USM Pojkar 16 (2019/20)

Gruppspel
USM Pojkar 16 Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-10 11:00 580350001 Sundsvall FBC Ungdom - Umeå City IBF 3 - 1 Thomas Berglund, Arvid Larsson Skönsbergshallen
2019-11-10 16:30 580350004 Team Thorengruppen Ungdom SK - Sundsvall FBC Ungdom 0 - 4 Patrick Cederblad, Anders Johansson Skönsbergshallen
2019-11-10 14:00 580350005 Umeå City IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK 4 - 2 Patrick Cederblad, Anders Johansson Skönsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvall FBC Ungdom 2 2 0 0 7-1 6 6
2. Umeå City IBF 2 1 0 1 5-5 0 3
4. Team Thorengruppen Ungdom SK 2 0 0 2 2-8 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Pojkar 16 Grupp 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-10 09:30 580359001 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 0 - 8 Christian Johnsson, Fredrik Wernqvist Hedebyhallen
2019-11-10 10:30 580359002 Ledberg IBF - Linköping IBK Ungdom 3 - 2 Christian Johnsson, Fredrik Wernqvist Hedebyhallen
2019-11-10 12:45 580359003 Telge SIBK - Linköping IBK Ungdom 3 - 3 Daniel Pettersson, Richard Himberg Hedebyhallen
2019-11-10 13:45 580359004 Trosa Edanö IBK - Ledberg IBF 2 - 3 Daniel Pettersson, Richard Himberg Hedebyhallen
2019-11-10 16:00 580359005 Ledberg IBF - Telge SIBK 5 - 3 Rasmus Widén, Viktor Taavitsainen Hedebyhallen
2019-11-10 17:00 580359006 Linköping IBK Ungdom - Trosa Edanö IBK 5 - 1 Rasmus Widén, Viktor Taavitsainen Hedebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ledberg IBF 3 3 0 0 11-7 4 9
2. Telge SIBK 3 1 1 1 14-8 6 4
3. Linköping IBK Ungdom 3 1 1 1 10-7 3 4
4. Trosa Edanö IBK 3 0 0 3 3-16 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Pojkar 16 Grupp 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-10 11:00 580360001 Skoghalls IBK Utveckling - Kristinehamns IBF 0 - 2 Mattias Pettersson, Sebastian Falk-Asplund Hammarö Arena
2019-11-10 12:00 580360002 Örebro SK Ungdomsklubb - Lillån IBK 1 - 2 Mattias Pettersson, Sebastian Falk-Asplund Hammarö Arena
2019-11-10 14:00 580360003 Kristinehamns IBF - Lillån IBK 3 - 6 Mattias Pettersson, Sebastian Falk-Asplund Hammarö Arena
2019-11-10 15:00 580360004 Skoghalls IBK Utveckling - Örebro SK Ungdomsklubb 3 - 1 Erik Ejerfeldt, Johan Friman Hammarö Arena
2019-11-10 17:00 580360005 Örebro SK Ungdomsklubb - Kristinehamns IBF 10 - 4 Erik Ejerfeldt Hammarö Arena
2019-11-10 18:00 580360006 Lillån IBK - Skoghalls IBK Utveckling 3 - 5 Erik Ejerfeldt, Patrik Gottfridsson Hammarö Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skoghalls IBK Utveckling 3 2 0 1 8-6 2 6
2. Lillån IBK 3 2 0 1 11-9 2 6
3. Örebro SK Ungdomsklubb 3 1 0 2 12-9 3 3
4. Kristinehamns IBF 3 1 0 2 9-16 -7 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Pojkar 16 Grupp 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-10 10:00 580361001 Hagfors IBS - Filipstad IBK 10 - 5 Tobias Jäderqvist, Anders Leander Uddeholm Arena
2019-11-10 11:15 580361002 Karlstad IBF Ungdom - GS 86 AIF 2 - 2 Tobias Jäderqvist, Anders Leander Uddeholm Arena
2019-11-10 13:15 580361003 Filipstad IBK - GS 86 AIF 7 - 3 Tobias Jäderqvist, Anders Leander Uddeholm Arena
2019-11-10 14:30 580361004 Hagfors IBS - Karlstad IBF Ungdom 1 - 4 Oscar Ryen, Oskar Sundin Uddeholm Arena
2019-11-10 16:30 580361005 Karlstad IBF Ungdom - Filipstad IBK 8 - 2 Oscar Ryen, Oskar Sundin Uddeholm Arena
2019-11-10 17:45 580361006 GS 86 AIF - Hagfors IBS 8 - 1 Oscar Ryen, Oskar Sundin Uddeholm Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Karlstad IBF Ungdom 3 2 1 0 14-5 9 7
2. GS 86 AIF 3 1 1 1 13-10 3 4
3. Hagfors IBS 3 1 0 2 12-17 -5 3
4. Filipstad IBK 3 1 0 2 14-21 -7 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Pojkar 16 Grupp 13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-08 18:30 580362001 IK Zenith - FBC Lerum Utveckling 3 - 3 Melker Westerberg, Fredrik Sävestrand Björlanda Idrottshall
2019-11-08 19:45 580362002 Landvetter IBK - IBK Vänersborg 4 - 8 Melker Westerberg, Fredrik Sävestrand Björlanda Idrottshall
2019-11-09 10:45 580362003 FBC Lerum Utveckling - IBK Vänersborg 10 - 3 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Björlanda Idrottshall
2019-11-09 12:00 580362004 IK Zenith - Landvetter IBK 14 - 0 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Björlanda Idrottshall
2019-11-09 16:00 580362005 Landvetter IBK - FBC Lerum Utveckling 0 - 13 Adnan Mehmedagic, Adam Lundqvist Blom Björlanda Idrottshall
2019-11-09 17:15 580362006 IBK Vänersborg - IK Zenith 1 - 13 Adnan Mehmedagic, Adam Lundqvist Blom Björlanda Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Zenith 3 2 1 0 30-4 26 7
2. FBC Lerum Utveckling 3 2 1 0 26-6 20 7
3. IBK Vänersborg 3 1 0 2 12-27 -15 3
4. Landvetter IBK 3 0 0 3 4-35 -31 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Pojkar 16 Grupp 14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-09 09:00 580363001 IBK Alingsås - IBF Älvstranden 5 - 3 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-09 10:00 580363002 Utbynäs SK - Lindome IBK 1 - 6 Erling Josefsson, Sven Persson Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-09 13:00 580363003 IBF Älvstranden - Lindome IBK 0 - 3 Erling Josefsson, Sven Persson Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-09 14:00 580363004 IBK Alingsås - Utbynäs SK 5 - 1 Joakim Mattsson, Sven Persson Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-09 17:00 580363005 Utbynäs SK - IBF Älvstranden 3 - 8 Henrik Sjöberg, Pedram Koublani Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-09 18:00 580363006 Lindome IBK - IBK Alingsås 1 - 2 Mattias Furbo, Henrik Sjöberg Stadsskogshallen, Alingsås
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Alingsås 3 3 0 0 12-5 7 9
2. Lindome IBK 3 2 0 1 10-3 7 6
3. IBF Älvstranden 3 1 0 2 11-11 0 3
4. Utbynäs SK 3 0 0 3 5-19 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Pojkar 16 Grupp 15
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-09 12:00 580364001 Pixbo Wallenstam IBF - Lindås Rasta IBK 1 - 6 Albert Enlund, Petter Enlund Wallenstamhallen
2019-11-09 15:10 580364003 Lindås Rasta IBK - Floda IBK 4 - 2 Oscar Kjellgren Elgestål, Marcus Larsson Wallenstamhallen
2019-11-09 18:20 580364006 Floda IBK - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 4 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Wallenstamhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindås Rasta IBK 2 2 0 0 10-3 7 6
2. Pixbo Wallenstam IBF 2 1 0 1 5-9 -4 3
4. Floda IBK 2 0 0 2 5-8 -3 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Pojkar 16 Grupp 16
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-09 10:00 580365001 Tibro IBK - IBK Lockerud Ungdom 3 - 6 Per Johansson, Eino Vuoluterä Sporthallen, Tibro
2019-11-09 11:10 580365002 Fristads GoIF - Vara IBK 5 - 1 Per Johansson, Linus Svensson Sporthallen, Tibro
2019-11-09 13:10 580365003 IBK Lockerud Ungdom - Vara IBK 5 - 2 Eino Vuoluterä, Linus Svensson Sporthallen, Tibro
2019-11-09 14:20 580365004 Tibro IBK - Fristads GoIF 2 - 4 Per Johansson, Eino Vuoluterä Sporthallen, Tibro
2019-11-09 16:20 580365005 Fristads GoIF - IBK Lockerud Ungdom 1 - 4 Per Johansson, Linus Svensson Sporthallen, Tibro
2019-11-09 17:30 580365006 Vara IBK - Tibro IBK 3 - 1 Eino Vuoluterä, Linus Svensson Sporthallen, Tibro
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lockerud Ungdom 3 3 0 0 15-6 9 9
2. Fristads GoIF 3 2 0 1 10-7 3 6
3. Vara IBK 3 1 0 2 6-11 -5 3
4. Tibro IBK 3 0 0 3 6-13 -7 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Pojkar 16 Grupp 17
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-09 11:00 580366001 Ale IBF - Herrestads AIF 5 - 7 Joakim Mattsson, Sven Persson Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-09 12:00 580366002 Partille IBS - Kärra IBK 2 - 0 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-09 15:00 580366003 Herrestads AIF - Kärra IBK 3 - 5 Mattias Furbo, Sven Persson Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-09 16:00 580366004 Ale IBF - Partille IBS 2 - 7 Mattias Furbo, Pedram Koublani Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-09 19:00 580366005 Partille IBS - Herrestads AIF 4 - 5 Mattias Furbo, Pedram Koublani Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-09 20:00 580366006 Kärra IBK - Ale IBF 7 - 3 Henrik Sjöberg, Pedram Koublani Stadsskogshallen, Alingsås
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Partille IBS 3 2 0 1 13-7 6 6
2. Kärra IBK 3 2 0 1 12-8 4 6
3. Herrestads AIF 3 2 0 1 15-14 1 6
4. Ale IBF 3 0 0 3 10-21 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Pojkar 16 Grupp 18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-09 11:30 580367001 IBF Backadalen - IBK Kungälv 0 - 8 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Tuve Sporthall
2019-11-09 12:30 580367002 Varla IBK - IBK Göteborg 0 - 6 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Tuve Sporthall
2019-11-09 14:30 580367003 IBK Kungälv - IBK Göteborg 3 - 2 Melker Westerberg, Fredrik Sävestrand Tuve Sporthall
2019-11-09 15:30 580367004 IBF Backadalen - Varla IBK 2 - 5 Melker Westerberg, Fredrik Sävestrand Tuve Sporthall
2019-11-09 17:30 580367005 Varla IBK - IBK Kungälv 1 - 6 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Tuve Sporthall
2019-11-09 18:30 580367006 IBK Göteborg - IBF Backadalen 5 - 2 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Tuve Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Kungälv 3 3 0 0 17-3 14 9
2. IBK Göteborg 3 2 0 1 13-5 8 6
3. Varla IBK 3 1 0 2 6-14 -8 3
4. IBF Backadalen 3 0 0 3 4-18 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Pojkar 16 Grupp 19
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-09 09:45 580368001 Mullsjö AIS - Fagerhult Habo IBK 4 - 5 Nebojsa Stefanovski, Dan Pettersson Nyhemshallen - Mullsjö
2019-11-09 10:45 580368002 Jönköpings IK Ungdom - Hovslätts IK 3 - 2 Nebojsa Stefanovski, Richard Claesson Nyhemshallen - Mullsjö
2019-11-09 12:45 580368003 Fagerhult Habo IBK - Hovslätts IK 2 - 6 Richard Claesson, Dan Pettersson Nyhemshallen - Mullsjö
2019-11-09 13:45 580368004 Mullsjö AIS - Jönköpings IK Ungdom 3 - 3 Nebojsa Stefanovski, Dan Pettersson Nyhemshallen - Mullsjö
2019-11-09 15:45 580368005 Jönköpings IK Ungdom - Fagerhult Habo IBK 7 - 0 Nebojsa Stefanovski, Richard Claesson Nyhemshallen - Mullsjö
2019-11-09 16:45 580368006 Hovslätts IK - Mullsjö AIS 4 - 4 Richard Claesson, Dan Pettersson Nyhemshallen - Mullsjö
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK Ungdom 3 2 1 0 13-5 8 7
2. Hovslätts IK 3 1 1 1 12-9 3 4
3. Fagerhult Habo IBK 3 1 0 2 7-17 -10 3
4. Mullsjö AIS 3 0 2 1 11-12 -1 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Pojkar 16 Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-09 09:00 580351001 KAIS Mora UIF - Insjöns BK 4 - 5 Alfons Eriksson, Carl Halvarsson Idre Fjäll Arena
2019-11-09 10:00 580351002 IBF Falun Ungdom - Sandvikens AIK 7 - 2 Alfons Eriksson, Carl Halvarsson Idre Fjäll Arena
2019-11-09 14:00 580351003 Insjöns BK - Sandvikens AIK 2 - 6 Alfons Eriksson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2019-11-09 15:00 580351004 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 2 - 10 Alfons Eriksson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2019-11-09 17:30 580351005 IBF Falun Ungdom - Insjöns BK 11 - 3 Terje Severinsson, Carl Halvarsson Idre Fjäll Arena
2019-11-09 18:30 580351006 Sandvikens AIK - KAIS Mora UIF 5 - 4 Terje Severinsson, Carl Halvarsson Idre Fjäll Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Falun Ungdom 3 3 0 0 28-7 21 9
2. Sandvikens AIK 3 2 0 1 13-13 0 6
3. Insjöns BK 3 1 0 2 10-21 -11 3
4. KAIS Mora UIF 3 0 0 3 10-20 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Pojkar 16 Grupp 20
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-09 10:00 580369001 Westerviks IBK - Vetlanda IBF 2 - 0 Gabriel Adolfsson, Alexander Lagerström Bökensved Sporthall
2019-11-09 11:15 580369002 Sävsjö IBK - Öjaby Sport IBK 4 - 6 Gabriel Adolfsson, Alexander Lagerström Bökensved Sporthall
2019-11-09 13:30 580369003 Vetlanda IBF - Öjaby Sport IBK 2 - 3 Gabriel Adolfsson, Alexander Lagerström Bökensved Sporthall
2019-11-09 14:45 580369004 Westerviks IBK - Sävsjö IBK 4 - 2 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Bökensved Sporthall
2019-11-09 17:00 580369005 Sävsjö IBK - Vetlanda IBF 3 - 4 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Bökensved Sporthall
2019-11-09 18:15 580369006 Öjaby Sport IBK - Westerviks IBK 2 - 2 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Bökensved Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Westerviks IBK 3 2 1 0 8-4 4 7
2. Öjaby Sport IBK 3 2 1 0 11-8 3 7
3. Vetlanda IBF 3 1 0 2 6-8 -2 3
4. Sävsjö IBK 3 0 0 3 9-14 -5 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Pojkar 16 Grupp 21
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-09 10:30 580370001 Ingelstad IBK - Växjö IBK Utveckling 2 - 7 Pelle Hallström, Malou Hallström Väckelsångs Idrottshall
2019-11-09 11:30 580370002 Hovshaga AIF - Alvesta IBK 4 - 1 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Väckelsångs Idrottshall
2019-11-09 13:30 580370003 Växjö IBK Utveckling - Alvesta IBK 7 - 1 Pelle Hallström, Malou Hallström Väckelsångs Idrottshall
2019-11-09 14:30 580370004 Ingelstad IBK - Hovshaga AIF 3 - 4 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Väckelsångs Idrottshall
2019-11-09 16:30 580370005 Hovshaga AIF - Växjö IBK Utveckling 1 - 2 Pelle Hallström, Malou Hallström Väckelsångs Idrottshall
2019-11-09 17:30 580370006 Alvesta IBK - Ingelstad IBK 3 - 7 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Väckelsångs Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK Utveckling 3 3 0 0 16-4 12 9
2. Hovshaga AIF 3 2 0 1 9-6 3 6
3. Ingelstad IBK 3 1 0 2 12-14 -2 3
4. Alvesta IBK 3 0 0 3 5-18 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Pojkar 16 Grupp 22
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-09 09:30 580371001 Carlshamns IBK - CL 98 IC 1 - 3 Per Bratt, Henrik Gilliusson Sparbanken Arena
2019-11-09 10:45 580371002 IBK Lund - FBC Kalmarsund Ungdom 5 - 4 Marcus Ingolf, Henrik Gilliusson Sparbanken Arena
2019-11-09 12:30 580371003 CL 98 IC - FBC Kalmarsund Ungdom 3 - 3 Marcus Ingolf, Per Bratt Sparbanken Arena
2019-11-09 14:30 580371004 Carlshamns IBK - IBK Lund 2 - 3 Marcus Ingolf, Per Bratt Sparbanken Arena
2019-11-09 16:30 580371005 IBK Lund - CL 98 IC 1 - 6 Marcus Ingolf, Henrik Gilliusson Sparbanken Arena
2019-11-09 17:30 580371006 FBC Kalmarsund Ungdom - Carlshamns IBK 1 - 2 Per Bratt, Henrik Gilliusson Sparbanken Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL 98 IC 3 2 1 0 12-5 7 7
2. IBK Lund 3 2 0 1 9-12 -3 6
3. Carlshamns IBK 3 1 0 2 5-7 -2 3
4. FBC Kalmarsund Ungdom 3 0 1 2 8-10 -2 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Pojkar 16 Grupp 23
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-10 12:00 580372001 FBC Engelholm - Munka Ljungby IBK Akademi 2 - 4 Wiktor Kentander, Erik Höst Munkahallen
2019-11-10 13:00 580372002 Träslövsläge IF - Warberg IBF 4 - 3 Wiktor Kentander, Erik Höst Munkahallen
2019-11-10 15:00 580372003 Munka Ljungby IBK Akademi - Warberg IBF 3 - 4 Wiktor Kentander, Erik Höst Munkahallen
2019-11-10 16:00 580372004 FBC Engelholm - Träslövsläge IF 0 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2019-11-10 18:00 580372005 Träslövsläge IF - Munka Ljungby IBK Akademi 5 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2019-11-10 19:00 580372006 Warberg IBF - FBC Engelholm 6 - 0 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Träslövsläge IF 3 3 0 0 12-7 5 9
2. Warberg IBF 3 2 0 1 13-7 6 6
3. Munka Ljungby IBK Akademi 3 1 0 2 11-11 0 3
4. FBC Engelholm 3 0 0 3 2-13 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Pojkar 16 Grupp 24
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-09 10:00 580373001 IBK Genarp - Bjärreds IBK 7 - 0 Wiktor Kentander, Erik Höst Genarps Idrottshall
2019-11-09 11:00 580373002 FC Helsingborg - IBK Höllviken 4 - 8 Wiktor Kentander, Erik Höst Genarps Idrottshall
2019-11-09 13:00 580373003 Bjärreds IBK - IBK Höllviken 3 - 4 Wiktor Kentander, Erik Höst Genarps Idrottshall
2019-11-09 14:00 580373004 IBK Genarp - FC Helsingborg 3 - 2 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Genarps Idrottshall
2019-11-09 16:00 580373005 FC Helsingborg - Bjärreds IBK 4 - 2 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Genarps Idrottshall
2019-11-09 17:00 580373006 IBK Höllviken - IBK Genarp 4 - 5 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Genarps Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Genarp 3 3 0 0 15-6 9 9
2. IBK Höllviken 3 2 0 1 16-12 4 6
3. FC Helsingborg 3 1 0 2 10-13 -3 3
4. Bjärreds IBK 3 0 0 3 5-15 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Pojkar 16 Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-09 09:40 580352001 IK Sirius FBC - Storvreta IBK 3 - 2 Tim Solig, Jonatan Svahn IFU Arena – DHinox
2019-11-09 14:20 580352004 IK Sirius FBC - Gävle GIK 6 - 2 Martin Hallén Almroth, Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-11-09 16:40 580352005 Gävle GIK - Storvreta IBK 2 - 4 Handrin Thunkvist, Marko Spasic IFU Arena – DHinox
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius FBC 2 2 0 0 9-4 5 6
2. Storvreta IBK 2 1 0 1 6-5 1 3
4. Gävle GIK 2 0 0 2 4-10 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Pojkar 16 Grupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-09 11:00 580353001 IBK Sala - Västerås IBS Ungdom 1 - 5 Oscar Hammar, August Ericsson Lärkans Sportcenter
2019-11-09 12:00 580353002 Täby FC - IBF Borlänge 2 - 3 Oscar Hammar, August Ericsson Lärkans Sportcenter
2019-11-09 14:00 580353003 Västerås IBS Ungdom - IBF Borlänge 3 - 4 Oscar Hammar, August Ericsson Lärkans Sportcenter
2019-11-09 15:00 580353004 IBK Sala - Täby FC 2 - 4 Jonas Ahlin, Gerry Törnqvist Lärkans Sportcenter
2019-11-09 17:00 580353005 Täby FC - Västerås IBS Ungdom 2 - 5 Jonas Ahlin, Gerry Törnqvist Lärkans Sportcenter
2019-11-09 18:00 580353006 IBF Borlänge - IBK Sala 6 - 2 Gerry Törnqvist, Jonas Ahlin Lärkans Sportcenter
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Borlänge 3 3 0 0 13-7 6 9
2. Västerås IBS Ungdom 3 2 0 1 13-7 6 6
3. Täby FC 3 1 0 2 8-10 -2 3
4. IBK Sala 3 0 0 3 5-15 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Pojkar 16 Grupp 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-09 11:10 580354001 Järfälla IBK - Duvbo IK 2 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Roland Nester Hässelbyhallen
2019-11-09 12:20 580354002 Arlanda IBK - Farsta IBK 2 - 3 William Albrecht, Bjarne Hekkelstrand Hässelbyhallen
2019-11-09 14:40 580354003 Duvbo IK - Farsta IBK 2 - 9 Lucas Werelius, William Albrecht Hässelbyhallen
2019-11-09 15:50 580354004 Järfälla IBK - Arlanda IBK 5 - 5 Aldin Imamovic, Jonatan Svahn Hässelbyhallen
2019-11-10 11:30 580354005 Arlanda IBK - Duvbo IK 6 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Hässelbyhallen
2019-11-10 12:40 580354006 Farsta IBK - Järfälla IBK 7 - 1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Farsta IBK 3 3 0 0 19-5 14 9
2. Arlanda IBK 3 1 1 1 13-13 0 4
3. Järfälla IBK 3 0 2 1 8-14 -6 2
4. Duvbo IK 3 0 1 2 9-17 -8 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Pojkar 16 Grupp 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-09 11:10 580355001 AIK IBF - Rotebro IS IBK 2 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Skogsängshallen
2019-11-09 12:20 580355002 Väsby AIK - Vallentuna IBK 6 - 0 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Skogsängshallen
2019-11-09 15:50 580355003 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK 0 - 5 Jonas Holm, Elin Holm Skogsängshallen
2019-11-09 17:00 580355004 AIK IBF - Väsby AIK 1 - 3 Jonas Holm, Elin Holm Skogsängshallen
2019-11-10 13:30 580355005 Väsby AIK - Rotebro IS IBK 5 - 4 Sebastian Öhman, Martin Eriksson Skogsängshallen
2019-11-10 14:40 580355006 Vallentuna IBK - AIK IBF 5 - 2 Jonas Edström, Anton Fritshammar Skogsängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Väsby AIK 3 3 0 0 14-5 9 9
2. Vallentuna IBK 3 2 0 1 10-8 2 6
3. Rotebro IS IBK 3 1 0 2 8-12 -4 3
4. AIK IBF 3 0 0 3 5-12 -7 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Pojkar 16 Grupp 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-08 19:40 580356001 Salems IF - Vendelsö IK 6 - 5 Jonas Edström, Stefano Bianque Skogsängshallen
2019-11-09 13:30 580356002 IBF Offensiv Lidingö - Bele Barkarby IF IBF 3 - 7 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Skogsängshallen
2019-11-09 18:10 580356003 Vendelsö IK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 3 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Skogsängshallen
2019-11-09 19:20 580356004 Salems IF - IBF Offensiv Lidingö 3 - 1 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Skogsängshallen
2019-11-10 15:50 580356005 IBF Offensiv Lidingö - Vendelsö IK 8 - 5 Jonas Edström, Anton Fritshammar Skogsängshallen
2019-11-10 17:00 580356006 Bele Barkarby IF IBF - Salems IF 3 - 1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Skogsängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 3 3 0 0 13-5 8 9
2. Salems IF 3 2 0 1 10-9 1 6
3. IBF Offensiv Lidingö 3 1 0 2 12-15 -3 3
4. Vendelsö IK 3 0 0 3 11-17 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Pojkar 16 Grupp 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-08 20:50 580357001 FBI Tullinge - Älvsjö AIK IBF 4 - 1 Jonas Edström, Stefano Bianque Skogsängshallen
2019-11-09 14:40 580357002 Djurgårdens IF IBS - Ingarö IF 1 - 5 Jonas Holm, Elin Holm Skogsängshallen
2019-11-10 11:10 580357003 Älvsjö AIK IBF - Ingarö IF 2 - 9 Sebastian Öhman, Martin Eriksson Skogsängshallen
2019-11-10 12:20 580357004 FBI Tullinge - Djurgårdens IF IBS 1 - 5 Sebastian Öhman, Martin Eriksson Skogsängshallen
2019-11-10 18:10 580357005 Djurgårdens IF IBS - Älvsjö AIK IBF 11 - 1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Skogsängshallen
2019-11-10 19:20 580357006 Ingarö IF - FBI Tullinge 13 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Skogsängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF 3 3 0 0 27-8 19 9
2. Djurgårdens IF IBS 3 2 0 1 17-7 10 6
3. FBI Tullinge 3 1 0 2 10-19 -9 3
4. Älvsjö AIK IBF 3 0 0 3 4-24 -20 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Pojkar 16 Grupp 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-11-09 10:00 580358001 Hässelby SK IBK - Huddinge IBS 2 - 8 Bjarne Hekkelstrand, Roland Nester Hässelbyhallen
2019-11-09 13:30 580358002 Huddinge IBS - Nykvarns IF 3 - 5 Lucas Werelius, William Albrecht Hässelbyhallen
2019-11-09 17:00 580358003 Nykvarns IF - Hässelby SK IBK 8 - 2 Aldin Imamovic, Jonatan Svahn Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 2 2 0 0 13-5 8 6
2. Huddinge IBS 2 1 0 1 11-7 4 3
3. Hässelby SK IBK 2 0 0 2 4-16 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis