Damer Division 1 (2019/20)

Gruppspel
Damer Division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 11:30 192120005 Ersboda SK - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 0 Jens Stenberg, Jakub Horyna Ersängshallen
2019-09-28 11:30 192120006 Röbäcks IF - Örnsköldsvik IBF 1 - 7 Klas Höglund, Rolf Svanold Elofssonhallen
2019-09-28 14:00 192120002 Umeå Västra IF - Gamla Stan IBK 7 - 0 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Midgårdshallen
2019-09-28 14:00 192120003 IBS Dalen - Sävar IK 8 - 6 David Karlsson, Oskar Simryd Musköten 1
2019-09-29 11:00 192120004 Holmsund City IBC - Sandåkerns SK 6 - 2 Marcus Lineruth, Patrik Andersson Storsjöhallen
2019-10-02 20:30 192120008 Sandåkerns SK - Umeå Västra IF 3 - 10 Viktor Grahn, Jakub Horyna Musköten 1
2019-10-05 13:00 192120010 Örnsköldsvik IBF - Holmsund City IBC 5 - 3 Fredrik Söderholm, Andreas Nyman Skyttis Arena
2019-10-05 13:00 192120012 Gamla Stan IBK - Röbäcks IF 2 - 6 Alvin Gustavsson, Jörgen Lundberg Balderhallen A
2019-10-06 11:00 192120007 Sävar IK - Obbola IK 4 - 4 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Sävaråhallen
2019-10-06 12:00 192120009 Gullänget-Kroksta IBS - IBS Dalen 0 - 7 Fredrik Söderholm, Andreas Nyman Skyttis Arena
2019-10-12 11:30 192120015 IBS Dalen - Sandåkerns SK 4 - 2 Andreas Weckfors, Jens Stenberg Musköten 1
2019-10-12 12:30 192120013 Obbola IK - Gamla Stan IBK 9 - 3 Marcus Lineruth, Erik Hörnros Olasjöhallen
2019-10-12 14:30 192120017 Ersboda SK - Örnsköldsvik IBF 4 - 3 Andreas Weckfors, Jens Stenberg Ersängshallen
2019-10-12 15:00 192120016 Holmsund City IBC - Sävar IK 3 - 8 Marcus Lineruth, Erik Hörnros Storsjöhallen
2019-10-13 11:30 192120018 Röbäcks IF - Gullänget-Kroksta IBS 10 - 3 Viktor Grahn, Oliver Halvarsson Elofssonhallen
2019-10-18 19:30 192120023 Sävar IK - Ersboda SK 6 - 1 Anton Nystedt, Alexander Hedlund Sävaråhallen
2019-10-19 12:00 192120019 Gullänget-Kroksta IBS - Obbola IK 4 - 3 Fredrik Söderholm, Andreas Nyman Skyttis Arena
2019-10-19 14:30 192120020 Örnsköldsvik IBF - Umeå Västra IF 3 - 7 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2019-10-20 13:00 192120024 Sandåkerns SK - Röbäcks IF 5 - 7 Erik Hörnros, Peter Saari Musköten 1
2019-10-20 16:30 192120022 Gamla Stan IBK - Holmsund City IBC 4 - 1 Patrik Häggström, Jens Marklund Balderhallen A
2019-10-22 19:30 192120025 Obbola IK - Umeå Västra IF 3 - 18 Andreas Eriksson, Manuel Garzon Olasjöhallen
2019-10-22 20:15 192120026 Holmsund City IBC - IBS Dalen 4 - 1 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Storsjöhallen
2019-10-23 19:45 192120029 Örnsköldsvik IBF - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 3 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2019-10-23 20:30 192120030 Sandåkerns SK - Sävar IK 6 - 5 Marcus Lineruth, Patrik Andersson Musköten 1
2019-10-24 19:30 192120027 Ersboda SK - Gamla Stan IBK 6 - 0 Mattias Karlsson, Per Fallbjörk Ersängshallen
2019-10-26 13:00 192120032 Gullänget-Kroksta IBS - Sandåkerns SK 4 - 5 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2019-10-26 14:00 192120034 Holmsund City IBC - Obbola IK 3 - 6 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Storsjöhallen
2019-10-27 12:00 192120033 Umeå Västra IF - Ersboda SK 6 - 3 Mathias Bergsdorf, Peter Saari Midgårdshallen
2019-10-27 13:00 192120031 Sävar IK - Röbäcks IF 8 - 3 Jens Stenberg, Jakub Horyna Sävaråhallen
2020-02-28 18:45 192120035 IBS Dalen - Gamla Stan IBK 2 - 2 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Umeå Energi Arena Väst
2019-11-09 11:30 192120038 Röbäcks IF - Holmsund City IBC 7 - 1 Albin Berglund, Linus Berglund Elofssonhallen
2019-11-09 11:30 192120041 Sandåkerns SK - Ersboda SK 3 - 6 Sanna Åslin, Tilde Wikström Musköten 1
2019-11-09 14:00 192120037 IBS Dalen - Umeå Västra IF 2 - 7 Marcus Lineruth, Erik Hörnros Musköten 1
2019-11-10 12:00 192120040 Örnsköldsvik IBF - Obbola IK 9 - 4 Marcus Lineruth, Mikael Berglund Skyttis Arena
2019-11-10 14:30 192120042 Gullänget-Kroksta IBS - Sävar IK 2 - 12 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2019-11-16 11:30 192120046 Ersboda SK - IBS Dalen 4 - 2 Mattias Karlsson, Per Fallbjörk Ersängshallen
2019-11-16 12:30 192120045 Obbola IK - Sandåkerns SK 6 - 6 Jens Stenberg, Jakub Horyna Olasjöhallen
2019-11-16 14:00 192120043 Umeå Västra IF - Röbäcks IF 19 - 0 Daniel Johannesson, Peter Saari Midgårdshallen
2019-11-16 15:00 192120047 Holmsund City IBC - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 5 Sanna Åslin, Tilde Wikström Storsjöhallen
2019-11-16 15:00 192120048 Gamla Stan IBK - Örnsköldsvik IBF 4 - 3 Daniel Degerman, Jörgen Lundberg Balderhallen A
2019-11-23 11:30 192120049 IBS Dalen - Obbola IK 8 - 7 Marcus Lineruth, Patrik Andersson Musköten 1
2019-11-23 14:00 192120053 Sandåkerns SK - Gamla Stan IBK 2 - 3 Sanna Åslin, Tilde Wikström Musköten 1
2019-11-23 14:30 192120052 Röbäcks IF - Ersboda SK 2 - 5 Jens Stenberg, Jakub Horyna Elofssonhallen
2019-11-24 11:30 192120050 Gullänget-Kroksta IBS - Umeå Västra IF 2 - 10 Mikael Berglund, Maria Dahlin Skyttis Arena
2020-03-01 17:00 192120054 Örnsköldsvik IBF - Sävar IK 5 - 8 Mikael Körning, Göran Norberg Skyttis Arena
2019-11-30 15:30 192120058 Gamla Stan IBK - Sävar IK 1 - 5 Jens Marklund, Carl Rosenberg Balderhallen A
2019-12-01 11:30 192120055 Ersboda SK - Obbola IK 5 - 5 Andreas Weckfors, Peter Saari Ersängshallen
2019-12-01 11:30 192120057 Umeå Västra IF - Holmsund City IBC 11 - 1 Jens Stenberg, Jakub Horyna Midgårdshallen
2019-12-01 14:30 192120056 Röbäcks IF - IBS Dalen 7 - 3 Albin Berglund, Linus Berglund Elofssonhallen
2020-01-28 19:15 192120060 Örnsköldsvik IBF - Sandåkerns SK 12 - 3 Fredrik Söderholm, Göran Norberg Skyttis Arena
2019-12-06 19:00 192120062 Holmsund City IBC - Ersboda SK 2 - 3 Marcus Lineruth, Patrik Andersson Storsjöhallen
2019-12-06 19:30 192120063 Sävar IK - Umeå Västra IF 1 - 4 Sanna Åslin, Tilde Wikström Sävaråhallen
2019-12-07 13:00 192120064 Gullänget-Kroksta IBS - Gamla Stan IBK 0 - 2 Fredrik Söderholm, Andreas Nyman Skyttis Arena
2019-12-08 13:00 192120061 Obbola IK - Röbäcks IF 7 - 9 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Olasjöhallen
2019-12-08 14:00 192120066 IBS Dalen - Örnsköldsvik IBF 4 - 9 Sanna Åslin, Tilde Wikström Musköten 1
2019-12-13 19:00 192120070 Sandåkerns SK - Holmsund City IBC 8 - 4 Anton Nystedt, Alexander Hedlund Musköten 1
2019-12-14 12:00 192120071 Gullänget-Kroksta IBS - Ersboda SK 0 - 6 Göran Norberg, Mikael Berglund Skyttis Arena
2019-12-14 14:30 192120072 Örnsköldsvik IBF - Röbäcks IF 6 - 6 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2019-12-15 11:30 192120069 Sävar IK - IBS Dalen 9 - 3 Sanna Åslin, Tilde Wikström Sävaråhallen
2019-12-15 15:15 192120068 Gamla Stan IBK - Umeå Västra IF 4 - 7 Johan Rönnberg, Jens Marklund Morö Backe A
2019-12-17 19:30 192120073 Obbola IK - Sävar IK 5 - 4 Mattias Karlsson, Per Fallbjörk Olasjöhallen
2019-12-20 18:30 192120074 Umeå Västra IF - Sandåkerns SK 15 - 3 Albin Berglund, Linus Berglund Midgårdshallen
2019-12-22 11:30 192120076 Holmsund City IBC - Örnsköldsvik IBF 3 - 9 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Storsjöhallen
2019-12-22 14:00 192120078 Röbäcks IF - Gamla Stan IBK 2 - 3 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Elofssonhallen
2020-03-08 13:30 192120075 IBS Dalen - Gullänget-Kroksta IBS 10 - 2 Marcus Lineruth, Patrik Andersson Musköten 1
2020-01-10 19:00 192120081 Sandåkerns SK - IBS Dalen 4 - 7 Sanna Åslin, Tilde Wikström Musköten 1
2020-01-11 12:00 192120083 Örnsköldsvik IBF - Ersboda SK 4 - 1 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Skyttis Arena
2020-01-11 14:30 192120084 Gullänget-Kroksta IBS - Röbäcks IF 2 - 10 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2020-01-12 15:00 192120082 Sävar IK - Holmsund City IBC 12 - 1 Daniel Johannesson, Peter Saari Sävaråhallen
2020-01-12 15:30 192120079 Gamla Stan IBK - Obbola IK 1 - 3 Mikke Ejrevi, Daniel Degerman Balderhallen A
2020-01-17 19:00 192120089 Ersboda SK - Sävar IK 2 - 5 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Ersängshallen
2020-01-17 19:00 192120090 Röbäcks IF - Sandåkerns SK 6 - 4 Albin Berglund, Linus Berglund Elofssonhallen
2020-01-18 12:00 192120088 Holmsund City IBC - Gamla Stan IBK 4 - 6 Marcus Lineruth, Patrik Andersson Storsjöhallen
2020-01-18 14:00 192120086 Umeå Västra IF - Örnsköldsvik IBF 6 - 3 Sanna Åslin, Tilde Wikström Midgårdshallen
2020-01-18 15:00 192120085 Obbola IK - Gullänget-Kroksta IBS 15 - 5 Mattias Karlsson, Per Fallbjörk Olasjöhallen
2020-01-21 20:30 192120091 Umeå Västra IF - Obbola IK 10 - 6 Oliver Halvarsson, Peter Saari Midgårdshallen
2020-01-22 19:30 192120093 Gamla Stan IBK - Ersboda SK 2 - 4 Jens Marklund, Daniel Degerman Balderhallen A
2020-01-22 19:30 192120096 Sävar IK - Sandåkerns SK 6 - 0 Andreas Weckfors, Peter Saari Sävaråhallen
2020-01-22 19:45 192120095 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBF 2 - 5 Maria Dahlin, Boo Hydling Skyttis Arena
2020-01-23 20:30 192120092 IBS Dalen - Holmsund City IBC 8 - 2 Marcus Lineruth, Patrik Andersson Musköten 1
2020-01-26 11:30 192120097 Röbäcks IF - Sävar IK 5 - 4 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Elofssonhallen
2020-01-26 12:00 192120099 Ersboda SK - Umeå Västra IF 1 - 10 David Karlsson, Peter Saari Ersängshallen
2020-01-26 14:00 192120100 Obbola IK - Holmsund City IBC 9 - 1 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Olasjöhallen
2020-01-26 15:00 192120098 Sandåkerns SK - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 1 Marcus Lineruth, Patrik Andersson Midgårdshallen
2020-01-26 16:30 192120101 Gamla Stan IBK - IBS Dalen 1 - 2 Simon Blom, Carl Rosenberg Balderhallen A
2020-01-31 19:00 192120103 Umeå Västra IF - IBS Dalen 12 - 0 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Midgårdshallen
2020-01-31 19:00 192120107 Ersboda SK - Sandåkerns SK 3 - 3 Sanna Åslin, Tilde Wikström Ersängshallen
2020-02-02 11:30 192120104 Holmsund City IBC - Röbäcks IF 4 - 5 Andreas Weckfors, Peter Saari Storsjöhallen
2020-02-02 14:00 192120106 Obbola IK - Örnsköldsvik IBF 5 - 2 Marcus Lineruth, Patrik Andersson Olasjöhallen
2020-02-26 20:30 192120108 Sävar IK - Gullänget-Kroksta IBS 12 - 3 Andreas Weckfors, Peter Saari Sävaråhallen
192120113 Gullänget-Kroksta IBS - Holmsund City IBC Skyttis Arena
2020-02-04 20:15 192120109 Röbäcks IF - Umeå Västra IF 8 - 8 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Elofssonhallen
2020-02-08 11:30 192120112 IBS Dalen - Ersboda SK 5 - 4 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Musköten 1
2020-02-08 14:00 192120111 Sandåkerns SK - Obbola IK 2 - 10 Mathias Bergsdorf, Marcus Lineruth Musköten 1
2020-02-09 13:30 192120114 Örnsköldsvik IBF - Gamla Stan IBK 4 - 1 Markus Helsing, Stefan Nyberg Skyttis Arena
2020-02-15 12:30 192120115 Obbola IK - IBS Dalen 9 - 3 Sanna Åslin, Tilde Wikström Olasjöhallen
2020-02-15 12:30 192120116 Umeå Västra IF - Gullänget-Kroksta IBS 13 - 2 Marcus Lineruth, Patrik Andersson Midgårdshallen
2020-02-15 15:30 192120120 Sävar IK - Örnsköldsvik IBF 3 - 2 David Karlsson, Oskar Simryd Sävaråhallen
2020-02-15 16:30 192120119 Gamla Stan IBK - Sandåkerns SK 10 - 0 Simon Blom, Carl Rosenberg Balderhallen A
2020-02-16 11:30 192120118 Ersboda SK - Röbäcks IF 6 - 7 Sanna Åslin, Tilde Wikström Ersängshallen
2020-02-21 19:00 192120122 IBS Dalen - Röbäcks IF 5 - 3 David Karlsson, Manuel Garzon Musköten 1
2020-02-21 19:00 192120123 Holmsund City IBC - Umeå Västra IF 0 - 11 Jens Stenberg, Lasse Ekesryd Storsjöhallen
2020-02-22 14:00 192120126 Sandåkerns SK - Örnsköldsvik IBF 1 - 6 Mathias Bergsdorf, Marcus Lineruth Musköten 1
2020-02-22 15:00 192120124 Sävar IK - Gamla Stan IBK 1 - 1 Jens Stenberg, Linus Berglund Sävaråhallen
2020-02-23 14:00 192120121 Obbola IK - Ersboda SK 6 - 4 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Olasjöhallen
192120127 Röbäcks IF - Obbola IK Elofssonhallen
192120128 Ersboda SK - Holmsund City IBC Ersängshallen
192120129 Umeå Västra IF - Sävar IK Midgårdshallen
192120130 Gamla Stan IBK - Gullänget-Kroksta IBS Balderhallen A
192120132 Örnsköldsvik IBF - IBS Dalen Skyttis Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå Västra IF 19 18 1 0 191-45 146 55
2. Sävar IK 19 12 2 5 119-59 60 38
3. Röbäcks IF 19 11 2 6 104-102 2 35
4. Örnsköldsvik IBF 19 11 1 7 103-69 34 34
5. Obbola IK 19 10 3 6 122-101 21 33
6. IBS Dalen 19 10 1 8 84-94 -10 31
7. Ersboda SK 19 9 2 8 74-71 3 29
8. Gamla Stan IBK 19 7 2 10 50-68 -18 23
9. Sandåkerns SK 20 4 2 14 67-131 -64 14
10. Holmsund City IBC 18 2 1 15 48-120 -72 7
11. Gullänget-Kroksta IBS 18 1 1 16 40-142 -102 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis