Träningsmatcher (2018/19)

Övriga matcher
Träningsmatcher Dam/Flick 2018/2019
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-08-12 15:00 129000001 Kumla IBK D1 - Lillån IBK A-lag Dam 3 - 8 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-09-06 17:00   Uppskj. 129000008 IBF Örebro Ungdom Damjunior - Lillån IBK DM F03/04 Uppskj. Mellringehallen - Örebro
2018-09-08 10:00 129000003 IBF Örebro Ungdom Damer D1 - Lindås Rasta IBK 1 - 4 Oscar Söljén, Robert Forslind Lovrencic Idrottshuset Örebro
2018-09-08 11:00 129000009 Kumla IBK D2 (B-lag) - Solfjäderstaden IBK DJ WO (5 - 0) Fredrik Knutsson, Moa Molin Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-09-08 12:00 129000004 AIK IBF - Alunda IBF Dam 1 - 9 Robert Forslind Lovrencic, Anna Palmqvist Idrottshuset Örebro
2018-09-08 14:00 129000010 Kumla IBK D1 - Solfjäderstaden IBK Dam div 1 WO (5 - 0) Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-09-08 14:00   Uppskj. 129000005 IBF Örebro Ungdom Damer D1 - IFK Arboga IBK D1 Uppskj. Idrottshuset Örebro
2018-09-08 16:00 129000006 Lindås Rasta IBK - AIK IBF 11 - 1 Fredrik Knutsson, Christher Johansson Idrottshuset Örebro
2018-09-09 13:30 129000007 IBF Örebro Ungdom Damer D1 - Alunda IBF Dam Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Mellringehallen - Örebro
2018-09-12 20:00 129000012 Lillån IBK DM F03/04 - IBF Örebro Ungdom Damjunior Shanaz Nabipour, Tony Wennberg Lillåns skola
2018-09-15 10:30 129000014 Askersunds IBK DAM - Degerfors IBK 5 - 7 Tony Wennberg, Mats Eriksson Närlundahallen
2018-09-16 12:00 129000011 WSK Lindesberg - Kungsörs IBK D2 3 - 6 Emil Wass, Jörgen Dahlström Stadsskogsskolan
2018-09-17 19:30 129000013 Kumla IBK D1 - Lillån IBK A-lag Dam 2 - 2 Berndt Swärd, Tomas Persson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-09-23 18:30 129000002 Lillån IBK D2 (B-lag) - GS 86 AIF Dam Christher Johansson, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2018-10-27 13:30 129000016 Örebro Läns F16 - Västmanlands F 16 Oscar Söljén, Kim Palmroth Best Arena i Lanna
2018-11-04 08:40 129000015 Örebro Läns F16 - Östergötlands F 16 Gustav Salmela, Oscar Söljén Tybblelundsskolan
2018-12-03 19:45 129000018 Örebro Läns F16 - Lillån IBK A-lag Dam Fredrik Knutsson, Oscar Söljén Idrottshuset Örebro
2018-12-12 17:10 129000017 Örebro Läns F16 - Lillån IBK P04 PK1 Fredrik Alm, Christher Johansson Best Arena i Lanna
2018-12-17 19:20 ÖLIBF står för domarkostnaden. 129000019 WSK Lindesberg A-dam D2 - Örebro Läns F16 Fredrik Alm, Mats Eriksson Stadsskogsskolan
2019-01-05 16:30 129000020 Kumla IBK D1 - Boxholms IBK Dam Div 1 10 - 5 Fredrik Knutsson, Johan Palmér Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-01-08 19:00 129000021 IBF Örebro Ungdom Damer D1 - Lillån IBK A-lag Dam 4 - 2 Shanaz Nabipour, Christher Johansson Mellringehallen - Örebro
Träningsmatcher Herr/Pojk 2018/2019
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-08-25 12:30 129001002 Hovsta IF A-lag - Örebro SK Ung Aarre Hietanen, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2018-08-25 15:00 129001004 Lillån IBK Allsvenskan - FBI Tullinge Herr A 5 - 3 Lars Fridell, Marco Mustonen Idrottshuset Örebro
2018-08-26 11:00 129001007 WSK Lindesberg A-herr H2 - Smedjebackens Innebandyklubb WW (-5 - -5) Fredrik Knutsson, Tommy Nordin Stadsskogsskolan
2018-08-26 16:00 129001008 IBF Örebro SSL - Strängnäs IBK AS Micael Svensson, Krister Eklund Idrottshuset Örebro
2018-08-30 19:30 129001006 Kumla IBK - Skälby IBK Fredrik Knutsson, Micael Svensson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-09-06 19:00 129001010 Lillån IBK Allsvenskan - Filipstad IBK A-Herr div1 5 - 4 Micael Svensson, Fredrik Knutsson Idrottshuset Örebro
2018-09-08 11:30 129001012 Hovsta IF A-lag - Brickebackens IF H3 Jörgen Dahlström, Jörgen Dahlström Mellringehallen - Örebro
2018-09-09 14:00 129001005 Lillån IBK Allsvenskan - Skoghalls IBK Div 1 Herrar Lars Fridell, Marco Mustonen Idrottshuset Örebro
2018-09-09 16:00 129001011 Örebro FBC (H2) - Katrineholms IBF Herrar Henrik Zegelsson, Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2018-09-09 20:30 129001003 Hovsta IF A-lag - Väster IBK Örebro A-lag Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2018-09-12 19:00 129001017 IBF Örebro SSL - IBF Västerås Idrottshuset Örebro
2018-09-14 20:00 129001016 Örebro FBC (H2) - Brickebackens IF H3 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2018-09-15 14:00 129001001 Kumla IBK - Linköping IBK Ungdom H2 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-09-15 14:30 129001014 Askersunds IBK - Karlskoga IBF 3 - 6 Tony Wennberg, Mats Eriksson Närlundahallen
2018-09-16 12:30 129001018 Pålsboda IBF H4 B-lag - Ekbackskyrkans IBK U-lag 7 - 6 Henrik Zegelsson, Fredrik Knutsson Alléhallen, Hallsberg
2018-09-16 15:00 129001019 Pålsboda IBF H3 Alag - Ekbackskyrkans IBK A-lag Henrik Zegelsson, Fredrik Knutsson Alléhallen, Hallsberg
2018-09-16 16:00 129001015 Askersunds IBK - Solfjäderstaden IBK 10 - 2 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Närlundahallen
2018-09-16 18:00 129001013 Örebro SK Ung - Brickebackens IF H3 Tommy Nordin, Berndt Swärd Tybblelundsskolan
2018-10-17 20:15 129001020 Örebro Läns IBF P16 - Lillån IBK JAS Herr Adolfsbergsskolan
2018-10-24 20:15 129001022 Örebro Läns IBF P16 - Örebro SK Ung Tony Wennberg, Oscar Söljén Tybblelundsskolan
2018-11-04 10:30 129001021 Örebro Läns IBF P16 - Östergötlands P 16 Gustav Salmela, Oscar Söljén Tybblelundsskolan
2018-12-03 19:45 129001023 Örebro Läns IBF P16 - Lillån IBK Allsvenskan Idrottshuset Örebro
2019-01-05 13:00 129001024 WSK Lindesberg A-herr H2 - IFK Arboga H2 Fredrik Knutsson, Johan Palmér Stadsskogsskolan
2019-01-06 17:30 129001025 Hovsta IF A-lag - Strängnäs IBK H3 Daniel Kallin, Mats Eriksson Tybblelundsskolan
2019-02-10 16:15 129001026 KFUM Örebro P-04/05 - Lillån IBK P05/06 Fredrik Alm, Mats Eriksson Tegelbruket

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis