H6 (2018/19)

Gruppspel
H6V
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 12:00 170006004 Södra Trögds IK - Livets Ord IF U 0 - 8 Jan-Olov Cederholm, Thomas Larsson Lillkyrkahallen
2018-09-29 13:00 170006002 Vaksala SK - Arlanda IBK U 4 - 8 Isak Norén, Olle Isacsson IFU Arena – DHinox
2018-09-29 14:20 170006003 Stenhagens KK Legends - Fyrislunds BK U 2 - 4 Oscar Ryen, Victor Flemström Stenhagen BoKC
2018-11-04 18:00 170006001 Örsundsbro IF - SK Vide 2 - 12 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2018-10-06 08:30 170007007 IBK Uppsala Teknologer Legends - Stenhagens KK Legends 10 - 0 Nick Kyller, Jonas Nordqvist IFU Arena – DHinox
2018-10-06 10:15 170006005 SK Vide - Gottsunda IBF U 10 - 3 Mikael Rosenius, Thomas Larsson Alsike sporthall
2018-10-06 11:00 170006008 Livets Ord IF U - Wåhla IBK U 35 - 1 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Uppsala Life Arena
2018-10-06 11:50 170006007 Fyrislunds BK U - Tobo/Örbyhus FF U 2 - 2 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2018-10-06 15:00 170007006 VÅSC - Vaksala SK 3 - 3 Georgios Papadakis, Henrik Ramborg Baltichallen - ÅLAND
2018-10-06 18:00 170006006 Arlanda IBK U - Nyby IBK 9 - 13 Erik Lindberg, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2019-03-02 16:15 170007005 Väddö IF U - Örsundsbro IF 8 - 7 Mikael Abrahamsson, Thomas Larsson Vikingahallen
2019-03-29 18:10 170007008 Rasbo IK Legends - Södra Trögds IK 8 - 3 Isak Norén, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2018-10-12 20:00 170006009 SK Vide - Nyby IBK 6 - 6 Victor Flemström, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2018-10-13 11:00 170006012 Livets Ord IF U - Tobo/Örbyhus FF U 13 - 4 Erik Andersson, Felix Pettersson Uppsala Life Arena
2018-10-13 11:50 170006011 Fyrislunds BK U - Wåhla IBK U 5 - 3 Nick Kyller, Ronnie Eriksson IFU Arena – DHinox
2018-10-13 13:30 170007011 IBK Uppsala Teknologer Legends - Södra Trögds IK 9 - 2 Nick Kyller, Ronnie Eriksson IFU Arena – DHinox
2018-10-13 14:00 170007010 VÅSC - Örsundsbro IF 9 - 3 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Baltichallen - ÅLAND
2018-10-13 14:30 170006010 Arlanda IBK U - Gottsunda IBF U 9 - 5 Jörgen Olsson, Mikael Rosenius Ekilla Sporthall
2018-10-14 14:00 170007012 Rasbo IK Legends - Stenhagens KK Legends 7 - 6 Olof Berggren, Erik Palmertz Hall 2000
2018-10-14 15:00 170007009 Väddö IF U - Vaksala SK 3 - 5 Per-Olof Svensson, Mikael Rosenius Vikingahallen
2018-10-19 20:00 170007015 Tobo/Örbyhus FF U - SK Vide 2 - 9 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Örbyhus Sporthall
2018-10-20 11:30 170007013 Gottsunda IBF U - Fyrislunds BK U 9 - 4 Henrik Wallenborg, Vesa Petterson Gottsundahallen
2018-10-20 13:00 170006016 Södra Trögds IK - VÅSC 4 - 7 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Lillkyrkahallen
2018-10-20 14:45 170006015 Stenhagens KK Legends - Väddö IF U 9 - 2 Arvid Englund, Alexander Sommensjö Stenhagen BoKC
2018-10-20 17:00 170006014 Vaksala SK - Rasbo IK Legends 5 - 6 Oscar Ryen, Niklas Arvidsson IFU Arena – Lundqvist EL
2018-10-20 17:30 170007016 Wåhla IBK U - Arlanda IBK U 1 - 14 Oliver Halvarsson, Maximilian Halvarsson Östervåla Sporthall
2018-10-21 10:50 170007014 Nyby IBK - Livets Ord IF U 3 - 6 Tony Nyberg, Mikael Eriksson IFU Arena – DHinox
2018-10-21 12:30 170006013 Örsundsbro IF - IBK Uppsala Teknologer Legends 5 - 17 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2018-10-26 18:15 170006017 Örsundsbro IF - Rasbo IK Legends 4 - 6 Tony Nyberg, Felix Pettersson IFU Arena – DHinox
2018-10-27 08:30 170007018 Nyby IBK - Fyrislunds BK U 6 - 6 Nick Kyller, Anton Wärm IFU Arena – DHinox
2018-10-27 10:10 170006018 Vaksala SK - IBK Uppsala Teknologer Legends 2 - 6 Nick Kyller, Anton Wärm IFU Arena – DHinox
2018-10-27 11:00 170007020 Wåhla IBK U - SK Vide 2 - 14 Per-Olof Svensson, Elias Brode Östervåla Sporthall
2018-10-27 11:30 170007017 Gottsunda IBF U - Livets Ord IF U 2 - 5 Johan Lanzaro, David Söderström Gottsundahallen
2018-10-27 15:45 170007019 Tobo/Örbyhus FF U - Arlanda IBK U 8 - 5 Leif Ericsson, Georgios Papadakis Örbyhus Sporthall
2018-10-28 11:30 170006019 Stenhagens KK Legends - VÅSC 9 - 6 Felix Pettersson, Johan Lanzaro Stenhagenskolans Sporthall
2018-11-03 13:00 170006020 Södra Trögds IK - Väddö IF U 1 - 3 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Lillkyrkahallen
2018-11-08 20:00 170006024 Livets Ord IF U - Örsundsbro IF 17 - 2 Per Ericsson, Niklas Arvidsson Uppsala Life Arena
2018-11-10 10:10 170006023 Fyrislunds BK U - Södra Trögds IK 9 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2018-11-10 16:05 170006021 SK Vide - Vaksala SK 4 - 2 Per Ericsson, Tony Nyberg Alsike sporthall
2018-11-10 18:30 170006022 Arlanda IBK U - Stenhagens KK Legends 4 - 5 Jonas Tidsjö, Oliver Halvarsson Ekilla Sporthall
2018-11-17 15:00 170006027 Örsundsbro IF - Vaksala SK 0 - 4 Fredrik Karlsson, Maximilian Halvarsson Örsundsbro Sporthall
2018-11-17 17:30 170006025 SK Vide - Arlanda IBK U 10 - 3 Anton Ceder, Nick Kyller Alsike sporthall
2018-11-18 13:30 170006026 Fyrislunds BK U - Livets Ord IF U 3 - 16 Georgios Papadakis, Oscar Ryen IFU Arena – DHinox
2018-11-21 20:40 170006028 Stenhagens KK Legends - Södra Trögds IK 7 - 6 Henrik Wallenborg, Isak Norén Stenhagen BoKC
2018-11-24 11:00 170006030 Livets Ord IF U - Stenhagens KK Legends 14 - 2 Henrik Wallenborg, Tony Nyberg Uppsala Life Arena
2018-11-24 13:00 170006032 Södra Trögds IK - SK Vide 2 - 8 Johan Lanzaro, Jan-Olov Cederholm Lillkyrkahallen
2018-11-24 17:10 170006031 Vaksala SK - Fyrislunds BK U 6 - 5 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena – Lundqvist EL
2018-11-24 18:00 170006029 Arlanda IBK U - Örsundsbro IF 8 - 3 Jonatan Svahn, Patrik Arvinder Ekilla Sporthall
2018-12-01 10:20 170006034 Fyrislunds BK U - Arlanda IBK U 2 - 6 Fabian Fahimi, Victor Flemström IFU Arena – DHinox
2018-12-01 13:30 170006036 Örsundsbro IF - Södra Trögds IK 3 - 9 Erik Rosvall, Anton Ceder Örsundsbro Sporthall
2018-12-01 14:15 170006033 SK Vide - Livets Ord IF U 4 - 8 Thomas Larsson, Jan-Olov Cederholm Alsike sporthall
2018-12-01 16:20 170006035 Stenhagens KK Legends - Vaksala SK 3 - 7 Ronnie Eriksson, Olof Berggren Stenhagen BoKC
2018-12-08 11:00 170006040 Livets Ord IF U - Arlanda IBK U 9 - 0 Bo Pettersson Loklint, Ronnie Eriksson Uppsala Life Arena
2018-12-08 13:00 170006039 Södra Trögds IK - Vaksala SK 2 - 2 Frida Lanzaro, Erik Rosvall Lillkyrkahallen
2018-12-08 16:05 170006037 SK Vide - Stenhagens KK Legends 11 - 6 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Alsike sporthall
2018-12-09 12:30 170006038 Örsundsbro IF - Fyrislunds BK U 0 - 7 Johan Lanzaro, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2018-12-15 14:45 170006042 Stenhagens KK Legends - Örsundsbro IF 5 - 8 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2018-12-15 15:10 170006041 Fyrislunds BK U - SK Vide 4 - 6 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist IFU Arena – DHinox
2018-12-15 17:30 170006043 Arlanda IBK U - Södra Trögds IK 6 - 2 Richard Jonsson, Mikael Abrahamsson Ekilla Sporthall
2018-12-15 18:30 170006044 Vaksala SK - Livets Ord IF U 0 - 7 Per-Olof Svensson, Fabian Fahimi IFU Arena – DHinox
2019-01-12 08:30 170006047 Fyrislunds BK U - Stenhagens KK Legends 4 - 3 Mattias Hernandez-Börjesson, Fabian Fahimi IFU Arena – DHinox
2019-01-12 11:00 170006048 Livets Ord IF U - Södra Trögds IK 5 - 7 Christoffer Stenlund, Anders Murman Uppsala Life Arena
2019-01-12 15:35 170006045 SK Vide - Örsundsbro IF 4 - 3 Olle Isacsson, Mattias Hernandez-Börjesson Alsike sporthall
2019-01-12 16:20 170006046 Arlanda IBK U - Vaksala SK 8 - 7 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Ekilla Sporthall
2019-01-19 11:50 170007051 IBK Uppsala Teknologer Legends - SK Vide 3 - 3 Lars Halvarsson, Handrin Thunkvist IFU Arena – DHinox
2019-01-19 13:00 170006052 Södra Trögds IK - Wåhla IBK U 11 - 2 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Lillkyrkahallen
2019-01-19 18:00 170006049 Örsundsbro IF - Gottsunda IBF U 2 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2019-01-19 18:00 170006051 Stenhagens KK Legends - Tobo/Örbyhus FF U 12 - 3 Fabian Fahimi, Mattias Hernandez-Börjesson Stenhagen BoKC
2019-01-20 11:30 170006050 Vaksala SK - Nyby IBK 2 - 9 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2019-01-20 13:00 170007052 Rasbo IK Legends - Arlanda IBK U 8 - 5 Per-Olof Svensson, Victor Flemström Hall 2000
2019-01-20 15:00 170007049 Väddö IF U - Fyrislunds BK U 12 - 2 Olle Isacsson, Henrik Ramborg Vikingahallen
2019-02-03 14:00 170007050 VÅSC - Livets Ord IF U 0 - 9 Niklas Arvidsson, Georgios Papadakis Baltichallen - ÅLAND
2019-01-26 08:30 170006054 Vaksala SK - Gottsunda IBF U 4 - 5 Per-Olof Svensson, Bo Pettersson Loklint IFU Arena – DHinox
2019-01-26 11:50 170007055 IBK Uppsala Teknologer Legends - Arlanda IBK U 11 - 6 Lars Halvarsson, Frida Lanzaro IFU Arena – DHinox
2019-01-26 13:00 170006056 Södra Trögds IK - Tobo/Örbyhus FF U 2 - 8 Fredrik Karlsson, Erik Rosvall Lillkyrkahallen
2019-01-26 14:00 170007054 VÅSC - Fyrislunds BK U 3 - 1 Jörgen Olsson, Thomas Larsson Baltichallen - ÅLAND
2019-01-26 16:20 170006055 Stenhagens KK Legends - Wåhla IBK U 12 - 3 Olof Berggren, Alexander Sommensjö Stenhagen BoKC
2019-01-26 18:00 170006053 Örsundsbro IF - Nyby IBK 2 - 5 Johan Lanzaro, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2019-01-27 15:00 170007053 Väddö IF U - Livets Ord IF U 3 - 6 Lars Halvarsson, Henrik Ramborg Vikingahallen
2019-01-27 17:00 170007056 Rasbo IK Legends - SK Vide 6 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Hall 2000
2019-02-02 10:00 170006057 SK Vide - Väddö IF U 8 - 3 Victor Flemström, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2019-02-02 11:00 170007060 Wåhla IBK U - Vaksala SK 3 - 6 Olle Isacsson, Thomas Larsson Östervåla Sporthall
2019-02-02 11:30 170007057 Gottsunda IBF U - Stenhagens KK Legends 5 - 5 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Gottsundahallen
2019-02-02 11:45 170006058 Arlanda IBK U - VÅSC 6 - 1 Jonatan Svahn, Patrik Arvinder Ekilla Sporthall
2019-02-02 13:30 170006059 Fyrislunds BK U - IBK Uppsala Teknologer Legends 0 - 7 Thomas Tanskanen, Arvid Englund IFU Arena – DHinox
2019-02-02 13:30 170006060 Livets Ord IF U - Rasbo IK Legends 8 - 0 Per Ericsson, Marko Spasic Uppsala Life Arena
2019-02-02 15:30 170007059 Tobo/Örbyhus FF U - Örsundsbro IF 8 - 3 Mikael Abrahamsson, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2019-02-02 16:50 170007058 Nyby IBK - Södra Trögds IK 10 - 2 Anders Holm, Per-Olof Svensson IFU Arena – DHinox
2019-02-08 19:20 170007062 Nyby IBK - Stenhagens KK Legends 12 - 7 Erik Palmertz, Christoffer Stenlund IFU Arena – Lundqvist EL
2019-02-09 11:30 170007061 Gottsunda IBF U - Södra Trögds IK 7 - 6 Erik Palmertz, Isak Norén Gottsundahallen
2019-02-09 14:00 170007063 Tobo/Örbyhus FF U - Vaksala SK 10 - 2 Ronnie Eriksson, Bo Pettersson Loklint Örbyhus Sporthall
2019-02-09 14:15 170006064 Livets Ord IF U - IBK Uppsala Teknologer Legends 7 - 2 Mikael Abrahamsson, Per Ericsson Uppsala Life Arena
2019-02-09 15:00 170007064 Wåhla IBK U - Örsundsbro IF 9 - 6 Lars Halvarsson, Mikael Rosenius Östervåla Sporthall
2019-02-09 15:15 170006061 SK Vide - VÅSC 5 - 4 Baltichallen - ÅLAND
2019-02-09 15:15 170006062 Arlanda IBK U - Väddö IF U 12 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Ekilla Sporthall
2019-02-10 15:30 170006063 Fyrislunds BK U - Rasbo IK Legends 5 - 6 Mikael Abrahamsson, Per Ericsson IFU Arena - Upplands Energi
2019-02-15 19:00 170006068 Örsundsbro IF - Livets Ord IF U 2 - 11 Fabian Fahimi, Mikael Abrahamsson Örsundsbro Sporthall
2019-02-16 13:00 170006067 Södra Trögds IK - Fyrislunds BK U 6 - 4 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Lillkyrkahallen
2019-02-16 14:20 170006066 Stenhagens KK Legends - Arlanda IBK U 3 - 6 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Stenhagen BoKC
2019-02-17 10:10 170006065 Vaksala SK - SK Vide 2 - 9 Fabian Fahimi, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2019-02-23 11:00 170006070 Livets Ord IF U - Fyrislunds BK U 7 - 3 Per-Olof Svensson, Vesa Petterson Uppsala Life Arena
2019-02-23 12:30 170006069 Arlanda IBK U - SK Vide 6 - 5 Thomas Larsson, Christoffer Stenlund Ekilla Sporthall
2019-02-23 13:00 170006072 Södra Trögds IK - Stenhagens KK Legends 8 - 2 Elias Brode, Emil Gustavsson Lillkyrkahallen
2019-02-23 15:20 170006071 Vaksala SK - Örsundsbro IF 4 - 7 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2019-03-09 10:10 170006075 Fyrislunds BK U - Vaksala SK 4 - 1 Per-Olof Svensson, Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-03-09 14:30 170006076 SK Vide - Södra Trögds IK 4 - 2 Mattias Hernandez-Börjesson, Anders Murman Alsike sporthall
2019-03-09 14:45 170006074 Stenhagens KK Legends - Livets Ord IF U 5 - 14 Tony Nyberg, Vesa Petterson Stenhagen BoKC
2019-03-09 15:00 170006073 Örsundsbro IF - Arlanda IBK U 6 - 12 Elias Brode, Fredrik Karlsson Örsundsbro Sporthall
2019-03-16 10:10 170006079 Vaksala SK - Stenhagens KK Legends 6 - 8 Isak Norén, Per Ericsson IFU Arena – DHinox
2019-03-16 13:00 170006080 Södra Trögds IK - Örsundsbro IF 3 - 4 Arvid Englund, Handrin Thunkvist Lillkyrkahallen
2019-03-16 17:45 170006078 Arlanda IBK U - Fyrislunds BK U 7 - 5 Tony Nyberg, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2019-03-17 18:15 170006077 Livets Ord IF U - SK Vide 2 - 4 Anton Ceder, Vesa Petterson Uppsala Life Arena
2019-03-23 14:45 170006084 Arlanda IBK U - Livets Ord IF U 7 - 7 Olle Isacsson, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2019-03-23 15:10 170006082 Fyrislunds BK U - Örsundsbro IF 3 - 3 Felix Pettersson, Ronnie Eriksson IFU Arena – DHinox
2019-03-23 16:20 170006081 Stenhagens KK Legends - SK Vide 5 - 10 Nick Kyller, Lars Halvarsson Stenhagen BoKC
2019-03-23 16:50 170006083 Vaksala SK - Södra Trögds IK 8 - 5 Per-Olof Svensson, Ronnie Eriksson IFU Arena – DHinox
2019-03-29 19:45 170006086 Örsundsbro IF - Stenhagens KK Legends 11 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2019-03-30 11:00 170006088 Livets Ord IF U - Vaksala SK 11 - 3 Christoffer Stenlund, Vesa Petterson Uppsala Life Arena
2019-03-30 12:45 170006087 Södra Trögds IK - Arlanda IBK U 7 - 7 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Lillkyrkahallen
2019-03-30 13:15 170006085 SK Vide - Fyrislunds BK U 25 - 4 Niklas Arvidsson, Tony Nyberg Alsike sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Livets Ord IF U 22 19 1 2 225-57 168 58
2. SK Vide 22 17 2 3 175-80 95 53
3. Arlanda IBK U 22 13 2 7 154-123 31 41
4. Stenhagens KK Legends 22 7 1 14 121-161 -40 22
5. Fyrislunds BK U 22 6 3 13 86-137 -51 21
6. Vaksala SK 22 6 2 14 85-126 -41 20
7. Södra Trögds IK 22 5 2 15 91-131 -40 17
8. Örsundsbro IF 22 4 2 16 86-168 -82 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
H6Ö
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-28 18:15 170007003 Tobo/Örbyhus FF U - IBK Uppsala Teknologer Legends 2 - 9 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Örbyhus Sporthall
2018-09-29 11:30 170007001 Gottsunda IBF U - Väddö IF U 2 - 6 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Gottsundahallen
2018-10-14 15:00 170007002 VÅSC - Nyby IBK 9 - 6 Mattias Hernandez-Börjesson, Thomas Tanskanen Baltichallen - ÅLAND
2019-03-02 16:30 170007004 Wåhla IBK U - Rasbo IK Legends 7 - 4 Christian Brundin, Anton Hanstorp Östervåla Sporthall
2018-10-06 08:30 170007007 IBK Uppsala Teknologer Legends - Stenhagens KK Legends 10 - 0 Nick Kyller, Jonas Nordqvist IFU Arena – DHinox
2018-10-06 10:15 170006005 SK Vide - Gottsunda IBF U 10 - 3 Mikael Rosenius, Thomas Larsson Alsike sporthall
2018-10-06 11:00 170006008 Livets Ord IF U - Wåhla IBK U 35 - 1 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Uppsala Life Arena
2018-10-06 11:50 170006007 Fyrislunds BK U - Tobo/Örbyhus FF U 2 - 2 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2018-10-06 15:00 170007006 VÅSC - Vaksala SK 3 - 3 Georgios Papadakis, Henrik Ramborg Baltichallen - ÅLAND
2018-10-06 18:00 170006006 Arlanda IBK U - Nyby IBK 9 - 13 Erik Lindberg, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2019-03-02 16:15 170007005 Väddö IF U - Örsundsbro IF 8 - 7 Mikael Abrahamsson, Thomas Larsson Vikingahallen
2019-03-29 18:10 170007008 Rasbo IK Legends - Södra Trögds IK 8 - 3 Isak Norén, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2018-10-12 20:00 170006009 SK Vide - Nyby IBK 6 - 6 Victor Flemström, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2018-10-13 11:00 170006012 Livets Ord IF U - Tobo/Örbyhus FF U 13 - 4 Erik Andersson, Felix Pettersson Uppsala Life Arena
2018-10-13 11:50 170006011 Fyrislunds BK U - Wåhla IBK U 5 - 3 Nick Kyller, Ronnie Eriksson IFU Arena – DHinox
2018-10-13 13:30 170007011 IBK Uppsala Teknologer Legends - Södra Trögds IK 9 - 2 Nick Kyller, Ronnie Eriksson IFU Arena – DHinox
2018-10-13 14:00 170007010 VÅSC - Örsundsbro IF 9 - 3 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Baltichallen - ÅLAND
2018-10-13 14:30 170006010 Arlanda IBK U - Gottsunda IBF U 9 - 5 Jörgen Olsson, Mikael Rosenius Ekilla Sporthall
2018-10-14 14:00 170007012 Rasbo IK Legends - Stenhagens KK Legends 7 - 6 Olof Berggren, Erik Palmertz Hall 2000
2018-10-14 15:00 170007009 Väddö IF U - Vaksala SK 3 - 5 Per-Olof Svensson, Mikael Rosenius Vikingahallen
2018-10-19 20:00 170007015 Tobo/Örbyhus FF U - SK Vide 2 - 9 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Örbyhus Sporthall
2018-10-20 11:30 170007013 Gottsunda IBF U - Fyrislunds BK U 9 - 4 Henrik Wallenborg, Vesa Petterson Gottsundahallen
2018-10-20 13:00 170006016 Södra Trögds IK - VÅSC 4 - 7 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Lillkyrkahallen
2018-10-20 14:45 170006015 Stenhagens KK Legends - Väddö IF U 9 - 2 Arvid Englund, Alexander Sommensjö Stenhagen BoKC
2018-10-20 17:00 170006014 Vaksala SK - Rasbo IK Legends 5 - 6 Oscar Ryen, Niklas Arvidsson IFU Arena – Lundqvist EL
2018-10-20 17:30 170007016 Wåhla IBK U - Arlanda IBK U 1 - 14 Oliver Halvarsson, Maximilian Halvarsson Östervåla Sporthall
2018-10-21 10:50 170007014 Nyby IBK - Livets Ord IF U 3 - 6 Tony Nyberg, Mikael Eriksson IFU Arena – DHinox
2018-10-21 12:30 170006013 Örsundsbro IF - IBK Uppsala Teknologer Legends 5 - 17 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2018-10-26 18:15 170006017 Örsundsbro IF - Rasbo IK Legends 4 - 6 Tony Nyberg, Felix Pettersson IFU Arena – DHinox
2018-10-27 08:30 170007018 Nyby IBK - Fyrislunds BK U 6 - 6 Nick Kyller, Anton Wärm IFU Arena – DHinox
2018-10-27 10:10 170006018 Vaksala SK - IBK Uppsala Teknologer Legends 2 - 6 Nick Kyller, Anton Wärm IFU Arena – DHinox
2018-10-27 11:00 170007020 Wåhla IBK U - SK Vide 2 - 14 Per-Olof Svensson, Elias Brode Östervåla Sporthall
2018-10-27 11:30 170007017 Gottsunda IBF U - Livets Ord IF U 2 - 5 Johan Lanzaro, David Söderström Gottsundahallen
2018-10-27 15:45 170007019 Tobo/Örbyhus FF U - Arlanda IBK U 8 - 5 Leif Ericsson, Georgios Papadakis Örbyhus Sporthall
2018-10-28 11:30 170006019 Stenhagens KK Legends - VÅSC 9 - 6 Felix Pettersson, Johan Lanzaro Stenhagenskolans Sporthall
2018-11-03 13:00 170006020 Södra Trögds IK - Väddö IF U 1 - 3 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Lillkyrkahallen
2018-11-09 19:40 170007023 IBK Uppsala Teknologer Legends - Wåhla IBK U 6 - 5 Lars Halvarsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2018-11-10 14:00 170007022 VÅSC - Tobo/Örbyhus FF U 0 - 3 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Baltichallen - ÅLAND
2018-11-11 15:00 170007021 Väddö IF U - Nyby IBK 7 - 11 Thomas Larsson, Thomas Tanskanen Vikingahallen
2018-11-11 17:00 170007024 Rasbo IK Legends - Gottsunda IBF U 3 - 4 Georgios Papadakis, Christoffer Wallenborg Hall 2000
2018-11-17 11:30 170007027 Gottsunda IBF U - IBK Uppsala Teknologer Legends 1 - 11 Christoffer Stenlund, Arvid Englund Gottsundahallen
2018-11-17 20:00 170007028 Tobo/Örbyhus FF U - Wåhla IBK U 6 - 2 Leif Ericsson, Per Ericsson Örbyhus Sporthall
2018-11-18 15:10 170007026 IBK Uppsala Teknologer Legends - Rasbo IK Legends 3 - 2 Georgios Papadakis, Oscar Ryen IFU Arena – DHinox
2018-11-18 16:30 170007025 Väddö IF U - VÅSC 3 - 1 Arvid Englund, Rikard Ohlström Vikingahallen
2018-11-24 15:00 170007032 Wåhla IBK U - Väddö IF U 3 - 15 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Östervåla Sporthall
2018-11-25 15:10 170007031 Nyby IBK - IBK Uppsala Teknologer Legends 7 - 9 Erik Palmertz, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2018-11-25 17:00 170007030 Rasbo IK Legends - Tobo/Örbyhus FF U 4 - 6 Georgios Papadakis, Per Ericsson Hall 2000
2019-03-09 14:00 170007029 VÅSC - Gottsunda IBF U 2 - 6 Baltichallen - ÅLAND
2018-12-01 15:30 170007035 Tobo/Örbyhus FF U - Nyby IBK 4 - 10 Jonas Tidsjö, Olle Isacsson Örbyhus Sporthall
2018-12-08 11:30 170007034 IBK Uppsala Teknologer Legends - VÅSC 10 - 2 Oliver Halvarsson, Maximilian Halvarsson IFU Arena – DHinox
2019-01-15 19:30 170007033 Väddö IF U - Rasbo IK Legends 4 - 5 Per-Olof Svensson, Georgios Papadakis Vikingahallen
2019-03-26 19:00 170007036 Gottsunda IBF U - Wåhla IBK U 7 - 3 Isak Norén, Arvid Englund Gottsundahallen
2018-12-01 14:00 170007040 Rasbo IK Legends - VÅSC 4 - 8 Georgios Papadakis, Per Ericsson Baltichallen - ÅLAND
2018-12-08 12:30 170007039 Wåhla IBK U - Nyby IBK 2 - 12 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Östervåla Sporthall
2018-12-09 15:00 170007037 Väddö IF U - Tobo/Örbyhus FF U 5 - 4 Georgios Papadakis, Per Ericsson Vikingahallen
2018-12-12 19:00 170007038 Gottsunda IBF U - Nyby IBK 10 - 8 Christoffer Stenlund, Per-Olof Svensson Gottsundahallen
2018-12-14 20:10 170007042 Tobo/Örbyhus FF U - Gottsunda IBF U 2 - 4 Leif Ericsson, Per Ericsson Örbyhus Sporthall
2018-12-15 09:10 170007044 Nyby IBK - Rasbo IK Legends 15 - 3 Lars Halvarsson, Johan Lanzaro IFU Arena – Lundqvist EL
2018-12-15 11:50 170007041 IBK Uppsala Teknologer Legends - Väddö IF U 11 - 1 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist IFU Arena – DHinox
2018-12-15 14:00 170007043 VÅSC - Wåhla IBK U 8 - 5 Baltichallen - ÅLAND
2018-12-16 11:00 170007046 Tobo/Örbyhus FF U - VÅSC 11 - 1 Leif Ericsson, Per Ericsson Örbyhus Sporthall
2019-01-12 11:30 170007048 Gottsunda IBF U - Rasbo IK Legends 3 - 5 Maximilian Halvarsson, Mikael Abrahamsson Gottsundahallen
2019-01-12 15:40 170007047 Wåhla IBK U - IBK Uppsala Teknologer Legends 1 - 18 Ronnie Eriksson, Christian Brundin Östervåla Sporthall
2019-01-12 18:30 170007045 Nyby IBK - Väddö IF U 7 - 4 Victor Flemström, Mikael Rosenius IFU Arena – DHinox
2019-01-19 11:50 170007051 IBK Uppsala Teknologer Legends - SK Vide 3 - 3 Lars Halvarsson, Handrin Thunkvist IFU Arena – DHinox
2019-01-19 13:00 170006052 Södra Trögds IK - Wåhla IBK U 11 - 2 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Lillkyrkahallen
2019-01-19 18:00 170006049 Örsundsbro IF - Gottsunda IBF U 2 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2019-01-19 18:00 170006051 Stenhagens KK Legends - Tobo/Örbyhus FF U 12 - 3 Fabian Fahimi, Mattias Hernandez-Börjesson Stenhagen BoKC
2019-01-20 11:30 170006050 Vaksala SK - Nyby IBK 2 - 9 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2019-01-20 13:00 170007052 Rasbo IK Legends - Arlanda IBK U 8 - 5 Per-Olof Svensson, Victor Flemström Hall 2000
2019-01-20 15:00 170007049 Väddö IF U - Fyrislunds BK U 12 - 2 Olle Isacsson, Henrik Ramborg Vikingahallen
2019-02-03 14:00 170007050 VÅSC - Livets Ord IF U 0 - 9 Niklas Arvidsson, Georgios Papadakis Baltichallen - ÅLAND
2019-01-26 08:30 170006054 Vaksala SK - Gottsunda IBF U 4 - 5 Per-Olof Svensson, Bo Pettersson Loklint IFU Arena – DHinox
2019-01-26 11:50 170007055 IBK Uppsala Teknologer Legends - Arlanda IBK U 11 - 6 Lars Halvarsson, Frida Lanzaro IFU Arena – DHinox
2019-01-26 13:00 170006056 Södra Trögds IK - Tobo/Örbyhus FF U 2 - 8 Fredrik Karlsson, Erik Rosvall Lillkyrkahallen
2019-01-26 14:00 170007054 VÅSC - Fyrislunds BK U 3 - 1 Jörgen Olsson, Thomas Larsson Baltichallen - ÅLAND
2019-01-26 16:20 170006055 Stenhagens KK Legends - Wåhla IBK U 12 - 3 Olof Berggren, Alexander Sommensjö Stenhagen BoKC
2019-01-26 18:00 170006053 Örsundsbro IF - Nyby IBK 2 - 5 Johan Lanzaro, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2019-01-27 15:00 170007053 Väddö IF U - Livets Ord IF U 3 - 6 Lars Halvarsson, Henrik Ramborg Vikingahallen
2019-01-27 17:00 170007056 Rasbo IK Legends - SK Vide 6 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Hall 2000
2019-02-02 10:00 170006057 SK Vide - Väddö IF U 8 - 3 Victor Flemström, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2019-02-02 11:00 170007060 Wåhla IBK U - Vaksala SK 3 - 6 Olle Isacsson, Thomas Larsson Östervåla Sporthall
2019-02-02 11:30 170007057 Gottsunda IBF U - Stenhagens KK Legends 5 - 5 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Gottsundahallen
2019-02-02 11:45 170006058 Arlanda IBK U - VÅSC 6 - 1 Jonatan Svahn, Patrik Arvinder Ekilla Sporthall
2019-02-02 13:30 170006059 Fyrislunds BK U - IBK Uppsala Teknologer Legends 0 - 7 Thomas Tanskanen, Arvid Englund IFU Arena – DHinox
2019-02-02 13:30 170006060 Livets Ord IF U - Rasbo IK Legends 8 - 0 Per Ericsson, Marko Spasic Uppsala Life Arena
2019-02-02 15:30 170007059 Tobo/Örbyhus FF U - Örsundsbro IF 8 - 3 Mikael Abrahamsson, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2019-02-02 16:50 170007058 Nyby IBK - Södra Trögds IK 10 - 2 Anders Holm, Per-Olof Svensson IFU Arena – DHinox
2019-02-08 19:20 170007062 Nyby IBK - Stenhagens KK Legends 12 - 7 Erik Palmertz, Christoffer Stenlund IFU Arena – Lundqvist EL
2019-02-09 11:30 170007061 Gottsunda IBF U - Södra Trögds IK 7 - 6 Erik Palmertz, Isak Norén Gottsundahallen
2019-02-09 14:00 170007063 Tobo/Örbyhus FF U - Vaksala SK 10 - 2 Ronnie Eriksson, Bo Pettersson Loklint Örbyhus Sporthall
2019-02-09 14:15 170006064 Livets Ord IF U - IBK Uppsala Teknologer Legends 7 - 2 Mikael Abrahamsson, Per Ericsson Uppsala Life Arena
2019-02-09 15:00 170007064 Wåhla IBK U - Örsundsbro IF 9 - 6 Lars Halvarsson, Mikael Rosenius Östervåla Sporthall
2019-02-09 15:15 170006061 SK Vide - VÅSC 5 - 4 Baltichallen - ÅLAND
2019-02-09 15:15 170006062 Arlanda IBK U - Väddö IF U 12 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Ekilla Sporthall
2019-02-10 15:30 170006063 Fyrislunds BK U - Rasbo IK Legends 5 - 6 Mikael Abrahamsson, Per Ericsson IFU Arena - Upplands Energi
2019-02-10 11:30 170007066 Nyby IBK - VÅSC 14 - 4 Isak Norén, Mikael Abrahamsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-17 15:00 170007068 Rasbo IK Legends - Wåhla IBK U 8 - 0 Georgios Papadakis, Per-Olof Svensson Hall 2000
2019-02-17 16:50 170007067 IBK Uppsala Teknologer Legends - Tobo/Örbyhus FF U 4 - 2 Mikael Abrahamsson, Mikael Rosenius IFU Arena – DHinox
2019-03-05 20:00 170007065 Väddö IF U - Gottsunda IBF U 6 - 7 Olle Isacsson, Thomas Larsson Vikingahallen
2019-02-23 10:00 170007072 Wåhla IBK U - Tobo/Örbyhus FF U 3 - 3 Emil Gustavsson, Elias Brode Östervåla Sporthall
2019-02-23 13:40 170007071 Nyby IBK - Gottsunda IBF U 9 - 9 Marko Spasic, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2019-02-24 13:00 170007070 Rasbo IK Legends - IBK Uppsala Teknologer Legends 6 - 6 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Hall 2000
2019-03-16 14:00 170007069 VÅSC - Väddö IF U 5 - 9 Henrik Ramborg, Olle Isacsson Baltichallen - ÅLAND
2019-03-09 13:30 170007075 IBK Uppsala Teknologer Legends - Nyby IBK 5 - 11 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2019-03-09 14:15 170007074 Tobo/Örbyhus FF U - Rasbo IK Legends 6 - 7 Simeon Gustafsson, Per Ericsson Örbyhus Sporthall
2019-03-10 15:00 170007073 Gottsunda IBF U - VÅSC 6 - 3 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Baltichallen - ÅLAND
2019-03-10 15:00 170007076 Väddö IF U - Wåhla IBK U WO (5 - 0) Thomas Larsson, Mikael Abrahamsson Vikingahallen
2019-03-02 14:00 170007078 VÅSC - IBK Uppsala Teknologer Legends 0 - 11 Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg Baltichallen - ÅLAND
2019-03-16 11:50 170007079 Nyby IBK - Tobo/Örbyhus FF U 8 - 9 Isak Norén, Per Ericsson IFU Arena – DHinox
2019-03-16 12:30 170007080 Wåhla IBK U - Gottsunda IBF U 2 - 14 Elias Brode, Vesa Petterson Östervåla Sporthall
2019-03-20 19:10 170007077 Rasbo IK Legends - Väddö IF U 10 - 6 Fabian Fahimi, Christoffer Stenlund IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-22 20:00 170007081 Tobo/Örbyhus FF U - Väddö IF U 8 - 9 Leif Ericsson, Per Ericsson Örbyhus Sporthall
2019-03-23 18:30 170007083 Nyby IBK - Wåhla IBK U 14 - 3 Per-Olof Svensson, Ronnie Eriksson IFU Arena – DHinox
2019-03-24 13:30 170007082 IBK Uppsala Teknologer Legends - Gottsunda IBF U 4 - 9 Anders Holm, Alexander Sommensjö IFU Arena – DHinox
2019-03-24 15:00 170007084 VÅSC - Rasbo IK Legends 2 - 4 Baltichallen - ÅLAND
2019-03-30 11:20 170007086 Gottsunda IBF U - Tobo/Örbyhus FF U 13 - 1 Fabian Fahimi, Arvid Englund Gottsundahallen
2019-03-30 11:30 170007087 Wåhla IBK U - VÅSC 3 - 10 Elias Brode, Andreas Lind Östervåla Sporthall
2019-03-30 15:00 170007085 Väddö IF U - IBK Uppsala Teknologer Legends 4 - 1 Henrik Ramborg, Georgios Papadakis Vikingahallen
2019-03-31 15:00 170007088 Rasbo IK Legends - Nyby IBK 6 - 2 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Hall 2000
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Uppsala Teknologer Legends 22 16 2 4 173-78 95 50
2. Rasbo IK Legends 22 14 1 7 118-112 6 43
3. Nyby IBK 22 13 3 6 198-124 74 42
4. Gottsunda IBF U 22 13 3 6 133-110 23 42
5. Väddö IF U 22 11 0 11 119-125 -6 33
6. Tobo/ Örbyhus FF U 22 9 2 11 112-127 -15 29
7. VÅSC 22 7 1 14 88-135 -47 22
8. Wåhla IBK U 22 2 1 19 63-233 -170 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis