Herrjunior 18 (2022/23)

Gruppspel
Pantamera Herrjunior 18 Norra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-23 20:00 131021003 Munka-Ljungby IBK - Frosta IBF 10 - 0 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Munkahallen
2022-09-24 14:00 131021002 Åstorp/Kvidinge IBS - Röke IBK HJ18 2 - 3 Viktor De Gregori Johnson, Jürgen Neuenhofen Arena Åstorp
2022-09-25 17:00 131021001 FBC Engelholm - IBK Landskrona 3 - 1 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Ängelholms Idrottshall
2022-10-01 11:00 131021007 Frosta IBF - Hofterups IBF 4 - 4 Kevin Karlsson, Mats Ekblad-Thun Höörs Idrottshall
2022-10-01 14:30 131022006 Malmö FBC - Åstorp/Kvidinge IBS 3 - 5 Kevin Karlsson, Mats Ekblad-Thun Kirsebergs Sporthall
2022-10-02 10:30 131021005 IBK Landskrona - Eslövs IBF 5 - 6 Iulia Cismaru, Mats Ekblad-Thun Landskrona Idrottshall
2022-10-02 14:00 131022008 IBK Lund - FC Helsingborg 3 - 3 Andreas Ljunggren, Robert Persson Lerbäckshallen A
2023-02-11 10:30 131022007 Höllvikens IBF/Gårdarike IBK - Munka-Ljungby IBK Dzenan Masic, Kenan Masic Herrestorpshallen
2022-09-30 19:30 131021010 Röke IBK HJ18 - Munka-Ljungby IBK 4 - 5 Viktor De Gregori Johnson, Andreas Ekstrand T4 Sporthall
2022-10-08 13:00 131021009 IBK Landskrona - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 5 Erik Höst, Matti Rouhiainen Landskrona Idrottshall
2022-10-08 14:00 131021011 Frosta IBF - FC Helsingborg 4 - 4 Dzenan Masic, Magnus Svensson Höörs Idrottshall
2022-10-14 20:00 131021013 Munka-Ljungby IBK - IBK Landskrona 3 - 5 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Munkahallen
2022-10-16 17:00 131021015 FBC Engelholm - Frosta IBF 5 - 2 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Ängelholms Idrottshall
2022-10-16 17:45 131021014 FC Helsingborg - Röke IBK HJ18 5 - 3 Erik Lövström, Jonas Malmborg Helsingborg Arena B
2022-10-21 19:30 131021018 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Lund 10 - 5 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Arena Åstorp
2022-10-21 19:30 131022017 Eslövs IBF - Frosta IBF 12 - 3 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Sallerupshallen
2022-10-22 11:15 131021020 FC Helsingborg - Malmö FBC 7 - 0 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena B
2022-10-23 12:00 131022020 IBK Genarp - Röke IBK HJ18 4 - 1 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Genarps Idrottshall
2022-10-23 17:00 131021017 FBC Engelholm - Höllvikens IBF/Gårdarike IBK 4 - 4 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Ängelholms Idrottshall
2023-01-20 19:30 131022019 Hofterups IBF - IBK Landskrona 1 - 2 Petter Niklasson, Erik Höst Lödde Idrottshall
2022-10-28 19:30 131021023 Åstorp/Kvidinge IBS - Frosta IBF 9 - 1 Erik Götborg, Viktor De Gregori Johnson Arena Åstorp
2022-10-30 17:00   Uppskj. 131021022 FBC Engelholm - Röke IBK HJ18 Uppskj. Ängelholms Idrottshall
2022-11-10 20:00 131021021 FC Helsingborg - IBK Landskrona 6 - 4 Jürgen Neuenhofen, Björn Zorec Helsingborg Arena B
2022-11-12 14:30 131021026 Åstorp/Kvidinge IBS - Munka-Ljungby IBK 5 - 7 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Arena Åstorp
2022-11-12 18:00 131021028 Röke IBK HJ18 - Frosta IBF 5 - 3 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Qpoolen
2022-11-13 17:00 131021025 FBC Engelholm - FC Helsingborg 3 - 7 Björn Zorec, Per-Philip Nilsson Ängelholms Idrottshall
2022-11-18 19:30 131021030 Röke IBK HJ18 - Eslövs IBF 4 - 3 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Qpoolen
2022-11-19 15:30 131021031 Frosta IBF - IBK Genarp 4 - 6 Dzenan Masic, Kenan Masic Höörs Idrottshall
2022-11-19 16:30 131022030 Malmö FBC - FBC Engelholm 2 - 3 Petter Niklasson, Linus Isgren Kirsebergs Sporthall
2022-11-20 13:00 131022032 IBK Lund - Munka-Ljungby IBK 4 - 4 Robert Persson, Kevin Härstedt Killebäckshallen
2022-11-20 16:00 131022031 Höllvikens IBF/Gårdarike IBK - FC Helsingborg 2 - 6 Ahmad Homsi, Kevin Härstedt Herrestorpshallen
2022-11-26 14:00 131021035 Frosta IBF - IBK Landskrona 7 - 3 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Höörs Idrottshall
2022-11-26 17:30 131021033 Munka-Ljungby IBK - FBC Engelholm 5 - 1 Pierre Bergsten, Niklas Jeppsson Munkahallen
2022-11-27 12:30 131021034 FC Helsingborg - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 3 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Helsingborg Arena B
2022-12-02 19:30 131021039 IBK Landskrona - Röke IBK HJ18 5 - 5 Kevin Karlsson, Iulia Cismaru Borstahusens Idrottshall
2022-12-02 20:00 131021038 Munka-Ljungby IBK - FC Helsingborg 4 - 1 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Munkahallen
2022-12-15 20:00 131021037 FBC Engelholm - Åstorp/Kvidinge IBS 1 - 8 Jürgen Neuenhofen, Andreas Ekstrand Kungsgårdshallen
2022-09-18 12:00 131022044 IBK Genarp - IBK Landskrona 11 - 0 Claus Pettersson, Henrik Lott Genarps Idrottshall
2022-12-09 20:00 131021043 Munka-Ljungby IBK - Malmö FBC 7 - 1 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Munkahallen
2022-12-10 14:30 131022043 Hofterups IBF - Röke IBK HJ18 2 - 5 Bengt Syrén, Erik Syrén Lödde Idrottshall
2022-12-11 17:00 131021041 FBC Engelholm - IBK Lund 3 - 2 Pierre Bergsten, Linn Farken Ericsson Ängelholms Idrottshall
2022-12-11 17:00 131021042 Åstorp/Kvidinge IBS - Höllvikens IBF/Gårdarike IBK 5 - 1 Kevin Karlsson, Björn Zorec Arena Åstorp
2022-12-16 19:30 131021046 Röke IBK HJ18 - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 4 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Qpoolen
2022-12-17 10:30   Uppskj. 131021045 IBK Landskrona - FBC Engelholm Uppskj. Landskrona Idrottshall
2022-12-17 16:30 131021047 Frosta IBF - Munka-Ljungby IBK 1 - 7 Bengt Syrén, Oskar Syrén Höörs Idrottshall
2023-01-13 19:30 131021050 Röke IBK HJ18 - Malmö FBC 5 - 1 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Qpoolen
2023-01-13 20:00   Uppskj. 131022051 Hofterups IBF - FBC Engelholm Uppskj. Lödde Idrottshall
2023-01-14 11:30 131021051 Frosta IBF - Höllvikens IBF/Gårdarike IBK 4 - 4 Dzenan Masic, Kenan Masic Höörs Idrottshall
2023-01-14 16:30 131022052 IBK Genarp - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 3 Bengt Syrén, Matti Rouhiainen Genarps Idrottshall
2023-01-15 16:00   Uppskj. 131022049 Eslövs IBF - Munka-Ljungby IBK Uppskj. Sallerupshallen
2023-01-20 20:00 131021054 Munka-Ljungby IBK - Röke IBK HJ18 5 - 1 Ali Tourabi, Andreas Ekstrand Munkahallen
2023-01-21 10:30 131021055 FC Helsingborg - Frosta IBF 8 - 3 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Helsingborg Arena B
2023-01-21 14:30   Uppskj. 131021053 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Landskrona Uppskj. Arena Åstorp
2023-01-27 19:30 131021058 Röke IBK HJ18 - FC Helsingborg 5 - 4 Jürgen Neuenhofen, Jonas Malmborg Qpoolen
2023-01-28 15:30 131021057 IBK Landskrona - Munka-Ljungby IBK 3 - 4 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Landskrona Idrottshall
2023-01-28 15:30 131021059 Frosta IBF - FBC Engelholm 6 - 1 Marcus Rundström, William Nilsson Höörs Idrottshall
2023-02-03 19:30 131022064 IBK Lund - Röke IBK HJ18 Jürgen Neuenhofen, Andreas Thorsell Lerbäckshallen A
2023-02-04 16:00 131021063 Munka-Ljungby IBK - Hofterups IBF Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Munkahallen
2023-02-05 14:00 131021064 FC Helsingborg - IBK Genarp Bengt Syrén, Oskar Syrén Helsingborg Arena B
2023-02-05 16:00 131022063 Höllvikens IBF/Gårdarike IBK - IBK Landskrona Linus Isgren, Claus Pettersson Herrestorpshallen
2023-02-05 17:00 131021061 FBC Engelholm - Eslövs IBF Christian Nilsson, Björn Zorec Ängelholms Idrottshall
2023-02-10 19:30 131021066 Röke IBK HJ18 - FBC Engelholm Christian Nilsson, Björn Zorec Qpoolen
2023-02-11 10:30 131021065 IBK Landskrona - FC Helsingborg Rickard Nilsson, Petter Niklasson Landskrona Idrottshall
2023-02-11 14:00 131021067 Frosta IBF - Åstorp/Kvidinge IBS Peter Dahlberg, Casper Johansson Höörs Idrottshall
2023-02-15 19:00 131021071 Frosta IBF - IBK Lund Linus Isgren, Erik Höst Höörs Idrottshall
2023-02-15 20:00 131021069 IBK Landskrona - Malmö FBC Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Borstahusens Idrottshall
2023-02-16 20:00 131022069 Eslövs IBF - FC Helsingborg Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Sallerupshallen
2023-02-16 20:00 131022072 IBK Genarp - FBC Engelholm Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Genarps Idrottshall
2023-02-18 13:00 131022071 Hofterups IBF - Åstorp/Kvidinge IBS Iulia Cismaru, Peter Dahlberg Lödde Idrottshall
2023-03-03 20:00 131021074 Munka-Ljungby IBK - Åstorp/Kvidinge IBS Munkahallen
2023-03-04 16:15 131021076 Frosta IBF - Röke IBK HJ18 Höörs Idrottshall
2023-03-05 12:00 131021073 FC Helsingborg - FBC Engelholm Helsingborg Arena B
2023-03-09 19:30 131021078 Åstorp/Kvidinge IBS - FC Helsingborg Arena Åstorp
2023-03-09 20:00 131021077 FBC Engelholm - Munka-Ljungby IBK Ängelholms Idrottshall
2023-03-09 20:00 131021079 IBK Landskrona - Frosta IBF Landskrona Idrottshall
2023-03-10 19:30 131022084 IBK Lund - IBK Landskrona Lerbäckshallen A
2023-03-11 13:00 131021083 Munka-Ljungby IBK - IBK Genarp Munkahallen
2023-03-12 12:30 131021082 Åstorp/Kvidinge IBS - Eslövs IBF Arena Åstorp
2023-03-12 14:30 131021084 FC Helsingborg - Hofterups IBF Västergårdshallen
2023-03-12 16:00 131022082 Malmö FBC - Frosta IBF Kirsebergs Sporthall
2023-03-12 16:00 131022083 Höllvikens IBF/Gårdarike IBK - Röke IBK HJ18 Herrestorpshallen
2023-03-17 19:30 131021085 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Engelholm Arena Åstorp
2023-03-17 19:30 131021087 Röke IBK HJ18 - IBK Landskrona Qpoolen
2023-03-19 13:00 131021086 FC Helsingborg - Munka-Ljungby IBK Helsingborg Arena B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Munka-Ljungby IBK 11 9 1 1 61-26 35 28
2. FC Helsingborg 11 7 2 2 55-34 21 23
3. Röke IBK HJ18 12 6 2 4 45-43 2 20
4. Åstorp/ Kvidinge IBS 11 5 2 4 59-38 21 17
5. FBC Engelholm 9 4 1 4 24-37 -13 13
6. Frosta IBF 13 2 3 8 42-78 -36 9
7. IBK Landskrona 10 2 2 6 33-51 -18 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjunior 18 Södra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-20 19:30 131022003 Hofterups IBF - Höllvikens IBF/Gårdarike IBK 9 - 1 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Lödde Idrottshall
2022-09-25 12:00 131022004 IBK Genarp - IBK Lund 4 - 4 Petter Niklasson, Rickard Nilsson Genarps Idrottshall
2022-10-01 11:00 131021007 Frosta IBF - Hofterups IBF 4 - 4 Kevin Karlsson, Mats Ekblad-Thun Höörs Idrottshall
2022-10-01 14:30 131022006 Malmö FBC - Åstorp/Kvidinge IBS 3 - 5 Kevin Karlsson, Mats Ekblad-Thun Kirsebergs Sporthall
2022-10-02 10:30 131021005 IBK Landskrona - Eslövs IBF 5 - 6 Iulia Cismaru, Mats Ekblad-Thun Landskrona Idrottshall
2022-10-02 14:00 131022008 IBK Lund - FC Helsingborg 3 - 3 Andreas Ljunggren, Robert Persson Lerbäckshallen A
2023-02-11 10:30 131022007 Höllvikens IBF/Gårdarike IBK - Munka-Ljungby IBK Dzenan Masic, Kenan Masic Herrestorpshallen
2022-10-09 13:30 131022010 Malmö FBC - Hofterups IBF 6 - 8 Mikael Björkqvist, Ahmad Homsi Kirsebergs Sporthall
2022-10-09 15:45 131022011 Höllvikens IBF/Gårdarike IBK - IBK Genarp 3 - 2 Kevin Härstedt, Linus Isgren Herrestorpshallen
2022-12-03 16:00 131022012 IBK Lund - Eslövs IBF 5 - 8 Bengt Syrén, Oskar Syrén Lerbäckshallen A
2022-10-16 12:00 131022014 IBK Genarp - Malmö FBC 11 - 6 Claus Pettersson, Linus Isgren Genarps Idrottshall
2023-02-04 15:00 131022015 Eslövs IBF - Höllvikens IBF/Gårdarike IBK Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Sallerupshallen
2022-10-21 19:30 131021018 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Lund 10 - 5 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Arena Åstorp
2022-10-21 19:30 131022017 Eslövs IBF - Frosta IBF 12 - 3 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Sallerupshallen
2022-10-22 11:15 131021020 FC Helsingborg - Malmö FBC 7 - 0 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena B
2022-10-23 12:00 131022020 IBK Genarp - Röke IBK HJ18 4 - 1 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Genarps Idrottshall
2022-10-23 17:00 131021017 FBC Engelholm - Höllvikens IBF/Gårdarike IBK 4 - 4 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Ängelholms Idrottshall
2023-01-20 19:30 131022019 Hofterups IBF - IBK Landskrona 1 - 2 Petter Niklasson, Erik Höst Lödde Idrottshall
2022-10-27 20:00 131022022 Eslövs IBF - Malmö FBC 8 - 8 Claus Pettersson, Magnus Svensson Sallerupshallen
2022-10-29 13:00 131022024 Hofterups IBF - IBK Lund 5 - 7 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Lödde Idrottshall
2022-11-10 20:00 131022028 Malmö FBC - Höllvikens IBF/Gårdarike IBK 3 - 3 Erik Höst, Matti Rouhiainen Kirsebergs Sporthall
2022-11-12 16:00   Uppskj. 131022025 Eslövs IBF - IBK Genarp Uppskj. Sallerupshallen
2022-11-18 19:30 131021030 Röke IBK HJ18 - Eslövs IBF 4 - 3 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Qpoolen
2022-11-19 15:30 131021031 Frosta IBF - IBK Genarp 4 - 6 Dzenan Masic, Kenan Masic Höörs Idrottshall
2022-11-19 16:30 131022030 Malmö FBC - FBC Engelholm 2 - 3 Petter Niklasson, Linus Isgren Kirsebergs Sporthall
2022-11-20 13:00 131022032 IBK Lund - Munka-Ljungby IBK 4 - 4 Robert Persson, Kevin Härstedt Killebäckshallen
2022-11-20 16:00 131022031 Höllvikens IBF/Gårdarike IBK - FC Helsingborg 2 - 6 Ahmad Homsi, Kevin Härstedt Herrestorpshallen
2022-11-22 19:30 131022036 IBK Lund - Malmö FBC 5 - 2 Erik Höst, Matti Rouhiainen Vipeholmshallen
2023-03-18 16:30 131022033 Hofterups IBF - Eslövs IBF Lödde Idrottshall
2022-12-03 12:00 131022038 Hofterups IBF - IBK Genarp 1 - 9 Henrik Lott, Dzenan Masic Lödde Idrottshall
2022-12-04 16:00 131022040 Höllvikens IBF/Gårdarike IBK - IBK Lund 5 - 6 Erik Höst, Kevin Härstedt Herrestorpshallen
2022-09-18 12:00 131022044 IBK Genarp - IBK Landskrona 11 - 0 Claus Pettersson, Henrik Lott Genarps Idrottshall
2022-12-09 20:00 131021043 Munka-Ljungby IBK - Malmö FBC 7 - 1 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Munkahallen
2022-12-10 14:30 131022043 Hofterups IBF - Röke IBK HJ18 2 - 5 Bengt Syrén, Erik Syrén Lödde Idrottshall
2022-12-11 17:00 131021041 FBC Engelholm - IBK Lund 3 - 2 Pierre Bergsten, Linn Farken Ericsson Ängelholms Idrottshall
2022-12-11 17:00 131021042 Åstorp/Kvidinge IBS - Höllvikens IBF/Gårdarike IBK 5 - 1 Kevin Karlsson, Björn Zorec Arena Åstorp
2022-12-17 11:00 131022048 IBK Lund - IBK Genarp 4 - 3 Erik Höst, Matti Rouhiainen Lerbäckshallen A
2023-01-31 19:45 131022047 Höllvikens IBF/Gårdarike IBK - Hofterups IBF Claus Pettersson, Magnus Svensson Herrestorpshallen
2023-01-13 19:30 131021050 Röke IBK HJ18 - Malmö FBC 5 - 1 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Qpoolen
2023-01-13 20:00   Uppskj. 131022051 Hofterups IBF - FBC Engelholm Uppskj. Lödde Idrottshall
2023-01-14 11:30 131021051 Frosta IBF - Höllvikens IBF/Gårdarike IBK 4 - 4 Dzenan Masic, Kenan Masic Höörs Idrottshall
2023-01-14 16:30 131022052 IBK Genarp - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 3 Bengt Syrén, Matti Rouhiainen Genarps Idrottshall
2023-01-15 16:00   Uppskj. 131022049 Eslövs IBF - Munka-Ljungby IBK Uppskj. Sallerupshallen
2023-01-22 14:00 131022055 IBK Genarp - Höllvikens IBF/Gårdarike IBK 2 - 3 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Genarps Idrottshall
2023-01-22 16:00 131022056 Eslövs IBF - IBK Lund 6 - 2 Dzenan Masic, Kenan Masic Sallerupshallen
2023-02-03 19:30 131022054 Hofterups IBF - Malmö FBC , Erik Höst Lödde Idrottshall
2023-01-27 20:00 131022058 Malmö FBC - IBK Genarp 2 - 1 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Kirsebergs Sporthall
2023-01-29 16:00 131022059 Höllvikens IBF/Gårdarike IBK - Eslövs IBF 3 - 8 Linus Dahlström-Nilsson, Claus Pettersson Herrestorpshallen
2023-02-03 19:30 131022064 IBK Lund - Röke IBK HJ18 Jürgen Neuenhofen, Andreas Thorsell Lerbäckshallen A
2023-02-04 16:00 131021063 Munka-Ljungby IBK - Hofterups IBF Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Munkahallen
2023-02-05 14:00 131021064 FC Helsingborg - IBK Genarp Bengt Syrén, Oskar Syrén Helsingborg Arena B
2023-02-05 16:00 131022063 Höllvikens IBF/Gårdarike IBK - IBK Landskrona Linus Isgren, Claus Pettersson Herrestorpshallen
2023-02-05 17:00 131021061 FBC Engelholm - Eslövs IBF Christian Nilsson, Björn Zorec Ängelholms Idrottshall
2023-02-11 11:00 131022068 IBK Lund - Hofterups IBF Måns Gilén, Ali Tourabi Lerbäckshallen A
2023-03-17 19:30 131022066 Malmö FBC - Eslövs IBF Kirsebergs Sporthall
2023-02-15 19:00 131021071 Frosta IBF - IBK Lund Linus Isgren, Erik Höst Höörs Idrottshall
2023-02-15 20:00 131021069 IBK Landskrona - Malmö FBC Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Borstahusens Idrottshall
2023-02-16 20:00 131022069 Eslövs IBF - FC Helsingborg Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Sallerupshallen
2023-02-16 20:00 131022072 IBK Genarp - FBC Engelholm Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Genarps Idrottshall
2023-02-18 13:00 131022071 Hofterups IBF - Åstorp/Kvidinge IBS Iulia Cismaru, Peter Dahlberg Lödde Idrottshall
2023-03-03 20:00 131022073 IBK Genarp - Eslövs IBF Genarps Idrottshall
2023-03-05 16:00 131022076 Höllvikens IBF/Gårdarike IBK - Malmö FBC Herrestorpshallen
2023-03-09 20:00 131022077 Eslövs IBF - Hofterups IBF Sallerupshallen
2023-03-09 20:00 131022080 Malmö FBC - IBK Lund Kirsebergs Sporthall
2023-03-10 19:30 131022084 IBK Lund - IBK Landskrona Lerbäckshallen A
2023-03-11 13:00 131021083 Munka-Ljungby IBK - IBK Genarp Munkahallen
2023-03-12 12:30 131021082 Åstorp/Kvidinge IBS - Eslövs IBF Arena Åstorp
2023-03-12 14:30 131021084 FC Helsingborg - Hofterups IBF Västergårdshallen
2023-03-12 16:00 131022082 Malmö FBC - Frosta IBF Kirsebergs Sporthall
2023-03-12 16:00 131022083 Höllvikens IBF/Gårdarike IBK - Röke IBK HJ18 Herrestorpshallen
2023-03-17 19:30 131022088 IBK Lund - Höllvikens IBF/Gårdarike IBK Lerbäckshallen A
2023-03-19 12:00 131022086 IBK Genarp - Hofterups IBF Genarps Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Genarp 11 6 1 4 57-31 26 19
2. Eslövs IBF 7 5 1 1 51-30 21 16
3. IBK Lund 11 4 3 4 47-53 -6 15
4. Höllvikens IBF/ Gårdarike IBK 10 2 3 5 29-49 -20 9
5. Hofterups IBF 7 2 1 4 30-34 -4 7
6. Malmö FBC 11 1 2 8 34-63 -29 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis