Pantamera Juniorer Division 1 (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Damjuniorer division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-17 20:45 150033002 Huddinge IBS (A) - Täby FC (A) 7 - 2 Daniel Karlsson, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2018-09-22 17:30 150033004 Sigtuna IF IBK - Hammarby IF IBF (A) 3 - 3 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Prästängshallen
2018-09-23 12:15 150033001 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 6 Patrik Larsson, Julius Olesen Björkebyhallen
2018-09-27 20:15 150033005 Rotebro IS IBK (A) - AIK IBF (A) 3 - 2 Fadi Saffo, Stefano Bianque Rotebrohallen (Nya)
2018-09-30 12:00 150033010 Åkersberga IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 4 - 3 Fredrik Hallenberg, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
2018-09-30 16:00 150033006 AIK IBF (A) - Sigtuna IF IBK 7 - 3 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Ulriksdalshallen
2018-09-30 17:15 150033008 Sköndals IK - Huddinge IBS (A) 9 - 4 Johannes Ekenberg, Fredrik Berglund Sonesson Sköndalshallen
2018-10-26 19:45 150033009 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 7 - 3 William Albrecht, Amanda Törner Grindtorpshallen
2018-10-03 20:45 150033012 Huddinge IBS (A) - Hammarby IF IBF (A) 5 - 5 Roland Nester, Alexander Hellström Tomtbergahallen
2018-10-06 18:30 150033011 Bele Barkarby IF IBF (A) - Sköndals IK 4 - 8 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Björkebyhallen
2018-10-07 18:00 150033015 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) 2 - 8 Dennis Svensson, Martin Svensson Grindtorpshallen
2018-10-10 20:15 150033014 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK (A) 2 - 8 Jonatan Svahn, Alexander Hellström Prästängshallen
2018-10-04 20:00 150033019 Sköndals IK - Täby FC (A) 5 - 5 Aldin Imamovic, Erik Nyman Skarpnäckshallen
2018-10-13 18:15 150033018 Hammarby IF IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 6 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Skanstullshallen
2018-10-13 19:30 150033020 Åkersberga IBF (A) - Sigtuna IF IBK 8 - 2 Jan Lingemark, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2018-10-14 14:15 150033017 AIK IBF (A) - Huddinge IBS (A) 5 - 4 Amanda Törner, Patrik Larsson Ulriksdalshallen
2018-10-08 20:15 150033021 Bele Barkarby IF IBF (A) - AIK IBF (A) 7 - 4 Ken Johansson, Erik Nyman Herresta Sporthall
2018-10-22 20:45 150033022 Huddinge IBS (A) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 5 Aldin Imamovic, Christoffer Markovski Tomtbergahallen
2018-10-27 15:45 150033025 Täby FC (A) - Hammarby IF IBF (A) 5 - 3 Christian Högberg, Aldin Imamovic Grindtorpshallen
2018-10-28 19:15 150033024 Sköndals IK - Åkersberga IBF (A) 0 - 7 Robin Berger, Håkan Taxén Sköndalshallen
2018-11-10 15:15 150033029 Hammarby IF IBF (A) - Sköndals IK 3 - 3 Johannes Ekenberg, Jakob Nima Sjöstadshallen
2018-11-11 14:30 150033027 Rotebro IS IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 7 Tim Sandström, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2018-11-11 16:00 150033026 Sigtuna IF IBK - Huddinge IBS (A) 2 - 3 Roland Nester, Fredrik Hallenberg Prästängshallen
2018-11-11 16:30 150033028 AIK IBF (A) - Täby FC (A) 10 - 2 Lars Sundlöf, Erik Nyman Ulriksdalshallen
2018-11-03 16:15 150033033 Hammarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 4 - 3 Christoffer Markovski, Shabbir Ahmed Sjöstadshallen
2018-11-18 13:00 150033035 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK (A) 1 - 7 Jan Lingemark, Daniel Kölborn Grindtorpshallen
2018-11-18 16:30 150033031 Bele Barkarby IF IBF (A) - Sigtuna IF IBK 6 - 2 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Björkebyhallen
2018-11-18 19:15 150033034 Sköndals IK - AIK IBF (A) 5 - 5 Kent Budell, Martin Åkesson Sköndalshallen
2018-11-25 15:00 150033038 Rotebro IS IBK (A) - Sköndals IK 4 - 6 Fadi Saffo, Amanda Törner Rotebrohallen (Nya)
2018-11-25 16:00 150033037 Sigtuna IF IBK - Täby FC (A) 3 - 7 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Prästängshallen
2018-11-25 18:00 150033040 Åkersberga IBF (A) - Huddinge IBS (A) 3 - 2 Fredrik Hallenberg, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
2018-11-28 19:15 150033039 AIK IBF (A) - Hammarby IF IBF (A) 2 - 6 Arash Sohrevardi, Daniel Skantze Ulriksdalshallen
2018-12-07 19:30 150033043 Hammarby IF IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 6 - 4 William Albrecht, Jacob Leijon Sjöstadshallen
2018-12-16 15:00 150033042 AIK IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 4 - 6 Elin Holm, Emilia Tuomela Ulriksdalshallen
2018-12-20 20:30 150033041 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IBS (A) 5 - 4 Jacob Leijon, Daniel Kölborn Herresta Sporthall
2019-03-14 19:15 150033044 Sköndals IK - Sigtuna IF IBK 4 - 1 Magnus Johansson, Tim Sandström Skarpnäckshallen
2019-01-12 15:15 150033047 Hammarby IF IBF (A) - Sigtuna IF IBK 11 - 2 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Sjöstadshallen
2019-01-23 19:15 150033046 AIK IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 8 Aldin Imamovic, Erik Hellgren Ulriksdalshallen
2019-01-29 19:45 150033049 Täby FC (A) - Huddinge IBS (A) 2 - 6 Patrik Larsson, Daniel Karlsson Grindtorpshallen
2019-03-23 18:30 150033050 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 8 - 2 Petra Dynesius, Daniel Bäckner Åkersberga Sporthall A
2019-01-14 20:45 150033052 Huddinge IBS (A) - Sköndals IK 2 - 10 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Tomtbergahallen
2019-01-20 14:30 150033054 Sigtuna IF IBK - AIK IBF (A) 4 - 3 Ulf Jonsson, Jonas Edström Prästängshallen
2019-01-20 16:00 150033055 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 8 Aldin Imamovic, Amanda Törner Rotebrohallen (Nya)
2019-02-02 15:45 150033051 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 5 - 5 William Albrecht, Erik Hellgren Björkebyhallen
2019-01-26 17:15 150033060 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) 6 - 2 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2019-01-26 18:00 150033058 Hammarby IF IBF (A) - Huddinge IBS (A) 10 - 3 Fredrik Hallenberg, Erik Nyman Sjöstadshallen
2019-01-27 11:15 150033056 Rotebro IS IBK (A) - Sigtuna IF IBK 4 - 5 Julius Olesen, Stefano Bianque Arena Satelliten
2019-02-24 16:30 150033059 Sköndals IK - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 8 William Albrecht, Erik Hellgren Sköndalshallen
2019-01-19 17:00 150033061 Bele Barkarby IF IBF (A) - Hammarby IF IBF (A) 5 - 3 Petra Dynesius, Robin Vall Björkebyhallen
2019-02-03 16:00 150033065 Täby FC (A) - Sköndals IK 5 - 10 Jonathan Varli, John Awabdeh Grindtorpshallen
2019-02-04 20:45 150033062 Huddinge IBS (A) - AIK IBF (A) 3 - 4 Alexander Hellström, Roland Nester Tomtbergahallen
2019-02-10 16:15 150033064 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (A) 1 - 5 Jan Lingemark, Julius Olesen Prästängshallen
2019-02-16 19:00 150033069 Hammarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 7 - 4 Alexander Hellström, Imtiaz Karim Skanstullshallen
2019-02-17 14:00 150033068 AIK IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 3 Amanda Törner, Robert Milerud Ulriksdalshallen
2019-02-17 16:00 150033067 Rotebro IS IBK (A) - Huddinge IBS (A) 3 - 4 Ulf Jonsson, Erik Nyman Rotebrohallen (Nya)
2019-02-17 16:15 150033070 Åkersberga IBF (A) - Sköndals IK 2 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2019-03-03 14:15 150033071 Bele Barkarby IF IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 6 - 6 Johan Hessing, Amanda Törner Björkebyhallen
2019-03-04 20:45 150033072 Huddinge IBS (A) - Sigtuna IF IBK 6 - 1 Emilia Tuomela, Elin Holm Tomtbergahallen
2019-03-10 15:15 150033075 Täby FC (A) - AIK IBF (A) 0 - 3 Roland Nester, Johan Hessing Grindtorpshallen
2019-03-10 19:45 150033074 Sköndals IK - Hammarby IF IBF (A) 0 - 5 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Sköndalshallen
2019-03-13 19:15 150033079 AIK IBF (A) - Sköndals IK 4 - 1 Aldin Imamovic, Jonatan Svahn Ulriksdalshallen
2019-03-21 20:00 150033077 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 5 Jan Lingemark, Jonatan Svahn Prästängshallen
2019-03-21 20:15 150033078 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (A) 2 - 3 Patrik Larsson, William Albrecht Rotebrohallen (Nya)
2019-03-24 16:30 150033080 Åkersberga IBF (A) - Hammarby IF IBF (A) 10 - 2 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2019-03-18 20:45 150033082 Huddinge IBS (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 7 Magnus Johansson, Tim Sandström Tomtbergahallen
2019-03-23 14:15 150033085 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK 12 - 4 William Albrecht, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2019-03-23 15:45 150033083 Hammarby IF IBF (A) - AIK IBF (A) 4 - 3 Johan Hessing, Patrik Larsson Sjöstadshallen
2019-03-24 13:30 150033084 Sköndals IK - Rotebro IS IBK (A) 1 - 1 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Sköndalshallen
2018-12-08 17:45 150033088 Sigtuna IF IBK - Sköndals IK 1 - 5 Daniel Bäckner, Erik Nyman Prästängshallen
2019-02-12 19:30 150033086 Huddinge IBS (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 0 Aldin Imamovic, William Albrecht Tomtbergahallen
2019-03-03 17:45 150033090 Åkersberga IBF (A) - AIK IBF (A) 3 - 1 Jan Lingemark, Erik Nyman Åkersberga Sporthall A
2019-03-09 16:30 150033089 Rotebro IS IBK (A) - Hammarby IF IBF (A) 4 - 6 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Rotebrohallen (Nya)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åkersberga IBF (A) 16 14 0 2 94-37 57 42
2. Hammarby IF IBF (A) 16 9 3 4 81-62 19 30
3. Sköndals IK 16 8 4 4 74-61 13 28
4. Bele Barkarby IF IBF (A) 16 8 2 6 75-72 3 26
5. AIK IBF (A) 16 7 1 8 64-62 2 22
6. Huddinge IBS (A) 16 6 2 8 65-73 -8 20
7. Täby FC (A) 16 5 2 9 64-89 -25 17
8. Rotebro IS IBK (A) 16 4 3 9 68-69 -1 15
9. Sigtuna IF IBK 16 2 1 13 37-97 -60 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis