Bäst i Stan Ungdom Pojkar (2021/22)

Gruppspel
B.I.S. P15-16 Gr 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-24 18:00 150097001 FBI Tullinge - Vallentuna IBK 2 - 3 Malva Sölvemark, Niklas Lundberg Kämpetorpshallen 1
2021-09-24 20:00 150097002 IBF Offensiv Lidingö - Salems IF 7 - 3 Svedje Ohlson, Petra Dynesius Kämpetorpshallen 2
2021-09-25 13:00 150097003 FBI Tullinge - IBF Offensiv Lidingö 0 - 5 Anton Fritshammar, Shabbir Ahmed Kämpetorpshallen 1
2021-09-25 14:00 150097004 Salems IF - Vallentuna IBK 3 - 3 Shabbir Ahmed, Anton Fritshammar Kämpetorpshallen 1
2021-09-26 11:00 150097005 Salems IF - FBI Tullinge 6 - 3 Niklas Lundberg, Nihada Cenanovic Kämpetorpshallen 1
2021-09-26 12:00 150097006 Vallentuna IBK - IBF Offensiv Lidingö 1 - 2 Fabian Magnell, Alexander Hellström Kämpetorpshallen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Offensiv Lidingö 3 3 0 0 14-4 10 9
2. Vallentuna IBK 3 1 1 1 7-7 0 4
3. Salems IF 3 1 1 1 12-13 -1 4
4. FBI Tullinge 3 0 0 3 5-14 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. P15-16 Gr 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-24 19:00 150098001 Bele Barkarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 1 - 1 Niklas Lundberg, Malva Sölvemark Kämpetorpshallen 1
2021-09-25 09:00 150098002 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC 2 - 3 Petra Dynesius, Svedje Ohlson Kämpetorpshallen 1
2021-09-25 15:00 150098003 Bele Barkarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 1 Heimo Lyly, Johan Nima Kämpetorpshallen 1
2021-09-25 16:00 150098004 Täby FC - Älvsjö AIK IBF 6 - 1 Johan Nima, Heimo Lyly Kämpetorpshallen 1
2021-09-26 13:00 150098005 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 3 - 5 Fabian Magnell, Alexander Hellström Kämpetorpshallen 1
2021-09-26 14:00 150098006 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 3 Fabian Magnell, Alexander Hellström Kämpetorpshallen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 3 2 1 0 8-5 3 7
2. Täby FC 3 2 0 1 12-8 4 6
3. Tyresö Trollbäcken IBK 3 1 0 2 6-7 -1 3
4. Älvsjö AIK IBF 3 0 1 2 4-10 -6 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. P15-16 Gr 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-24 20:00 150099001 Djurgårdens IF IBS - Järfälla IBK 4 - 3 Niklas Lundberg, Malva Sölvemark Kämpetorpshallen 1
2021-09-25 10:00 150099002 Farsta IBK - Hammarby IF IBF 1 - 5 Petra Dynesius, Svedje Ohlson Kämpetorpshallen 1
2021-09-25 17:00 150099003 Djurgårdens IF IBS - Farsta IBK 2 - 5 Heimo Lyly, Johan Nima Kämpetorpshallen 1
2021-09-25 18:00 150099004 Hammarby IF IBF - Järfälla IBK 1 - 3 Anton Fritshammar, Jonatan Svahn Kämpetorpshallen 1
2021-09-26 15:00 150099005 Hammarby IF IBF - Djurgårdens IF IBS 7 - 2 William Albrecht, Wilmer Jonsson Kämpetorpshallen 1
2021-09-26 16:00 150099006 Järfälla IBK - Farsta IBK 1 - 2 William Albrecht, Wilmer Jonsson Kämpetorpshallen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hammarby IF IBF 3 2 0 1 13-6 7 6
2. Farsta IBK 3 2 0 1 8-8 0 6
3. Järfälla IBK 3 1 0 2 7-7 0 3
4. Djurgårdens IF IBS 3 1 0 2 8-15 -7 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. P15-16 Gr 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-24 18:00 150100001 AIK IBF - Åkersberga IBF 11 - 3 Petra Dynesius, Svedje Ohlson Kämpetorpshallen 2
2021-09-25 11:00 150100002 Väsby AIK - Vendelsö IK 4 - 4 Petra Dynesius, Svedje Ohlson Kämpetorpshallen 1
2021-09-25 19:00 150100003 AIK IBF - Väsby AIK 9 - 0 Anton Fritshammar, Jonatan Svahn Kämpetorpshallen 1
2021-09-25 20:00 150100004 Vendelsö IK - Åkersberga IBF 5 - 5 Anton Fritshammar, Jonatan Svahn Kämpetorpshallen 1
2021-09-26 17:00 150100005 Vendelsö IK - AIK IBF 6 - 5 Wilmer Jonsson, William Albrecht Kämpetorpshallen 1
2021-09-26 18:00 150100006 Åkersberga IBF - Väsby AIK 2 - 0 Mattias Lönnborg, Niklas Lundberg Kämpetorpshallen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. AIK IBF 3 2 0 1 25-9 16 6
2. Vendelsö IK 3 1 2 0 15-14 1 5
3. Åkersberga IBF 3 1 1 1 10-16 -6 4
4. Väsby AIK 3 0 1 2 4-15 -11 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. P15-16 Gr 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-24 19:00 150101001 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK 12 - 1 Svedje Ohlson, Petra Dynesius Kämpetorpshallen 2
2021-09-25 12:00 150101002 Hässelby SK IBK - Ingarö IF 4 - 2 Anton Fritshammar, Shabbir Ahmed Kämpetorpshallen 1
2021-09-26 09:00 150101003 Huddinge IBS - Hässelby SK IBK 3 - 5 Mauricio Castillo, Nihada Cenanovic Kämpetorpshallen 1
2021-09-26 10:00 150101004 Ingarö IF - Nacka Wallenstam IBK 6 - 2 Nihada Cenanovic, Mauricio Castillo Kämpetorpshallen 1
2021-09-26 19:00 150101005 Ingarö IF - Huddinge IBS 4 - 5 Mattias Lönnborg, Niklas Lundberg Kämpetorpshallen 1
2021-09-26 20:00 150101006 Nacka Wallenstam IBK - Hässelby SK IBK 0 - 9 Mattias Lönnborg, Niklas Lundberg Kämpetorpshallen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hässelby SK IBK 3 3 0 0 18-5 13 9
2. Huddinge IBS 3 2 0 1 20-10 10 6
3. Ingarö IF 3 1 0 2 12-11 1 3
4. Nacka Wallenstam IBK 3 0 0 3 3-27 -24 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
Kvalfinaler B.I.S. Ungdom Pojkar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-25 18:00 150108001 Nacka Wallenstam IBK - Ingarö IF 4 - 6 Manne Jahnsson, Imtiaz Karim Myrsjöskolan
2021-11-11 18:00 150108003 Väsby AIK - Järfälla IBK 3 - 6 Andreas Persson Stenberg, Daniel Bäckner Smedsgärdshallen
2021-11-16 19:45 150108004 Älvsjö AIK IBF - Djurgårdens IF IBS 4 - 2 Imtiaz Karim, Daniel Karlsson Kämpetorpshallen 2
2021-11-19 18:10 150108002 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 13 Hampus Viking, William Rennerfelt Tullingehallen
Slutspel
Slutspel B.I.S. Ungdom Pojkar
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-12-03 19:15 1/8-final 7 150109007 Vallentuna IBK - Täby FC 2 - 4 Per Sundvall, Dennis Svensson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-12-08 20:45 1/8-final 3 150109003 Salems IF - Huddinge IBS 2 - 4 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Skogsängshallen
2021-12-19 18:30 1/8-final 6 150109006 Åkersberga IBF - Hammarby IF IBF 1 - 4 Jonas Edström, Osama Abaied Åkersberga Sporthall A
2022-01-09 14:00 1/8-final 4 150109004 Ingarö IF - AIK IBF 1 - 2 Anton Fritshammar, Kenny Ly Ingarö Sporthall
2022-01-15 17:00 1/8-final 2 150109002 Vendelsö IK - Farsta IBK 1 - 2 Kari Malmros, Osama Abaied Lyckeby Sporthall
2022-01-16 14:00 1/8-final 5 150109005 Tyresö Trollbäcken IBK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 4 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Strandhallen - Tyresö
2022-01-28 18:45 1/8-final 1 150109001 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK 0 - 3 Daniel Bäckner, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2022-01-29 12:00 1/8-final 8 150109008 Järfälla IBK - IBF Offensiv Lidingö 3 - 0 Anton Fritshammar, Jonas Edström Viksjö Sporthall
2022-02-13 10:00 Kvartsfinal 1 150109009 Hässelby SK IBK - Farsta IBK 7 - 4 Lucas Werelius, Can Asal Sjöstadshallen
2022-02-13 11:45 Kvartsfinal 2 150109010 Huddinge IBS - AIK IBF 3 - 4 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Sjöstadshallen
2022-02-13 13:30 Kvartsfinal 3 150109011 Tyresö Trollbäcken IBK - Hammarby IF IBF 5 - 11 Can Asal, Lucas Werelius Sjöstadshallen
2022-02-13 15:15 Kvartsfinal 4 150109012 Täby FC - Järfälla IBK 2 - 4 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Sjöstadshallen
2022-04-24 13:00 Semifinal 1 150109013 Hässelby SK IBK - AIK IBF 2 - 3 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Löthallen
2022-04-24 14:30 Semifinal 2 150109014 Hammarby IF IBF - Järfälla IBK 1 - 2 Lucas Werelius, Can Asal Löthallen
2022-05-01 13:15 Final 150109015 AIK IBF - Järfälla IBK 3 - 4 e.str. Lucas Werelius, Can Asal Eriksdalshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis