Damer Division 1 (2022/23)

Gruppspel
Damer Division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 15:30 230300004 IFK Gnesta - Onyx IBS 2 - 8 Admir Brkic, Mats-Ola Svensson Gnesta Sporthall
2022-09-25 15:45 230300002 Linköping IBK Ungdom - Trosa Edanö IBK 8 - 3 Thomas Nystrand, Oscar Bard Folkungahallen
2022-09-25 18:15 230300006 FBC Katrineholm U-lag - Linköpings Universitets AIF IBK 8 - 4 Håkan Rask, Timo Granetin Duveholmshallen A
2022-10-01 10:30 230300010 Linköpings Universitets AIF IBK - IFK Gnesta 8 - 2 Thomas Nystrand, Oscar Bard Folkungahallen
2022-10-01 16:00 230300008 Onyx IBS - Linköping IBK Ungdom 2 - 8 Mats-Ola Svensson, Magnus Appelkvist Rosvalla Arena
2022-10-01 16:30 230300012 Trosa Edanö IBK - FBC Katrineholm U-lag 5 - 0 Rasmus Widén, Bemir Brkic Hedebyhallen
2022-10-02 15:00 230300009 Nykvarns IBF Ungdom - IBF Linköping 2 - 4 Anton Carlsson, Stefan Öberg Furuborghallen
2022-10-09 10:00 230300015 IBF Linköping - Onyx IBS 6 - 1 Lukas Rondahl, Joakim Bengtsson Folkungahallen
2022-10-09 14:00 230300018 FBC Katrineholm U-lag - Nykvarns IBF Ungdom 3 - 4 e.förl. Timo Granetin, Håkan Rask Sandbäckshallen
2022-12-09 19:40 230300013 Bergs IK U-lag - Trosa Edanö IBK Patricio Boiardt, Emil Magnusson Ljungsbro Sporthall
2022-10-15 15:00 230300024 Onyx IBS - FBC Katrineholm U-lag 7 - 4 Rasmus Widén, Niclas Andersson Rosvalla Arena
2022-10-15 16:30 230300022 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 6 - 2 Mats-Ola Svensson, Admir Brkic Hedebyhallen
2022-10-16 12:00 230300020 Linköpings Universitets AIF IBK - Linköping IBK Ungdom 1 - 3 Lukas Rondahl, Joakim Bengtsson Folkungahallen
2022-10-16 14:00 230300019 Nykvarns IBF Ungdom - Bergs IK U-lag 10 - 4 Oscar Gärling, Dennis Wagermark Furuborghallen
2022-10-20 20:00 230300025 Bergs IK U-lag - Linköpings Universitets AIF IBK 3 - 2 e.förl. Simon Eriksson, Marthin Andersson Kärnahallen
2022-10-22 16:30 230300027 IBF Linköping - Trosa Edanö IBK 9 - 1 Andreas A Karlsson, Christoffer Karlsson Valkebohallen
2022-10-23 12:00 230300026 Linköping IBK Ungdom - Nykvarns IBF Ungdom 7 - 6 Simon Eriksson, Marthin Andersson Folkungahallen
2022-10-29 14:00 230300034 Nykvarns IBF Ungdom - IFK Gnesta 15 - 2 Aarre Hietanen, Mattias Lönnborg Furuborghallen
2022-10-30 11:00 230300033 Onyx IBS - Bergs IK U-lag 5 - 11 Admir Brkic, Magnus Appelkvist Rosvalla Arena
2022-10-30 14:00 230300032 Linköpings Universitets AIF IBK - IBF Linköping 3 - 7 Peter Ström, Hampus Larsson Ånestadhallen
2022-11-06 16:00 230300042 Onyx IBS - Linköpings Universitets AIF IBK 5 - 5 e.förl. Magnus Appelkvist, Mats-Ola Svensson Ramdalens Sportcenter
2022-11-08 19:30 230300037 Bergs IK U-lag - IBF Linköping 2 - 5 Alen Turcinhodzic, Anton Nilsson Valkebohallen
2022-11-08 19:45 230300039 FBC Katrineholm U-lag - IFK Gnesta 12 - 5 Felicia Rask, Håkan Rask Duveholmshallen A
2022-11-25 19:00 230300041 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IBF Ungdom 1 - 3 Dennis Wagermark, Magnus Appelkvist Hedebyhallen
2022-11-12 13:30 230300045 IBF Linköping - FBC Katrineholm U-lag 4 - 3 Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Valkebohallen
2022-11-12 15:30 230300043 IFK Gnesta - Linköping IBK Ungdom 3 - 12 Anton Nilsson, Alen Turcinhodzic Gnesta Sporthall
2022-11-12 17:30 230300047 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 5 - 4 Magnus Appelkvist, Richard Himberg Hedebyhallen
2022-11-20 12:00 230300051 Linköping IBK Ungdom - FBC Katrineholm U-lag 2 - 2 e.förl. Jimmy Eliasson, Johan Nordlander Folkungahallen
2022-11-20 14:30 230300054 Linköpings Universitets AIF IBK - Trosa Edanö IBK 3 - 4 Anton Nilsson, Alen Turcinhodzic Folkungahallen
2022-12-11 18:30 230300050 Bergs IK U-lag - IFK Gnesta Folkungahallen
2022-11-26 09:30   Uppskj. 230300055 Linköping IBK Ungdom - Bergs IK U-lag Uppskj. Simon Eriksson, Marthin Andersson Folkungahallen
2022-11-26 15:30 230300056 IFK Gnesta - IBF Linköping 1 - 5 Sigge Maurer, Niclas Andersson Gnesta Sporthall
2022-11-27 13:30 230300060 Linköpings Universitets AIF IBK - Nykvarns IBF Ungdom Thomas Nystrand, Oscar Bard Folkungahallen
2022-12-02 19:30 230300066 Nykvarns IBF Ungdom - Onyx IBS Fredrik Wernqvist, Christian Johnsson Furuborghallen
2022-12-02 19:40 230300061 Bergs IK U-lag - FBC Katrineholm U-lag Peter Ström, Roger Balogh Ljungsbro Sporthall
2022-12-03 13:45 230300062 IBF Linköping - Linköping IBK Ungdom Marthin Andersson, Simon Eriksson Valkebohallen
2022-12-10 13:00 230300070 Onyx IBS - IFK Gnesta Håkan Rask, Felicia Rask Rosvalla Arena
2022-12-10 16:30 230300068 Trosa Edanö IBK - Linköping IBK Ungdom Andreas Eriksson, Martin Morén Hedebyhallen
2022-12-11 11:45 230300072 Linköpings Universitets AIF IBK - FBC Katrineholm U-lag Folkungahallen
2022-12-17 13:30 230300075 IBF Linköping - Nykvarns IBF Ungdom Valkebohallen
2022-12-17 15:30 230300076 IFK Gnesta - Linköpings Universitets AIF IBK Gnesta Sporthall
2022-12-18 11:30 230300078 FBC Katrineholm U-lag - Trosa Edanö IBK Duveholmshallen A
2022-12-18 14:30 230300074 Linköping IBK Ungdom - Onyx IBS Folkungahallen
2023-01-07 16:30 230300079 Trosa Edanö IBK - Bergs IK U-lag Hedebyhallen
2023-01-08 11:00 230300084 Nykvarns IBF Ungdom - FBC Katrineholm U-lag Furuborghallen
2023-01-15 17:15 230300081 Onyx IBS - IBF Linköping Ramdalens Sportcenter
2023-01-06 14:00 230300085 Bergs IK U-lag - Nykvarns IBF Ungdom Ljungsbro Sporthall
2023-01-11 20:00 230300090 FBC Katrineholm U-lag - Onyx IBS Stensätter Sporthall
2023-01-13 19:15 230300086 Linköping IBK Ungdom - Linköpings Universitets AIF IBK Folkungahallen
2023-01-14 15:30 230300088 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK Gnesta Sporthall
2023-01-21 16:30 230300093 Trosa Edanö IBK - IBF Linköping Hedebyhallen
2023-01-22 13:00 230300091 Linköpings Universitets AIF IBK - Bergs IK U-lag Kärnahallen
2023-01-29 14:00 230300092 Nykvarns IBF Ungdom - Linköping IBK Ungdom Furuborghallen
2023-01-28 11:45 230300098 IBF Linköping - Linköpings Universitets AIF IBK Valkebohallen
2023-01-29 15:00 230300099 Bergs IK U-lag - Onyx IBS Folkungahallen
2023-01-31 19:00 230300100 IFK Gnesta - Nykvarns IBF Ungdom Gnesta Sporthall
2023-02-04 13:30 230300103 IBF Linköping - Bergs IK U-lag Wahlbeckshallen A
2023-02-04 14:00 230300107 Nykvarns IBF Ungdom - Trosa Edanö IBK Furuborghallen
2023-02-04 15:30 230300105 IFK Gnesta - FBC Katrineholm U-lag Frejahallen
2023-02-05 13:15 230300108 Linköpings Universitets AIF IBK - Onyx IBS Folkungahallen
2023-02-11 14:00 230300111 FBC Katrineholm U-lag - IBF Linköping Stensätter Sporthall
2023-02-11 15:00 230300113 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK Ramdalens Sportcenter
2023-02-11 17:15 230300109 Linköping IBK Ungdom - IFK Gnesta Folkungahallen
2023-02-18 14:30 230300116 IFK Gnesta - Bergs IK U-lag Gnesta Sporthall
2023-02-18 14:30 230300117 FBC Katrineholm U-lag - Linköping IBK Ungdom Duveholmshallen A
2023-02-18 16:30 230300120 Trosa Edanö IBK - Linköpings Universitets AIF IBK Hedebyhallen
2023-02-25 13:00 230300122 IBF Linköping - IFK Gnesta Valkebohallen
2023-02-25 17:00 230300121 Bergs IK U-lag - Linköping IBK Ungdom Ljungsbro Sporthall
2023-02-26 14:00 230300126 Nykvarns IBF Ungdom - Linköpings Universitets AIF IBK Furuborghallen
2023-03-05 17:00 230300127 FBC Katrineholm U-lag - Bergs IK U-lag Duveholmshallen A
2023-03-05 17:00 230300128 Linköping IBK Ungdom - IBF Linköping Folkungahallen
2023-03-05 17:00 230300132 Onyx IBS - Nykvarns IBF Ungdom Ramdalens Sportcenter
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBF Linköping 7 7 0 (0) 0 40-13 27 21
2. Linköping IBK Ungdom 6 5 1 (0) 0 40-17 23 16
3. Trosa Edanö IBK 7 4 0 (0) 3 25-29 -4 12
4. Nykvarns IBF Ungdom 6 3 1 (1) 2 40-21 19 11
5. FBC Katrineholm U-lag 7 2 2 (0) 3 32-31 1 8
6. Onyx IBS 7 2 1 (0) 4 32-41 -9 7
7. Bergs IK U-lag 4 1 1 (1) 2 20-22 -2 5
8. Linköpings Universitets AIF IBK 7 1 2 (0) 4 26-32 -6 5
9. IFK Gnesta 7 0 0 (0) 7 17-66 -49 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis