Träningsmatcher Herr/Pojk (2019/20)

Övriga matcher
Träninsmatcher Dam/Flick 2019/2020
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-08-25 14:00 129001007 Kumla IBK D1 - Bergs IK Dam Div2 9 - 1 Tony Wennberg, Oscar Söljén Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-08-30 19:00 129001008 Kumla IBK D1 - Lillån IBK A-lag Dam 3 - 2 Mats Eriksson, Gustav Salmela Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-08-31 11:30 129001005 IBF Örebro Ungdom Allsvenskan Damer - Tvåstad KIK div 1 7 - 2 Aarre Hietanen, Ken Johansson Mellringehallen - Örebro
2019-08-31 15:30 129001010 Lillån IBK A-lag Dam - Linköping IBK Dam A Christher Johansson, Tony Wennberg Tybblelundsskolan
2019-09-01 12:30 129001011 Lillån IBK A-lag Dam - Tvåstad KIK div 1 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Tybblelundsskolan
2019-09-01 13:00 129001009 Kumla IBK D1 - Linköping IBK Dam A 3 - 5 Lars Fridell, Michael Nilsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-09-07 09:00 129001006 Kungsörs IBK D1 - IBF Örebro Ungdom Allsvenskan Damer 0 - 5 Henrik Brehmer, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2019-09-07 11:00 129001002 FBC Nyköping D1 - Västerås IBS Dam Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2019-09-07 15:00 129001003 FBC Nyköping D1 - Kungsörs IBK D1 Henrik Brehmer, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2019-09-07 15:30 129001013 Lillån IBK A-lag Dam - Skattkärrs IK Dam A Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Idrottshuset Örebro
2019-09-07 17:00 129001004 IBF Örebro Ungdom Allsvenskan Damer - Västerås IBS Dam 3 - 4 Tony Wennberg, Henrik Brehmer Mellringehallen - Örebro
2019-09-22 13:30 129001012 WSK Lindesberg - Degerfors IBK Dam Div 3 Philip Groop, Yotsaphong Chaiphring Stadsskogsskolan
2019-12-04 20:15 3*15 min effektiv speltid 129001016 ÖLIBF Flick - IBF Örebro Ungdom Damer D2 3 - 6 Gustav Salmela, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2019-12-12 18:30 3x20 min 129001017 ÖLIBF Flick - Kumla IBK D1 0 - 10 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-12-29 14:30 129001014 ÖLIBF Flick - Värmlands F16 Emil Wass, Gustav Salmela Mellringehallen - Örebro
2019-12-30 17:30 129001015 ÖLIBF Flick - Södermanland F16 1 - 5 Fredrik Alm, Gustav Salmela Idrottshuset Örebro
2020-01-08 19:45 129001018 IBF Örebro Ungdom Damer D2 - Örebro SK Ung (D3) 16 - 4 Fredrik Knutsson, Gustav Salmela Mellringehallen - Örebro
Träninsmatcher Herr/Pojk 2019/2020
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-08-10 10:30 129000010 IBF Örebro Ung (H2) - Nykvarns IF Herr U-lag , Oscar Söljén Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-08-10 13:00 129000012 IBF Örebro Allsv - Nykvarns IF Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-08-17 13:00 129000013 IBF Örebro Allsv - Hagunda IF Pierre Malmgren, Fernando Rocabado Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-08-24 12:00 129000009 WSK Lindesberg H2 - Köpings IS H2 Tonni Boström, Simon Jansson Stadsskogsskolan
2019-08-24 13:00 129000015 Lillån IBK Allsvenskan - Strängnäs IBK AS 3 - 4 Fredrik Knutsson, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2019-08-24 19:00 129000011 IBF Örebro Ung (H2) - WSK Lindesberg H2 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Mellringehallen - Örebro
2019-08-29 20:00 129000017 Kumla IBK - Örebro FBC (H2) Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-08-31 11:15 129000001 Lillån IBK PK1 - Torshälla IBK P04 Tony Wennberg, Tomas Helgesson Tybblelundsskolan
2019-08-31 12:30 129000002 Torshälla IBK P04 - Strängnäs IBK P04 Tony Wennberg, Jimmy Lindell
2019-08-31 13:45 129000003 Lillån IBK PK1 - Strängnäs IBK P04 Jimmy Lindell, Tomas Helgesson Tybblelundsskolan
2019-09-07 13:00 129000014 IBF Örebro Allsv - Karlstads IBK Fredrik Knutsson, Anders Fredriksson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-09-07 14:30 129000019 Nora IBK (H3) - Karlskoga IBF A-Lag 5 - 18 Idrottshuset, Nora
2019-09-12 19:30 129000018 KFUM Örebro Div 3 - Lillån IBK Ung (H3) Inst. Tegelbruket
2019-09-12 20:30 129000007 Örebro FBC (H2) - Brickebackens IF H3 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2019-09-14 11:00 129000004 Lillån IBK PK2 - Karlskoga IBF P05 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Lillåns skola
2019-09-14 12:15 129000005 Karlskoga IBF P05 - Torshälla IBK Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Lillåns skola
2019-09-14 13:30 129000021 Nora IBK (H3) - Örebro SK Ungdomsklubb Mats Eriksson, Tomas Persson Idrottshuset, Nora
2019-09-14 13:30 129000006 Torshälla IBK - Lillån IBK PK2 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Lillåns skola
2019-09-18 19:30 129000016 Lillån IBK Allsvenskan - Linköping FBC H1 8 - 3 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-09-18 19:45 129000022 Lillån IBK PK1 - Örebro SK Ungdomsklubb P-03 (PK1) Gustav Salmela, Fredrik Knutsson Norrbyhallen
2019-09-19 19:00 129000026 WSK Lindesberg H2 - IBF Örebro Ung (H2) Juha Vanninen, Daniel Östling Stadsskogsskolan
2019-09-19 19:30 129000023 KFUM Örebro Div 3 - Lillån IBK H3 B-lag Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Tegelbruket
2019-09-21 12:00 129000027 IBF Örebro Ung (H2) - Torshälla IBK Representationslag Lars Fridell, Daniel Kallin Idrottshuset, Örebro Plan 1
2019-09-22 16:30 129000024 Lillån IBK Ung (H2) - GS 86 AIF Herr 2 -1 - -1 Fernando Rocabado, Vilhelm Nordström Idrottshuset, Örebro Plan 1
2019-09-25 19:45 129000025 Lillån IBK PK1 - Lillån IBK PK2 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Norrbyhallen
2019-12-27 19:30 129000030 ÖLIBF Pojk - Lillån IBK DM (HJ) Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2019-12-29 16:30 129000028 ÖLIBF Pojk - Värmlands P16 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2019-12-30 19:30 129000029 ÖLIBF Pojk - Södermanland P16 Daniel Kallin, Johan Palmér Idrottshuset Örebro
2020-01-06 13:00 129000031 IBF Örebro Allsv - Strängnäs IBK AS 7 - 7 Daniel Kallin, Fredrik Knutsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2020-02-01 15:20 129000032 KFUM Allstars VIT - KFUM Allstars BLÅ Ebba Lövdahl, Henrik Zegelsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2020-04-22 19:30 129000033 KFUM Örebro 1 PK2 - Karlskoga IBF P05 Tegelbruket

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis