Damer Division 2 (2021/22)

Gruppspel
Damer division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 13:00 230350004 Kolpenäs IBF - Endre IF U-lag D2 7 - 2 Henrik Ibjer, Niclas Andersson Pershagens Sporthall
2021-10-16 14:00 230350003 IBF Linköping U-lag - IK Standard 3 - 10 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Folkungahallen
2021-10-17 15:00 230350001 IBK Åtvidaberg - Bergs IK U-lag 8 - 10 Malin Gelin, Claes Waernholm Åtvidaberg Sporthall
2021-10-22 19:30 230350005 Katrineholms IBF - Borensberg IBC 11 - 3 Daniel Jävergren, Timo Granetin Duveholmshallen A
2021-10-22 19:00 230350010 Katrineholms IBF - Kolpenäs IBF WO (5 - 0) Duveholmshallen A
2021-10-23 12:30 230350009 Borensberg IBC - IBF Linköping U-lag 4 - 3 Claes Waernholm, Malin Gelin Hällaskolan
2021-10-23 14:00 230350006 IBF Norrköping - IBK Åtvidaberg 3 - 14 Alexander Carlström, Toivo Andersson Borgsmohallen
2021-10-24 14:00 230350007 IK Standard - Bergs IK U-lag 2 - 5 Martin Morén, Christian Johnsson Volvo CE Arena A2
2021-10-30 13:30 230350012 IBF Norrköping - Endre IF U-lag D2 7 - 6 Vincent Svenmar, Lukas Rondahl Borgsmohallen
2021-10-31 15:00 230350011 IBK Åtvidaberg - IK Standard 10 - 5 Oscar Bard, Robin Rosendal Åtvidaberg Sporthall
2021-10-31 15:00 230350015 IBF Linköping U-lag - Kolpenäs IBF 5 - 9 Tim Andersson, Rikard Karlsson Folkungahallen
2022-01-08 10:00 230350013 Bergs IK U-lag - Borensberg IBC 6 - 2 Simon Eriksson, Marthin Andersson Ljungsbro Sporthall
2021-11-05 20:00 230350017 Borensberg IBC - IK Standard 7 - 4 Didrik Axen, Lukas Rondahl Hällaskolan
2021-11-07 14:00 230350016 IBK Åtvidaberg - Endre IF U-lag D2 12 - 6 Roger Balogh, Johan Nordlander Åtvidaberg Sporthall
2021-11-07 16:30 230350019 Kolpenäs IBF - Bergs IK U-lag 3 - 11 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Västergård Arena A
2021-11-07 17:00 230350018 Katrineholms IBF - IBF Norrköping 11 - 1 Magnus Appelkvist, Sigge Maurer Duveholmshallen A
2021-11-13 15:00 230350023 IK Standard - Kolpenäs IBF 13 - 1 Andreas Eriksson, Christian Engfors Vilsta Sporthall
2021-11-13 15:15 230350022 Endre IF U-lag D2 - Katrineholms IBF 2 - 7 Mattias Lönnborg, Viktor Taavitsainen Pershagens Sporthall
2021-11-14 13:30 230350021 IBK Åtvidaberg - Borensberg IBC 4 - 4 e.förl. Alexander Carlström, Johan Wiggur Åtvidaberg Sporthall
2021-11-14 18:00 230350024 IBF Norrköping - IBF Linköping U-lag 2 - 7 Alen Turcinhodzic, Anton Nilsson Borgsmohallen
2021-11-20 14:00 230350027 Kolpenäs IBF - Borensberg IBC 6 - 7 Mattias Lönnborg, Göran Engfors Pershagens Sporthall
2021-11-20 15:00 230350030 Bergs IK U-lag - IBF Norrköping 8 - 2 Roger Balogh, Peter Ström Ljungsbro Sporthall
2021-11-20 17:30 230350028 IBF Linköping U-lag - Endre IF U-lag D2 1 - 2 Sonny Weideborg, Hampus Larsson Kärnahallen
2021-11-21 17:00 230350026 Katrineholms IBF - IBK Åtvidaberg 6 - 1 Magnus Appelkvist, Sigge Maurer Duveholmshallen A
2021-11-26 19:00 230350032 Katrineholms IBF - IBF Linköping U-lag 13 - 4 Fredrik Strandlund, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen A
2021-11-27 11:30 230350035 IK Standard - IBF Norrköping 9 - 1 Christian Engfors, Linus Broberg Volvo CE Arena A2
2021-11-27 14:00 230350034 Endre IF U-lag D2 - Bergs IK U-lag 2 - 17 Oscar Gärling, Dennis Wagermark Pershagens Sporthall
2021-12-18 13:30 230350031 IBK Åtvidaberg - Kolpenäs IBF 7 - 6 e.förl. Christian Hagström, Stefan Karlsson Åtvidaberg Sporthall
2021-12-03 19:00 230350038 Bergs IK U-lag - Katrineholms IBF 7 - 3 Patricio Boiardt, Joakim Bengtsson Ljungsbro Sporthall
2021-12-05 11:00 230350039 IBF Norrköping - Borensberg IBC 3 - 8 Anton Nilsson, Alen Turcinhodzic Borgsmohallen
2022-01-04 20:00 230350036 IBF Linköping U-lag - IBK Åtvidaberg 3 - 5 Patricio Boiardt, Joakim Bengtsson Rydshallen
2022-03-27 11:00 230350040 IK Standard - Endre IF U-lag D2 2 - 4 Peter Palmelius, Andreas Eriksson Volvo CE Arena A1
2021-11-21 12:30 230350045 Borensberg IBC - Endre IF U-lag D2 3 - 2 Christian Hagström, Jan Wentzell Hällaskolan
2021-12-08 19:00 230350044 Katrineholms IBF - IK Standard 7 - 4 Aarre Hietanen, Göran Engfors Duveholmshallen A
2021-12-11 15:30 230350042 IBF Linköping U-lag - Bergs IK U-lag 3 - 8 Sonny Weideborg, Jamiro Liebe Kärnahallen
2021-12-12 13:30 230350043 Kolpenäs IBF - IBF Norrköping 7 - 3 Sigge Maurer, Niclas Andersson Pershagens Sporthall
2022-01-15 14:00 230350049 Endre IF U-lag D2 - Kolpenäs IBF 4 - 10 Amanda Sigurbjörnsson, Michaela Sigurbjörnsson Pershagens Sporthall
2022-01-21 19:40 230350046 Bergs IK U-lag - IBK Åtvidaberg 7 - 6 Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Ljungsbro Sporthall
2022-02-25 20:00 230350050 Borensberg IBC - Katrineholms IBF 7 - 6 Claes Waernholm, Malin Gelin Hällaskolan
2022-03-20 12:45 230350048 IK Standard - IBF Linköping U-lag 3 - 3 e.förl. Mathias Lindvall, Martin Morén Volvo CE Arena B
2022-01-22 13:30 230350051 IBK Åtvidaberg - IBF Norrköping 7 - 1 Håkan Karlsson, Jan Wentzell Åtvidaberg Sporthall
2022-02-13 11:00 230350052 Bergs IK U-lag - IK Standard 3 - 2 Johan Wiggur, Oscar Bard Rydshallen
2022-03-04 19:00 230350054 IBF Linköping U-lag - Borensberg IBC 5 - 8 Joakim Bengtsson, Håkan Karlsson Valkebohallen
2022-03-25 19:15 230350055 Kolpenäs IBF - Katrineholms IBF 9 - 7 Aarre Hietanen, Mathias Lindvall Pershagens Sporthall
2022-01-29 12:30 230350058 Borensberg IBC - Bergs IK U-lag 3 - 7 Jan Wentzell, Simon Eriksson Hällaskolan
2022-01-29 14:00 230350057 Endre IF U-lag D2 - IBF Norrköping 4 - 5 Sigge Maurer, Mats-Ola Svensson Pershagens Sporthall
2022-01-29 16:30 230350056 IK Standard - IBK Åtvidaberg 5 - 4 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Volvo CE Arena A2
2022-01-30 12:00 230350060 Kolpenäs IBF - IBF Linköping U-lag 4 - 2 Mattias Lönnborg, Oscar Gärling Pershagens Sporthall
2022-02-05 14:00 230350061 Endre IF U-lag D2 - IBK Åtvidaberg 3 - 4 Michaela Sigurbjörnsson, Amanda Sigurbjörnsson Pershagens Sporthall
2022-02-05 14:00 230350062 IK Standard - Borensberg IBC 4 - 6 Andreas Eriksson, Martin Morén Volvo CE Arena A2
2022-02-06 15:45 230350064 Bergs IK U-lag - Kolpenäs IBF 5 - 1 Johan Wiggur, Roger Balogh Kärnahallen
2022-03-16 20:00 230350063 IBF Norrköping - Katrineholms IBF 4 - 7 Anton Nilsson, Alen Turcinhodzic Borgsmohallen
2022-02-11 19:30 230350066 Borensberg IBC - IBK Åtvidaberg 7 - 4 Jan Wentzell, Christian Hagström Hällaskolan
2022-02-12 14:00 230350067 Katrineholms IBF - Endre IF U-lag D2 9 - 4 Daniel Jävergren, Timo Granetin Sandbäckshallen
2022-02-12 14:00 230350068 Kolpenäs IBF - IK Standard 3 - 2 Michaela Sigurbjörnsson, Amanda Sigurbjörnsson Pershagens Sporthall
2022-02-13 09:30 230350069 IBF Linköping U-lag - IBF Norrköping 7 - 4 Christian Hagström, Jan Wentzell Folkungahallen
2022-02-16 20:00 230350075 IBF Norrköping - Bergs IK U-lag 2 - 10 Alen Turcinhodzic, Anton Nilsson Borgsmohallen
2022-02-19 12:30 230350072 Borensberg IBC - Kolpenäs IBF 7 - 5 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Hällaskolan
2022-02-19 15:15 230350073 Endre IF U-lag D2 - IBF Linköping U-lag 12 - 4 Mats Hällgren, Ivan Wahlström Pershagens Sporthall
2022-02-20 14:00 230350071 IBK Åtvidaberg - Katrineholms IBF 11 - 7 Emil Magnusson, Jamiro Liebe Åtvidaberg Sporthall
2022-02-26 12:15 230350077 IBF Linköping U-lag - Katrineholms IBF 3 - 8 Max Sjöberg, Joakim Bengtsson Folkungahallen
2022-02-26 16:15 230350076 Kolpenäs IBF - IBK Åtvidaberg 8 - 10 Mats Hällgren, Aarre Hietanen Pershagens Sporthall
2022-03-19 14:00 230350080 IBF Norrköping - IK Standard 8 - 4 Jamiro Liebe, Joakim Bengtsson Borgsmohallen
2022-03-26 17:15 230350079 Bergs IK U-lag - Endre IF U-lag D2 9 - 4 Oscar Bard, Roger Balogh Ljungsbro Sporthall
2022-03-04 19:00 230350083 Katrineholms IBF - Bergs IK U-lag 5 - 4 Andreas Eriksson, Martin Morén Duveholmshallen A
2022-03-05 12:30 230350084 Borensberg IBC - IBF Norrköping 7 - 1 Jan Wentzell, Christian Hagström Hällaskolan
2022-03-05 14:00 230350085 Endre IF U-lag D2 - IK Standard 7 - 3 Amanda Sigurbjörnsson, Michaela Sigurbjörnsson Pershagens Sporthall
2022-03-08 19:30 230350081 IBK Åtvidaberg - IBF Linköping U-lag 13 - 5 Jamiro Liebe, Johan Wiggur Åtvidaberg Sporthall
2022-03-12 14:30 230350087 Bergs IK U-lag - IBF Linköping U-lag 18 - 1 Vincent Svenmar, Joakim Bengtsson Kärnahallen
2022-03-12 14:30 230350089 IK Standard - Katrineholms IBF 3 - 4 Peter Sigurbjörnsson, Andreas Eriksson Volvo CE Arena A2
2022-03-12 14:30 230350090 Endre IF U-lag D2 - Borensberg IBC 2 - 2 e.förl. Mats Hällgren, Aarre Hietanen Pershagens Sporthall
2022-03-13 15:00 230350088 IBF Norrköping - Kolpenäs IBF 5 - 6 e.förl. Christoffer Karlsson, Andreas A Karlsson Borgsmohallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Bergs IK U-lag 16 15 0 (0) 1 135-49 86 45
2. Katrineholms IBF 16 12 0 (0) 4 116-67 49 36
3. Borensberg IBC 16 11 2 (0) 3 85-73 12 35
4. IBK Åtvidaberg 16 9 2 (1) 5 120-86 34 30
5. Kolpenäs IBF 16 7 2 (1) 7 85-95 -10 24
6. IK Standard 16 4 1 (0) 11 75-76 -1 13
7. Endre IF U-lag D2 16 4 1 (0) 11 66-102 -36 13
8. IBF Norrköping 16 3 1 (0) 12 52-122 -70 10
9. IBF Linköping U-lag 16 2 1 (0) 13 59-123 -64 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis