Herrar Seniorer (2018/19)

Gruppspel
Herrar Div 3 Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-14 20:00 121206001 Örebro SK Ung H3 - Pålsboda IBF H3 - (A-lag) 4 - 5 Oscar Söljén, Tony Wennberg Tybblelundsskolan
2019-03-15 19:30 121206002 Pålsboda IBF H3 - (A-lag) - Örebro SK Ung H3 9 - 5 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Alléhallen, Hallsberg
2019-03-15 19:30 121206003 Kopparbergs BK H3 - Brickebackens IF H3 10 - 10 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Ljusnarshallen
2019-03-17 18:00 121206004 Brickebackens IF H3 - Kopparbergs BK H3 4 - 3 Daniel Kallin, Michael Nilsson Birgittaskolan
2019-03-21 19:30 121206005 Brickebackens IF H3 - Pålsboda IBF H3 - (A-lag) 4 - 11 Berndt Swärd, Tomas Persson Birgittaskolan
2019-03-22 19:45 121206006 Pålsboda IBF H3 - (A-lag) - Brickebackens IF H3 14 - 4 Fredrik Knutsson, Daniel Kallin Alléhallen, Hallsberg
Herrar Div 3 Örebro Län
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-21 20:00 121201005 Lillån IBK H3 B-lag - WSK Lindesberg B-lag H3 12 - 4 Jörgen Dahlström, Emil Wass Idrottshuset Örebro
2018-09-23 16:00 121201004 Hovsta IF H3 - Väster IBK Örebro H3 1 - 4 Henrik Zegelsson, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2018-09-23 17:30 121201002 Brickebackens IF H3 - IBK Wasahus-73 H3 3 - 5 Micael Svensson, Daniel Kallin Birgittaskolan
2019-02-17 17:00 121201006 Kopparbergs BK H3 - Askersunds IBK A-lag H3 WO (5 - 0) Daniel Kallin Ljusnarshallen
2018-09-29 15:00 121201012 IBK Wasahus-73 H3 - Kopparbergs BK H3 10 - 9 Berndt Swärd, Henrik Zegelsson Mellringehallen - Örebro
2018-09-30 16:00 121201009 WSK Lindesberg B-lag H3 - Örebro SK Ung H3 6 - 9 Tommy Nordin, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2018-09-30 17:00 121201008 Väster IBK Örebro H3 - Brickebackens IF H3 8 - 8 e.förl. Fredrik Knutsson, Tony Wennberg Birgittaskolan
2018-09-30 17:00 121201010 Askersunds IBK A-lag H3 - Hovsta IF H3 6 - 10 Henrik Zegelsson, Daniel Kallin Närlundahallen
2018-10-05 19:15 121201013 Pålsboda IBF H3 - (A-lag) - IBK Wasahus-73 H3 5 - 9 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Alléhallen, Hallsberg
2018-10-06 10:00 121201015 Örebro SK Ung H3 - Väster IBK Örebro H3 2 - 6 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2018-10-07 13:00 121201018 WSK Lindesberg B-lag H3 - Kopparbergs BK H3 4 - 8 Henrik Zegelsson, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2019-01-22 20:00 121201017 Lillån IBK H3 B-lag - Askersunds IBK A-lag H3 10 - 8 Daniel Kallin, Fredrik Knutsson Idrottshuset Örebro
2018-10-11 19:30 121201019 WSK Lindesberg B-lag H3 - Pålsboda IBF H3 - (A-lag) 1 - 27 Tommy Nordin, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2018-10-12 19:00 121201020 Askersunds IBK A-lag H3 - Brickebackens IF H3 7 - 9 Tony Wennberg, Micael Svensson Närlundahallen
2018-10-14 16:00 121201022 IBK Wasahus-73 H3 - Hovsta IF H3 9 - 10 e.förl. Tommy Nordin, Oscar Söljén Mellringehallen - Örebro
2018-10-14 17:30 121201024 Väster IBK Örebro H3 - Kopparbergs BK H3 13 - 1 Tommy Nordin, Micael Svensson Birgittaskolan
2018-10-19 19:15 121201025 Pålsboda IBF H3 - (A-lag) - Askersunds IBK A-lag H3 14 - 6 Tommy Nordin, Michael Nilsson Alléhallen, Hallsberg
2018-10-19 20:00 121201029 Lillån IBK H3 B-lag - Väster IBK Örebro H3 4 - 12 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2018-10-20 16:00 121201027 Örebro SK Ung H3 - IBK Wasahus-73 H3 8 - 10 Tony Wennberg, Oscar Söljén Tybblelundsskolan
2018-10-21 17:30 121201026 Brickebackens IF H3 - WSK Lindesberg B-lag H3 24 - 1 Berndt Swärd, Tomas Persson Birgittaskolan
2018-10-28 13:30 121201035 Lillån IBK H3 B-lag - IBK Wasahus-73 H3 7 - 13 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2018-10-28 16:00 121201034 WSK Lindesberg B-lag H3 - Hovsta IF H3 7 - 13 Jörgen Dahlström, Emil Wass Stadsskogsskolan
2018-10-28 17:00 121201032 Askersunds IBK A-lag H3 - Örebro SK Ung H3 4 - 3 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Närlundahallen
2018-10-28 17:30 121201033 Väster IBK Örebro H3 - Pålsboda IBF H3 - (A-lag) 6 - 8 Tommy Nordin, Tomas Persson Birgittaskolan
2018-11-02 19:15 121201037 Pålsboda IBF H3 - (A-lag) - Örebro SK Ung H3 15 - 2 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Alléhallen, Hallsberg
2018-11-02 20:00 121201039 Hovsta IF H3 - Kopparbergs BK H3 13 - 7 Berndt Swärd, Oscar Söljén Mellringehallen - Örebro
2018-11-03 12:30 121201041 IBK Wasahus-73 H3 - WSK Lindesberg B-lag H3 23 - 2 Oscar Söljén, Kim Palmroth Mellringehallen - Örebro
2018-11-03 17:00 121201038 Brickebackens IF H3 - Lillån IBK H3 B-lag 11 - 5 Berndt Swärd, Tomas Persson Birgittaskolan
2018-11-04 17:00 121201042 Väster IBK Örebro H3 - Askersunds IBK A-lag H3 8 - 6 Mats Eriksson, Emil Wass Birgittaskolan
2018-11-09 20:00 121201044 Lillån IBK H3 B-lag - Pålsboda IBF H3 - (A-lag) 1 - 14 Henrik Brehmer, Micael Svensson Mellringehallen - Örebro
2018-11-10 17:30 121201047 IBK Wasahus-73 H3 - Väster IBK Örebro H3 7 - 10 Berndt Swärd, Micael Svensson Birgittaskolan
2018-11-10 18:00 121201043 Hovsta IF H3 - Brickebackens IF H3 3 - 8 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Mellringehallen - Örebro
2018-11-11 11:00 121201045 Örebro SK Ung H3 - Kopparbergs BK H3 4 - 4 e.förl. Berndt Swärd, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2018-11-16 19:15 121201050 Pålsboda IBF H3 - (A-lag) - Hovsta IF H3 6 - 5 Tommy Nordin, Henrik Zegelsson Alléhallen, Hallsberg
2018-11-17 11:30 121201049 Örebro SK Ung H3 - Lillån IBK H3 B-lag 13 - 6 Oscar Söljén, Micael Svensson Tybblelundsskolan
2018-11-18 15:00 121201051 Brickebackens IF H3 - Kopparbergs BK H3 5 - 7 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Birgittaskolan
2018-11-18 17:00 121201054 Askersunds IBK A-lag H3 - IBK Wasahus-73 H3 9 - 11 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Närlundahallen
2018-11-24 12:30 121201056 Hovsta IF H3 - Örebro SK Ung H3 7 - 8 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2018-11-24 16:30 121201060 Askersunds IBK A-lag H3 - WSK Lindesberg B-lag H3 26 - 5 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Närlundahallen
2018-11-25 17:30 121201055 Brickebackens IF H3 - Pålsboda IBF H3 - (A-lag) 5 - 4 e.förl. Mats Eriksson, Tomas Persson Birgittaskolan
2019-03-10 17:00 121201057 Kopparbergs BK H3 - Lillån IBK H3 B-lag 9 - 8 Mats Eriksson, Daniel Kallin Ljusnarshallen
2018-11-30 19:15 121201061 Pålsboda IBF H3 - (A-lag) - Kopparbergs BK H3 4 - 1 Oscar Söljén, Kim Palmroth Alléhallen, Hallsberg
2018-12-01 18:00 121201063 Lillån IBK H3 B-lag - Hovsta IF H3 7 - 6 Kim Palmroth, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2018-12-02 16:00 121201062 Örebro SK Ung H3 - Brickebackens IF H3 3 - 10 Oscar Söljén, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2018-12-02 16:00 121201066 WSK Lindesberg B-lag H3 - Väster IBK Örebro H3 5 - 12 Tommy Nordin, Mats Eriksson Stadsskogsskolan
2018-12-08 13:00 121201071 WSK Lindesberg B-lag H3 - Lillån IBK H3 B-lag 4 - 12 Jörgen Dahlström, Emil Wass Stadsskogsskolan
2018-12-08 16:00 121201068 IBK Wasahus-73 H3 - Brickebackens IF H3 11 - 8 Berndt Swärd, Daniel Kallin Birgittaskolan
2018-12-08 16:30 121201072 Askersunds IBK A-lag H3 - Kopparbergs BK H3 4 - 8 Tommy Nordin, Lars Flink Närlundahallen
2018-12-09 15:00 121201070 Väster IBK Örebro H3 - Hovsta IF H3 9 - 6 Jörgen Dahlström, Emil Wass Birgittaskolan
2018-12-14 20:00 121201075 Örebro SK Ung H3 - WSK Lindesberg B-lag H3 11 - 3 Mats Eriksson, Tomas Persson Tybblelundsskolan
2018-12-16 17:30 121201074 Brickebackens IF H3 - Väster IBK Örebro H3 6 - 9 Kim Palmroth, Micael Svensson Birgittaskolan
2019-01-19 12:30 121201076 Hovsta IF H3 - Askersunds IBK A-lag H3 8 - 5 Berndt Swärd, Oscar Söljén Mellringehallen - Örebro
2019-03-03 17:00 121201078 Kopparbergs BK H3 - IBK Wasahus-73 H3 11 - 10 Tonni Boström, Simon Jansson Ljusnarshallen
2018-12-18 19:00 121201083 Askersunds IBK A-lag H3 - Lillån IBK H3 B-lag 9 - 6 Kim Palmroth, Fredrik Knutsson Närlundahallen
2018-12-19 19:00 121201081 Väster IBK Örebro H3 - Örebro SK Ung H3 7 - 5 Berndt Swärd, Oscar Söljén Birgittaskolan
2018-12-21 20:00 121201079 IBK Wasahus-73 H3 - Pålsboda IBF H3 - (A-lag) 3 - 16 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2019-01-23 19:00 121201084 Kopparbergs BK H3 - WSK Lindesberg B-lag H3 19 - 6 Simon Jansson, Joacim Svensson Ljusnarshallen
2019-01-11 19:45 121201085 Pålsboda IBF H3 - (A-lag) - WSK Lindesberg B-lag H3 20 - 1 Tommy Nordin, Henrik Zegelsson Alléhallen, Hallsberg
2019-01-12 15:00 121201088 Hovsta IF H3 - IBK Wasahus-73 H3 9 - 18 Oscar Söljén, Kim Palmroth Mellringehallen - Örebro
2019-01-13 17:30 121201086 Brickebackens IF H3 - Askersunds IBK A-lag H3 12 - 8 Tony Wennberg, Daniel Kallin Birgittaskolan
2019-02-01 19:00 121201090 Kopparbergs BK H3 - Väster IBK Örebro H3 6 - 9 Tommy Nordin, Daniel Kallin Ljusnarshallen
2019-01-18 20:00 121201093 IBK Wasahus-73 H3 - Örebro SK Ung H3 7 - 6 Oscar Söljén, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2019-01-20 17:00 121201091 Askersunds IBK A-lag H3 - Pålsboda IBF H3 - (A-lag) 4 - 5 Kim Palmroth, Daniel Kallin Närlundahallen
2019-01-20 17:00 121201095 Väster IBK Örebro H3 - Lillån IBK H3 B-lag 11 - 12 Berndt Swärd, Mats Eriksson Birgittaskolan
2019-01-20 19:00 121201092 WSK Lindesberg B-lag H3 - Brickebackens IF H3 4 - 11 Jörgen Dahlström, Emil Wass Stadsskogsskolan
2019-01-25 19:45 121201099 Pålsboda IBF H3 - (A-lag) - Väster IBK Örebro H3 7 - 2 Kim Palmroth, Daniel Kallin Alléhallen, Hallsberg
2019-01-26 17:30 121201100 Hovsta IF H3 - WSK Lindesberg B-lag H3 19 - 2 Tomas Persson, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2019-01-26 18:00 121201098 Örebro SK Ung H3 - Askersunds IBK A-lag H3 5 - 7 Berndt Swärd, Oscar Söljén Tybblelundsskolan
2019-01-27 11:00 121201101 IBK Wasahus-73 H3 - Lillån IBK H3 B-lag 9 - 7 Oscar Söljén, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2019-02-08 19:00 121201105 Kopparbergs BK H3 - Hovsta IF H3 7 - 6 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Ljusnarshallen
2019-02-08 20:00 121201103 Örebro SK Ung H3 - Pålsboda IBF H3 - (A-lag) 1 - 17 Berndt Swärd, Lars Flink Tybblelundsskolan
2019-02-10 16:00 121201107 WSK Lindesberg B-lag H3 - IBK Wasahus-73 H3 3 - 14 Jörgen Dahlström, Emil Wass Stadsskogsskolan
2019-02-10 17:00 121201108 Askersunds IBK A-lag H3 - Väster IBK Örebro H3 6 - 11 Kim Palmroth, Daniel Kallin Närlundahallen
2019-02-11 20:00 121201104 Lillån IBK H3 B-lag - Brickebackens IF H3 7 - 11 Tony Wennberg, Tomas Persson Birgittaskolan
2019-02-15 19:45 121201110 Pålsboda IBF H3 - (A-lag) - Lillån IBK H3 B-lag 15 - 2 Daniel Kallin, Fredrik Knutsson Alléhallen, Hallsberg
2019-02-16 17:00 121201109 Brickebackens IF H3 - Hovsta IF H3 6 - 5 Berndt Swärd, Kim Palmroth Birgittaskolan
2019-02-17 17:00 121201113 Väster IBK Örebro H3 - IBK Wasahus-73 H3 7 - 12 Tommy Nordin, Oscar Söljén Birgittaskolan
2019-03-06 19:00 121201111 Kopparbergs BK H3 - Örebro SK Ung H3 8 - 5 Mats Eriksson, Daniel Kallin Ljusnarshallen
2019-02-22 19:00 121201117 Kopparbergs BK H3 - Brickebackens IF H3 7 - 6 e.förl. Tommy Nordin, Daniel Kallin Ljusnarshallen
2019-02-23 15:00 121201120 IBK Wasahus-73 H3 - Askersunds IBK A-lag H3 17 - 3 Berndt Swärd, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2019-02-24 11:00 121201116 Hovsta IF H3 - Pålsboda IBF H3 - (A-lag) 5 - 7 Michael Nilsson, Micael Svensson Mellringehallen - Örebro
2019-02-26 19:30 121201115 Lillån IBK H3 B-lag - Örebro SK Ung H3 5 - 11 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Birgittaskolan
2019-03-01 19:45 121201121 Pålsboda IBF H3 - (A-lag) - Brickebackens IF H3 9 - 5 Jörgen Dahlström, Emil Wass Alléhallen, Hallsberg
2019-03-01 20:00 121201123 Lillån IBK H3 B-lag - Kopparbergs BK H3 8 - 6 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2019-03-02 16:00 121201126 WSK Lindesberg B-lag H3 - Askersunds IBK A-lag H3 11 - 12 Mats Eriksson, Daniel Kallin Stadsskogsskolan
2019-03-03 14:00 121201122 Örebro SK Ung H3 - Hovsta IF H3 8 - 5 Berndt Swärd, Tomas Persson Tybblelundsskolan
2019-03-08 19:30 121201127 Kopparbergs BK H3 - Pålsboda IBF H3 - (A-lag) 3 - 10 Tommy Nordin, Tomas Persson Ljusnarshallen
2019-03-08 20:00 121201129 Hovsta IF H3 - Lillån IBK H3 B-lag 6 - 1 Tony Wennberg, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2019-03-10 14:30 121201128 Brickebackens IF H3 - Örebro SK Ung H3 6 - 7 Mats Eriksson, Daniel Kallin Birgittaskolan
2019-03-10 17:00 121201132 Väster IBK Örebro H3 - WSK Lindesberg B-lag H3 31 - 4 Berndt Swärd, Tomas Persson Birgittaskolan
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Pålsboda IBF H3 - (A-lag) 18 16 1 (0) 1 203-62 141 49
2. IBK Wasahus-73 H3 18 14 1 (0) 3 198-133 65 43
3. Väster IBK Örebro H3 18 13 1 (0) 4 175-106 69 40
4. Brickebackens IF H3 18 9 3 (1) 6 154-110 44 31
5. Kopparbergs BK H3 18 9 2 (1) 7 126-125 1 30
6. Örebro SK Ung H3 18 7 1 (0) 10 111-133 -22 22
7. Hovsta IF H3 18 6 1 (1) 11 137-125 12 20
8. Lillån IBK H3 B-lag 18 6 0 (0) 12 120-172 -52 18
9. Askersunds IBK A-lag H3 18 5 0 (0) 13 130-158 -28 15
10. WSK Lindesberg B-lag H3 18 0 0 (0) 18 73-303 -230 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis