Pantamera Pojkar 15 (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Pojkar 15 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 11:00 201701001 Södra Vings IF - Fristads GoIF 3 - 12 Mikael Blom, Alexander Blom Södra Vingshallen, Hökerum
2021-10-17 15:00 201701004 IBK Elfhög - Sandareds IBS 18 - 1 Sven Persson, Tilde Bengtsson Entréhallen, Trollhättan
2021-10-17 15:30 201701003 IBF Horsby - Kinna IBK 10 - 3 Henrik Sjöberg, David Karlsson Idrottshallen, Herrljunga
2021-10-17 16:00 201701002 Fritsla IF - Rydboholms SK 1 - 1 Bengt Stadig, Christer Abrahamsson Kungabergshallen, Fritsla
2021-10-23 12:00 201701005 Hestrafors IF - Södra Vings IF 4 - 4 Peter Manfredsson, Daniel Dimitrovski Bollebygdskolans Idrottshall
2021-10-23 12:00 201701007 Rydboholms SK - IBF Horsby 8 - 4 Mikael Blom, Christer Abrahamsson Idrottshallen, Viskafors
2021-10-23 13:00 201701006 Kinna IBK - IBK Elfhög 4 - 12 Isak Brogren, Pavle Velcov Lyckehallen, Kinna
2021-10-24 15:00 201701008 Fristads GoIF - Fritsla IF 5 - 4 Henrik Sjöberg, Pedram Koublani Fristadhallen, Fristad
2021-10-30 15:00 201701012 Sandareds IBS - Kinna IBK 3 - 7 Niclas Hultgren, Pavle Velcov Sandaredshallen
2021-10-31 15:00 201701011 IBK Elfhög - Rydboholms SK 4 - 5 Sven Persson, Tilde Bengtsson Entréhallen, Trollhättan
2021-10-31 15:30 201701010 IBF Horsby - Fristads GoIF 3 - 4 Pavle Velcov, Bengt Stadig Idrottshallen, Herrljunga
2021-10-31 16:00 201701009 Fritsla IF - Hestrafors IF 8 - 0 Mikael Blom, Alexander Blom Kungabergshallen, Fritsla
2021-11-06 12:00 201701015 Rydboholms SK - Sandareds IBS 7 - 2 Johan Gripestam, David Karlsson Idrottshallen, Viskafors
2021-11-06 14:00 201701014 Södra Vings IF - Fritsla IF 2 - 9 Pavle Velcov, Alexander Blom Södra Vingshallen, Hökerum
2021-11-07 17:00 201701013 Hestrafors IF - IBF Horsby 3 - 6 Mikael Blom, Alexander Blom Bollebygdskolans Idrottshall
2021-11-07 18:30 201701016 Fristads GoIF - IBK Elfhög 9 - 5 Pavle Velcov, Daniel Larm Fristadhallen, Fristad
2021-11-13 13:00 201701020 Kinna IBK - Rydboholms SK 2 - 5 Pavle Velcov, Richard Claesson Lyckehallen, Kinna
2021-11-13 17:00 201701019 Sandareds IBS - Fristads GoIF 6 - 7 Pavle Velcov, Alexander Blom Sandaredshallen
2021-11-14 15:30 201701017 IBF Horsby - Södra Vings IF 8 - 7 Pavle Velcov, Bengt Stadig Idrottshallen, Herrljunga
2022-01-09 15:00 201701018 IBK Elfhög - Hestrafors IF 17 - 5 Daniel Larm, Patrik Augustsson Entréhallen, Trollhättan
2021-11-26 19:00 201701022 Södra Vings IF - IBK Elfhög 5 - 4 Bengt Stadig, Nebojsa Stefanovski Södra Vingshallen, Hökerum
2021-11-28 14:00 201701021 Hestrafors IF - Sandareds IBS 7 - 5 Mikael Blom, Alexander Blom Bollebygdskolans Idrottshall
2021-11-28 16:00 201701023 Fritsla IF - IBF Horsby 8 - 4 Isak Brogren, Pavle Velcov Kungabergshallen, Fritsla
2021-11-28 17:00 201701024 Fristads GoIF - Kinna IBK 11 - 6 Henrik Carlsson, Richard Claesson Fristadhallen, Fristad
2021-12-04 12:00 201701028 Rydboholms SK - Fristads GoIF 5 - 3 Pavle Velcov, Daniel Larm Idrottshallen, Viskafors
2021-12-05 13:30 201701025 IBK Elfhög - Fritsla IF 3 - 3 Henrik Sjöberg, Alma Ernstsson Entréhallen, Trollhättan
2021-12-05 15:00 201701027 Kinna IBK - Hestrafors IF 6 - 6 Pavle Velcov, Bengt Stadig Lyckehallen, Kinna
2021-12-06 18:30 201701026 Sandareds IBS - Södra Vings IF 6 - 7 David Persson, Harri Tjäder Sandaredshallen
2021-12-10 19:00 201701030 Södra Vings IF - Kinna IBK 6 - 2 Isak Brogren, Alexander Blom Södra Vingshallen, Hökerum
2021-12-11 11:00 201701031 Fritsla IF - Sandareds IBS 13 - 2 Mikael Blom, Alexander Blom Kungabergshallen, Fritsla
2021-12-12 15:00 201701029 Hestrafors IF - Rydboholms SK 2 - 11 Mikael Blom, Alexander Blom Bollebygdskolans Idrottshall
2022-03-12 16:00 201701032 IBF Horsby - IBK Elfhög 9 - 9 David Karlsson, Henrik Sjöberg Entréhallen, Trollhättan
2021-12-18 14:00 201701033 Sandareds IBS - IBF Horsby 4 - 7 Harri Tjäder, David Persson Almåshallen - Borås
2021-12-18 14:00 201701034 Kinna IBK - Fritsla IF 1 - 4 Isak Brogren, Daniel Dimitrovski Lyckehallen, Kinna
2021-12-18 14:00 201701035 Rydboholms SK - Södra Vings IF 10 - 5 Alexander Blom, Christer Abrahamsson Idrottshallen, Viskafors
2022-02-24 18:30 201701036 Fristads GoIF - Hestrafors IF 11 - 4 Daniel Larm, Patrik Augustsson Fristadhallen, Fristad
2022-01-16 15:00 201701038 IBK Elfhög - Kinna IBK 9 - 3 Sven Persson, Tilde Bengtsson Entréhallen, Trollhättan
2022-02-21 18:30 201701037 Södra Vings IF - Hestrafors IF 5 - 4 Isak Brogren, Pavle Velcov Södra Vingshallen, Hökerum
2022-04-03 16:00 201701039 IBF Horsby - Rydboholms SK 3 - 12 Magnus Jansson, Johan Gripestam Idrottshallen, Herrljunga
2022-04-03 17:00 201701040 Fritsla IF - Fristads GoIF 3 - 3 Mikael Blom, Nebojsa Stefanovski Kungabergshallen, Fritsla
2022-01-23 11:00 201701044 Sandareds IBS - IBK Elfhög 4 - 13 Pavle Velcov, Isak Brogren Sandaredshallen
2022-01-23 14:00 201701041 Fristads GoIF - Södra Vings IF 5 - 1 Pavle Velcov, Isak Brogren Fristadhallen, Fristad
2022-03-01 19:30 201701042 Rydboholms SK - Fritsla IF 4 - 4 Mikael Blom, Pavle Velcov Idrottshallen, Viskafors
2022-03-26 13:00 201701043 Kinna IBK - IBF Horsby 4 - 9 Henrik Sjöberg, Isak Brogren Lyckehallen, Kinna
2022-01-29 13:00 201701045 Hestrafors IF - Fritsla IF 2 - 3 Magnus Jansson, Pedram Koublani Bollebygdskolans Idrottshall
2022-01-30 11:00 201701046 Fristads GoIF - IBF Horsby 15 - 3 Mikael Blom, Alexander Blom Fristadhallen, Fristad
2022-01-30 13:30 201701047 Rydboholms SK - IBK Elfhög 14 - 4 Alexander Blom, Mikael Blom Idrottshallen, Viskafors
2022-03-03 19:30 201701048 Kinna IBK - Sandareds IBS 4 - 8 Mikael Blom, Alexander Blom Lyckehallen, Kinna
2022-02-06 13:30 201701052 IBK Elfhög - Fristads GoIF 3 - 7 Tilde Bengtsson, Sven Persson Entréhallen, Trollhättan
2022-02-06 16:00 201701050 Fritsla IF - Södra Vings IF 7 - 0 Peter Manfredsson, Daniel Dimitrovski Kungabergshallen, Fritsla
2022-02-06 18:00 201701049 IBF Horsby - Hestrafors IF 6 - 6 Henrik Sjöberg, David Karlsson Idrottshallen, Herrljunga
2022-02-23 19:00 201701051 Sandareds IBS - Rydboholms SK 1 - 11 Harri Tjäder, David Persson Sandaredshallen
2022-02-10 19:45 201701056 Rydboholms SK - Kinna IBK 3 - 1 Mikael Blom, Pavle Velcov Idrottshallen, Viskafors
2022-02-11 18:00 201701055 Fristads GoIF - Sandareds IBS 10 - 0 Johan Gripestam, Alexander Blom Fristadhallen, Fristad
2022-02-11 19:00 201701053 Södra Vings IF - IBF Horsby 6 - 4 Pavle Velcov, Isak Brogren Södra Vingshallen, Hökerum
2022-02-19 11:30 201701054 Hestrafors IF - IBK Elfhög 7 - 12 David Persson, Harri Tjäder Bollebygdskolans Idrottshall
2022-02-26 13:00 201701057 Sandareds IBS - Hestrafors IF 1 - 11 Isak Brogren, Pavle Velcov Sandaredshallen
2022-02-26 16:00 201701060 Kinna IBK - Fristads GoIF 3 - 4 Mikael Blom, Alexander Blom Lyckehallen, Kinna
2022-02-27 13:30 201701058 IBK Elfhög - Södra Vings IF 7 - 4 Patrik Augustsson, Daniel Larm Entréhallen, Trollhättan
2022-02-27 18:00 201701059 IBF Horsby - Fritsla IF 3 - 4 Johan Gripestam, Magnus Jansson Idrottshallen, Herrljunga
2022-03-04 19:00 201701062 Södra Vings IF - Sandareds IBS 12 - 0 Christer Abrahamsson, Pavle Velcov Södra Vingshallen, Hökerum
2022-03-05 15:00 201701063 Hestrafors IF - Kinna IBK 4 - 3 Pavle Velcov, Isak Brogren Bollebygdskolans Idrottshall
2022-03-05 17:15 201701064 Fristads GoIF - Rydboholms SK 3 - 4 Dan Pettersson, Johan Gripestam Fristadhallen, Fristad
2022-03-26 15:30 201701061 Fritsla IF - IBK Elfhög 4 - 3 Isak Brogren, Henrik Sjöberg Kungabergshallen, Fritsla
2022-03-12 12:00 201701068 IBK Elfhög - IBF Horsby 9 - 6 Henrik Sjöberg, David Karlsson Entréhallen, Trollhättan
2022-03-12 14:00 201701066 Kinna IBK - Södra Vings IF 7 - 7 Mikael Blom, Alexander Blom Lyckehallen, Kinna
2022-03-12 15:00 201701067 Sandareds IBS - Fritsla IF 0 - 17 Bengt Stadig, Carl Larsson Sandaredshallen
2022-03-13 13:30 201701065 Rydboholms SK - Hestrafors IF 8 - 2 Bengt Stadig, Christer Abrahamsson Idrottshallen, Viskafors
2022-03-18 19:00 201701071 Södra Vings IF - Rydboholms SK 2 - 11 Isak Brogren, Pavle Velcov Södra Vingshallen, Hökerum
2022-03-19 14:30 201701070 Fritsla IF - Kinna IBK 7 - 2 Isak Brogren, Daniel Dimitrovski Kungabergshallen, Fritsla
2022-03-20 15:00 201701072 Hestrafors IF - Fristads GoIF 7 - 7 Ola Forsberg, Carl Larsson Bollebygdskolans Idrottshall
2022-03-20 15:30 201701069 IBF Horsby - Sandareds IBS 7 - 7 Alexander Blom, Mikael Blom Idrottshallen, Herrljunga
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rydboholms SK 16 14 2 0 119-43 76 44
2. Fristads GoIF 16 12 2 2 116-60 56 38
3. Fritsla IF 16 11 4 1 99-35 64 37
4. IBK Elfhög 16 8 2 6 132-90 42 26
5. Södra Vings IF 16 6 2 8 76-100 -24 20
6. IBF Horsby 16 5 3 8 92-109 -17 18
7. Hestrafors IF 16 3 4 9 74-113 -39 13
8. Kinna IBK 16 1 2 13 58-108 -50 5
9. Sandareds IBS 16 1 1 14 50-158 -108 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar15 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 15:00 201700004 IBK Lockerud Ungdom - Fröjereds IF 8 - 3 Erik Haglund, Kjell Persson LF-hallen, Mariestad
2021-10-17 12:00 201700001 Falköpings IBK - Skövde IBF 12 - 5 Felix Nilsson, Leutrim Krasniqi Odenhallen,Falköping
2021-10-17 13:30 201700002 Mullsjö AIS Utveckling - IBK Lidköping 2 - 8 Kevin Karlsson, Daniel Envall Nyhemshallen - Mullsjö
2021-10-23 09:30 201700008 Skövde IBF - Mullsjö AIS Utveckling 3 - 6 Erik Haglund, Iza Hederdahl Kavelbro Arena, Skövde
2021-10-23 10:00 201700006 Wårgårda IBK - IBK Lockerud Ungdom 2 - 5 Magnus Jansson, Pedram Koublani Sporthallen, Vårgårda
2021-10-31 11:45 201700012 Fröjereds IF - Wårgårda IBK 4 - 5 Calle Schön, Kevin Karlsson Sparbankshallen, T-holm
2021-10-31 15:00 201700011 IBK Lockerud Ungdom - IBK Lidköping 8 - 6 Jim Nilsson, Iza Hederdahl LF-hallen, Mariestad
2021-11-07 13:15 201700015 IBK Lidköping - Fröjereds IF 8 - 5 Tilde Bengtsson, Alma Ernstsson Idrottens hus i Lidköping
2021-11-19 19:00 201700016 Skövde IBF - IBK Lockerud Ungdom 2 - 10 Calle Schön, Kevin Karlsson Kavelbro Arena, Skövde
2021-11-20 11:00 201700014 Falköpings IBK - Mullsjö AIS Utveckling 10 - 2 Jim Nilsson, Leutrim Krasniqi Ållebergshallen, Falköping
2021-11-12 18:30 201700019 Fröjereds IF - Skövde IBF 9 - 4 Calle Schön, Kevin Karlsson Rosenbergs Idrottshall, Tidaholm
2021-11-14 10:30 201700020 Wårgårda IBK - IBK Lidköping 2 - 4 Pedram Koublani, Johan Gripestam Sporthallen, Vårgårda
2021-11-28 12:00 201700022 Falköpings IBK - IBK Lockerud Ungdom 7 - 4 Calle Schön, Kevin Karlsson Frejahallen, Falköping
2022-02-25 19:30 201700024 Skövde IBF - Wårgårda IBK 2 - 7 Daniel Envall, Martin Söderström Kavelbro Arena, Skövde
2021-12-04 15:00 201700025 IBK Lockerud Ungdom - Mullsjö AIS Utveckling 10 - 7 Kalle Svensson, Martin Söderström LF-hallen, Mariestad
2021-12-05 13:00 201700026 Fröjereds IF - Falköpings IBK 13 - 4 Calle Schön, Kevin Karlsson Sparbankshallen, T-holm
2021-12-05 13:15 201700028 IBK Lidköping - Skövde IBF 4 - 4 Felix Nilsson, Martin Söderström Idrottens hus i Lidköping
2021-12-12 10:00 201700030 Falköpings IBK - Wårgårda IBK 5 - 2 Felix Nilsson, Sebastian Åberg Frejahallen, Falköping
2021-12-12 10:45 201700031 Mullsjö AIS Utveckling - Fröjereds IF 4 - 7 Leutrim Krasniqi, Jim Nilsson Nyhemshallen - Mullsjö
2021-12-17 19:30 201700034 Wårgårda IBK - Mullsjö AIS Utveckling 6 - 1 Daniel Dimitrovski, Alexander Blom Sporthallen, Vårgårda
2021-12-19 09:00 201700035 IBK Lidköping - Falköpings IBK 7 - 9 Kronoslav Kis, Mikael Magnusson Idrottens hus T2, Lidköping
2022-01-15 13:00 201700038 IBK Lockerud Ungdom - Wårgårda IBK 5 - 6 Kevin Karlsson, Kalle Svensson LF-hallen, Mariestad
2022-01-16 11:30 201700040 Mullsjö AIS Utveckling - Skövde IBF 9 - 5 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Nyhemshallen - Mullsjö
2022-01-22 14:00 201700042 IBK Lidköping - Wårgårda IBK 2 - 8 Daniel Envall, Martin Söderström Idrottens hus T2, Lidköping
2022-01-22 17:00 201700041 Skövde IBF - Falköpings IBK 3 - 5 Erik Haglund, Kjell Persson Kavelbro Arena, Skövde
2022-01-23 14:30 201700044 Fröjereds IF - IBK Lockerud Ungdom 5 - 6 Kevin Karlsson, Calle Schön Sparbankshallen, T-holm
2022-01-29 16:00 201700048 Wårgårda IBK - Fröjereds IF 6 - 2 Pavle Velcov, Isak Brogren Sporthallen, Vårgårda
2022-02-28 19:00 201700047 IBK Lidköping - IBK Lockerud Ungdom 6 - 3 Johan Thaning, Sebastian Åberg Idrottens hus T2, Lidköping
2022-02-04 19:00 201700051 Fröjereds IF - IBK Lidköping 5 - 5 Calle Schön, Kevin Karlsson Rosenbergs Idrottshall, Tidaholm
2022-03-19 14:00 201700052 IBK Lockerud Ungdom - Skövde IBF 15 - 5 Kevin Karlsson, Kalle Svensson LF-hallen, Mariestad
2022-03-19 14:30 201700050 Mullsjö AIS Utveckling - Falköpings IBK 8 - 4 Leutrim Krasniqi, Jim Nilsson Nyhemshallen - Mullsjö
2021-12-10 19:00 201700055 Skövde IBF - Fröjereds IF 1 - 10 Erik Haglund, Kalle Svensson Kavelbro Arena, Skövde
2022-03-04 19:30 201700056 IBK Lidköping - Mullsjö AIS Utveckling 6 - 9 Daniel Envall, Martin Söderström Idrottens hus i Lidköping
2022-02-27 16:30 201700060 Wårgårda IBK - Skövde IBF 2 - 5 David Karlsson, Henrik Sjöberg Sporthallen, Vårgårda
2022-03-02 19:00 201700058 IBK Lockerud Ungdom - Falköpings IBK 5 - 4 Erik Haglund, Kalle Svensson LF-hallen, Mariestad
2022-03-05 10:00 201700062 Falköpings IBK - Fröjereds IF 3 - 3 David Karlsson, Henrik Sjöberg Frejahallen, Falköping
2022-03-05 13:00 201700064 Skövde IBF - IBK Lidköping 3 - 3 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Kavelbro Arena, Skövde
2022-03-05 17:00 201700061 Mullsjö AIS Utveckling - IBK Lockerud Ungdom 4 - 15 Calle Schön, Kevin Karlsson Nyhemshallen - Mullsjö
2022-03-12 12:00 201700066 Wårgårda IBK - Falköpings IBK 2 - 4 Felix Nilsson, Johan Gripestam Sporthallen, Vårgårda
2022-03-13 17:00 201700067 Fröjereds IF - Mullsjö AIS Utveckling 9 - 1 Jim Nilsson, Erik Haglund Sparbankshallen, T-holm
2022-03-20 10:00 201700071 Falköpings IBK - IBK Lidköping 5 - 8 Martin Söderström, Per Johansson Frejahallen, Falköping
2022-03-20 13:30 201700070 Mullsjö AIS Utveckling - Wårgårda IBK 4 - 6 Johan Thaning, Sebastian Åberg Nyhemshallen - Mullsjö
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lockerud Ungdom 12 9 0 3 94-57 37 27
2. Falköpings IBK 12 7 1 4 72-62 10 22
3. Wårgårda IBK 12 7 0 5 54-43 11 21
4. IBK Lidköping 12 5 3 4 67-63 4 18
5. Fröjereds IF 12 5 2 5 75-55 20 17
6. Mullsjö AIS Utveckling 12 4 0 8 57-89 -32 12
7. Skövde IBF 12 1 2 9 42-92 -50 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis