H4 (2019/20)

Gruppspel
H4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 14:00 170004003 Bålsta FBC - Tobo/Örbyhus FF 3 - 4 Mikael Abrahamsson, Thomas Larsson Fridegårdsskolan
2019-09-29 10:10 170004006 IS Saga - Loke IBK U 2 - 5 Mikael Abrahamsson, Thomas Larsson IFU Arena – DHinox
2019-09-29 13:00 170004001 Enköpings IBK U - Väddö IF 2 - 7 Handrin Thunkvist, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
2019-10-03 20:45 170004011 Loke IBK U - Frötuna IBF 5 - 5 Anton Ceder, Robin Rosendal IFU Arena – DHinox
2019-10-04 19:00 170004008 Tobo/Örbyhus FF - Väddö IF 5 - 5 Olle Isacsson, Henrik Ramborg Örbyhus Sporthall
2019-10-05 16:00 170004007 Wåhla IBK - Enköpings IBK U 4 - 1 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Östervåla Sporthall
2019-10-06 10:10 170004012 IS Saga - Fyris Nabla IBK 2 - 2 Nick Kyller, Jonas Nordqvist IFU Arena – DHinox
2019-10-10 20:45 170004018 Frötuna IBF - Fyris Nabla IBK 2 - 2 Lars Halvarsson, Christoffer Wallenborg IFU Arena A
2019-10-12 15:00 170004017 Bålsta FBC - IS Saga 1 - 3 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman Fridegårdsskolan
2019-10-13 13:15 170004013 Enköpings IBK U - Tobo/Örbyhus FF 3 - 11 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund S:t Ilianshallen
2019-10-17 20:45 170004021 Loke IBK U - Wåhla IBK 4 - 6 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2019-10-17 20:45 170004024 Frötuna IBF - Bålsta FBC 3 - 4 Fabian Fahimi, Christoffer Wallenborg IFU Arena A
2019-10-20 13:30 170004022 IS Saga - Väddö IF 1 - 5 Johnny Söderqvist, Handrin Thunkvist IFU Arena – DHinox
2019-10-25 20:10 170004027 Tobo/Örbyhus FF - IS Saga 8 - 7 Martin Hallén Almroth, Christoffer Stenlund Örbyhus Sporthall
2019-10-26 13:00 170004029 Väddö IF - Frötuna IBF 13 - 1 Henrik Ramborg, Olle Isacsson Vikingahallen
2019-10-26 19:00 170004028 Wåhla IBK - Fyris Nabla IBK 2 - 2 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Östervåla Sporthall
2019-11-02 15:00 170004035 Bålsta FBC - Wåhla IBK 5 - 6 Anders Haag, Mikael Abrahamsson Fridegårdsskolan
2019-11-07 20:45 170004031 Loke IBK U - Enköpings IBK U 11 - 7 Fabian Fahimi, Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2019-11-07 20:45 170004034 Frötuna IBF - Tobo/Örbyhus FF 8 - 11 Anton Ceder, Robin Rosendal IFU Arena A
2019-11-14 20:45 170004038 Loke IBK U - Fyris Nabla IBK 5 - 4 Ian Engblom, Mikael Rosenius IFU Arena – DHinox
2019-11-15 19:30 170004037 Enköpings IBK U - IS Saga 1 - 4 Johan Lanzaro, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2019-11-16 17:00 170004042 Wåhla IBK - Väddö IF 5 - 9 Johnny Söderqvist, Johan Lanzaro Östervåla Sporthall
2019-11-23 16:00 170004045 Bålsta FBC - Loke IBK U 5 - 3 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2019-11-28 20:30 170004048 Wåhla IBK - Tobo/Örbyhus FF 5 - 9 Olle Isacsson, Jonas Tidsjö Östervåla Sporthall
2019-11-28 20:45 170004043 Fyris Nabla IBK - Enköpings IBK U 10 - 6 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-28 20:45 170004044 Frötuna IBF - IS Saga 2 - 6 Jörgen Olsson, Thomas Larsson IFU Arena A
2019-11-30 11:50 170004050 Fyris Nabla IBK - Bålsta FBC 2 - 6 Johnny Söderqvist, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2019-11-30 15:10 170004052 Loke IBK U - Väddö IF 4 - 9 Lars Halvarsson, Johnny Söderqvist IFU Arena – DHinox
2019-12-01 13:15 170004049 Enköpings IBK U - Frötuna IBF 5 - 3 Mikael Abrahamsson, Fabian Fahimi S:t Ilianshallen
2019-12-03 20:00 170004059 Tobo/Örbyhus FF - Loke IBK U 9 - 6 Per-Olof Svensson, Johnny Söderqvist Örbyhus Sporthall
2019-12-05 20:00 170004057 Väddö IF - Fyris Nabla IBK 8 - 3 Olle Isacsson, Henrik Ramborg Vikingahallen
2019-12-07 15:00 170004055 Bålsta FBC - Enköpings IBK U 3 - 4 Thomas Larsson, Tony Nyberg Fridegårdsskolan
2019-12-07 18:30 170004058 Wåhla IBK - IS Saga 4 - 8 Fabian Fahimi, Thomas Larsson Östervåla Sporthall
2019-12-14 15:00 170004062 Bålsta FBC - Väddö IF 4 - 10 Erik Palmertz, Fabian Fahimi Fridegårdsskolan
2019-12-16 18:00 170004063 Frötuna IBF - Wåhla IBK 1 - 7 Christoffer Wallenborg, Jan-Olov Cederholm IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-16 19:40 170004064 Fyris Nabla IBK - Tobo/Örbyhus FF 1 - 4 Anton Ceder, Robin Rosendal IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-10 20:00 170004067 Väddö IF - Enköpings IBK U 12 - 1 Henrik Ramborg, Olle Isacsson Vikingahallen
2020-01-11 17:00 170004069 Tobo/Örbyhus FF - Bålsta FBC 13 - 6 Niklas Arvidsson, Jan-Olov Cederholm Örbyhus Sporthall
2020-01-12 12:20 170004072 Loke IBK U - IS Saga 5 - 7 Lars Halvarsson, Isak Norén IFU Arena – DHinox
2020-01-14 20:40 170004078 Fyris Nabla IBK - IS Saga 4 - 9 Anton Ceder, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-16 20:00 170004074 Väddö IF - Tobo/Örbyhus FF 1 - 3 Olle Isacsson, Henrik Ramborg Vikingahallen
2020-01-18 16:00 170004073 Enköpings IBK U - Wåhla IBK 7 - 5 Jonas Nordqvist, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2020-01-20 19:20 170004077 Frötuna IBF - Loke IBK U 5 - 12 Per-Olof Svensson, Christoffer Stenlund IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-25 14:30 170004079 Tobo/Örbyhus FF - Enköpings IBK U 11 - 3 Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Örbyhus Sporthall
2020-01-26 08:30 170004084 Fyris Nabla IBK - Frötuna IBF 6 - 4 Martin Hallén Almroth, Johnny Söderqvist IFU Arena – DHinox
2020-01-26 11:50 170004083 IS Saga - Bålsta FBC 2 - 1 Thomas Tanskanen, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2020-02-01 13:30 170004090 Bålsta FBC - Frötuna IBF 3 - 7 Johan Lanzaro, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2020-02-01 14:00 170004088 Väddö IF - IS Saga 7 - 5 Mikael Rosenius, Per-Olof Svensson Vikingahallen
2020-02-01 18:00 170004087 Wåhla IBK - Loke IBK U 4 - 5 Reine Schröder, Magnus Nordahl Östervåla Sporthall
2020-02-06 20:45 170004094 Fyris Nabla IBK - Wåhla IBK 6 - 6 Anton Ceder, Robin Rosendal IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-06 20:45 170004095 Frötuna IBF - Väddö IF 2 - 3 Fabian Fahimi, Mikael Rosenius IFU Arena A
2020-02-08 11:40 170004093 IS Saga - Tobo/Örbyhus FF 4 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-14 18:30 170004100 Tobo/Örbyhus FF - Frötuna IBF 13 - 4 Nick Kyller, Johnny Söderqvist Örbyhus Sporthall
2020-02-14 20:15 170004097 Enköpings IBK U - Loke IBK U 6 - 9 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2020-02-15 13:30 170004101 Wåhla IBK - Bålsta FBC 4 - 7 Sean Norouz, Emil Sanderfors Östervåla Sporthall
2020-02-20 20:45 170004103 IS Saga - Enköpings IBK U 6 - 5 Martin Hallén Almroth, Per-Olof Svensson IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-20 20:45 170004104 Fyris Nabla IBK - Loke IBK U 5 - 4 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-21 20:00 170004108 Väddö IF - Wåhla IBK 17 - 2 Per-Olof Svensson, Johnny Söderqvist Vikingahallen
2020-02-27 20:45 170004111 Loke IBK U - Bålsta FBC 8 - 2 Daniel Bäckner, Martin Hallén Almroth IFU Arena – DHinox
2020-02-28 20:10 170004114 Tobo/Örbyhus FF - Wåhla IBK 10 - 3 Fabian Fahimi, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2020-02-29 17:00 170004109 Enköpings IBK U - Fyris Nabla IBK 6 - 4 Fabian Fahimi, Mikael Rosenius S:t Ilianshallen
2020-03-01 13:30 170004110 IS Saga - Frötuna IBF 11 - 3 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena – DHinox
2020-03-05 20:45 170004115 Frötuna IBF - Enköpings IBK U 7 - 8 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena B - Turbo Sport
2020-03-07 13:00 170004118 Väddö IF - Loke IBK U 14 - 3 Johnny Söderqvist, Lars Halvarsson Vikingahallen
2020-03-07 15:00 170004116 Bålsta FBC - Fyris Nabla IBK 12 - 12 Rohnny Åhman, Mikael Eriksson Fridegårdsskolan
170004121 Enköpings IBK U - Bålsta FBC S:t Ilianshallen
170004124 IS Saga - Wåhla IBK IFU Arena – DHinox
2020-03-15 170004123 Fyris Nabla IBK - Väddö IF , Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2020-03-16 170004125 Loke IBK U - Tobo/Örbyhus FF IFU Arena B - Turbo Sport
170004128 Väddö IF - Bålsta FBC Vikingahallen
170004129 Wåhla IBK - Frötuna IBF Östervåla Sporthall
2020-03-20 170004130 Tobo/Örbyhus FF - Fyris Nabla IBK Örbyhus Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tobo/ Örbyhus FF 14 12 2 0 115-59 56 38
2. Väddö IF 14 12 1 1 120-41 79 37
3. IS Saga 15 9 2 4 77-57 20 29
4. Loke IBK U 15 7 1 7 89-90 -1 22
5. Enköpings IBK U 15 5 0 10 65-107 -42 15
6. Fyris Nabla IBK 14 3 5 6 63-76 -13 14
7. Wåhla IBK 14 4 2 8 63-91 -28 14
8. Bålsta FBC 14 4 1 9 62-81 -19 13
9. Frötuna IBF 15 1 2 12 57-109 -52 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis