Damer Division 1 (2019/20)

Gruppspel
Damer Division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 14:00 141205002 FBC Karlskrona - Ryds SK 4 - 3 Per Elofsson, Ulf Åberg Vedeby Sporthall A
2019-10-12 14:00 141205003 Craftstadens IBK Oskarshamn - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 8 - 2 Thomas Atting, Anders Everstrand Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-10-12 16:00 141205001 Värnamo IK - FBC Kalmarsund Ungdom 6 - 5 Johan Ferm, Gustav Jarnegren Värnamo Sporthall
2019-10-12 17:00 141205005 Östra SK - Vimmerby IBK 5 - 4 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-18 19:30 141205010 Ryds SK - Värnamo IK 3 - 6 Senad Hamula, Linus Sandberg Ryds Sporthall
2019-10-18 20:00 141205009 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - FBC Karlskrona 5 - 2 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Torslundahallen
2019-10-19 14:00 141205008 Vetlanda IBF - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 4 Anders A Nilsson, Gustav Jarnegren ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-10-20 13:00 141205006 FBC Kalmarsund Ungdom - Östra SK 5 - 1 Marcus Ingolf, Henrik Gilliusson Färjehallen
2019-10-25 19:30 141205014 Craftstadens IBK Oskarshamn - Vimmerby IBK 11 - 2 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-10-25 20:00 141205011 FBC Kalmarsund Ungdom - Ryds SK 10 - 2 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Torslundahallen
2019-10-26 15:00 141205012 Värnamo IK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 7 - 1 Kjell Persson, Viktor Bringstam Värnamo Sporthall
2019-10-26 17:30 141205013 FBC Karlskrona - Vetlanda IBF 7 - 3 Senad Hamula, Linus Sandberg Brinova Arena B-hall
2019-11-08 20:00 141205019 Östra SK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 3 - 7 Daniel Pettersson, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-11-09 12:00 141205017 Craftstadens IBK Oskarshamn - Värnamo IK 5 - 4 e.förl. Niklas Rosberg, Rasmus Wirstam Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-11-09 14:00 141205016 FBC Karlskrona - FBC Kalmarsund Ungdom 4 - 7 Håkan Abrahamsson, Viktor Bringstam Vedeby Sporthall A
2019-11-09 14:00 141205020 Vimmerby IBK - Vetlanda IBF 4 - 13 Mathias Linde, Johan Palm Vimmerby Sporthall
2019-11-16 14:00 141205025 FBC Kalmarsund Ungdom - Vimmerby IBK 6 - 0 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen
2019-11-16 15:30 141205024 Ryds SK - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 7 Annie Ankarberg, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2019-11-17 12:00 141205022 Vetlanda IBF - Östra SK 4 - 11 Kjell Persson, Viktor Bringstam ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-11-17 14:00 141205021 Värnamo IK - FBC Karlskrona 5 - 3 Thomas Atting, Anders Everstrand Värnamo Sporthall
2019-11-22 19:30 141205026 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Kalmarsund Ungdom 9 - 3 Johan Magnusson, Niklas Dahlberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-11-23 14:00 141205029 Vimmerby IBK - Ryds SK 6 - 7 Oskar Lööke, Anders Everstrand Vimmerby Sporthall
2019-11-23 14:00 141205030 Vetlanda IBF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 6 Filip Karlsson, Linus Sandberg ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-11-23 17:00 141205028 Östra SK - Värnamo IK 8 - 6 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-11-29 20:00 141205035 FBC Kalmarsund Ungdom - Vetlanda IBF 5 - 1 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Färjehallen
2019-11-30 14:00 141205034 Ryds SK - Östra SK 2 - 3 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Ryds Sporthall
2019-11-30 17:00 141205033 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Vimmerby IBK WO (5 - 0) Per Elofsson, Viktor Bringstam Mörbylånga Sporthall
2019-12-01 14:00 141205032 FBC Karlskrona - Craftstadens IBK Oskarshamn 7 - 11 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Vedeby Sporthall B
2019-12-06 20:00 141205040 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Ryds SK 5 - 2 Annie Ankarberg, Mikael Fransson Torslundahallen
2019-12-07 13:00 141205038 Vimmerby IBK - FBC Karlskrona 6 - 14 Dawan Mofak, Muhidin Bahtanovic Vimmerby Sporthall
2019-12-07 14:00 141205037 Östra SK - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 4 Thomas Atting, Anders Everstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-12-07 14:00 141205039 Vetlanda IBF - Värnamo IK 5 - 6 e.förl. Magnus Andersson, Fredrik Billemark ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-12-14 14:00 141205044 Vetlanda IBF - Ryds SK 2 - 0 Nicklas Bard, Anders A Nilsson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-12-14 18:15 141205041 Värnamo IK - Vimmerby IBK 5 - 4 Kjell Persson, Anders Everstrand Värnamo Sporthall
2019-12-15 12:00 141205042 FBC Karlskrona - Östra SK 4 - 4 e.förl. Annie Ankarberg, Annie Nordmark Vedeby Sporthall A
2019-12-15 16:30 141205045 FBC Kalmarsund Ungdom - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 7 - 4 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen
2019-12-20 19:30 141205049 Ryds SK - FBC Karlskrona 4 - 7 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Ryds Sporthall
2019-12-20 20:00 141205048 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 3 Mathias Linde, Leffe Henryson Torslundahallen
2019-12-21 14:00 141205046 Vimmerby IBK - Östra SK 5 - 4 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall
2019-12-21 16:00 141205050 FBC Kalmarsund Ungdom - Värnamo IK 4 - 3 Mathias Linde, Christer Jonsson Färjehallen
2020-01-11 13:00 141205051 Värnamo IK - Ryds SK 6 - 4 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Värnamo Sporthall
2020-01-11 14:00 141205052 FBC Karlskrona - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 4 e.förl. Mathias Linde, Ulf Åberg Vedeby Sporthall A
2020-01-11 14:00 141205053 Craftstadens IBK Oskarshamn - Vetlanda IBF 9 - 0 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-01-12 12:00 141205055 Östra SK - FBC Kalmarsund Ungdom 2 - 6 Thomas Atting, Anders Everstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-01-17 19:30 141205057 Vimmerby IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 10 Thomas Atting, Anders Everstrand Vimmerby Sporthall
2020-01-17 19:30 141205060 Ryds SK - FBC Kalmarsund Ungdom 2 - 4 Jan Blohm, Andreas Karlsson Ryds Sporthall
2020-01-17 20:00 141205058 Vetlanda IBF - FBC Karlskrona 3 - 5 Jens Axelsson, Tobias Axelsson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-01-18 16:00 141205059 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Värnamo IK 7 - 6 Jonas Hellberg, Mikael Fransson Torslundahallen
2020-01-25 16:00 141205063 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Östra SK Annie Ankarberg, Annie Nordmark Torslundahallen
2020-01-26 13:00 141205065 FBC Kalmarsund Ungdom - FBC Karlskrona Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Färjehallen
2020-01-26 14:00 141205061 Värnamo IK - Craftstadens IBK Oskarshamn Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Värnamo Sporthall
2020-01-26 15:00 141205062 Vetlanda IBF - Vimmerby IBK , Annie Nordmark ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-02-01 14:00 141205067 Craftstadens IBK Oskarshamn - Ryds SK Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-02-01 15:00 141205070 Vimmerby IBK - FBC Kalmarsund Ungdom Vimmerby Sporthall
2020-02-01 17:00 141205069 Östra SK - Vetlanda IBF Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-02-02 14:00 141205066 FBC Karlskrona - Värnamo IK Vedeby Sporthall A
2020-02-07 19:30 141205074 Ryds SK - Vimmerby IBK Ryds Sporthall
2020-02-07 20:00 141205073 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Vetlanda IBF Torslundahallen
2020-02-15 14:00 141205071 Värnamo IK - Östra SK Värnamo Sporthall
2020-02-15 16:00 141205075 FBC Kalmarsund Ungdom - Craftstadens IBK Oskarshamn Färjehallen
2020-02-22 12:00 141205076 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Karlskrona Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-02-22 14:00 141205080 Vetlanda IBF - FBC Kalmarsund Ungdom ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2020-02-29 16:45 141205079 Vimmerby IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF Vimmerby Sporthall
2020-02-29 17:00 141205078 Östra SK - Ryds SK Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-03-07 13:15 141205081 Värnamo IK - Vetlanda IBF Värnamo Sporthall
2020-03-07 14:00 141205083 Craftstadens IBK Oskarshamn - Östra SK Oskarshamns Sporthall A-hall
2020-03-07 15:30 141205084 Ryds SK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF Ryds Sporthall
2020-03-08 14:00 141205082 FBC Karlskrona - Vimmerby IBK Vedeby Sporthall A
2020-03-15 17:00 141205087 Östra SK - FBC Karlskrona Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-03-15 17:00 141205088 Vimmerby IBK - Värnamo IK Vimmerby Sporthall
2020-03-15 17:00 141205089 Ryds SK - Vetlanda IBF Ryds Sporthall
2020-03-15 17:00 141205090 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - FBC Kalmarsund Ungdom Torslundahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Craftstadens IBK Oskarshamn 11 10 1 (1) 0 81-30 51 32
2. FBC Kalmarsund Ungdom 11 9 0 (0) 2 62-34 28 27
3. Värnamo IK 11 6 2 (1) 3 60-49 11 21
4. Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 11 6 1 (0) 4 48-45 3 19
5. FBC Karlskrona 11 5 2 (1) 4 62-55 7 18
6. Östra SK 10 4 1 (0) 5 44-47 -3 13
7. Vetlanda IBF 10 2 1 (0) 7 36-57 -21 7
8. Ryds SK 11 1 0 (0) 10 31-60 -29 3
9. Vimmerby IBK 10 1 0 (0) 9 33-80 -47 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis