:00 141201093 Lagan IBK - Ryds SK 1 - 8 Kjell Persson, Filip Karlsson Sunnerbohallen
2018-01-28 11:00 141201091 Värnamo IK - Växjö IBK B 11 - 1 Michael Johansson, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2018-03-08 20:00 141201094 Husqvarna IK - Nässjö IBF 4 - 0 Nicklas Bard, Daniel Persson Öxnehaga Sporthall
2018-02-02 19:30 141201098 Ryds SK - Värnamo IK 4 - 4 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Ryds Sporthall
2018-02-03 13:00 141201102 Gransholms IF - Husqvarna IK 7 - 0 Anders Jonasson, Jonas Lennartsson Gemla Sporthall
2018-02-04 15:00 141201099 Växjö IBK B - Ljungby IB 5 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-02-04 17:00 141201100 Nässjö IBF - Hovslätts IK B 3 - 4 Ulf Åberg, Per Elofsson Nässjö Sporthall
2018-02-07 19:30 141201101 Lagan IBK - Växjö UGIF 4 - 8 Suvad Kaltak, Jonathan Turesson Åbyhallen
2018-02-09 19:30 141201103 Ryds SK - Växjö IBK B 3 - 4 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson Ryds Sporthall
2018-02-10 14:00 141201107 Hovslätts IK B - Lagan IBK 8 - 3 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-02-11 17:00 141201105 Nässjö IBF - Gransholms IF 2 - 5 Anders Lundell, Mathias Linde Nässjö Sporthall
2018-03-06 18:30 141201108 Värnamo IK - Ljungby IB 6 - 1 Jan Blohm, Andreas Karlsson Värnamo Sporthall
2018-02-16 19:00 141201111 Gransholms IF - Ryds SK 7 - 6 Sepehr Jalaly, Lars Hjelm Gemla Sporthall
2018-02-17 12:00 141201113 Ljungby IB - Lagan IBK 4 - 3 Filip Karlsson, Kjell Persson Innebandyhallen
2018-02-18 11:00 141201110 Växjö IBK B - Växjö UGIF 8 - 4 Lars Hjelm, Jonathan Turesson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-03-01 19:45 141201112 Husqvarna IK - Hovslätts IK B 4 - 2 Bjarne Olsen, Adam Nikolausson Öxnehaga Sporthall
2018-02-23 19:00 141201115 Växjö UGIF - Ryds SK 4 - 1 Lars Hjelm, Sean Norouz Olympen
2018-02-24 12:30 141201118 Ljungby IB - Husqvarna IK 1 - 6 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Innebandyhallen
2018-02-25 16:00 141201120 Lagan IBK - Värnamo IK 4 - 16 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Sunnerbohallen
2018-02-25 17:00 141201116 Nässjö IBF - Växjö IBK B 7 - 6 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Nässjö Sporthall
2018-03-02 19:00 141201123 Växjö UGIF - Gransholms IF 3 - 5 Leif Johansson, Dan Runberg Olympen
2018-03-02 20:00 141201122 Ryds SK - Nässjö IBF 6 - 3 Jonas Nilsson, Lars Eriksson Ryds Sporthall
2018-03-03 14:00 141201126 Hovslätts IK B - Värnamo IK 3 - 10 Nicklas Bard, Josef Bard Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-03-03 17:00 141201124 Husqvarna IK - Lagan IBK 3 - 2 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Huskvarna Sporthall A
2018-03-11 17:00 141201127 Gransholms IF - Växjö IBK B 4 - 7 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Gemla Sporthall
2018-03-11 17:00 141201129 Nässjö IBF - Växjö UGIF 4 - 8 Theo Claesson, Anton Tegvall Nässjö Sporthall
2018-03-11 17:00 141201130 Värnamo IK - Husqvarna IK 5 - 0 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Värnamo Sporthall
2018-03-11 17:00 141201132 Ljungby IB - Hovslätts IK B 0 - 4 Leif Johansson, Lars Hjelm Innebandyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värnamo IK 18 16 1 1 131-56 75 49
2. Gransholms IF 18 14 1 3 104-53 51 43
3. Ryds SK 18 10 4 4 109-57 52 34
4. Växjö IBK B 18 11 1 6 87-73 14 34
5. Växjö UGIF 18 10 0 8 99-73 26 30
6. Hovslätts IK B 18 8 1 9 74-83 -9 25
7. Nässjö IBF 18 7 2 9 66-81 -15 23
8. Husqvarna IK 18 4 1 13 43-110 -67 13
9. Ljungby IB 18 3 1 14 52-104 -52 10
10. Lagan IBK 18 1 0 17 50-125 -75 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 2 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-07 13:30 141202006 Hjältevad Mariannelund IS - Vimmerby IBK 3 - 6 Gabriel Adolfsson, Stefan Karlsson Furulundshallen
2017-10-07 14:30 141202002 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Vetlanda IBF 1 - 7 Pelle Hallström, Christer Jonsson Oskarshamns Sporthall B-hall
2017-10-13 19:30 141202012 Vetlanda IBF - Hjältevad Mariannelund IS 10 - 1 Anders A Nilsson, Sebastian Kullander ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2017-10-14 15:00 141202007 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - CL98IC B 10 - 1 Christer Jonsson, Nicklas Hult Torslundahallen
2017-10-15 14:00 141202008 Westerviks IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn B 1 - 8 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Bökensved Sporthall
2017-10-20 19:30 141202018 Hjältevad Mariannelund IS - IBK Svala 12 - 4 Michael Johansson, Michael Hellqvist Furulundshallen
2017-10-22 13:00 141202013 CL98IC B - Vetlanda IBF 2 - 8 Magnus Larsson, Nicklas Hult Kalmar Sporthall A-hall
2017-10-27 19:00 141202019 IBK Svala - CL98IC B 7 - 1 Claes Waernholm, Stefan Karlsson Mörlunda Sporthall
2017-10-29 11:00 141202024 Westerviks IBK - Hjältevad Mariannelund IS 3 - 7 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Bökensved Sporthall
2017-10-29 16:00 141202020 Vimmerby IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn B 10 - 2 Gabriel Adolfsson, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall
2017-11-03 20:00 141202030 Hjältevad Mariannelund IS - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 5 Claes Waernholm, Michael Hellqvist Furulundshallen
2017-11-05 14:00 141202025 CL98IC B - Vimmerby IBK 1 - 6 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Kalmar Sporthall A-hall
2017-11-05 14:00 141202026 Craftstadens IBK Oskarshamn B - IBK Svala 6 - 3 Senad Hamula, Linus Sandberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-11-10 20:00 141202031 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Craftstadens IBK Oskarshamn B 6 - 5 Stefan Karlsson, Christer Jonsson Torslundahallen
2018-01-26 19:30 141202033 Westerviks IBK - CL98IC B 2 - 1 Magnus Larsson, Claes Waernholm Bökensved Sporthall
2017-11-15 20:00 141202042 Westerviks IBK - Vimmerby IBK 4 - 10 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Bökensved Sporthall
2017-11-17 19:30 141202041 Vetlanda IBF - IBK Svala 16 - 1 Michael Johansson, Michael Hellqvist ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2017-11-18 13:00 141202048 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Vimmerby IBK 9 - 3 Daniel Gyllander, Robert Risberg Torslundahallen
2017-11-19 14:00 141202047 Vetlanda IBF - Westerviks IBK 9 - 2 Dawan Mofak, Jesper Rygert ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2017-11-24 20:00 141202053 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - IBK Svala 12 - 3 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Torslundahallen
2017-11-26 12:00 141202051 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Hjältevad Mariannelund IS 3 - 1 Pelle Hallström, Malou Hallström Oskarshamns Sporthall B-hall
2017-11-26 16:00 141202054 Vimmerby IBK - Vetlanda IBF 6 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Vimmerby Sporthall
2017-12-02 13:00 141202059 Westerviks IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 6 - 7 Ulf Åberg, Mathias Linde Bökensved Sporthall
2017-12-03 14:00 141202055 Craftstadens IBK Oskarshamn B - CL98IC B 6 - 3 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall B-hall
2018-01-12 19:30 141202060 Vimmerby IBK - IBK Svala 7 - 3 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall
2017-12-08 19:00 141202066 IBK Svala - Westerviks IBK 7 - 7 Claes Waernholm, Mikael Fransson Mörlunda Sporthall
2017-12-09 13:00 141202065 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Vetlanda IBF 3 - 7 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Torslundahallen
2017-12-10 14:00 141202061 CL98IC B - Hjältevad Mariannelund IS 12 - 2 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Falkenbergshallen
2017-12-15 19:30 141202072 Vimmerby IBK - Hjältevad Mariannelund IS 4 - 4 Michael Johansson, Michael Hellqvist Vimmerby Sporthall
2017-12-16 12:30 141202068 Vetlanda IBF - Craftstadens IBK Oskarshamn B 6 - 0 Mikael Fransson, Stefan Karlsson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-01-07 16:00 141202078 Hjältevad Mariannelund IS - Vetlanda IBF 6 - 7 Michael Johansson, Michael Hellqvist Furulundshallen
2018-01-07 18:00 141202074 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Westerviks IBK 5 - 3 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Oskarshamns Sporthall B-hall
2018-01-16 20:00 141202073 CL98IC B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 4 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Falkenbergshallen
2018-01-13 12:00 141202079 Vetlanda IBF - CL98IC B 6 - 3 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson ISCAR Arena LF, Vetlanda
2018-01-14 17:00 141202084 IBK Svala - Hjältevad Mariannelund IS 4 - 7 Daniel Gyllander, Robert Risberg Mörlunda Sporthall
2018-01-19 19:30 141202090 Hjältevad Mariannelund IS - Westerviks IBK 7 - 5 Magnus Larsson, Claes Waernholm Furulundshallen
2018-01-21 14:00 141202085 CL98IC B - IBK Svala 9 - 4 Christer Jonsson, Nicklas Hult Falkenbergshallen
2018-01-21 14:30 141202086 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Vimmerby IBK 6 - 2 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-01-28 16:00 141202091 Vimmerby IBK - CL98IC B 10 - 1 Anders Everstrand, Thomas Atting Vimmerby Sporthall
2018-02-15 18:30 141202092 IBK Svala - Craftstadens IBK Oskarshamn B 2 - 7 Pelle Hallström, Mikael Fransson Mörlunda Sporthall
2018-02-23 20:00 141202096 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Hjältevad Mariannelund IS 9 - 2 Bengt Bolander, Peter Horndahl Torslundahallen
2018-02-04 14:00 141202097 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 5 Claes Waernholm, Nicklas Hult Oskarshamns Sporthall B-hall
2018-02-04 16:00 141202099 CL98IC B - Westerviks IBK 4 - 5 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Kalmar Sporthall A-hall
2018-02-09 19:30 141202108 Vimmerby IBK - Westerviks IBK 10 - 6 Michael Johansson, Michael Hellqvist Vimmerby Sporthall
2018-02-11 17:00 141202107 IBK Svala - Vetlanda IBF 2 - 13 Magnus Larsson, Claes Waernholm Mörlunda Sporthall
2018-02-17 14:00 141202114 Vimmerby IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 4 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall
2018-02-18 13:00 141202113 Westerviks IBK - Vetlanda IBF 1 - 12 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Bökensved Sporthall
2018-02-07 19:00 141202117 Hjältevad Mariannelund IS - Craftstadens IBK Oskarshamn B 4 - 2 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Furulundshallen
2018-02-24 12:00 141202120 Vetlanda IBF - Vimmerby IBK 21 - 3 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-02-25 17:00 141202119 IBK Svala - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 12 Daniel Gyllander, Pelle Hallström Mörlunda Sporthall
2018-03-02 19:00 141202126 IBK Svala - Vimmerby IBK 7 - 1 Stefan Karlsson, Magnus Larsson Mörlunda Sporthall
2018-03-03 13:00 141202125 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Westerviks IBK 7 - 0 Roger Gardell, Michell Rohde Torslundahallen
2018-03-04 16:00 141202121 CL98IC B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 3 - 6 Anders Lundell, Per Elofsson Falkenbergshallen
2018-03-10 13:00 141202132 Westerviks IBK - IBK Svala 9 - 6 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Bökensved Sporthall
2018-03-10 17:00 141202127 Hjältevad Mariannelund IS - CL98IC B 13 - 3 Michael Johansson, Magnus Larsson Furulundshallen
2018-03-10 17:00 141202131 Vetlanda IBF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 6 - 6 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vetlanda IBF 14 12 1 1 133-37 96 37
2. Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 14 9 3 2 99-53 46 30
3. Vimmerby IBK 14 8 2 4 82-76 6 26
4. Craftstadens IBK Oskarshamn B 14 8 0 6 61-56 5 24
5. Hjältevad Mariannelund IS 14 6 2 6 74-77 -3 20
6. Westerviks IBK 14 3 1 10 54-100 -46 10
7. CL98IC B 14 3 0 11 49-89 -40 9
8. IBK Svala 14 2 1 11 55-119 -64 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis