Damer Div 1 (2019/20)

Gruppspel
Damer Div 1 Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-24 20:00 132001006 FC Helsingborg D1 - Munka-Ljungby IBK 1 - 3 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Helsingborg Arena B
2019-09-27 19:30 132001005 Malmö FBC D1 - IBK Lund D1 7 - 1 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Kirsebergs Sporthall
2019-09-28 13:00 132001004 IBK Landskrona - Höllvikens IBF 8 - 2 Erik Höst, Wiktor Kentander Landskrona Idrottshall
2019-09-28 16:00 132001003 FBC Engelholm D1 - Röke IBK D1 2 - 3 Pierre Bergsten, Erik Götborg Kungsgårdshallen
2019-09-29 15:00 132001002 Lönsboda IBK - Skurups IBK 3 - 10 Martin Morén, Fredrik Pramberg Lönsboda Sporthall
2019-09-29 15:30 132001001 IK Stanstad - Åstorp/Kvidinge IBS 11 - 1 Kevin Prahl, Jonas Karlsson Bråhögshallen
2019-10-04 20:00 132001008 Höllvikens IBF - Lönsboda IBK 15 - 5 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Halörhallen
2019-10-05 12:00 132001012 Skurups IBK - FC Helsingborg D1 5 - 4 e.förl. Markus Brink, Jonny Johansson Rydsgårds Arena
2019-10-05 13:30 132001010 Munka-Ljungby IBK - IBK Landskrona 6 - 4 Christian Olofsson, Mikael Björkqvist Munkahallen
2019-10-06 14:20 132001009 IBK Lund D1 - FBC Engelholm D1 3 - 4 Christian Olofsson, Svante Svensson Vipeholmshallen
2019-10-06 16:00 132001007 Röke IBK D1 - IK Stanstad 4 - 3 e.förl. Mårten Högblom, Jonas Pettersson Qpoolen
2019-11-28 20:15 132001011 Åstorp/Kvidinge IBS - Malmö FBC D1 2 - 9 Erik Götborg, Ali Tourabi Åstorps Sporthall
2019-10-11 19:30 132001017 Malmö FBC D1 - Munka-Ljungby IBK 4 - 6 Mikael Björkqvist, Mats Ekblad-Thun Kirsebergs Sporthall
2019-10-12 13:00 132001016 IBK Landskrona - Röke IBK D1 6 - 4 Christian Olofsson, Svante Svensson Landskrona Idrottshall
2019-10-12 16:00 132001013 IK Stanstad - Skurups IBK 5 - 4 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Bråhögshallen
2019-10-12 16:00 132001014 Lönsboda IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 5 Martin Morén, Fredrik Pramberg Lönsboda Sporthall
2019-10-12 16:00 132001015 FBC Engelholm D1 - Höllvikens IBF 5 - 4 e.förl. Måns Gilén, Ali Tourabi Kungsgårdshallen
2019-10-12 16:00 132001018 FC Helsingborg D1 - IBK Lund D1 3 - 4 Pierre Bergsten, Erik Götborg Helsingborg Arena B
2019-10-18 19:45 132001021 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Engelholm D1 1 - 6 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Åstorps Sporthall
2019-10-18 20:00 132001024 Höllvikens IBF - FC Helsingborg D1 3 - 4 Mikael Björkqvist, Erik Höst Halörhallen
2019-10-19 13:30 132001020 Munka-Ljungby IBK - Lönsboda IBK 21 - 1 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Munkahallen
2019-10-19 15:00 132001022 Skurups IBK - IBK Landskrona 7 - 11 Mikael Björkqvist, Erik Höst Skurups Sparbank Arena
2019-10-19 15:20 132001019 IBK Lund D1 - IK Stanstad 3 - 4 Christian Olofsson, Svante Svensson ISLK
2019-10-23 19:30 132001023 Röke IBK D1 - Malmö FBC D1 6 - 3 Pierre Bergsten, Erik Götborg Qpoolen
2019-10-23 20:00 132001027 FBC Engelholm D1 - Skurups IBK 6 - 0 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Ängelholms Idrottshall
2019-10-25 20:00 132001026 Lönsboda IBK - IBK Lund D1 0 - 5 Mikael Bohman, Ronja Ottosson Lönsboda Sporthall
2019-10-26 12:00 132001029 Malmö FBC D1 - Höllvikens IBF 5 - 5 e.förl. Apilou Dragin, Catrin Kleist Kirsebergs Sporthall
2019-10-26 13:00 132001028 IBK Landskrona - Åstorp/Kvidinge IBS 12 - 2 Erik Hindemith, Fredrik Pramberg Borstahusens Idrottshall
2019-10-27 14:00 132001030 FC Helsingborg D1 - Röke IBK D1 6 - 10 Wiktor Kentander, Erik Höst Helsingborg Arena A
2019-10-27 15:30 132001025 IK Stanstad - Munka-Ljungby IBK 3 - 4 Mikael Björkqvist, David Dornlöv Bråhögshallen
2019-11-05 19:45 132001034 IBK Lund D1 - IBK Landskrona 5 - 10 Pierre Bergsten, Erik Götborg Vipeholmshallen
2019-11-05 19:45 132001036 Åstorp/Kvidinge IBS - FC Helsingborg D1 0 - 6 Erik Höst, Kevin Prahl Åstorps Sporthall
2019-11-05 20:00 132001032 Munka-Ljungby IBK - FBC Engelholm D1 3 - 3 e.förl. Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2019-11-05 20:00 132001035 Malmö FBC D1 - Skurups IBK 7 - 2 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Kirsebergs Sporthall
2019-11-06 19:30 132001031 Röke IBK D1 - Lönsboda IBK 15 - 0 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Qpoolen
2019-11-07 19:30 132001033 Höllvikens IBF - IK Stanstad 1 - 6 Leon Fuchs, Petter Niklasson Halörhallen
2019-11-09 13:00 132001041 Skurups IBK - IBK Lund D1 5 - 6 e.förl. Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Skurups Sparbank Arena
2019-11-09 15:30 132001042 Höllvikens IBF - Munka-Ljungby IBK 4 - 7 Leon Fuchs, Petter Niklasson Halörhallen
2019-11-09 16:00 132001038 Lönsboda IBK - Malmö FBC D1 1 - 17 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Lönsboda Sporthall
2019-11-09 16:00 132001039 FC Helsingborg D1 - IBK Landskrona 5 - 6 Jens Staaf, Pierre Bergsten Helsingborg Arena B
2019-11-10 16:30 132001037 IK Stanstad - FBC Engelholm D1 3 - 6 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Bråhögshallen
2019-11-10 17:30 132001040 Åstorp/Kvidinge IBS - Röke IBK D1 1 - 9 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Åstorps Sporthall
2019-11-16 12:00 132001044 Malmö FBC D1 - IK Stanstad 5 - 1 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Kirsebergs Sporthall
2019-11-16 14:00 132001047 Skurups IBK - Höllvikens IBF 4 - 3 Markus Brink, Jonny Johansson Skurups Sparbank Arena
2019-11-16 16:00 132001045 FBC Engelholm D1 - FC Helsingborg D1 7 - 0 Martin Morén, Fredrik Pramberg Kungsgårdshallen
2019-11-17 13:00 132001048 Röke IBK D1 - Munka-Ljungby IBK 7 - 4 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Qpoolen
2019-11-17 14:00 132001046 IBK Lund D1 - Åstorp/Kvidinge IBS 3 - 2 Leon Fuchs, Petter Niklasson Vipeholmshallen
2019-12-01 19:00 132001043 IBK Landskrona - Lönsboda IBK 13 - 0 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Borstahusens Idrottshall
2019-11-22 19:45 132001052 Åstorp/Kvidinge IBS - Höllvikens IBF 2 - 12 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Åstorps Sporthall
2019-11-22 20:00 132001051 Lönsboda IBK - FC Helsingborg D1 3 - 5 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Lönsboda Sporthall
2019-11-23 11:45 132001054 Munka-Ljungby IBK - Skurups IBK 9 - 3 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Munkahallen
2019-11-23 16:00 132001049 FBC Engelholm D1 - Malmö FBC D1 2 - 6 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Kungsgårdshallen
2019-11-24 16:00 132001053 Röke IBK D1 - IBK Lund D1 6 - 2 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Qpoolen
2019-11-24 16:30 132001050 IK Stanstad - IBK Landskrona 2 - 8 Pierre Bergsten, Erik Götborg Bråhögshallen
2019-11-27 20:00 132001055 Lönsboda IBK - IK Stanstad 3 - 16 Pierre Bergsten, Erik Götborg Lönsboda Sporthall
2019-11-29 19:30 132001059 Höllvikens IBF - Röke IBK D1 1 - 6 David Dornlöv, Kevin Prahl Herrestorpshallen
2019-11-30 13:00 132001056 IBK Landskrona - FBC Engelholm D1 3 - 5 Pierre Bergsten, Erik Götborg Landskrona Idrottshall
2019-12-01 14:30 132001057 FC Helsingborg D1 - Malmö FBC D1 1 - 3 Pierre Bergsten, Erik Götborg Helsingborg Arena B
2019-12-01 15:00 132001058 Skurups IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 9 - 0 Mikael Björkqvist, Erik Höst Skurups Sparbank Arena
2019-12-12 19:45 132001060 IBK Lund D1 - Munka-Ljungby IBK 4 - 5 e.förl. Mikael Björkqvist, Shaban Sadiku Vipeholmshallen
2019-12-03 19:45 132001066 IBK Lund D1 - Höllvikens IBF 5 - 4 Pierre Bergsten, Erik Götborg Vipeholmshallen
2019-12-04 20:00 132001061 IK Stanstad - FC Helsingborg D1 6 - 2 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Bråhögshallen
2019-12-07 12:00 132001063 Malmö FBC D1 - IBK Landskrona 4 - 3 Kevin Cardell, Rickard Nilsson Baltiska Hallen A
2019-12-07 12:00 132001064 Åstorp/Kvidinge IBS - Munka-Ljungby IBK 0 - 10 Ola Nilsson, Jens Staaf Åstorps Sporthall
2019-12-07 12:30 132001062 FBC Engelholm D1 - Lönsboda IBK 10 - 0 Magnus Dandanell, Petter Niklasson Kungsgårdshallen
2019-12-07 14:00 132001065 Röke IBK D1 - Skurups IBK 9 - 6 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Qpoolen
2019-12-13 19:30 132001070 Höllvikens IBF - IBK Landskrona 3 - 10 Erik Höst, Magnus Dandanell Herrestorpshallen
2019-12-13 19:45 132001067 Åstorp/Kvidinge IBS - IK Stanstad 0 - 5 Måns Gilén, Ali Tourabi Åstorps Sporthall
2019-12-14 13:30 132001072 Munka-Ljungby IBK - FC Helsingborg D1 3 - 2 Martin Morén, Jonas Karlsson Munkahallen
2019-12-14 14:00 132001068 Skurups IBK - Lönsboda IBK 8 - 4 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Skurups Sparbank Arena
2019-12-15 14:10 132001071 IBK Lund D1 - Malmö FBC D1 4 - 3 e.förl. Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen ISLK
2019-12-15 16:00 132001069 Röke IBK D1 - FBC Engelholm D1 7 - 6 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Qpoolen
2020-01-11 12:00 132001077 Malmö FBC D1 - Åstorp/Kvidinge IBS 8 - 2 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Kirsebergs Sporthall
2020-01-11 15:00 132001074 Lönsboda IBK - Höllvikens IBF 5 - 11 Pierre Bergsten, Mårten Högblom Lönsboda Sporthall
2020-01-11 15:15 132001073 IK Stanstad - Röke IBK D1 2 - 6 Martin Morén, Fredrik Pramberg Bråhögshallen
2020-01-11 16:00 132001075 FBC Engelholm D1 - IBK Lund D1 6 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Kungsgårdshallen
2020-01-11 16:00 132001078 FC Helsingborg D1 - Skurups IBK 2 - 4 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Helsingborg Arena B
2020-01-11 16:30 132001076 IBK Landskrona - Munka-Ljungby IBK 5 - 2 Måns Gilén, Ali Tourabi Landskrona Idrottshall
2020-01-17 19:45 132001080 Åstorp/Kvidinge IBS - Lönsboda IBK 5 - 1 Måns Gilén, Ali Tourabi Åstorps Sporthall
2020-01-18 14:00 132001079 Skurups IBK - IK Stanstad 7 - 2 Leon Fuchs, Petter Niklasson Skurups Sparbank Arena
2020-01-18 15:30 132001081 Höllvikens IBF - FBC Engelholm D1 5 - 1 Håkan Bondesson, Malena Björnlund Halörhallen
2020-01-19 12:30 132001083 Munka-Ljungby IBK - Malmö FBC D1 6 - 3 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Munkahallen
2020-01-19 13:00 132001082 Röke IBK D1 - IBK Landskrona 6 - 3 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Qpoolen
2020-01-21 20:30 132001084 IBK Lund D1 - FC Helsingborg D1 4 - 3 Marcus Rundström, William Nilsson Lerbäckshallen A
2020-01-24 19:30 132001087 FBC Engelholm D1 - Åstorp/Kvidinge IBS Måns Gilén, Ali Tourabi Kungsgårdshallen
2020-01-24 20:00 132001086 Lönsboda IBK - Munka-Ljungby IBK Malena Björnlund, Anders Jaensson Lönsboda Sporthall
2020-01-25 12:00 132001089 Malmö FBC D1 - Röke IBK D1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Kirsebergs Sporthall
2020-01-25 13:00 132001088 IBK Landskrona - Skurups IBK Mikael Björkqvist, Erik Höst Landskrona Idrottshall
2020-01-25 16:00 132001090 FC Helsingborg D1 - Höllvikens IBF Pierre Bergsten, Håkan Bondesson Västergårdshallen
2020-01-26 15:30 132001085 IK Stanstad - IBK Lund D1 Malena Björnlund, Håkan Bondesson Bråhögshallen
2020-01-29 19:30 132001096 Röke IBK D1 - FC Helsingborg D1 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Qpoolen
2020-01-31 19:30 132001093 Skurups IBK - FBC Engelholm D1 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Skurups Sparbank Arena
2020-01-31 19:45 132001094 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Landskrona Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2020-01-31 20:00 132001095 Höllvikens IBF - Malmö FBC D1 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Halörhallen
2020-02-01 13:30 132001091 Munka-Ljungby IBK - IK Stanstad Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2020-02-02 14:20 132001092 IBK Lund D1 - Lönsboda IBK Wiktor Kentander, Erik Höst Lerbäckshallen A
2020-02-04 20:00 132001102 FC Helsingborg D1 - Åstorp/Kvidinge IBS Wiktor Kentander, Erik Höst Helsingborg Arena B
2020-02-05 20:00 132001097 Lönsboda IBK - Röke IBK D1 Malena Björnlund, Anders Jaensson Lönsboda Sporthall
2020-02-05 20:00 132001099 IK Stanstad - Höllvikens IBF Mårten Högblom, Jonas Pettersson Bråhögshallen
2020-02-05 20:00 132001101 Skurups IBK - Malmö FBC D1 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Skurups Sparbank Arena
2020-02-06 19:30 132001100 IBK Landskrona - IBK Lund D1 Wiktor Kentander, Erik Höst Landskrona Idrottshall
2020-02-06 20:00 132001098 FBC Engelholm D1 - Munka-Ljungby IBK Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Kungsgårdshallen
2020-02-08 12:00 132001104 Malmö FBC D1 - Lönsboda IBK Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Kirsebergs Sporthall
2020-02-08 15:00 132001105 IBK Landskrona - FC Helsingborg D1 Pierre Bergsten, Per-Ivar Kullman Landskrona Idrottshall
2020-02-08 16:00 132001103 FBC Engelholm D1 - IK Stanstad Martin Morén, Fredrik Pramberg Kungsgårdshallen
2020-02-08 17:50 132001107 IBK Lund D1 - Skurups IBK Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Lerbäckshallen A
2020-02-09 13:00 132001106 Röke IBK D1 - Åstorp/Kvidinge IBS David Dornlöv, Hussein Ibrahim Qpoolen
2020-02-09 14:30 132001108 Munka-Ljungby IBK - Höllvikens IBF Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2020-02-11 20:00 132001111 FC Helsingborg D1 - FBC Engelholm D1 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Helsingborg Arena B
2020-02-11 20:00 132001112 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Lund D1 , Ali Tourabi Åstorps Sporthall
2020-02-14 20:00 132001113 Höllvikens IBF - Skurups IBK Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Halörhallen
2020-02-15 13:00 132001110 IK Stanstad - Malmö FBC D1 Martin Morén, Fredrik Pramberg Bråhögshallen
2020-02-15 13:30 132001114 Munka-Ljungby IBK - Röke IBK D1 Wiktor Kentander, Erik Höst Munkahallen
2020-02-15 15:00 132001109 Lönsboda IBK - IBK Landskrona Markus Brink, Jonny Johansson Lönsboda Sporthall
2020-02-28 19:30 132001115 Malmö FBC D1 - FBC Engelholm D1 Kirsebergs Sporthall
2020-02-28 20:00 132001118 Höllvikens IBF - Åstorp/Kvidinge IBS Halörhallen
2020-02-29 14:10 132001119 IBK Lund D1 - Röke IBK D1 Lerbäckshallen A
2020-02-29 16:00 132001117 FC Helsingborg D1 - Lönsboda IBK Västergårdshallen
2020-02-29 16:00 132001120 Skurups IBK - Munka-Ljungby IBK Skurups Sparbank Arena
2020-02-29 17:30 132001116 IBK Landskrona - IK Stanstad Landskrona Idrottshall
2020-03-06 19:45 132001124 Åstorp/Kvidinge IBS - Skurups IBK Åstorps Sporthall
2020-03-07 13:00 132001126 Munka-Ljungby IBK - IBK Lund D1 Munkahallen
2020-03-07 16:00 132001122 FBC Engelholm D1 - IBK Landskrona Kungsgårdshallen
2020-03-08 15:30 132001121 IK Stanstad - Lönsboda IBK Bråhögshallen
2020-03-08 16:00 132001123 Malmö FBC D1 - FC Helsingborg D1 Kirsebergs Sporthall
2020-03-08 16:00 132001125 Röke IBK D1 - Höllvikens IBF Qpoolen
2020-03-15 15:00 132001127 FC Helsingborg D1 - IK Stanstad Mariahallen
2020-03-15 15:00 132001128 Lönsboda IBK - FBC Engelholm D1 Lönsboda Sporthall
2020-03-15 15:00 132001129 IBK Landskrona - Malmö FBC D1 Landskrona Idrottshall
2020-03-15 15:00 132001130 Munka-Ljungby IBK - Åstorp/Kvidinge IBS Munkahallen
2020-03-15 15:00 132001131 Skurups IBK - Röke IBK D1 Skurups Sparbank Arena
2020-03-15 15:00 132001132 Höllvikens IBF - IBK Lund D1 Gyahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Röke IBK D1 14 12 1 (1) 1 98-45 53 38
2. Munka-Ljungby IBK 14 10 2 (1) 2 89-44 45 33
3. IBK Landskrona 14 10 0 (0) 4 102-53 49 30
4. Malmö FBC D1 14 9 2 (0) 3 84-42 42 29
5. FBC Engelholm D1 14 8 2 (1) 4 69-40 29 27
6. IK Stanstad 14 7 1 (0) 6 69-54 15 22
7. Skurups IBK 14 6 2 (1) 6 74-71 3 21
8. IBK Lund D1 14 5 3 (2) 6 51-62 -11 20
9. Höllvikens IBF 14 4 2 (0) 8 73-73 0 14
10. FC Helsingborg D1 14 3 1 (0) 10 44-61 -17 10
11. Åstorp/ Kvidinge IBS 14 2 0 (0) 12 23-105 -82 6
12. Lönsboda IBK 14 0 0 (0) 14 30-156 -126 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis