Träningsmatcher 2018/2019 (2018/19)

Övriga matcher
Träningsmatcher Dam/Flick 2018/2019
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
210002012 Västerås Rönnby IBK - SB Pro (Finland) Inst.
2018-08-17 19:00 210002011 Västra Mälardalen IB Dam Allsv - SB Pro (Finland) Fernando Rocabado, Tony Wennberg Vasahallen
2018-08-18 14:00 210002015 Strömsbro IF - Västra Mälardalen IB Dam Allsv 6 - 5 Tony Wennberg, Oscar Söljén Bäckby Sportcenter
2018-08-18 14:00 210002001 Västerås IBS Dam Allsv - Åkersberga IBF Dam Kristiansborgshallen
2018-08-18 16:30 210002005 Västerås IBS Ung (DJ) - Åkersberga IBF DJ 1 - 6 Oscar Söljén, Tony Wennberg Kristiansborgshallen
2018-08-19 14:00 210002002 Västerås IBS Dam Allsv - Strömsbro IF 7 - 3 Roger Nilsson, Johnny Lindberg Kristiansborgshallen
2018-08-19 16:30 210002006 Västerås IBS Ung (DJ) - Strömsbro IF DJ 8 - 5 Roger Nilsson, Johnny Lindberg Kristiansborgshallen
2018-08-26 09:00 210002016 Västmanland F16 - Örebro Läns F16 3 - 6 Oscar Söljén, Mats Eriksson Vasahallen
2018-08-26 13:00 210002023 Skälby IBK D1 - Surahammars IBF D2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-08-26 13:00 210002013 Västerås Rönnby IBK - Endre IF A-Lag Tony Wennberg, Fernando Rocabado Frida Hansdotter Arena
2018-08-26 13:30 210002008 Per-Ols IBF D1 - Skälby IBK D1 Inst. Fagerstahallen
2018-08-26 15:00 210002017 Västmanland F16 - Örebro Läns F16 7 - 0 Oscar Söljén, Mats Eriksson Vasahallen
2018-08-26 16:00 210002018 Sala Silverstaden IBK - Alunda IBF 4 - 4 Mårten Hanold, Juha Vanninen Sala Idrottshall
2018-09-01 12:00 210002024 Kungsörs IBK D2 - WSK Lindesberg A-dam Rasmus Zarins, Tim Solig Sporthallen Kungsör A
2018-09-02 11:00 210002025 IFK Arboga IBK D1 - Kumla IBK D1 -1 - -1 Rasmus Zarins, Tim Solig Vasahallen
2018-09-04 19:00 210002021 Skälby IBK D1 - Rönnby Västerås IBK Ungdom Allsvenska Fernando Rocabado, Edvin Lindelöf Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-09-08 12:00 210002026 KAIS Mora IF SSL Dam - Västerås Rönnby IBK Anders Fredriksson, Roger Nilsson Sala Idrottshall
2018-09-08 13:00 210002020 IFK Arboga IBK D1 - Nykvarns IF 6 - 0 Lars Flink, Peter Hofer Vasahallen
2018-09-08 16:30 210002027 Sala Silverstaden IBK - IBF Hedemora Dam Gerry Törnqvist, Daniel Östling Sala Idrottshall
2018-09-09 13:30 210002010 Per-Ols IBF D1 - IBF Borlänge 3 - 2 Tim Solig, Rasmus Zarins Fagerstahallen
2018-09-09 13:30 210002003 Västerås IBS Dam Allsv - Bele Barkarby IF IBF D1 Fernando Rocabado, Edvin Lindelöf Kristiansborgshallen
2018-09-09 15:00 210002028 Västerås Rönnby IBK - IK Sirius FBC SSL 3 - 3 Roger Nilsson, Johnny Lindberg Bombardier Arena A
2018-09-13 18:45 210002022 Skälby IBK D1 - Rönnby Västerås IBK Ungdom Allsvenska Carl Wikgren, Juha Vanninen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-09-15 14:00 210002019 Kungsörs IBK D2 - IBK Hallsta D1 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Sporthallen Kungsör A
2018-09-16 13:30 210002009 Per-Ols IBF D1 - IBF Hedemora Dam William Ringkvist, Marcus Karppinen Fagerstahallen
2018-09-16 13:30 210002004 Västerås IBS Dam Allsv - IK Sirius FBC SSL Roger Nilsson, Johnny Lindberg Kristiansborgshallen
2018-09-16 14:30 210002032 IFK Arboga (DJ) - IBF Örebro Ung (DJ) Peter Götemo, August Ericsson Vasahallen
2018-09-17 18:45 210002031 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - Surahammars IBF (3) Rasmus Zarins, Carl Wikgren Önsta Skolan
2018-09-17 19:40 210002030 Skälby IBK D1 - Västra Mälardalen IB Dam Allsv Henrik Brehmer, Jonathan Morén Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-09-19 19:45 210002029 Västra Mälardalen IB Dam Allsv - Storvreta IBK Dam Div 1 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Vasahallen
2018-09-24 18:45 210002033 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - IFK Arboga 1 0 - 0 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Önsta Skolan
2018-09-30 11:00 210002034 IFK Arboga 1 - IBK Köping Ung (2) Peter Götemo, Petter Windås Vasahallen
2018-11-24 14:30 210002035 Västmanland F16 - Södermanland F16 Marcus Karppinen, William Ringkvist Sturehallen
2019-01-26 10:00 210002036 Rönnby Västerås IBK Ung 3 - Örebro SK Ungdomsklubb F06/08 Vit Oscar Nordlander, Fernando Rocabado Klövernhallen Plan 2
Träningsmatcher Herr/Pojk 2018/2019
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-08-18 14:30 210003011 IBF Västerås - IBF Säter Herrar 6 - 6 Pierre Borghoff, Tobias Ekmark Bombardier Arena A
2018-08-19 15:30 210003010 Köping IS - IK Standard H2 7 - 5 Lars Flink, Thomas Kallin Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-08-25 12:30 210003020 Knäppmora AIK H3 - IBK Köping H3 Lars Flink, Erik Flink Skinnskattebergs Sporthall
2018-08-25 16:00 210003001 IFK Arboga H2 - Kumla IBK Thomas Kallin, Tobias Söderberg Vasahallen
2018-08-26 10:30 210003005 Västmanland P16 - Örebro Län P16 4 - 2 Oscar Söljén, Mats Eriksson Vasahallen
2018-08-26 16:30 210003006 Västmanland P16 - Örebro Län P16 6 - 5 Oscar Söljén, Mats Eriksson Vasahallen
2018-08-26 18:00 210003015 Sala Silverstaden IBK - Enköpings IBK H3 Juha Vanninen, Mårten Hanold Sala Idrottshall
2018-08-29 19:00 210003021 Surahammars IBF H1 - Per-Ols IBF Juha Vanninen, Mårten Hanold Mälarenergi Arena Surahammar
2018-09-01 10:00 210003023 IBF Västerås - IBK Uppsala Teknologer 9 - 2 Dan Barthlen, Johnny Lindberg Bombardier Arena A
2018-09-01 14:00 210003024 IBK Uppsala Teknologer - Sundsvall FBC Dan Barthlen, Thomas Kallin Bombardier Arena A
2018-09-01 15:30 210003012 Per-Ols IBF - Björklinge BK H1 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Fagerstahallen
2018-09-01 16:00 210003027 IK Råby Västerås - Enköpings IBK H3 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Råbyhallen
2018-09-05 19:00 210003026 Skälby IBK H1 - Torshälla IBK H1 4 - 4 Ej offentliggjord Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-09-08 09:30 210003028 Sala IBF H3 - Sala Silverstaden IBK 0 - 10 Rasmus Zarins, Tim Solig Sala Idrottshall
2018-09-08 14:15 210003029 Sala Silverstaden IBK - Lokomotiv Grillby IBK Loket A Daniel Östling, Gerry Törnqvist Sala Idrottshall
2018-09-08 16:00 210003007 IFK Arboga H2 - Karlskoga IBF A-Lag Lars Flink, Peter Hofer Vasahallen
2018-09-09 15:00 210003030 IBF Örebro SSL - Djurgårdens IF IBS Herr Tomas Karlsson, Mikael Jansson Frida Hansdotter Arena
2018-09-09 18:00 210003022 Barkarö SK H4 - IBK Köping H3 Fernando Rocabado, Edvin Lindelöf Kristiansborgshallen
2018-09-12 20:00 210003033 Västerås IBS - Barkarö SK H4 Juha Vanninen, Camilla Eriksson Kristiansborgshallen
2018-09-14 19:15 210003036 Skogsgymnastikens IBS PK1 - IBF Ludvika Camilla Eriksson, Tomas Karlsson Frida Hansdotter Arena
2018-09-15 12:00 210003031 IBF Västerås - Gävle GIK Allsvenskan 1 - 4 Roger Nilsson, Johnny Lindberg Bombardier Arena A
2018-09-15 13:00 210003034 Tillberga IK (H2) - IFK Gnesta A-lag 6 - 7 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Tillberga Sporthall
2018-09-15 14:30 210003013 Skälby IBK/Tillberga IK (JAS) - Kristinehamns IBF JAS Juha Vanninen, Mårten Hanold Vasahallen
2018-09-15 16:30 210003014 Skälby IBK/Tillberga IK (JAS) - IBF Örebro Ungdom JAS Mårten Hanold, Juha Vanninen Vasahallen
2018-09-16 12:30 210003016 Knäppmora AIK H3 - IBF Lokomotiv Avesta H3 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Skinnskattebergs Sporthall
2018-09-16 14:30 210003019 Knäppmora AIK H3 - IBK Sala H3 Inst. Skinnskattebergs Sporthall
2018-09-16 15:00 210003040 Skogsgymnastikens IBS Herrar - Smedjebackens Innebandyklubb 8 - 14 Frida Hansdotter Arena
2018-09-16 15:00 210003037 Köpings IS H4 - IBK Köping (HJ) 8 - 8 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Ullvihallen
2018-09-16 15:15 210003009 Surahammars IBF Ungdom - Barkarö SK H4 Rasmus Zarins, Jimmie Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2018-09-17 19:30 210003035 Västerås IBS Ungdom H3 - IK Råby Västerås 8 - 9 Juha Vanninen, Daniel Östling Klövernhallen Plan 1
2018-09-22 13:00 210003032 Skultuna AIK (H3) - Sala IBF H3 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson GA Hallen
2018-09-22 15:00 Kan bli inställd ;-) 210003041 IBK Sala (HJ) - Stenhagens KK HJ17 5 - 8 Tim Solig, Rasmus Zarins Sala Idrottshall
2018-09-23 14:00 210003017 Knäppmora AIK H3 - IBK Köping H3 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Skinnskattebergs Sporthall
2018-09-23 15:00 210003039 IFK Arboga (HJ) - Torshälla IBK HJ-2/PA 6 - 6 Richard Björk, Henrik Brehmer Vasahallen
2018-09-23 16:15 210003038 Knäppmora AIK H3 - IBF Ludvika Division 3 Herrar Tomas Karlsson, Mikael Jansson Skinnskattebergs Sporthall
2018-09-29 15:00 210003042 Skogsgymnastikens IBS PK1 - IBF Ludvika Rasmus Zarins, Lars Flink Frida Hansdotter Arena
2018-10-07 15:45 210003043 IFK Arboga 3 (05/06) - IBK Köping Ung PK3 Peter Götemo, Fredrik Alm Vasahallen
2018-12-02 18:30 210003044 Västmanland P16 - IK Råby Västerås Rasmus Zarins, Tim Solig Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-12-30 18:00 210003045 Västmanland P16 - Västmanland P16 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis