Division 1 (2018/19)

Gruppspel
Damer division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 15:30 150012006 Rotebro IS IBK (A) - Råsunda IS 4 - 8 Stefano Bianque, Daniel Kölborn Sollentuna sim och sporthall
2018-09-23 13:45 150012002 AIK IBF - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 3 Linus Warrenstein, Johannes Ekenberg Råstaparkhallen
2018-09-23 14:00 150012005 Täby FC (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 13 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Grindtorpshallen
2018-09-23 14:30 150012003 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK (A) 3 - 3 Jimmy Rittervall, Daniel Kölborn Ormingehallen
2018-09-23 15:30 150012004 Huddinge IBS - Sköndals IK 7 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Anders Westerberg Fleminghallen
2018-09-29 12:45 150012012 Hässelby SK IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 6 - 4 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2018-09-30 13:45 150012009 Sköndals IK - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 0 Aldin Imamovic, Fredrik Berglund Sonesson Sköndalshallen
2018-09-30 14:15 150012007 Råsunda IS - Täby FC (A) 6 - 5 Elis Erbing, Andreas Bengtsson Råstaparkhallen
2018-09-30 14:15 150012008 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS 12 - 3 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Tyresöhallen
2018-09-30 14:30 150012010 Vendelsö IK (A) - AIK IBF 5 - 9 Jacob Leijon, Emilia Tuomela Lyckeby Sporthall
2018-10-07 13:00 150012014 AIK IBF - Sköndals IK 4 - 1 Linus Warrenstein, Johannes Ekenberg Råstaparkhallen
2018-10-07 13:15 150012017 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK (A) 7 - 3 Patrik Larsson, Björn Söderström Grindtorpshallen
2018-10-07 15:15 150012018 Älvsjö AIK IBF (B) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 3 Shari Tingman, Daniel Kölborn Västertorpshallen
2018-10-07 15:30 150012016 Huddinge IBS - Råsunda IS 5 - 6 Elis Erbing, Andreas Bengtsson Fleminghallen
2018-10-07 18:45 150012015 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 8 Kari Karke, Arash Sohrevardi Ormingehallen
2018-10-11 20:30 150012019 Rotebro IS IBK (A) - Huddinge IBS 2 - 9 Emilia Tuomela, Roland Nester Rotebrohallen (Nya)
2018-10-13 13:00 150012024 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) 4 - 2 Amanda Törner, William Albrecht Hässelbyhallen
2018-10-14 12:45 150012020 Råsunda IS - Nacka Wallenstam IBK (B) 15 - 3 Linus Löfstedt, Nicklas Sundgren Råstaparkhallen
2018-10-14 14:30 150012023 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 3 Kenny Ly, Erik Nyman Lyckeby Sporthall
2018-10-14 15:00 150012021 Tyresö Trollbäcken IBK - AIK IBF 6 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Tyresöhallen
2018-10-19 20:15 150012029 Vendelsö IK (A) - Hässelby SK IBK (A) 6 - 6 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Lyckeby Sporthall
2018-10-20 15:30 150012028 Huddinge IBS - Täby FC (A) 4 - 6 Nicklas Sundgren, Linus Löfstedt Fleminghallen
2018-10-21 13:15 150012026 AIK IBF - Råsunda IS 4 - 6 Fredrik Landin, Stefano Bianque Råstaparkhallen
2018-10-21 15:15 150012027 Nacka Wallenstam IBK (B) - Rotebro IS IBK (A) 8 - 3 Daniel Kölborn, Ida Nedin Ormingehallen
2018-10-21 17:15 150012030 Älvsjö AIK IBF (B) - Sköndals IK 4 - 4 Håkan Augustsson, Håkan Taxén Västertorpshallen
2018-10-27 13:15 150012036 Hässelby SK IBK (A) - Huddinge IBS 12 - 4 Nihada Cenanovic, Daniel Kölborn Hässelbyhallen
2018-10-27 13:30 150012031 Täby FC (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 6 Christian Högberg, Aldin Imamovic Grindtorpshallen
2018-10-27 15:30 150012032 Rotebro IS IBK (A) - AIK IBF 3 - 5 Fabian Fahimi, William Albrecht Sollentuna sim och sporthall
2018-10-28 13:15 150012034 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 2 Kenny Ly, Rasmus Jansson Tyresöhallen
2018-10-28 15:45 150012035 Sköndals IK - Vendelsö IK (A) 3 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Johan Larsson Sköndalshallen
2018-11-04 12:15 150012042 Älvsjö AIK IBF (B) - Råsunda IS 2 - 13 Emilia Tuomela, Elin Holm Västertorpshallen
2018-11-04 12:45 150012038 AIK IBF - Täby FC (A) 4 - 6 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Råstaparkhallen
2018-11-04 14:00 150012040 Sköndals IK - Hässelby SK IBK (A) 4 - 4 Sebastian Öhman, Johan Larsson Sköndalshallen
2018-11-04 14:30 150012041 Vendelsö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 7 Bjarne Hekkelstrand, Anders Westerberg Lyckeby Sporthall
2018-11-04 15:30 150012039 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IBS 1 - 7 Alexander Mattsson, Daniel Karlsson Ormingehallen
2018-11-10 13:30 150012048 Hässelby SK IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 10 - 1 Kari Malmros, Fadi Saffo Hässelbyhallen
2018-11-10 15:30 150012043 Huddinge IBS - AIK IBF 6 - 9 Sebastian Öhman, Nihada Cenanovic Fleminghallen
2018-11-10 15:45 150012045 Rotebro IS IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 3 Dennis Svensson, Martin Svensson Sollentuna sim och sporthall
2018-11-11 12:00 150012046 Råsunda IS - Vendelsö IK (A) 6 - 5 Kari Malmros, Aarre Hietanen Råstaparkhallen
2018-11-11 13:00 150012047 Tyresö Trollbäcken IBK - Sköndals IK 10 - 3 Ola Bigestans, Anders Westerberg Tyresöhallen
2018-11-13 19:50 150012053 Vendelsö IK (A) - Rotebro IS IBK (A) 6 - 2 Emilia Tuomela, Elin Holm Lyckeby Sporthall
2018-11-18 11:30 150012054 Älvsjö AIK IBF (B) - Täby FC (A) 6 - 6 Daniel Karlsson, William Albrecht Västertorpshallen
2018-11-18 12:45 150012050 AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 2 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Råstaparkhallen
2018-11-18 14:30 150012052 Sköndals IK - Råsunda IS 2 - 12 Stefano Bianque, Alexander Hellström Sköndalshallen
2018-11-18 15:00 150012051 Tyresö Trollbäcken IBK - Hässelby SK IBK (A) 4 - 2 Emilia Tuomela, Elin Holm Tyresöhallen
2018-11-24 11:00 150012058 Rotebro IS IBK (A) - Sköndals IK 2 - 8 Daniel Kölborn, Christian Högberg Sollentuna sim och sporthall
2018-11-24 13:15 150012060 Hässelby SK IBK (A) - AIK IBF 8 - 3 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2018-11-25 13:00 150012057 Täby FC (A) - Vendelsö IK (A) 1 - 4 Emilia Tuomela, Elin Holm Grindtorpshallen
2018-11-25 13:30 150012059 Råsunda IS - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 5 Martin Johansson, Christian Högberg Råstaparkhallen
2018-11-25 15:30 150012056 Huddinge IBS - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 2 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Fleminghallen
2018-12-08 11:00 150012063 Rotebro IS IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 9 Aldin Imamovic, Johannes Ekenberg Sollentuna sim och sporthall
2018-12-08 13:45 150012062 Hässelby SK IBK (A) - Råsunda IS 6 - 6 Ulf Jonsson, Jonas Edström Hässelbyhallen
2018-12-08 16:30 150012066 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 5 Patrik Larsson, Jacob Leijon Ormingehallen
2018-12-09 14:30 150012065 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS 3 - 1 Roland Nester, Björn Landin Lyckeby Sporthall
2018-12-09 16:15 150012064 Sköndals IK - Täby FC (A) 6 - 6 Johannes Ekenberg, Anders Asp Sköndalshallen
2018-12-14 20:15 150012070 Vendelsö IK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 7 - 2 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Lyckeby Sporthall
2018-12-16 13:00 150012068 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC (A) 7 - 3 Daniel Karlsson, Fredrik Landin Tyresöhallen
2018-12-16 13:15 150012067 Råsunda IS - Rotebro IS IBK (A) 9 - 4 William Albrecht, Fredrik Berglund Sonesson Råstaparkhallen
2018-12-16 15:30 150012069 Sköndals IK - Huddinge IBS 2 - 3 Håkan Taxén, Arash Sohrevardi Sköndalshallen
2018-12-16 17:15 150012071 Älvsjö AIK IBF (B) - AIK IBF 4 - 9 Kari Malmros, Martin Johansson Västertorpshallen
2019-01-05 15:30 150012078 Rotebro IS IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 8 Martin Johansson, Christian Högberg Sollentuna sim och sporthall
2019-01-06 13:00 150012077 Täby FC (A) - Råsunda IS 1 - 9 Magnus Johansson, Tim Sandström Grindtorpshallen
2019-01-06 14:15 150012075 Nacka Wallenstam IBK (B) - Sköndals IK 1 - 7 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Ormingehallen
2019-01-06 17:00 150012074 AIK IBF - Vendelsö IK (A) 9 - 7 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Råstaparkhallen
2019-01-09 19:45 150012076 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 9 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Fleminghallen
2019-01-12 13:15 150012084 Hässelby SK IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 10 - 4 Michael Selg, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2019-01-12 15:45 150012079 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (A) 6 - 4 Aldin Imamovic, Alexander Mattsson Sollentuna sim och sporthall
2019-01-13 13:15 150012080 Råsunda IS - Huddinge IBS 10 - 2 Christian Högberg, Martin Johansson Råstaparkhallen
2019-01-13 15:00 150012081 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 15 - 1 Alexander Hellström, Aldin Imamovic Tyresöhallen
2019-01-13 16:30 150012082 Sköndals IK - AIK IBF 2 - 3 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Sköndalshallen
2019-01-19 11:00 150012088 Huddinge IBS - Rotebro IS IBK (A) 13 - 3 Tim Sandström, Kari Malmros Fleminghallen
2019-01-19 13:30 150012089 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A) 9 - 7 Fabian Fahimi, Linus Löfstedt Grindtorpshallen
2019-01-19 17:00 150012087 Nacka Wallenstam IBK (B) - Råsunda IS 3 - 6 Emilia Tuomela, Elin Holm Ormingehallen
2019-01-20 12:45 150012086 AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 5 Daniel Karlsson, Tim Sandström Råstaparkhallen
2019-01-20 14:00 150012090 Älvsjö AIK IBF (B) - Vendelsö IK (A) 1 - 5 Arash Sohrevardi, Christoffer Markovski Västertorpshallen
2019-01-26 11:00 150012092 Rotebro IS IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 8 - 3 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Sollentuna sim och sporthall
2019-01-26 13:15 150012096 Hässelby SK IBK (A) - Vendelsö IK (A) 12 - 4 Jan Lingemark, Ulf Jonsson Hässelbyhallen
2019-01-26 16:30 150012091 Täby FC (A) - Huddinge IBS 3 - 3 Kenny Ly, Alexander Mattsson Grindtorpshallen
2019-01-27 12:45 150012095 Sköndals IK - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 3 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Sköndalshallen
2019-01-27 13:15 150012093 Råsunda IS - AIK IBF 7 - 7 Aldin Imamovic, Linus Warrenstein Råstaparkhallen
2019-02-10 12:45 150012098 AIK IBF - Rotebro IS IBK (A) 8 - 2 Christian Högberg, Martin Johansson Råstaparkhallen
2019-02-10 14:15 150012102 Älvsjö AIK IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 0 - 15 Stefano Bianque, Jacob Leijon Västertorpshallen
2019-02-10 14:30 150012101 Vendelsö IK (A) - Sköndals IK 5 - 2 Sebastian Öhman, Aldin Imamovic Lyckeby Sporthall
2019-02-10 15:30 150012100 Huddinge IBS - Hässelby SK IBK (A) 4 - 5 Madelene Westerberg, Kent Budell Fleminghallen
2019-02-12 20:15 150012099 Nacka Wallenstam IBK (B) - Täby FC (A) 4 - 4 Emilia Tuomela, Elin Holm Ormingehallen
2019-02-16 13:15 150012108 Hässelby SK IBK (A) - Sköndals IK 4 - 4 Emilia Tuomela, Elin Holm Hässelbyhallen
2019-02-16 14:15 150012104 Täby FC (A) - AIK IBF 5 - 5 Kent Budell, Martin Åkesson Grindtorpshallen
2019-02-16 15:30 150012103 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 3 Johan Jäderlund, Jimmy Rittervall Fleminghallen
2019-02-17 13:00 150012107 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK (A) 10 - 2 Christian Högberg, Martin Johansson Tyresöhallen
2019-02-17 13:15 150012106 Råsunda IS - Älvsjö AIK IBF (B) 14 - 3 Håkan Taxén, Johan Jäderlund Råstaparkhallen
2019-02-24 13:00 150012112 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 9 Björn Landin, Roland Nester Sköndalshallen
2019-02-24 14:15 150012111 Nacka Wallenstam IBK (B) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 7 Kari Karke, Amanda Törner Ormingehallen
2019-02-24 14:15 150012114 Älvsjö AIK IBF (B) - Rotebro IS IBK (A) 8 - 6 Stefano Bianque, Robin Vall Västertorpshallen
2019-02-24 14:30 150012110 AIK IBF - Huddinge IBS 5 - 2 Martin Johansson, Christian Högberg Råstaparkhallen
2019-02-24 14:30 150012113 Vendelsö IK (A) - Råsunda IS 2 - 7 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Lyckeby Sporthall
2019-02-26 20:00 150012118 Rotebro IS IBK (A) - Vendelsö IK (A) 1 - 5 Christian Högberg, William Albrecht Rotebrohallen (Nya)
2019-03-02 14:00 150012120 Hässelby SK IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 10 Amanda Törner, Nicklas Sundgren Hässelbyhallen
2019-03-02 17:00 150012115 Nacka Wallenstam IBK (B) - AIK IBF 4 - 7 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Ormingehallen
2019-03-03 12:45 150012119 Råsunda IS - Sköndals IK 14 - 5 Ulf Jonsson, Johan Jäderlund Råstaparkhallen
2019-03-03 13:00 150012117 Täby FC (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 6 Elis Erbing, Alexander Mattsson Grindtorpshallen
2019-03-10 12:00 150012126 Älvsjö AIK IBF (B) - Huddinge IBS 3 - 6 Sebastian Öhman, Johannes Ekenberg Västertorpshallen
2019-03-10 12:15 150012122 AIK IBF - Hässelby SK IBK (A) 8 - 8 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Råstaparkhallen
2019-03-10 13:00 150012123 Tyresö Trollbäcken IBK - Råsunda IS 4 - 5 Stefano Bianque, Anders Westerberg Tyresöhallen
2019-03-10 13:45 150012124 Sköndals IK - Rotebro IS IBK (A) 4 - 7 Martin Johansson, Michael Selg Sköndalshallen
2019-03-10 14:30 150012125 Vendelsö IK (A) - Täby FC (A) 3 - 3 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Lyckeby Sporthall
2019-03-17 15:15 150012128 Älvsjö AIK IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 4 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Västertorpshallen
2019-03-17 15:15 150012130 Täby FC (A) - Sköndals IK 6 - 3 Tim Sandström, Magnus Johansson Grindtorpshallen
2019-03-17 15:15 150012131 Tyresö Trollbäcken IBK - Rotebro IS IBK (A) 5 - 1 Roland Nester, Björn Landin Strandhallen - Tyresö
2019-03-17 15:15 150012132 Råsunda IS - Hässelby SK IBK (A) 7 - 4 Aldin Imamovic, Rasmus Jansson Råstaparkhallen
2019-03-17 15:20 150012129 Huddinge IBS - Vendelsö IK (A) 9 - 6 Sebastian Öhman, Johan Larsson Fleminghallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Råsunda IS 20 17 3 0 171-76 95 54
2. Tyresö Trollbäcken IBK 20 17 1 2 170-50 120 52
3. AIK IBF 20 13 3 4 121-92 29 42
4. Hässelby SK IBK (A) 20 10 5 5 128-96 32 35
5. Vendelsö IK (A) 20 8 4 8 87-97 -10 28
6. Huddinge IBS 20 8 1 11 95-104 -9 25
7. Täby FC (A) 20 6 6 8 88-109 -21 24
8. Sköndals IK 20 4 5 11 71-107 -36 17
9. Älvsjö AIK IBF (B) 20 4 3 13 73-133 -60 15
10. Nacka Wallenstam IBK (B) 20 3 2 15 56-131 -75 11
11. Rotebro IS IBK (A) 20 3 1 16 71-136 -65 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis