Damer Division 2 (2018/19)

Gruppspel
Damer Division 2 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-20 16:00 141202004 Sävsjö IBK B/SW 2010 - Vetlanda IBF B 5 - 4 Jonas Kvant, Jonas Jägerby Stockaryds Sporthall
2018-10-20 17:00 141202001 Hovslätts IK B - Lagan IBK B 7 - 2 Bjarne Olsen, Anders Everstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-10-21 15:00 141202003 Nässjö IBF /IBK Husar - Vimmerby IBK 3 - 9 Nicklas Bard, Ludvig Petersson Olsbergs Arena
2018-10-28 11:30 141202008 Hovslätts IK B - Husqvarna IK 4 - 0 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-10-28 14:30 141202005 Vetlanda IBF B - Lagan IBK B 1 - 2 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-11-23 19:30 141202006 Vimmerby IBK - Sävsjö IBK B/SW 2010 10 - 1 Theo Claesson, Anton Tegvall Vimmerby Sporthall
2018-11-03 15:00 141202010 Nässjö IBF /IBK Husar - Hovslätts IK B 2 - 5 Theo Claesson, Anton Tegvall Olsbergs Arena
2018-11-11 14:00 141202012 Vetlanda IBF B - Vimmerby IBK 2 - 4 Anders Everstrand, Thomas Atting ISCAR Arena LF, Vetlanda
2018-11-11 14:30 141202009 Husqvarna IK - Lagan IBK B 4 - 1 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Huskvarna Sporthall A
2018-11-16 20:00 141202015 Hovslätts IK B - Sävsjö IBK B/SW 2010 2 - 8 Theo Claesson, Anton Tegvall Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-11-17 14:30 141202016 Husqvarna IK - Nässjö IBF /IBK Husar 4 - 2 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Huskvarna Sporthall A
2018-11-18 15:00 141202013 Lagan IBK B - Vimmerby IBK 1 - 11 Leif Johansson, Sean Norouz Innebandyhallen
2018-11-24 15:00 141202017 Nässjö IBF /IBK Husar - Lagan IBK B 8 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Prästängshallen
2018-11-25 14:00 141202018 Sävsjö IBK B/SW 2010 - Husqvarna IK 1 - 4 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Sävsjö Sporthall
2018-12-01 10:30 141202019 Vetlanda IBF B - Hovslätts IK B 4 - 9 Anders A Nilsson, Jonas Jägerby ISCAR Arena LF, Vetlanda
2018-12-08 16:00 141202024 Nässjö IBF /IBK Husar - Sävsjö IBK B/SW 2010 1 - 5 Theo Claesson, Anton Tegvall Nässjö Sporthall
2018-12-09 12:00 141202022 Hovslätts IK B - Vimmerby IBK 4 - 9 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-12-09 13:00 141202023 Husqvarna IK - Vetlanda IBF B 4 - 3 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Huskvarna Sporthall A
2018-12-15 14:00 141202025 Lagan IBK B - Sävsjö IBK B/SW 2010 0 - 8 Filip Karlsson, Sean Norouz Sunnerbohallen
2018-12-15 16:00 141202027 Vimmerby IBK - Husqvarna IK 3 - 1 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall
2018-12-20 19:30 141202026 Vetlanda IBF B - Nässjö IBF /IBK Husar 1 - 3 Adam Nikolausson, Jonas Jägerby ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-01-04 19:00 141202029 Lagan IBK B - Hovslätts IK B 2 - 4 Leif Johansson, Annie Nordmark Innebandyhallen
2019-01-11 19:30 141202031 Vimmerby IBK - Nässjö IBF /IBK Husar 9 - 2 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Vimmerby Sporthall
2019-01-13 15:00 141202032 Vetlanda IBF B - Sävsjö IBK B/SW 2010 5 - 1 Thomas Atting, Fredrik Billemark ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-01-20 13:00 141202034 Sävsjö IBK B/SW 2010 - Vimmerby IBK 5 - 5 Bjarne Olsen, Suvad Kaltak Stockaryds Sporthall
2019-01-20 15:00 141202033 Lagan IBK B - Vetlanda IBF B 2 - 10 Hani Mousaviyan-Utter, Dragan Zaharijev Sunnerbohallen
2019-01-20 17:00 141202036 Husqvarna IK - Hovslätts IK B 4 - 4 Hannes Ragnar, Anders A Nilsson Huskvarna Sporthall A
2019-01-25 19:30 141202037 Lagan IBK B - Husqvarna IK 5 - 2 Annie Nordmark, Bjarne Olsen Sunnerbohallen
2019-02-03 14:00 141202038 Hovslätts IK B - Nässjö IBF /IBK Husar 6 - 0 Daniel Pettersson, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-02-03 17:00 141202040 Vimmerby IBK - Vetlanda IBF B 3 - 4 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall
2019-02-09 13:00 141202041 Vimmerby IBK - Lagan IBK B WO (5 - 0) Kim Bjurek, Adam Rydholm Vimmerby Sporthall
2019-02-09 15:00 141202043 Sävsjö IBK B/SW 2010 - Hovslätts IK B 5 - 6 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Stockaryds Sporthall
2019-02-09 17:30 141202044 Nässjö IBF /IBK Husar - Husqvarna IK 7 - 11 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Nässjö Sporthall
2019-02-17 14:00 141202045 Lagan IBK B - Nässjö IBF /IBK Husar 1 - 5 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Sunnerbohallen
2019-02-23 16:30 141202046 Husqvarna IK - Sävsjö IBK B/SW 2010 2 - 2 Daniel Pettersson, Johnny Edh Huskvarna Sporthall A
2019-02-24 17:00 141202047 Hovslätts IK B - Vetlanda IBF B 10 - 6 Anders Everstrand, Gustav Perman Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-02-26 19:30 141202051 Vetlanda IBF B - Husqvarna IK 4 - 6 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-03-02 11:00 141202052 Sävsjö IBK B/SW 2010 - Nässjö IBF /IBK Husar 1 - 3 Bjarne Olsen, Jonas Kvant Stockaryds Sporthall
2019-03-03 18:30 141202050 Vimmerby IBK - Hovslätts IK B 5 - 9 Anders A Nilsson, Nicklas Bard Vimmerby Sporthall
2019-03-10 17:00 141202053 Sävsjö IBK B/SW 2010 - Lagan IBK B 14 - 1 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Sävsjö Sporthall
2019-03-10 17:00 141202054 Nässjö IBF /IBK Husar - Vetlanda IBF B 2 - 4 Johan Söderman, Anders A Nilsson Olsbergs Arena
2019-03-10 17:00 141202055 Husqvarna IK - Vimmerby IBK 7 - 2 Nicklas Bard, Josef Bard Huskvarna Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK B 12 9 1 2 70-47 23 28
2. Vimmerby IBK 12 8 1 3 75-39 36 25
3. Husqvarna IK 12 7 2 3 49-38 11 23
4. Sävsjö IBK B/ SW 2010 12 5 2 5 56-43 13 17
5. Vetlanda IBF B 12 4 0 8 48-51 -3 12
6. Nässjö IBF / IBK Husar 12 4 0 8 38-59 -21 12
7. Lagan IBK B 12 2 0 10 20-79 -59 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 2 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-05 19:45 141201002 Hovshaga AIF - Växjö IBK Utveckling 1 - 8 Sean Norouz, Filip Karlsson Hovshaga Sporthallen
2018-10-06 13:00 141201001 FBC Karlskrona - Växjö UGIF 11 - 6 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson Vedeby Sporthall A
2018-10-12 19:15 141201004 Växjö UGIF - Carlshamns IBK 5 - 3 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Olympen
2018-10-14 16:00 141201006 Lagan IBK - Hovshaga AIF 4 - 1 Jan Blohm, Andreas Karlsson Innebandyhallen
2018-10-19 20:00 141201007 Carlshamns IBK - Växjö IBK Utveckling 4 - 2 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson AAK-Hallen
2018-10-20 13:00 141201009 FBC Karlskrona - Hovshaga AIF 11 - 0 Roger Gardell, Michell Rohde Vedeby Sporthall A
2018-10-27 14:00 141201012 Hovshaga AIF - Växjö UGIF 0 - 5 Per Bratt, Mikael Fransson Hovshaga Sporthallen
2018-10-28 16:00 141201011 Lagan IBK - Växjö IBK Utveckling 1 - 1 Sean Norouz, Filip Karlsson Innebandyhallen
2018-11-02 20:00 141201013 Carlshamns IBK - Lagan IBK 3 - 3 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson AAK-Hallen
2018-11-04 10:00 141201015 Växjö IBK Utveckling - FBC Karlskrona 3 - 9 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Fortnox Arena Nivika hallen
2018-11-09 19:15 141201018 Växjö UGIF - Växjö IBK Utveckling 2 - 6 Sean Norouz, Filip Karlsson Olympen
2018-11-10 13:00 141201017 FBC Karlskrona - Lagan IBK 7 - 2 Daniel Gyllander, Robert Risberg Vedeby Sporthall A
2018-11-11 16:00 141201016 Hovshaga AIF - Carlshamns IBK 0 - 9 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson Hovshaga Sporthallen
2018-11-15 19:30 141201020 Lagan IBK - Växjö UGIF 6 - 4 Suvad Kaltak, Gustav Svensson Sunnerbohallen
2018-11-15 20:00 141201019 Carlshamns IBK - FBC Karlskrona 3 - 2 Jesper Grönblad, Leffe Henryson AAK-Hallen
2018-11-13 18:45 141201023 Växjö IBK Utveckling - Hovshaga AIF 8 - 7 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena B-hall
2018-11-18 13:00 141201022 Växjö UGIF - FBC Karlskrona 3 - 3 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Olympen
2018-11-23 19:45 141201027 Hovshaga AIF - Lagan IBK 6 - 4 Leif Johansson, Dragan Zaharijev Hovshaga Sporthallen
2018-11-24 12:00 141201025 Carlshamns IBK - Växjö UGIF 3 - 1 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson AAK-Hallen
2018-11-30 19:45 141201030 Hovshaga AIF - FBC Karlskrona 3 - 7 Kjell Persson, Annie Nordmark Hovshaga Sporthallen
2018-12-01 15:00 141201028 Växjö IBK Utveckling - Carlshamns IBK 3 - 4 Lars Hjelm, Leif Johansson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-12-07 19:15 141201033 Växjö UGIF - Hovshaga AIF 5 - 1 Johan Oxenmyr, Kristian Constantinescu Olympen
2018-12-09 14:00 141201032 Växjö IBK Utveckling - Lagan IBK 7 - 6 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-12-15 13:00 141201036 FBC Karlskrona - Växjö IBK Utveckling 5 - 5 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2018-12-16 12:00 141201034 Lagan IBK - Carlshamns IBK 1 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Innebandyhallen
2018-12-08 17:00 141201037 Carlshamns IBK - Hovshaga AIF 1 - 2 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson AAK-Hallen
2019-01-06 15:00 141201038 Lagan IBK - FBC Karlskrona 3 - 9 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Innebandyhallen
2019-01-06 18:00 141201039 Växjö IBK Utveckling - Växjö UGIF 2 - 3 Johan Palm, Jonas Widenstedt Fortnox Arena Nivika hallen
2019-01-11 19:15 141201041 Växjö UGIF - Lagan IBK 2 - 5 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Olympen
2019-02-10 16:00 141201040 FBC Karlskrona - Carlshamns IBK 4 - 1 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2019-01-18 19:45 141201044 Hovshaga AIF - Växjö IBK Utveckling 5 - 3 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Hovshaga Sporthallen
2019-01-19 13:00 141201043 FBC Karlskrona - Växjö UGIF 6 - 4 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Vedeby Sporthall A
2019-01-25 19:15 141201046 Växjö UGIF - Carlshamns IBK 1 - 3 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Olympen
2019-01-26 15:00 141201048 Lagan IBK - Hovshaga AIF 2 - 1 Lars Hjelm, Kjell Persson Innebandyhallen
2019-02-02 12:00 141201049 Carlshamns IBK - Växjö IBK Utveckling 2 - 3 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson AAK-Hallen
2019-02-02 13:00 141201051 FBC Karlskrona - Hovshaga AIF 14 - 2 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson Vedeby Sporthall A
2019-02-06 19:45 141201054 Hovshaga AIF - Växjö UGIF 8 - 5 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Hovshaga Sporthallen
2019-02-10 16:30 141201053 Växjö IBK Utveckling - Lagan IBK 3 - 3 Kristian Constantinescu, Martin Risberg Fortnox Arena Nivika hallen
2019-02-23 12:00 141201055 Carlshamns IBK - Lagan IBK 3 - 5 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson AAK-Hallen
2019-02-24 13:00 141201057 Växjö IBK Utveckling - FBC Karlskrona 2 - 7 Suvad Kaltak, Johan Oxenmyr Fortnox Arena Nivika hallen
2019-03-01 19:15 141201060 Växjö UGIF - Växjö IBK Utveckling 0 - 4 Johan Oxenmyr, Kristian Constantinescu Olympen
2019-03-01 19:45 141201058 Hovshaga AIF - Carlshamns IBK 3 - 5 Alexander Lagerström, Roger Gardell Hovshaga Sporthallen
2019-03-02 13:00 141201059 FBC Karlskrona - Lagan IBK 3 - 5 Pelle Hallström, Malou Hallström Vedeby Sporthall A
2019-02-16 14:00 141201062 Lagan IBK - Växjö UGIF 6 - 5 Adam Nikolausson, Mattias Tokic Sunnerbohallen
2019-03-08 20:00 141201061 Carlshamns IBK - FBC Karlskrona 4 - 9 Michéll Borgström, Jonas Nilsson AAK-Hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Karlskrona 15 11 2 2 107-46 61 35
2. Carlshamns IBK 15 8 1 6 52-44 8 25
3. Lagan IBK 15 7 3 5 56-59 -3 24
4. Växjö IBK Utveckling 15 6 3 6 60-59 1 21
5. Växjö UGIF 15 4 1 10 51-67 -16 13
6. Hovshaga AIF 15 4 0 11 40-91 -51 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 2 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-20 14:00 141200002 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 3 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-10-21 17:00 141200001 CL98IC B - FBC Kalmarsund Ungdom B 4 - 7 Daniel Gyllander, Robert Risberg Kalmar Sporthall A-hall
2018-10-21 17:00 141200003 IBK Svala - Mörbylånga GOIF 6 - 4 Muhidin Bahtanovic, Rolf Vatvedt Mörlunda Sporthall
2018-10-26 19:00 141200006 IBK Svala - Craftstadens IBK Oskarshamn B 2 - 5 Michael Johansson, Michael Hellqvist Mörlunda Sporthall
2018-10-26 19:30 141200005 Mörbylånga GOIF - FBC Kalmarsund Ungdom B 4 - 10 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Skansenhallen
2018-10-26 20:00 141200004 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - CL98IC B 13 - 1 Niklas Rosberg, Roger Gardell Torslundahallen
2018-11-09 20:00 141200008 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - IBK Svala 19 - 0 Daniel Gyllander, Nicklas Hult Torslundahallen
2018-11-09 20:00 141200009 FBC Kalmarsund Ungdom B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 4 - 1 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Färjehallen
2018-11-11 17:00 141200007 CL98IC B - Mörbylånga GOIF 6 - 4 Tomas Akthagen, Per Elofsson Kalmar Sporthall A-hall
2018-11-16 19:30 141200010 IBK Svala - CL98IC B 4 - 16 Alexia Rasmussen, Annie Nordmark Mörlunda Sporthall
2018-11-16 20:00 141200012 FBC Kalmarsund Ungdom B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 - 9 Bengt Bolander, Magnus Larsson Färjehallen
2018-11-18 14:00 141200011 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Mörbylånga GOIF 5 - 2 Daniel Gyllander, Robert Risberg Oskarshamns Sporthall B-hall
2018-11-30 19:30 141200015 Mörbylånga GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 - 6 Johan Palm, Jonas Widenstedt Skansenhallen
2018-12-02 17:00 141200013 CL98IC B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 3 - 5 Pelle Hallström, Malou Hallström Kalmar Sporthall A-hall
2018-12-02 17:00 141200014 IBK Svala - FBC Kalmarsund Ungdom B 3 - 7 Bengt Bolander, Alexia Rasmussen Mörlunda Sporthall
2018-12-05 20:00 141200016 FBC Kalmarsund Ungdom B - CL98IC B 7 - 1 Christer Jonsson, Nicklas Hult Färjehallen
2018-12-08 17:00 141200017 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Craftstadens IBK Oskarshamn B 2 - 1 Bengt Bolander, Rolf Vatvedt Torslundahallen
2019-02-16 16:00 141200018 Mörbylånga GOIF - IBK Svala 4 - 1 Alexia Rasmussen, Per Elofsson Skansenhallen
2018-12-14 20:00 141200020 FBC Kalmarsund Ungdom B - Mörbylånga GOIF 5 - 4 Bengt Bolander, Magnus Larsson Färjehallen
2018-12-16 14:00 141200021 Craftstadens IBK Oskarshamn B - IBK Svala 7 - 2 Stefan Karlsson, Christer Jonsson Oskarshamns Sporthall B-hall
2018-12-16 17:00 141200019 CL98IC B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 9 Bengt Bolander, Magnus Larsson Kalmar Sporthall A-hall
2019-01-09 19:30 141200022 Mörbylånga GOIF - CL98IC B 1 - 6 Daniel Gyllander, Robert Risberg Skansenhallen
2019-01-13 12:00 141200024 Craftstadens IBK Oskarshamn B - FBC Kalmarsund Ungdom B 3 - 2 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall B-hall
2019-01-13 17:00 141200023 IBK Svala - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 - 11 Bengt Andersson, Alexander Lagerström Mörlunda Sporthall
2019-01-18 20:00 141200027 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - FBC Kalmarsund Ungdom B 6 - 3 Christer Jonsson, Oskar Kedmalm Torslundahallen
2019-01-20 16:00 141200025 CL98IC B - IBK Svala 7 - 2 Bengt Andersson, Magnus Larsson Falkenbergshallen
2019-01-20 16:00 141200026 Mörbylånga GOIF - Craftstadens IBK Oskarshamn B 1 - 3 Michéll Borgström, Rolf Vatvedt Skansenhallen
2019-01-25 20:00 141200029 FBC Kalmarsund Ungdom B - IBK Svala 12 - 4 Bengt Bolander, Alexander Lagerström Färjehallen
2019-01-26 17:00 141200030 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Mörbylånga GOIF 18 - 0 Ulf Åberg, Per Elofsson Torslundahallen
2019-01-27 12:00 141200028 Craftstadens IBK Oskarshamn B - CL98IC B 7 - 4 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-02-03 14:00 141200032 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 5 Alexander Lagerström, Anders Stenberg Oskarshamns Sporthall B-hall
2019-02-03 14:30 141200031 CL98IC B - FBC Kalmarsund Ungdom B 5 - 12 Daniel Gyllander, Oskar Kedmalm Allaktivitetshuset, Rockneby
2019-02-03 16:00 141200033 Mörbylånga GOIF - IBK Svala 3 - 1 Bengt Bolander, Magnus Larsson Skansenhallen
2019-02-08 19:00 141200036 IBK Svala - Craftstadens IBK Oskarshamn B 3 - 10 Michael Johansson, Jonas Jägerby Mörlunda Sporthall
2019-02-08 19:30 141200035 Mörbylånga GOIF - FBC Kalmarsund Ungdom B 2 - 1 Niklas Rosberg, Alexander Lagerström Skansenhallen
2019-02-09 17:00 141200034 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - CL98IC B 7 - 4 Kent Lindqvist, Robert Risberg Torslundahallen
2019-02-22 20:00 141200039 FBC Kalmarsund Ungdom B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 2 - 3 Bengt Bolander, Magnus Larsson Torslundahallen
2019-02-23 17:00 141200038 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - IBK Svala WO (5 - 0) Stefan Karlsson, Alexander Lagerström Torslundahallen
2019-02-24 16:00 141200037 CL98IC B - Mörbylånga GOIF 3 - 7 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Falkenbergshallen
2019-02-25 20:00 141200042 FBC Kalmarsund Ungdom B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 10 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Torslundahallen
2019-03-01 19:30 141200040 IBK Svala - CL98IC B 11 - 5 Pelle Hallström, Malou Hallström Mörlunda Sporthall
2019-03-03 17:00 141200041 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Mörbylånga GOIF 7 - 1 Daniel Gyllander, Rasmus Wirstam Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-03-10 17:00 141200043 CL98IC B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 0 - 5 Malou Hallström, Oskar Kedmalm Kalmar Sporthall A-hall
2019-03-10 17:00 141200044 IBK Svala - FBC Kalmarsund Ungdom B WO (5 - 0) Johan Magnusson, Alexander Lagerström Mörlunda Sporthall
2019-03-10 17:00 141200045 Mörbylånga GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 6 Stefan Karlsson, Pelle Hallström Skansenhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 15 15 0 0 129-22 107 45
2. Craftstadens IBK Oskarshamn B 15 11 0 4 66-36 30 33
3. FBC Kalmarsund Ungdom B 15 8 0 7 75-64 11 24
4. CL98IC B 15 4 0 11 67-101 -34 12
5. Mörbylånga GOIF 15 4 0 11 40-84 -44 12
6. IBK Svala 15 3 0 12 45-115 -70 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis