Pojkar D Svår (2022/23)

Gruppspel
Pantamera Pojkar D (P09) Svår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 11:30 131060001 IBK Landskrona P09 - Malmö FBC P09/10 12 - 3 Landskrona Idrottshall
2022-10-08 14:00 131060003 Lomma FBC P09 - Gårdarike IBK P09 1 - 1 Slättängshallen
2022-10-08 14:00 131060004 FBC Engelholm P09 - Munka-Ljungby IBK P09/10 5 - 6 Ängelholms Idrottshall
2022-10-09 12:30 131060005 IBK Genarp PF09/10 - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-1 0 - 6 Genarps Idrottshall
2022-10-09 14:15 131060002 IBK Lund P2009 L - FC Helsingborg P09 4 - 5 Vipeholmshallen
2022-10-15 10:00 131060007 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-1 - FBC Engelholm P09 3 - 2 Arena Åstorp
2022-10-15 13:00 131060006 Malmö FBC P09/10 - IBK Genarp PF09/10 2 - 5 William Nilsson Kirsebergs Sporthall
2022-10-16 10:45 131060010 FC Helsingborg P09 - IBK Landskrona P09 1 - 3 Ville Kotteby, Truls Andersson Västergårdshallen
2022-10-16 15:45 131060009 Gårdarike IBK P09 - IBK Lund P2009 L 4 - 2 Herrestorpshallen
2022-10-16 17:00 131060008 Munka-Ljungby IBK P09/10 - Lomma FBC P09 12 - 0 Christian Nilsson, Stig Andersson Munkahallen
2022-10-22 10:30 131060013 IBK Lund P2009 L - Munka-Ljungby IBK P09/10 1 - 8 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Lerbäckshallen A
2022-10-22 15:30 131060014 Lomma FBC P09 - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-1 2 - 1 Slättängshallen
2022-10-23 13:30 131060011 Malmö FBC P09/10 - FC Helsingborg P09 4 - 11 Kirsebergs Sporthall
2022-10-23 15:00 131060012 IBK Landskrona P09 - Gårdarike IBK P09 3 - 4 Borstahusens Idrottshall
2022-12-03 13:00 131060015 IBK Genarp PF09/10 - FBC Engelholm P09 OW (0 - 5) Genarps Idrottshall
2022-11-12 13:00 131060019 IBK Genarp PF09/10 - Gårdarike IBK P09 6 - 4 , Simon Björkman Rydnemalm Genarps Idrottshall
2022-11-12 14:00 131060017 Lomma FBC P09 - IBK Landskrona P09 5 - 3 Slättängshallen
2022-11-12 15:30 131060016 IBK Lund P2009 L - Malmö FBC P09/10 8 - 2 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Lerbäckshallen A
2022-11-13 10:30 131060020 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-1 - Munka-Ljungby IBK P09/10 1 - 4 Arena Åstorp
2022-11-13 15:30 131060018 FBC Engelholm P09 - FC Helsingborg P09 11 - 2 Ängelholms Idrottshall
2022-11-19 09:30 131060025 IBK Landskrona P09 - IBK Lund P2009 L 2 - 5 Landskrona Idrottshall
2022-11-19 10:00 131060023 Gårdarike IBK P09 - FBC Engelholm P09 1 - 5 Herrestorpshallen
2022-11-19 12:30 131060021 Malmö FBC P09/10 - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-1 3 - 7 Isac Salomonsson, Andreas Thorsell Kirsebergs Sporthall
2022-11-20 12:00 131060024 FC Helsingborg P09 - Lomma FBC P09 2 - 8 Anton Holmqvist, Alvin Friberg Helsingborg Arena B
2022-11-20 17:00 131060022 Munka-Ljungby IBK P09/10 - IBK Genarp PF09/10 14 - 0 Viktor De Gregori Johnson, Christian Nilsson Munkahallen
2022-11-26 10:00 131060029 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-1 - FC Helsingborg P09 8 - 2 Arena Åstorp
2022-11-26 13:30 131060026 Lomma FBC P09 - Malmö FBC P09/10 2 - 2 Slättängshallen
2022-11-27 10:00 131060028 IBK Genarp PF09/10 - IBK Landskrona P09 5 - 4 Artem Demichev, David Bliding Wissler Genarps Idrottshall
2022-11-27 17:00 131060027 FBC Engelholm P09 - IBK Lund P2009 L 2 - 1 Ängelholms Idrottshall
2022-11-27 17:00 131060030 Munka-Ljungby IBK P09/10 - Gårdarike IBK P09 10 - 4 Stig Andersson, Christian Nilsson Munkahallen
2022-12-01 19:00 131060032 Gårdarike IBK P09 - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-1 2 - 3 Herrestorpshallen
2022-12-03 15:00 131060031 Malmö FBC P09/10 - Munka-Ljungby IBK P09/10 1 - 11 Kirsebergs Sporthall
2022-12-04 12:00 131060033 FC Helsingborg P09 - IBK Genarp PF09/10 8 - 8 Alvin Friberg, Anton Holmqvist Helsingborg Arena B
2022-12-04 13:00 131060034 IBK Landskrona P09 - FBC Engelholm P09 0 - 3 Borstahusens Idrottshall
2022-12-04 16:15 131060035 IBK Lund P2009 L - Lomma FBC P09 3 - 3 Lerbäckshallen A
2022-12-10 13:00 131060039 Munka-Ljungby IBK P09/10 - IBK Landskrona P09 8 - 1 Stig Andersson, Björn Zorec Munkahallen
2022-12-11 10:00 131060037 IBK Genarp PF09/10 - Lomma FBC P09 9 - 8 Ahmad Homsi, Emilia Fridh Genarps Idrottshall
2022-12-11 11:45 131060038 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-1 - IBK Lund P2009 L 8 - 0 Arena Åstorp
2022-12-11 14:00 131060036 FBC Engelholm P09 - Malmö FBC P09/10 9 - 1 Ängelholms Idrottshall
2023-02-09 19:00 131060040 Gårdarike IBK P09 - FC Helsingborg P09 Herrestorpshallen
2022-12-17 09:00 131060043 IBK Landskrona P09 - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-1 2 - 3 Landskrona Idrottshall
2022-12-17 09:30 131060044 IBK Lund P2009 L - IBK Genarp PF09/10 5 - 8 Lerbäckshallen A
2022-12-17 14:00 131060045 Lomma FBC P09 - FBC Engelholm P09 2 - 3 Slättängshallen
2022-12-18 13:00   Uppskj. 131060041 Malmö FBC P09/10 - Gårdarike IBK P09 Uppskj. Kirsebergs Sporthall
2022-12-18 13:30 131060042 FC Helsingborg P09 - Munka-Ljungby IBK P09/10 5 - 13 Adrian Persson, Gabriel Hanfler Helsingborg Arena B
2023-01-15 11:00 131060050 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-1 - IBK Genarp PF09/10 2 - 6 Arena Åstorp
2023-01-15 13:30   Uppskj. 131060049 Munka-Ljungby IBK P09/10 - FBC Engelholm P09 Uppskj. Munkahallen
2023-01-15 14:00 131060046 Malmö FBC P09/10 - IBK Landskrona P09 3 - 3 Petter Niklasson, Marcus Rundström Kirsebergs Sporthall
2023-01-15 14:45 131060047 FC Helsingborg P09 - IBK Lund P2009 L 2 - 7 Anton Holmqvist, Alvin Friberg Helsingborg Arena B
2023-01-15 18:00 131060048 Gårdarike IBK P09 - Lomma FBC P09 8 - 6 Herrestorpshallen
2023-01-21 10:00 131060055 IBK Landskrona P09 - FC Helsingborg P09 7 - 1 Landskrona Idrottshall
2023-01-21 12:00 131060053 Lomma FBC P09 - Munka-Ljungby IBK P09/10 5 - 9 Slättängshallen
2023-01-22 10:00 131060054 IBK Lund P2009 L - Gårdarike IBK P09 3 - 5 Lerbäckshallen A
2023-01-22 12:00 131060051 IBK Genarp PF09/10 - Malmö FBC P09/10 5 - 4 Linus Dahlström-Nilsson, Simon Björkman Rydnemalm Genarps Idrottshall
2023-01-22 14:00 131060052 FBC Engelholm P09 - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-1 4 - 3 Ängelholms Idrottshall
2023-01-28 12:15 131060059 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-1 - Lomma FBC P09 6 - 0 Arena Åstorp
2023-01-28 12:30 131060057 Gårdarike IBK P09 - IBK Landskrona P09 3 - 1 Herrestorpshallen
2023-01-28 12:30 131060060 FBC Engelholm P09 - IBK Genarp PF09/10 8 - 4 Ängelholms Idrottshall
2023-01-29 11:00 131060056 FC Helsingborg P09 - Malmö FBC P09/10 1 - 0 Truls Andersson, Ville Kotteby Helsingborg Arena B
2023-01-29 14:00 131060058 Munka-Ljungby IBK P09/10 - IBK Lund P2009 L 13 - 1 Stig Andersson, Viktor De Gregori Johnson Munkahallen
2023-02-04 10:00 131060063 FC Helsingborg P09 - FBC Engelholm P09 1 - 5 Adrian Persson, Alvin Friberg Helsingborg Arena B
2023-02-04 10:30 131060062 IBK Landskrona P09 - Lomma FBC P09 2 - 6 Landskrona Idrottshall
2023-02-04 12:00 131060064 Gårdarike IBK P09 - IBK Genarp PF09/10 6 - 5 Herrestorpshallen
2023-02-04 14:00   Uppskj. 131060065 Munka-Ljungby IBK P09/10 - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-1 Uppskj. Munkahallen
2023-02-05 14:00 131060061 Malmö FBC P09/10 - IBK Lund P2009 L 2 - 3 Erik Syrén, William Nilsson Kirsebergs Sporthall
2023-02-11 10:30 131060066 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-1 - Malmö FBC P09/10 Arena Åstorp
2023-02-11 14:00 131060068 FBC Engelholm P09 - Gårdarike IBK P09 Ängelholms Idrottshall
2023-02-11 15:30 131060069 Lomma FBC P09 - FC Helsingborg P09 Slättängshallen
2023-02-12 12:00 131060070 IBK Lund P2009 L - IBK Landskrona P09 Lerbäckshallen A
2023-02-12 14:00 131060067 IBK Genarp PF09/10 - Munka-Ljungby IBK P09/10 Genarps Idrottshall
2023-02-19 10:30 131060074 FC Helsingborg P09 - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-1 Helsingborg Arena B
2023-02-19 14:00 131060072 IBK Lund P2009 L - FBC Engelholm P09 Lerbäckshallen A
2023-03-03 18:00 131060071 Malmö FBC P09/10 - Lomma FBC P09 Kirsebergs Sporthall
2023-03-03 19:00 131060073 IBK Landskrona P09 - IBK Genarp PF09/10 Landskrona Idrottshall
2023-03-04 10:30 131060075 Gårdarike IBK P09 - Munka-Ljungby IBK P09/10 Herrestorpshallen
2023-03-01 18:30 131060080 Lomma FBC P09 - IBK Lund P2009 L Slättängshallen
2023-03-05 12:00 131060078 IBK Genarp PF09/10 - FC Helsingborg P09 Genarps Idrottshall
2023-03-05 12:30 131060079 FBC Engelholm P09 - IBK Landskrona P09 Ängelholms Idrottshall
2023-03-05 14:00 131060076 Munka-Ljungby IBK P09/10 - Malmö FBC P09/10 Munkahallen
2023-03-05 16:00 131060077 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-1 - Gårdarike IBK P09 Åstorps Sporthall
2023-03-11 10:00 131060082 Lomma FBC P09 - IBK Genarp PF09/10 Slättängshallen
2023-03-11 12:00 131060084 IBK Landskrona P09 - Munka-Ljungby IBK P09/10 Landskrona Idrottshall
2023-03-12 10:30 131060083 IBK Lund P2009 L - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-1 Lerbäckshallen A
2023-03-12 14:00 131060081 Malmö FBC P09/10 - FBC Engelholm P09 Kirsebergs Sporthall
2023-03-12 15:00 131060085 FC Helsingborg P09 - Gårdarike IBK P09 Mariahallen
2023-03-18 10:00 131060088 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-1 - IBK Landskrona P09 Arena Åstorp
2023-03-18 14:00 131060086 Gårdarike IBK P09 - Malmö FBC P09/10 Herrestorpshallen
2023-03-19 11:00 131060087 Munka-Ljungby IBK P09/10 - FC Helsingborg P09 Munkahallen
2023-03-19 14:00 131060090 FBC Engelholm P09 - Lomma FBC P09 Ängelholms Idrottshall
2023-03-19 18:00 131060089 IBK Genarp PF09/10 - IBK Lund P2009 L Genarps Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Munka-Ljungby IBK P09/ 10 11 11 0 0 108-24 84 33
2. FBC Engelholm P09 12 10 0 2 62-24 38 30
3. Åstorp/ Kvidinge IBS P09/ 10-1 12 8 0 4 51-27 24 24
4. IBK Genarp PF09/ 10 13 7 1 5 61-76 -15 22
5. Gårdarike IBK P09 11 6 1 4 42-45 -3 19
6. Lomma FBC P09 13 4 3 6 48-61 -13 15
7. IBK Lund P2009 L 13 4 1 8 43-64 -21 13
8. IBK Landskrona P09 13 3 1 9 43-50 -7 10
9. FC Helsingborg P09 12 3 1 8 41-78 -37 10
10. Malmö FBC P09/ 10 12 0 2 10 27-77 -50 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis