Herrar Division 3 (2021/22)

Gruppspel
Herrar Division 3 N
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-17 14:00 191131001 Alhem FF - Öjebyns IBF/ Utv 10 - 2 Tim Åhlund, Per Andersson Balderhallen A
2021-10-17 16:45 191131002 BK Solbacken - Skellefteå IBS 6 - 3 Jonas Fahlman, Rigmor Berglund Balderhallen B
2021-10-18 20:15 191131003 Citykamraterna BK - FBC Moröbacke/ GSIBK Utv 3 - 6 Daniel Degerman, Maxim Khamrakulov Morö Backe A
2021-10-24 20:15 191131006 Citykamraterna BK - BK Solbacken 8 - 3 Johan Rönnberg, Patrik Häggström Balderhallen B
2021-10-25 20:15 191131005 FBC Moröbacke/ GSIBK Utv - Öjebyns IBF/ Utv 2 - 6 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Morö Backe A
2021-10-25 21:15 191131004 Skellefteå IBS - Alhem FF 6 - 13 Patrik Häggström, Carl Rosenberg Balderhallen A
2021-10-31 16:00 191131009 Öjebyns IBF/ Utv - BK Solbacken 9 - 6 Anton Backelind, Petter Lindkvist Norrmalmia Sph
2021-10-31 16:45 191131007 Alhem FF - FBC Moröbacke/ GSIBK Utv 11 - 5 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen B
2021-11-01 20:15 191131008 Skellefteå IBS - Citykamraterna BK 4 - 9 Johan Rönnberg, Carl Rosenberg Balderhallen B
2021-11-07 15:45 191131012 Öjebyns IBF/ Utv - Skellefteå IBS 6 - 3 Christoffer Flemström, Jari Korpi Norrmalmia Sph
2021-11-07 20:15 191131010 Citykamraterna BK - Alhem FF 6 - 6 Patrik Häggström, Jens Marklund Balderhallen B
2021-11-07 20:15 191131011 BK Solbacken - FBC Moröbacke/ GSIBK Utv 7 - 7 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Florahallen
2021-11-13 12:00 191131014 Citykamraterna BK - Öjebyns IBF/ Utv 9 - 2 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Eddahallen
2021-11-14 16:45 191131013 Alhem FF - BK Solbacken 6 - 3 Maxim Khamrakulov, Jens Marklund Balderhallen B
2021-11-15 20:15 191131015 FBC Moröbacke/ GSIBK Utv - Skellefteå IBS 6 - 5 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Morö Backe A
2021-11-28 16:30 191131016 Öjebyns IBF/ Utv - Alhem FF 16 - 7 Anton Backelind, Petter Lindkvist Norrmalmia Sph
2021-11-28 16:45 191131017 Skellefteå IBS - BK Solbacken 5 - 9 Rigmor Berglund, Per Andersson Balderhallen B
2021-11-29 20:15 191131018 FBC Moröbacke/ GSIBK Utv - Citykamraterna BK 4 - 6 Jonas Fahlman, Jens Marklund Morö Backe A
2021-12-05 13:15 191131020 Öjebyns IBF/ Utv - FBC Moröbacke/ GSIBK Utv 6 - 6 Anton Backelind, Lars-Johan Rylander Norrmalmia Sph
2021-12-05 20:15 191131021 BK Solbacken - Citykamraterna BK 4 - 6 Rigmor Berglund, Jonas Fahlman Balderhallen B
2021-12-07 21:15 191131019 Alhem FF - Skellefteå IBS 6 - 3 Per Andersson, Patrik Häggström Lejonströmshallen
2021-12-12 20:15 191131023 Citykamraterna BK - Skellefteå IBS 7 - 2 Rigmor Berglund, Jonas Fahlman Balderhallen B
2022-01-29 14:00 191131024 BK Solbacken - Öjebyns IBF/ Utv 6 - 18 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Eddahallen
2022-02-17 20:15 191131022 FBC Moröbacke/ GSIBK Utv - Alhem FF 8 - 11 Maxim Khamrakulov, Daniel Degerman Lejonströmshallen
2021-12-17 19:30 191131027 Skellefteå IBS - Öjebyns IBF/ Utv 8 - 5 Per Andersson, Ville Hedsberg Balderhallen B
2021-12-19 16:00 191131026 FBC Moröbacke/ GSIBK Utv - BK Solbacken 11 - 9 Jens Marklund, Patrik Häggström Morö Backe A
2021-12-19 20:15 191131025 Alhem FF - Citykamraterna BK 5 - 6 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Balderhallen B
2022-01-09 14:30 191131030 Skellefteå IBS - FBC Moröbacke/ GSIBK Utv 6 - 7 Ville Hedsberg, Jens Marklund Balderhallen A
2022-01-09 16:30 191131028 BK Solbacken - Alhem FF 8 - 21 Maxim Khamrakulov, Jonas Fahlman Balderhallen A
2022-01-30 16:15 191131029 Öjebyns IBF/ Utv - Citykamraterna BK 8 - 7 Sean Limnerius, Christer Uggla Norrmalmia Sph
2022-01-16 17:00 191131031 Alhem FF - Öjebyns IBF/ Utv 4 - 6 Johan Rönnberg, Jonas Fahlman Balderhallen B
2022-01-16 20:15 191131032 BK Solbacken - Skellefteå IBS 8 - 9 Johan Rönnberg, Maxim Khamrakulov Florahallen
2022-01-16 20:15 191131033 Citykamraterna BK - FBC Moröbacke/ GSIBK Utv 10 - 4 Per Andersson, Rigmor Berglund Balderhallen B
2022-01-23 15:00 191131035 FBC Moröbacke/ GSIBK Utv - Öjebyns IBF/ Utv 3 - 6 Johan Rönnberg, Patrik Häggström Morö Backe A
2022-01-23 16:45 191131034 Skellefteå IBS - Alhem FF 6 - 6 Joakim Broman, Patrik Häggström Balderhallen A
2022-01-23 20:15 191131036 Citykamraterna BK - BK Solbacken 6 - 2 Johan Rönnberg, Jonas Fahlman Balderhallen B
2022-02-06 16:45 191131037 Alhem FF - FBC Moröbacke/ GSIBK Utv 8 - 5 Maxim Khamrakulov, Jens Marklund Balderhallen B
2022-02-07 21:15 191131038 Skellefteå IBS - Citykamraterna BK 6 - 7 Rigmor Berglund, Jonas Fahlman Balderhallen A
2022-02-11 19:00 191131039 Öjebyns IBF/ Utv - BK Solbacken 6 - 15 Axel Wernqvist, Conny Björnfot Norrmalmia Sph
2022-02-13 18:45 191131042 Öjebyns IBF/ Utv - Skellefteå IBS 11 - 7 Petter Lindkvist, Lars-Johan Rylander Norrmalmia Sph
2022-02-13 20:15 191131040 Citykamraterna BK - Alhem FF 4 - 8 Jens Marklund, Johan Rönnberg Balderhallen B
2022-02-13 20:15 191131041 BK Solbacken - FBC Moröbacke/ GSIBK Utv 7 - 6 Maxim Khamrakulov, Rigmor Berglund Florahallen
2022-02-20 18:00 191131044 Citykamraterna BK - Öjebyns IBF/ Utv 3 - 4 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen A
2022-02-20 19:00 191131045 FBC Moröbacke/ GSIBK Utv - Skellefteå IBS 5 - 14 Maxim Khamrakulov, Jens Marklund Balderhallen B
2022-02-20 20:00 191131043 Alhem FF - BK Solbacken 11 - 6 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Alhem FF 15 10 2 3 133-90 43 32
2. Citykamraterna BK 15 10 1 4 97-68 29 31
3. Öjebyns IBF/ Utv 15 10 1 4 111-96 15 31
4. FBC Moröbacke/ GSIBK Utv 15 4 2 9 85-115 -30 14
5. BK Solbacken 15 4 1 10 99-132 -33 13
6. Skellefteå IBS 15 3 1 11 87-111 -24 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis