Pantamera Junior Division 1 (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Herrjuniorer division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-26 20:30 150025003 Åkersberga IBF (A) - Salems IF (A) 6 - 2 Daniel Karlsson, Niklas Forsman Åkersberga Sporthall A
2019-09-29 17:45 150025002 Bele Barkarby IF IBF (A) - FBI Tullinge (A) 6 - 3 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Björkebyhallen
2019-09-29 19:30 150025004 Huddinge IBS (A) - Täby FC (A) 4 - 3 Petra Dynesius, Niklas Forsman Glömstahallen
2019-11-12 20:00 150025001 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 6 - 4 Emilia Tuomela, Jimmy Rittervall Strandhallen - Tyresö
2020-03-10 19:15 150025005 Ekerö IK (A) - Farsta IBK (A) 7 - 2 Robert Jäderlund, Johan Jäderlund Tappströms Bollhall
2019-10-02 20:30 150025010 Rotebro IS IBK (A) - Ekerö IK (A) 6 - 1 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Rotebrohallen (Nya)
2019-10-05 14:15 150025006 Farsta IBK (A) - Huddinge IBS (A) 6 - 2 Sebastian Öhman, Johan Larsson Farstahallen 1
2019-10-05 15:45 150025009 FBI Tullinge (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 0 - 9 Björn Landin, Roland Nester Tullingehallen
2019-10-06 13:15 150025007 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) 2 - 5 Fredrik Hallenberg, Jonas Edström Hägerneholmshallen
2019-12-19 20:30 150025008 Salems IF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 7 - 5 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Skogsängshallen
2019-10-12 18:30 150025013 Åkersberga IBF (A) - Farsta IBK (A) 3 - 2 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Åkersberga Sporthall A
2019-10-12 18:45 150025015 FBI Tullinge (A) - Rotebro IS IBK (A) 4 - 8 Daniel Bäckner, Erik Nyman Tullingehallen
2019-10-13 13:45 150025011 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Salems IF (A) 4 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Tyresöhallen
2019-10-13 19:30 150025014 Huddinge IBS (A) - Ekerö IK (A) 7 - 7 William Albrecht, Magnus Johansson Glömstahallen
2019-11-06 20:00 150025012 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 5 - 4 Linus Warrenstein, Magnus Johansson Herresta Sporthall
2019-10-19 13:00 150025017 Farsta IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 3 Aarre Hietanen, Fredrik Landin Farstahallen 1
2019-10-19 13:45 150025020 Rotebro IS IBK (A) - Huddinge IBS (A) 4 - 3 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Rotebrohallen (Nya)
2019-10-19 17:30 150025018 Täby FC (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Daniel Bäckner Hägerneholmshallen
2019-10-20 12:00 150025016 Ekerö IK (A) - Åkersberga IBF (A) 1 - 1 Peter Kirch, Bjarne Hekkelstrand Mälaröhallen
2019-10-20 17:00 150025019 Salems IF (A) - FBI Tullinge (A) 2 - 0 Björn Landin, Roland Nester Skogsängshallen
2019-10-27 12:45 150025021 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Farsta IBK (A) 5 - 5 Håkan Augustsson, Daniel Mårtensson Tyresöhallen
2019-10-27 15:30 150025022 Bele Barkarby IF IBF (A) - Ekerö IK (A) 9 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Björkebyhallen
2019-10-27 18:30 150025023 Åkersberga IBF (A) - Huddinge IBS (A) 1 - 4 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Åkersberga Sporthall A
2019-10-27 19:15 150025025 FBI Tullinge (A) - Täby FC (A) 2 - 9 Alexander Hellström, Elis Erbing Tullingehallen
2020-01-05 13:00 150025024 Salems IF (A) - Rotebro IS IBK (A) 7 - 1 Martin Eriksson, Aldin Imamovic Skogsängshallen
2019-11-09 13:30 150025028 Farsta IBK (A) - FBI Tullinge (A) 6 - 4 Johan Larsson, Daniel Enkulla Farstahallen 3
2019-11-09 15:45 150025029 Täby FC (A) - Salems IF (A) 5 - 3 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Hägerneholmshallen
2019-11-09 17:15 150025027 Ekerö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 3 Fredrik Hallenberg, Ken Johansson Mälaröhallen
2019-11-10 19:30 150025026 Huddinge IBS (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 10 - 4 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Glömstahallen
2019-12-04 20:30 150025030 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 6 - 2 Jonatan Svahn, Daniel Bäckner Rotebrohallen (Nya)
2019-11-17 17:45 150025031 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (A) 4 - 4 Emilia Tuomela, Jimmy Rittervall Tyresöhallen
2019-11-17 18:00 150025034 Salems IF (A) - Farsta IBK (A) 3 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Kenny Ly Skogsängshallen
2019-11-17 20:00 150025035 FBI Tullinge (A) - Ekerö IK (A) 1 - 5 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Tullingehallen
2019-11-18 19:00 150025033 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK (A) 6 - 4 Christian Högberg, Tobias Ekmark Grindtorpshallen
2019-11-19 20:45 150025032 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 2 - 3 William Albrecht, Magnus Johansson Björkebyhallen
2019-11-23 15:30 150025039 Farsta IBK (A) - Täby FC (A) 7 - 3 Jonatan Svahn, Rikard Söderlund Farstahallen 3
2019-11-23 16:00 150025038 Ekerö IK (A) - Salems IF (A) 1 - 5 Martin Åkesson, Niklas Forsman Mälaröhallen
2019-11-24 16:45 150025040 Rotebro IS IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 3 Andreas Mattsson, Alexander Mattsson Rotebrohallen (Nya)
2019-11-24 17:15 150025036 Åkersberga IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 3 Fabian Fahimi, Martin Johansson Åkersberga Sporthall A
2019-11-24 19:30 150025037 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge (A) 4 - 3 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Glömstahallen
2019-11-27 20:30 150025044 Salems IF (A) - Huddinge IBS (A) 10 - 1 Aldin Imamovic, Martin Eriksson Skogsängshallen
2019-11-28 20:30 150025045 FBI Tullinge (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 10 Aldin Imamovic, Jimmy Rittervall Tullingehallen
2019-12-01 11:30 150025042 Farsta IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 6 - 8 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Farstahallen 1
2019-12-01 17:15 150025043 Täby FC (A) - Ekerö IK (A) 4 - 4 Alexander Sommensjö, Daniel Karlsson Hägerneholmshallen
2019-12-08 18:00 150025041 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 6 - 7 Arash Sohrevardi, Amanda Törner Tyresöhallen
2019-12-11 19:45 150025047 Täby FC (A) - Huddinge IBS (A) 5 - 4 Aldin Imamovic, Daniel Bäckner Grindtorpshallen
2019-12-13 20:40 150025046 Farsta IBK (A) - Ekerö IK (A) 5 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Daniel Bäckner Farstahallen 3
2019-12-14 17:00 150025049 FBI Tullinge (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 11 Amanda Törner, Petra Dynesius Tullingehallen
2019-12-15 16:15 150025048 Salems IF (A) - Åkersberga IBF (A) 5 - 1 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Skogsängshallen
2020-02-19 20:30 150025050 Rotebro IS IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 6 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Rotebrohallen (Nya)
2020-01-11 16:00 150025055 Ekerö IK (A) - Rotebro IS IBK (A) 9 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Jonatan Svahn Mälaröhallen
2020-01-12 15:15 150025052 Bele Barkarby IF IBF (A) - Salems IF (A) 6 - 6 Erik Palmertz, Magnus Johansson Björkebyhallen
2020-01-12 16:30 150025053 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) 9 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Åkersberga Sporthall A
2020-01-12 17:45 150025051 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - FBI Tullinge (A) 5 - 4 Daniel Mårtensson, Jacob Leijon Tyresöhallen
2020-01-12 19:30 150025054 Huddinge IBS (A) - Farsta IBK (A) 0 - 2 Artem Zolotar, Volodar Ilyk Glömstahallen
2020-01-18 13:15 150025060 Rotebro IS IBK (A) - FBI Tullinge (A) 5 - 3 Andreas Mattsson, Alexander Mattsson Rotebrohallen (Nya)
2020-01-18 15:30 150025059 Salems IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 7 - 6 Aldin Imamovic, Magnus Johansson Skogsängshallen
2020-01-18 16:15 150025056 Ekerö IK (A) - Huddinge IBS (A) 6 - 3 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Mälaröhallen
2020-01-20 19:45 150025058 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 8 - 10 Jonatan Svahn, Daniel Bäckner Grindtorpshallen
2020-02-10 19:20 150025057 Farsta IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 5 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Farstahallen 1
2020-01-25 18:00 150025065 FBI Tullinge (A) - Salems IF (A) 3 - 11 Jonatan Svahn, Daniel Bäckner Tullingehallen
2020-01-26 16:45 150025062 Bele Barkarby IF IBF (A) - Farsta IBK (A) 6 - 3 Niklas Forsman, Roland Nester Björkebyhallen
2020-01-26 19:15 150025061 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Täby FC (A) 8 - 3 Magnus Eriksson, Erik Hellgren Strandhallen - Tyresö
2020-01-26 19:30 150025064 Huddinge IBS (A) - Rotebro IS IBK (A) 7 - 6 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Glömstahallen
2020-03-03 21:00 150025063 Åkersberga IBF (A) - Ekerö IK (A) 3 - 10 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Åkersberga Sporthall A
2020-02-01 12:15 150025067 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Magnus Johansson Mälaröhallen
2020-02-01 12:15 150025068 Farsta IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 7 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Farstahallen 1
2020-02-01 14:15 150025070 Rotebro IS IBK (A) - Salems IF (A) 4 - 7 Christian Högberg, Erik Palmertz Rotebrohallen (Nya)
2020-02-02 16:45 150025069 Täby FC (A) - FBI Tullinge (A) 12 - 5 William Albrecht, Aarre Hietanen Hägerneholmshallen
2020-02-04 19:15 150025066 Huddinge IBS (A) - Åkersberga IBF (A) 8 - 1 Kari Malmros, Magnus Johansson Fleminghallen
2020-02-09 18:00 150025073 Åkersberga IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 4 - 5 Nicklas Sundgren, Bjarne Hekkelstrand Åkersberga Sporthall A
2020-02-09 18:30 150025072 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IBS (A) 9 - 10 Petra Dynesius, Niklas Forsman Björkebyhallen
2020-02-09 20:00 150025075 FBI Tullinge (A) - Farsta IBK (A) 4 - 9 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Tullingehallen
2020-02-11 20:00 150025071 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Ekerö IK (A) 5 - 2 Emilia Tuomela, Aldin Imamovic Strandhallen - Tyresö
2020-02-19 20:30 150025074 Salems IF (A) - Täby FC (A) 8 - 8 Martin Eriksson, Aldin Imamovic Skogsängshallen
2020-02-14 19:45 150025077 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 6 - 4 Ken Johansson, Aarre Hietanen Glömstahallen
2020-02-15 11:45 150025080 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (A) 10 - 3 Stefano Bianque, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2020-02-15 17:30 150025078 Ekerö IK (A) - FBI Tullinge (A) 2 - 3 Ken Johansson, Niklas Forsman Mälaröhallen
2020-02-20 20:30 150025076 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 8 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Åkersberga Sporthall A
2020-02-21 20:40 150025079 Farsta IBK (A) - Salems IF (A) 7 - 4 William Albrecht, Gabriel Nääs Farstahallen 3
2020-02-20 20:30 150025085 FBI Tullinge (A) - Huddinge IBS (A) 3 - 12 Robert Jäderlund, Johan Jäderlund Tullingehallen
2020-03-07 12:45 150025083 Täby FC (A) - Farsta IBK (A) 10 - 8 Anders Asp, Therese Jensen Hägerneholmshallen
2020-03-08 14:30 150025084 Salems IF (A) - Ekerö IK (A) 9 - 5 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Skogsängshallen
2020-03-08 15:15 150025082 Bele Barkarby IF IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 6 - 2 Aldin Imamovic, Kerin Maclean Mitchell Björkebyhallen
2020-03-10 20:00 150025081 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 4 - 9 Magnus Eriksson, Roland Nester Strandhallen - Tyresö
150025086 Bele Barkarby IF IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A)
150025087 Åkersberga IBF (A) - FBI Tullinge (A)
150025088 Huddinge IBS (A) - Salems IF (A)
150025089 Ekerö IK (A) - Täby FC (A)
150025090 Rotebro IS IBK (A) - Farsta IBK (A)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Salems IF (A) 17 10 2 5 99-67 32 32
2. Bele Barkarby IF IBF (A) 17 9 3 5 104-87 17 30
3. Huddinge IBS (A) 17 9 2 6 89-78 11 29
4. Rotebro IS IBK (A) 17 9 1 7 86-80 6 28
5. Farsta IBK (A) 17 8 3 6 83-78 5 27
6. Tyresö Trollbäcken IBK (A) 17 7 4 6 85-73 12 25
7. Ekerö IK (A) 17 6 5 6 77-74 3 23
8. Täby FC (A) 17 7 2 8 94-99 -5 23
9. Åkersberga IBF (A) 17 7 2 8 70-75 -5 23
10. FBI Tullinge (A) 17 1 0 16 50-126 -76 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis