Pojkar A (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Pojkar A (P03)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-06 14:00 131031005 IBK Höllviken P04 - FBC Viljan P02 2 - 3 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Gyahallen
2019-10-12 10:00 131031003 FC Helsingborg P04 - IBK Lund P03/04-2 1 - 3 Adam Jivegård, Jürgen Neuenhofen Västergårdshallen
2019-10-16 20:15 131031006 Palmstaden IK P04 - Hofterups IBF P03 7 - 2 Claus Pettersson, Magnus Svensson Serresjöskolan
2020-03-11 20:00 131031004 IBK Höllviken Gårdarike 2 - Frosta IBF 3 - 2 Niklas Jeppsson, Kevin Prahl Herrestorpshallen
2019-10-12 14:00 131031008 Frosta IBF - Bjärreds IBK P04 2 - 3 Christian Nilsson, Anders Viebke Höörs Idrottshall
2019-10-13 16:30 131031009 FBC Viljan P02 - FC Helsingborg P04 3 - 7 Emil Svensson, Emil Wande Ljungbyheds Idrottshall
2019-12-12 20:30 131031010 Hofterups IBF P03 - IBK Höllviken Gårdarike 2 3 - 5 William Nilsson, Marcus Rundström Lödde Idrottshall
2019-10-19 11:00 131031017 IBK Höllviken P04 - Hofterups IBF P03 4 - 4 Claus Pettersson, Ahmad Homsi Halörhallen
2019-10-19 14:00 131031018 Palmstaden IK P04 - FBC Viljan P02 5 - 1 Henrik Lott, Seth Möllebäck Serresjöskolan
2019-10-20 14:00 131031016 IBK Höllviken Gårdarike 2 - IBK Lund P03/04-2 9 - 0 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Herrestorpshallen
2019-10-20 17:00 131031015 FC Helsingborg P04 - Frosta IBF 4 - 2 Kevin Karlsson, Emil Wande Helsingborg Arena C
2019-10-23 19:15 131031024 Frosta IBF - Palmstaden IK P04 2 - 5 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Höörs Idrottshall
2019-10-26 14:00 131031023 IBK Lund P03/04-2 - IBK Höllviken P04 8 - 5 Kevin Svensson, Ahmad Homsi Nyvångsskolan
2019-11-09 10:30 131031020 Hofterups IBF P03 - Bjärreds IBK P04 2 - 6 Peter Dahlberg, Casper Johansson Lödde Idrottshall
2019-11-06 20:00 131031026 Bjärreds IBK P04 - FBC Viljan P02 3 - 0 Claus Pettersson, Magnus Svensson Bjärehovhallen
2019-11-09 13:00 131031029 IBK Höllviken P04 - Frosta IBF 2 - 3 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Halörhallen
2019-11-09 14:00 131031030 Palmstaden IK P04 - IBK Lund P03/04-2 8 - 0 Claus Pettersson, Magnus Svensson Serresjöskolan
131031031 IBK Lund P03/04-2 - Bjärreds IBK P04 Inst.
2019-11-16 14:30 131031032 Hofterups IBF P03 - FC Helsingborg P04 4 - 4 Benjamin Bornéus, Seth Möllebäck Lödde Idrottshall
2019-11-17 17:00 131031034 FBC Viljan P02 - IBK Höllviken Gårdarike 2 0 - 7 Jonas Malmborg, Pontus Paulsson Ljungbyheds Idrottshall
2019-11-23 14:00 131031039 Palmstaden IK P04 - IBK Höllviken Gårdarike 2 2 - 4 Claus Pettersson, Casper Johansson Serresjöskolan
2019-11-23 14:00 131031042 Frosta IBF - Hofterups IBF P03 9 - 4 Kevin Karlsson, Emil Stenmark Rasmussen Höörs Idrottshall
2019-11-25 20:30 131031038 Bjärreds IBK P04 - IBK Höllviken P04 4 - 3 Johan Andersson, Joel Sundblad Bjärehovhallen
2019-12-01 12:40 131031048 IBK Lund P03/04-2 - Hofterups IBF P03 0 - 5 Claus Pettersson, Emil Stenmark Rasmussen Killebäckshallen
2019-12-01 13:00 131031045 FC Helsingborg P04 - Palmstaden IK P04 3 - 0 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Helsingborg Arena C
2019-12-01 14:00 131031043 IBK Höllviken Gårdarike 2 - Bjärreds IBK P04 5 - 2 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Herrestorpshallen
2019-12-07 16:30 131031051 Bjärreds IBK P04 - Palmstaden IK P04 2 - 5 Samuel Berg, Ahmad Homsi Bjärehovhallen
2019-12-08 14:00 131031049 FC Helsingborg P04 - IBK Höllviken P04 5 - 0 Emil Svensson, Kevin Karlsson Helsingborg Arena C
2019-12-08 15:30 131031053 IBK Lund P03/04-2 - FBC Viljan P02 3 - 3 Benjamin Bornéus, Seth Möllebäck Killebäckshallen
2019-12-14 13:00 131031059 Frosta IBF - IBK Lund P03/04-2 3 - 3 Adam Jivegård, Adam Johnsson Höörs Idrottshall
2019-12-14 17:30 131031060 Hofterups IBF P03 - FBC Viljan P02 5 - 1 Emil Stenmark Rasmussen, Kevin Karlsson Lödde Idrottshall
2019-12-15 10:00 131031056 IBK Höllviken Gårdarike 2 - FC Helsingborg P04 3 - 3 Bengt Syrén, Erik Syrén Herrestorpshallen
2020-02-05 20:15 131031057 Palmstaden IK P04 - IBK Höllviken P04 4 - 0 Ahmad Homsi, Kevin Prahl Serresjöskolan
2019-12-18 20:00 131031063 IBK Höllviken P04 - IBK Höllviken Gårdarike 2 1 - 3 Claus Pettersson, Magnus Svensson Herrestorpshallen
2019-12-19 19:00 131031066 FBC Viljan P02 - Frosta IBF 3 - 3 Martin Morén, Emil Wande Ljungbyheds Idrottshall
2020-01-19 10:15 131031062 FC Helsingborg P04 - Bjärreds IBK P04 6 - 0 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Helsingborg Arena A
2020-01-11 10:30 131031072 Hofterups IBF P03 - Palmstaden IK P04 4 - 3 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Lödde Idrottshall
2020-01-11 13:00 131031070 Frosta IBF - IBK Höllviken Gårdarike 2 2 - 7 Marcus Hedlund, Pontus Paulsson Höörs Idrottshall
2020-01-11 16:30 131031069 IBK Lund P03/04-2 - FC Helsingborg P04 1 - 8 Joel Sundblad, Johan Andersson Nyvångsskolan
2020-01-12 15:00 131031071 FBC Viljan P02 - IBK Höllviken P04 2 - 5 Andreas Ekstrand, Erik Lövström Ljungbyheds Idrottshall
2020-01-15 20:00 131031074 Bjärreds IBK P04 - Frosta IBF 5 - 4 Tobias Garhem, Benjamin Bornéus Bjärehovhallen
2020-01-15 20:00 131031075 FC Helsingborg P04 - FBC Viljan P02 5 - 2 Christian Nilsson, Anders Viebke Västergårdshallen
2020-01-15 20:00 131031076 IBK Höllviken Gårdarike 2 - Hofterups IBF P03 6 - 4 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Herrestorpshallen
2020-01-18 14:00 131031081 Frosta IBF - FC Helsingborg P04 4 - 6 Bengt Syrén, Erik Syrén Höörs Idrottshall
2020-01-18 14:30 131031083 Hofterups IBF P03 - IBK Höllviken P04 8 - 1 Benjamin Bornéus, Emil Stenmark Rasmussen Lödde Idrottshall
2020-01-19 16:30 131031084 FBC Viljan P02 - Palmstaden IK P04 1 - 4 Andreas Ljunggren, Robert Persson Ljungbyheds Idrottshall
2020-01-19 18:30 131031082 IBK Lund P03/04-2 - IBK Höllviken Gårdarike 2 3 - 5 Kevin Karlsson, Emil Stenmark Rasmussen Killebäckshallen
2020-01-25 12:00 131031090 Palmstaden IK P04 - Frosta IBF 5 - 2 Niklas Jeppsson, Ahmad Homsi Söderslättshallen B
2020-01-25 13:00 131031089 IBK Höllviken P04 - IBK Lund P03/04-2 5 - 5 Magnus Svensson, Kevin Prahl Halörhallen
2020-01-26 17:00 131031086 Bjärreds IBK P04 - Hofterups IBF P03 3 - 3 Bengt Syrén, Erik Syrén Bjärehovhallen
2020-01-31 19:30 131031096 IBK Lund P03/04-2 - Palmstaden IK P04 0 - 6 Johan Andersson, Joel Sundblad Killebäckshallen
2020-02-01 15:00 131031095 Frosta IBF - IBK Höllviken P04 4 - 2 Iulia Cismaru, Ahmad Homsi Höörs Idrottshall
2020-02-02 15:00 131031092 FBC Viljan P02 - Bjärreds IBK P04 5 - 2 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Ljungbyheds Idrottshall
2020-02-05 20:00 131031100 IBK Höllviken Gårdarike 2 - FBC Viljan P02 9 - 2 William Nilsson, Marcus Rundström Herrestorpshallen
2020-02-09 12:00 131031098 FC Helsingborg P04 - Hofterups IBF P03 3 - 1 Adam Johnsson, Adam Jivegård Helsingborg Arena B
2020-02-09 13:00 131031097 Bjärreds IBK P04 - IBK Lund P03/04-2 4 - 5 Benjamin Bornéus, Seth Möllebäck Bjärehovhallen
2020-02-12 20:00 131031105 IBK Höllviken Gårdarike 2 - Palmstaden IK P04 6 - 6 Claus Pettersson, Magnus Svensson Herrestorpshallen
2020-02-13 20:00 131031108 Hofterups IBF P03 - Frosta IBF 2 - 2 Emil Stenmark Rasmussen, Joel Nihlgränd Lödde Idrottshall
2020-03-04 20:00 131031104 IBK Höllviken P04 - Bjärreds IBK P04 5 - 2 Benjamin Bornéus, Seth Möllebäck Gyahallen
2020-02-29 12:00 131031114 Hofterups IBF P03 - IBK Lund P03/04-2 4 - 2 Mikael Björkqvist, Ahmad Homsi Lödde Idrottshall
2020-02-29 14:00 131031111 Palmstaden IK P04 - FC Helsingborg P04 6 - 3 Magnus Svensson, Claus Pettersson Serresjöskolan
2020-03-01 13:00 131031109 Bjärreds IBK P04 - IBK Höllviken Gårdarike 2 8 - 2 Bengt Syrén, Oskar Syrén Bjärehovhallen
2020-03-07 11:00 131031115 IBK Höllviken P04 - FC Helsingborg P04 3 - 4 Magnus Svensson, Claus Pettersson Gyahallen
2020-03-07 11:00 131031117 Palmstaden IK P04 - Bjärreds IBK P04 7 - 3 Peter Dahlberg, Ahmad Homsi Serresjöskolan
2020-03-08 16:30 131031119 FBC Viljan P02 - IBK Lund P03/04-2 4 - 4 Marcus Hedlund, Andreas Ljunggren Ljungbyheds Idrottshall
131031123 IBK Höllviken P04 - Palmstaden IK P04 Inst.
2020-02-28 19:30 131031125 IBK Lund P03/04-2 - Frosta IBF 2 - 3 Johan Andersson, Mikael Karlsson Lerbäckshallen A
2020-03-09 20:00 131031122 FC Helsingborg P04 - IBK Höllviken Gårdarike 2 3 - 0 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Idrottens Hus A
2020-03-12 19:00 131031126 FBC Viljan P02 - Hofterups IBF P03 5 - 6 Andreas Ekstrand, Alex Andersson Ljungbyheds Idrottshall
131031128 Bjärreds IBK P04 - FC Helsingborg P04 Inst.
131031129 IBK Höllviken Gårdarike 2 - IBK Höllviken P04 Inst.
131031132 Frosta IBF - FBC Viljan P02 Inst.
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Höllviken Gårdarike 2 15 11 2 2 74-41 33 35
2. FC Helsingborg P04 15 11 2 2 65-32 33 35
3. Palmstaden IK P04 15 11 1 3 73-33 40 34
4. Hofterups IBF P03 16 6 4 6 61-61 0 22
5. Bjärreds IBK P04 14 6 1 7 47-54 -7 19
6. Frosta IBF 15 4 3 8 47-56 -9 15
7. IBK Lund P03/ 04-2 15 3 4 8 39-73 -34 13
8. FBC Viljan P02 15 2 3 10 35-70 -35 9
9. IBK Höllviken P04 14 2 2 10 38-59 -21 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis