Damer (2018/19)

Gruppspel
D2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-05 19:15 170103005 Björklinge BK - Stenhagens KK U 11 - 9 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2018-10-05 20:00 170103002 IBK Östhammar/Midas IBK - Wåhla IBK 3 - 6 Thomas Tanskanen, Ronnie Eriksson Frösåkersskolan
2018-10-06 16:00 170103003 Enköpings IBK - IBK Uppsala Teknologer 4 - 8 Johan Öberg, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
2018-10-13 10:00 170103006 Wåhla IBK - Frötuna IBF 8 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Östervåla Sporthall
2018-10-13 12:45 170103009 Stenhagens KK U - Enköpings IBK 5 - 6 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2018-10-14 15:30 170103008 Storvreta IBK U - IBK Östhammar/Midas IBK 5 - 5 Tony Nyberg, Nick Kyller Storvreta IBK Sporthall
2018-10-20 14:00 170103014 IBK Östhammar/Midas IBK - Björklinge BK 4 - 16 Per Ericsson, Georgios Papadakis Frösåkersskolan
2018-10-21 14:20 170103011 Frötuna IBF - IBK Uppsala Teknologer 4 - 3 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2018-10-22 20:30 170103012 Wåhla IBK - Storvreta IBK U 2 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Östervåla Sporthall
2018-10-28 14:00 170103020 Enköpings IBK - IBK Östhammar/Midas IBK 8 - 4 Fabian Fahimi, Johan Öberg Bergvretenhallen
2018-10-29 19:00 170103016 Storvreta IBK U - Frötuna IBF 4 - 6 Henrik Ramborg, Johan Lanzaro Storvreta IBK Sporthall
2018-10-30 20:30 170103017 Stenhagens KK U - IBK Uppsala Teknologer 2 - 6 Thomas Tanskanen, Henrik Ramborg Stenhagen BoKC
2018-11-08 19:15 170103018 Björklinge BK - Wåhla IBK 8 - 8 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Björklinge Sporthall
2018-11-04 20:00 170103021 Frötuna IBF - Stenhagens KK U 3 - 7 Mikael Rosenius, Tony Nyberg IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-10 11:00 170103024 Wåhla IBK - Enköpings IBK 8 - 8 Magnus Nordahl, Reine Schröder Östervåla Sporthall
2018-11-11 16:30 170103022 Storvreta IBK U - Björklinge BK 5 - 11 Fabian Fahimi, Mattias Hernandez-Börjesson Storvreta IBK Sporthall
2018-11-16 20:00 170103029 IBK Östhammar/Midas IBK - IBK Uppsala Teknologer 9 - 9 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Frösåkersskolan
2018-11-25 14:00 170103028 Enköpings IBK - Storvreta IBK U 7 - 1 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Bergvretenhallen
2018-11-26 18:05 170103026 Björklinge BK - Frötuna IBF 10 - 7 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall IFU Arena – DHinox
2018-11-27 20:30 170103033 Stenhagens KK U - IBK Östhammar/Midas IBK 8 - 8 Fabian Fahimi, Handrin Thunkvist Stenhagen BoKC
2018-11-28 19:40 170103035 IBK Uppsala Teknologer - Wåhla IBK 3 - 6 Erik Rosvall, Frida Lanzaro IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-29 19:15 170103032 Björklinge BK - Enköpings IBK 5 - 5 Mikael Rosenius, Nick Kyller Björklinge Sporthall
2018-12-08 10:00 170103039 Wåhla IBK - Stenhagens KK U 3 - 6 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Östervåla Sporthall
2018-12-08 14:00 170103040 IBK Uppsala Teknologer - Storvreta IBK U 7 - 2 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-12-08 16:30 170103036 Enköpings IBK - Frötuna IBF 5 - 6 Erik Rosvall, Frida Lanzaro S:t Ilianshallen
2018-12-15 12:45 170103045 Stenhagens KK U - Storvreta IBK U 8 - 5 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2018-12-16 17:00 170103041 Frötuna IBF - IBK Östhammar/Midas IBK 6 - 3 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2018-12-16 19:15 170103044 Björklinge BK - IBK Uppsala Teknologer 4 - 4 Marko Spasic, Johan Lanzaro Björklinge Sporthall
2019-01-12 13:30 170103047 Wåhla IBK - IBK Östhammar/Midas IBK 4 - 6 Ronnie Eriksson, Tony Nyberg Östervåla Sporthall
2019-01-12 14:45 170103050 Stenhagens KK U - Björklinge BK 1 - 5 Arvid Englund, Anton Ceder Stenhagen BoKC
2019-01-13 18:30 170103048 IBK Uppsala Teknologer - Enköpings IBK 3 - 6 Maximilian Halvarsson, Cassandra Reuterström IFU Arena A
2019-01-19 13:30 170103051 Frötuna IBF - Wåhla IBK 6 - 2 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2019-01-19 15:15 170103053 IBK Östhammar/Midas IBK - Storvreta IBK U WO (5 - 0) Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Frösåkersskolan
2019-01-19 16:00 170103054 Enköpings IBK - Stenhagens KK U 7 - 6 Mikael Rosenius, Tony Nyberg S:t Ilianshallen
2019-01-23 19:50 170103056 IBK Uppsala Teknologer - Frötuna IBF 3 - 0 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-25 19:15 170103059 Björklinge BK - IBK Östhammar/Midas IBK 12 - 2 Christoffer Stenlund, Per-Olof Svensson Björklinge Sporthall
2019-01-26 13:30 170103057 Storvreta IBK U - Wåhla IBK 6 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Storvreta IBK Sporthall
2019-02-01 20:00 170103065 IBK Östhammar/Midas IBK - Enköpings IBK 2 - 9 Henrik Wallenborg, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2019-02-02 15:30 170103062 IBK Uppsala Teknologer - Stenhagens KK U 10 - 2 Fabian Fahimi, Johan Lanzaro IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-02-06 20:30 170103063 Wåhla IBK - Björklinge BK 4 - 12 Niklas Arvidsson, Handrin Thunkvist Östervåla Sporthall
2019-02-06 20:45 170103061 Frötuna IBF - Storvreta IBK U 5 - 8 Johan Lanzaro, Nick Kyller IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-09 14:45 170103066 Stenhagens KK U - Frötuna IBF 5 - 4 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Stenhagen BoKC
2019-02-09 16:00 170103069 Enköpings IBK - Wåhla IBK 13 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2019-02-09 16:30 170103067 Björklinge BK - Storvreta IBK U 11 - 9 Vesa Petterson, Marko Spasic Björklinge Sporthall
2019-02-17 17:00 170103074 IBK Uppsala Teknologer - IBK Östhammar/Midas IBK 6 - 4 Oliver Halvarsson, Maximilian Halvarsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-02-20 19:00 170103073 Storvreta IBK U - Enköpings IBK 6 - 3 Erik Andersson, Felix Pettersson Storvreta IBK Sporthall
2019-02-27 20:40 170103071 Frötuna IBF - Björklinge BK 2 - 5 Mikael Rosenius, Lars Halvarsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-09 11:00 170103080 Wåhla IBK - IBK Uppsala Teknologer 5 - 12 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Östervåla Sporthall
2019-03-09 14:40 170103078 IBK Östhammar/Midas IBK - Stenhagens KK U 6 - 8 Lars Halvarsson, Georgios Papadakis Frösåkersskolan
2019-03-09 16:00 170103077 Enköpings IBK - Björklinge BK 2 - 7 Frida Lanzaro, Fabian Fahimi S:t Ilianshallen
2019-03-03 14:10 170103081 Frötuna IBF - Enköpings IBK 4 - 2 Anton Ceder, Robin Rosendal IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-16 12:45 170103084 Stenhagens KK U - Wåhla IBK 12 - 4 Alexander Sommensjö, Thomas Tanskanen Stenhagen BoKC
2019-03-16 17:00 170103085 Storvreta IBK U - IBK Uppsala Teknologer 3 - 4 Thomas Tanskanen, Marko Spasic Storvreta IBK Sporthall
2019-03-22 19:30 170103086 IBK Östhammar/Midas IBK - Frötuna IBF 7 - 6 Olle Isacsson, Henrik Ramborg Hallstaviks Sporthall
2019-03-24 09:00 170103089 IBK Uppsala Teknologer - Björklinge BK 7 - 2 Niklas Arvidsson, Fabian Fahimi IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-24 14:30 170103090 Storvreta IBK U - Stenhagens KK U 4 - 7 Anton Ceder, Robin Rosendal Storvreta IBK Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Björklinge BK 14 10 3 1 119-69 50 33
2. IBK Uppsala Teknologer 14 9 2 3 85-53 32 29
3. Enköpings IBK 14 7 2 5 85-70 15 23
4. Stenhagens KK U 14 7 1 6 86-82 4 22
5. Frötuna IBF 14 6 0 8 64-72 -8 18
6. Wåhla IBK 14 3 3 8 70-102 -32 12
7. IBK Östhammar/ Midas IBK 14 3 3 8 68-103 -35 12
8. Storvreta IBK U 14 3 2 9 60-86 -26 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
D3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-28 20:10 170105004 TÖFF/Tierp IBK - IBF Roslagsalliansen 5 - 7 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Örbyhus Sporthall
2018-09-29 16:00 170105006 Enköpings IBK U - FBC Uppsala Ungdom/Östra Aros 2 - 2 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson S:t Ilianshallen
2018-09-29 16:10 170105003 SK Vide - Livets Ord IF 0 - 8 Erik Andersson, Felix Pettersson Alsike sporthall
2018-09-30 11:30 170105002 Björklinge BK U - VÅSC (avstår kval/uppflyttning) 8 - 3 Cassandra Reuterström, Erik Andersson Björklinge Sporthall
2018-09-30 12:00 170105001 Arlanda IBK U - IBK Uppsala Teknologer U 4 - 6 Jörgen Olsson, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2018-09-29 15:45 170105007 VÅSC (avstår kval/uppflyttning) - Arlanda IBK U 5 - 3 Baltichallen - ÅLAND
2018-10-06 13:05 170105008 SK Vide - IBK Uppsala Teknologer U 3 - 6 Per Ericsson, Thomas Larsson Alsike sporthall
2018-10-07 11:15 170105012 Enköpings IBK U - Wåhla IBK U 6 - 5 Frida Lanzaro, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2018-10-07 15:40 170105011 FBC Uppsala Ungdom/Östra Aros - TÖFF/Tierp IBK 1 - 6 Thomas Tanskanen, Felix Pettersson IFU Arena – DHinox
2018-10-07 17:00 170105009 IBF Roslagsalliansen - Björklinge BK U 2 - 2 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Sparbankshallen
2018-10-12 19:15 170105016 Björklinge BK U - FBC Uppsala Ungdom/Östra Aros 2 - 5 Georgios Papadakis, Olof Berggren Björklinge Sporthall
2018-10-12 20:00 170105018 TÖFF/Tierp IBK - Wåhla IBK U 5 - 3 Leif Ericsson, Per Ericsson Örbyhus Sporthall
2018-10-13 15:45 170105014 VÅSC (avstår kval/uppflyttning) - IBF Roslagsalliansen 4 - 3 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Baltichallen - ÅLAND
2018-10-14 12:30 170105013 Arlanda IBK U - SK Vide 10 - 0 Victor Flemström, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2018-10-14 16:30 170105017 Livets Ord IF - Enköpings IBK U 7 - 1 Michaela Pålsson, Arvid Englund Uppsala Life Arena
2018-10-14 11:00 170105021 FBC Uppsala Ungdom/Östra Aros - VÅSC (avstår kval/uppflyttning) 1 - 7 Per Ericsson, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2018-10-20 16:00 170105024 TÖFF/Tierp IBK - Livets Ord IF 2 - 5 Leif Ericsson, Erik Palmertz Örbyhus Sporthall
2018-10-22 19:00 170105019 IBF Roslagsalliansen - Arlanda IBK U 3 - 4 Per-Olof Svensson, Thomas Larsson Sportcentrum
2018-10-24 20:30 170105023 Wåhla IBK U - Björklinge BK U 1 - 4 Georgios Papadakis, Ronnie Eriksson Östervåla Sporthall
2018-10-25 19:00 170105022 Enköpings IBK U - IBK Uppsala Teknologer U 6 - 1 Erik Rosvall, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
2018-10-22 20:15 170105030 Björklinge BK U - Livets Ord IF 1 - 3 Isak Norén, Gabriel Wall Björklinge Sporthall
2018-10-27 11:50 170105029 IBK Uppsala Teknologer U - TÖFF/Tierp IBK 6 - 1 Erik Palmertz, Jörgen Olsson IFU Arena – DHinox
2018-10-27 17:30 170105027 SK Vide - Enköpings IBK U 0 - 9 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Alsike sporthall
2018-10-28 14:00 170105026 IBF Roslagsalliansen - FBC Uppsala Ungdom/Östra Aros 6 - 1 Per-Olof Svensson, Maximilian Halvarsson Sparbankshallen
2018-11-10 15:45 170105028 VÅSC (avstår kval/uppflyttning) - TÖFF/Tierp IBK 8 - 1 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Baltichallen - ÅLAND
2018-11-04 14:00 170105035 Livets Ord IF - VÅSC (avstår kval/uppflyttning) 3 - 1 Gabriel Wall, Vesa Petterson Uppsala Life Arena
2018-11-09 18:00 170105031 FBC Uppsala Ungdom/Östra Aros - Arlanda IBK U 0 - 7 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-10 15:00 170105033 Wåhla IBK U - IBF Roslagsalliansen 6 - 3 Magnus Nordahl, Reine Schröder Östervåla Sporthall
2018-11-10 17:10 170105036 Björklinge BK U - IBK Uppsala Teknologer U 4 - 5 Felix Pettersson, Erik Andersson Björklinge Sporthall
2018-11-17 17:00 170105034 TÖFF/Tierp IBK - SK Vide 4 - 2 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2018-11-11 11:30 170105042 IBK Uppsala Teknologer U - VÅSC (avstår kval/uppflyttning) 1 - 1 Isak Norén, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-20 19:00 170105038 FBC Uppsala Ungdom/Östra Aros - Wåhla IBK U 2 - 10 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-21 20:30 170105040 IBF Roslagsalliansen - Livets Ord IF 9 - 0 Cassandra Reuterström, Maximilian Halvarsson Sparbankshallen
2018-11-22 20:00 170105037 Arlanda IBK U - Enköpings IBK U 5 - 2 Mikael Rosenius, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2018-12-08 17:40 170105041 SK Vide - Björklinge BK U 2 - 11 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Alsike sporthall
2018-11-24 13:00 170105050 Wåhla IBK U - Livets Ord IF 1 - 10 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Östervåla Sporthall
2018-11-24 15:30 170105054 IBF Roslagsalliansen - SK Vide 8 - 0 Victor Flemström, Thomas Larsson Sportcentrum
2018-11-25 08:30 170105052 FBC Uppsala Ungdom/Östra Aros - IBK Uppsala Teknologer U 2 - 12 Mikael Eriksson, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2018-11-25 11:15 170105051 Enköpings IBK U - Björklinge BK U 0 - 3 Frida Lanzaro, Handrin Thunkvist S:t Ilianshallen
2018-11-25 12:30 170105049 Arlanda IBK U - TÖFF/Tierp IBK 5 - 3 Mikael Rosenius, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2018-11-30 20:00 170105044 TÖFF/Tierp IBK - Enköpings IBK U 3 - 5 Leif Ericsson, Vesa Petterson Örbyhus Sporthall
2018-12-01 12:00 170105043 Wåhla IBK U - Arlanda IBK U 2 - 3 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Östervåla Sporthall
2018-12-01 15:45 170105048 VÅSC (avstår kval/uppflyttning) - SK Vide 9 - 2 Per Ericsson, Georgios Papadakis Baltichallen - ÅLAND
2018-12-02 16:45 170105045 Livets Ord IF - FBC Uppsala Ungdom/Östra Aros 10 - 1 Mikael Rosenius, Peter Alenbring Uppsala Life Arena
2019-01-25 19:30 170105047 IBK Uppsala Teknologer U - IBF Roslagsalliansen 8 - 4 Vesa Petterson, Nick Kyller IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-12-11 19:45 170105056 Björklinge BK U - TÖFF/Tierp IBK 7 - 5 Per Ericsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2018-12-12 20:45 170105057 IBK Uppsala Teknologer U - Wåhla IBK U 5 - 3 Cassandra Reuterström, Vesa Petterson IFU Arena – DHinox
2018-12-15 17:10 170105059 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom/Östra Aros 7 - 4 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Alsike sporthall
2018-12-16 13:00 170105058 Enköpings IBK U - VÅSC (avstår kval/uppflyttning) 4 - 5 Erik Rosvall, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
2018-12-20 20:15 170105055 Livets Ord IF - Arlanda IBK U 2 - 8 Niklas Arvidsson, Henrik Wallenborg Uppsala Life Arena
2018-12-10 20:30 170105064 Wåhla IBK U - SK Vide 4 - 4 Elias Brode, Emil Gustavsson Östervåla Sporthall
2018-12-12 20:00 170105061 Arlanda IBK U - Björklinge BK U 3 - 3 Fabian Fahimi, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2018-12-15 15:00 170105065 Enköpings IBK U - IBF Roslagsalliansen 2 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2018-12-15 15:45 170105063 VÅSC (avstår kval/uppflyttning) - Wåhla IBK U 2 - 1 Baltichallen - ÅLAND
2018-12-16 16:30 170105062 Livets Ord IF - IBK Uppsala Teknologer U 6 - 2 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Uppsala Life Arena
2019-01-12 14:30 170105070 IBF Roslagsalliansen - TÖFF/Tierp IBK 3 - 3 Georgios Papadakis, Thomas Larsson Sportcentrum
2019-01-12 16:50 170105072 FBC Uppsala Ungdom/Östra Aros - Enköpings IBK U 2 - 3 Mikael Rosenius, Victor Flemström IFU Arena – DHinox
2019-01-13 10:00 170105067 IBK Uppsala Teknologer U - Arlanda IBK U 2 - 3 Andreas Persson Stenberg, Mikael Abrahamsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-01-13 16:30 170105069 Livets Ord IF - SK Vide 23 - 1 Michaela Pålsson, Arvid Englund Uppsala Life Arena
2019-02-03 15:45 170105068 VÅSC (avstår kval/uppflyttning) - Björklinge BK U 2 - 1 Georgios Papadakis, Niklas Arvidsson Baltichallen - ÅLAND
2019-01-19 10:00 170105078 Wåhla IBK U - Enköpings IBK U 0 - 12 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Östervåla Sporthall
2019-01-19 15:30 170105077 TÖFF/Tierp IBK - FBC Uppsala Ungdom/Östra Aros 2 - 2 Leif Ericsson, Georgios Papadakis Örbyhus Sporthall
2019-01-20 09:50 170105074 IBK Uppsala Teknologer U - SK Vide 4 - 0 Isak Norén, Robin Rosendal IFU Arena – DHinox
2019-01-20 19:15 170105075 Björklinge BK U - IBF Roslagsalliansen 5 - 8 Georgios Papadakis, Vesa Petterson Björklinge Sporthall
2019-02-10 11:45 170105073 Arlanda IBK U - VÅSC (avstår kval/uppflyttning) 4 - 3 Anders Holm, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2019-01-26 10:00 170105084 Wåhla IBK U - TÖFF/Tierp IBK 3 - 2 Henrik Ramborg, Olle Isacsson Östervåla Sporthall
2019-01-27 13:15 170105083 Enköpings IBK U - Livets Ord IF 1 - 2 Jan-Olov Cederholm, Haris Hodzic S:t Ilianshallen
2019-01-27 15:30 170105080 IBF Roslagsalliansen - VÅSC (avstår kval/uppflyttning) 6 - 0 Georgios Papadakis, Robin Rosendal Rådmansöhallen
2019-01-28 18:45 170105079 SK Vide - Arlanda IBK U 2 - 10 Lars Halvarsson, Mikael Rosenius Hälsohuset
2019-01-29 19:10 170105082 FBC Uppsala Ungdom/Östra Aros - Björklinge BK U 1 - 5 Anton Ceder, Robin Rosendal IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-26 15:45 170105087 VÅSC (avstår kval/uppflyttning) - FBC Uppsala Ungdom/Östra Aros 5 - 1 Jörgen Olsson, Thomas Larsson Baltichallen - ÅLAND
2019-02-03 13:30 170105088 IBK Uppsala Teknologer U - Enköpings IBK U 2 - 2 Christoffer Stenlund, Anton Ceder IFU Arena A
2019-02-05 19:45 170105089 Björklinge BK U - Wåhla IBK U 12 - 0 Lars Halvarsson, Anton Ceder Björklinge Sporthall
2019-02-06 20:00 170105085 Arlanda IBK U - IBF Roslagsalliansen 8 - 7 Jonatan Svahn, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2019-02-07 20:00 170105090 Livets Ord IF - TÖFF/Tierp IBK 10 - 2 Vesa Petterson, Anton Ceder Uppsala Life Arena
2019-02-08 20:00 170105095 TÖFF/Tierp IBK - IBK Uppsala Teknologer U 0 - 2 Leif Ericsson, Christian Brundin Örbyhus Sporthall
2019-02-10 10:20 170105092 FBC Uppsala Ungdom/Östra Aros - IBF Roslagsalliansen 1 - 7 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2019-02-10 13:00 170105093 Enköpings IBK U - SK Vide 11 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2019-02-10 16:30 170105096 Livets Ord IF - Björklinge BK U 5 - 5 Georgios Papadakis, Vesa Petterson Uppsala Life Arena
2019-02-17 11:15 170105094 Wåhla IBK U - VÅSC (avstår kval/uppflyttning) 1 - 5 Ronnie Eriksson, Elias Brode Östervåla Sporthall
2019-02-16 10:00 170105100 SK Vide - TÖFF/Tierp IBK 0 - 4 Anton Ceder, Robin Rosendal Alsike sporthall
2019-02-16 15:00 170105101 VÅSC (avstår kval/uppflyttning) - Livets Ord IF 1 - 3 Baltichallen - ÅLAND
2019-02-17 12:30 170105097 Arlanda IBK U - FBC Uppsala Ungdom/Östra Aros 10 - 1 Villiam Lööf, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2019-02-17 15:10 170105102 IBK Uppsala Teknologer U - Björklinge BK U 1 - 4 Mikael Rosenius, Mikael Abrahamsson IFU Arena – DHinox
2019-03-20 19:00 170105099 IBF Roslagsalliansen - Wåhla IBK U 9 - 8 Tony Nyberg, Thomas Larsson Sparbankshallen
2019-03-01 19:15 170105107 Björklinge BK U - SK Vide 6 - 2 Vesa Petterson, Simeon Gustafsson Björklinge Sporthall
2019-03-02 11:00 170105104 Wåhla IBK U - FBC Uppsala Ungdom/Östra Aros 4 - 4 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Östervåla Sporthall
2019-03-02 15:45 170105108 VÅSC (avstår kval/uppflyttning) - IBK Uppsala Teknologer U 1 - 3 Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg Baltichallen - ÅLAND
2019-03-02 16:00 170105103 Enköpings IBK U - Arlanda IBK U 3 - 6 Jörgen Olsson, Arvid Englund S:t Ilianshallen
2019-03-03 16:30 170105106 Livets Ord IF - IBF Roslagsalliansen 5 - 3 Cassandra Reuterström, Henrik Wallenborg Uppsala Life Arena
2019-03-09 11:50 170105111 FBC Uppsala Ungdom/Östra Aros - Livets Ord IF 1 - 6 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2019-03-09 15:00 170105109 Arlanda IBK U - Wåhla IBK U 14 - 3 Mikael Abrahamsson, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2019-03-09 16:30 170105113 IBF Roslagsalliansen - IBK Uppsala Teknologer U 5 - 2 Jörgen Olsson, Anders Holm Sportcentrum
2019-03-10 13:00 170105110 Enköpings IBK U - TÖFF/Tierp IBK 7 - 1 Johan Öberg, Haris Hodzic S:t Ilianshallen
2019-03-17 12:00 170105114 SK Vide - VÅSC (avstår kval/uppflyttning) 3 - 8 Isak Norén, Robin Rosendal IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-15 19:15 170105117 Björklinge BK U - Enköpings IBK U 5 - 6 Per Ericsson, Simeon Gustafsson Björklinge Sporthall
2019-03-16 10:20 170105118 IBK Uppsala Teknologer U - FBC Uppsala Ungdom/Östra Aros 2 - 1 Niklas Arvidsson, Fabian Fahimi IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-18 20:15 170105115 TÖFF/Tierp IBK - Arlanda IBK U 2 - 5 Leif Ericsson, Erik Palmertz Örbyhus Sporthall
2019-03-21 20:00 170105116 Livets Ord IF - Wåhla IBK U 6 - 3 Vesa Petterson, Anton Ceder Uppsala Life Arena
2019-03-23 17:30 170105120 SK Vide - IBF Roslagsalliansen 2 - 4 Noah Gadd, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2019-03-16 15:45 170105124 VÅSC (avstår kval/uppflyttning) - Enköpings IBK U 3 - 2 Olle Isacsson, Henrik Ramborg Baltichallen - ÅLAND
2019-03-26 19:30 170105122 TÖFF/Tierp IBK - Björklinge BK U 1 - 6 Leif Ericsson, Christian Brundin Örbyhus Sporthall
2019-03-27 20:00 170105121 Arlanda IBK U - Livets Ord IF 3 - 6 Thomas Larsson, Robin Rosendal Ekilla Sporthall
2019-03-27 20:30 170105123 Wåhla IBK U - IBK Uppsala Teknologer U 9 - 7 Elias Brode, Vesa Petterson Östervåla Sporthall
2019-03-27 20:40 170105125 FBC Uppsala Ungdom/Östra Aros - SK Vide 7 - 3 Isak Norén, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-23 12:45 170105127 Björklinge BK U - Arlanda IBK U 4 - 4 Rohnny Åhman, Simeon Gustafsson Björklinge Sporthall
2019-03-30 11:30 170105130 SK Vide - Wåhla IBK U 4 - 2 Tony Nyberg, Niklas Arvidsson Alsike sporthall
2019-03-30 13:30 170105128 IBK Uppsala Teknologer U - Livets Ord IF 2 - 4 Isak Norén, Albin Karlsson IFU Arena – DHinox
2019-03-31 11:00 170105129 TÖFF/Tierp IBK - VÅSC (avstår kval/uppflyttning) 3 - 8 Jouni Myller, Christian Brundin Örbyhus Sporthall
2019-03-31 15:00 170105131 IBF Roslagsalliansen - Enköpings IBK U 3 - 5 Georgios Papadakis, Thomas Larsson Sparbankshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Livets Ord IF 20 17 1 2 124-48 76 52
2. Arlanda IBK U 20 15 2 3 119-59 60 47
3. VÅSC (avstår kval/ uppflyttning) 20 13 1 6 81-54 27 40
4. IBF Roslagsalliansen 20 11 2 7 104-71 33 35
5. IBK Uppsala Teknologer U 20 11 2 7 79-63 16 35
6. Björklinge BK U 20 10 4 6 98-59 39 34
7. Enköpings IBK U 20 10 2 8 89-61 28 32
8. TÖFF/ Tierp IBK 20 4 2 14 55-95 -40 14
9. Wåhla IBK U 20 4 2 14 69-119 -50 14
10. FBC Uppsala Ungdom/ Östra Aros 20 2 3 15 40-116 -76 9
11. SK Vide 20 2 1 17 39-152 -113 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis