Flickor C (2022/23)

Gruppspel
Pantamera Flickor C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-25 11:00 132022006 IBK Lund F2008/09 - FBC Engelholm F08/F09 6 - 7 Lerbäckshallen A
2022-09-30 19:30 132022003 IBK Landskrona F07/08 - Höganäs IBF F07-09 3 - 3 Borstahusens Idrottshall
2022-10-01 11:00 132022004 Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-1 - Malmö FBC F07-08 1 - 3 Arena Åstorp
2022-10-01 12:30 132022005 IK Stanstad F08/09 - Emmaljunga GOIF F07-09 0 - 0 Simon Broman, Nils Rickard Bråhögshallen
2022-10-05 19:00 132022002 Örkelljunga IF F07/09 - Gårdarike IBK F07-08 1 - 7 FORUM Örkelljunga
2022-10-08 12:30 132022012 Gårdarike IBK F07-08 - IBK Lund F2008/09 1 - 6 Herrestorpshallen
2022-10-09 12:30 132022007 Höganäs IBF F07-09 - Lomma FBC F08/09 2 - 3 Höganäs Sportcenter B
2022-10-09 12:30 132022010 FBC Engelholm F08/F09 - Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-1 5 - 2 Ängelholms Idrottshall
2022-10-09 14:00 132022009 Emmaljunga GOIF F07-09 - IBK Landskrona F07/08 0 - 5 Helena Simonsson, Jonas Malmborg Vittsjö Idrottshall
2022-10-09 15:00 132022008 Malmö FBC F07-08 - Örkelljunga IF F07/09 5 - 4 Andreas Thorsell, Ahmad Homsi Toftanäs Sporthall
2022-10-15 15:00 132022013 Lomma FBC F08/09 - Gårdarike IBK F07-08 5 - 1 Slättängshallen
2022-10-15 16:00 132022017 IK Stanstad F08/09 - FBC Engelholm F08/F09 4 - 3 Sara Berglind, Magnus Svensson Bråhögshallen
2022-10-15 16:00 132022018 IBK Lund F2008/09 - Emmaljunga GOIF F07-09 2 - 0 , Ej offentliggjord Vipeholmshallen
2022-10-16 12:15 132022016 Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-1 - Höganäs IBF F07-09 0 - 5 Tingdalshallen
2022-10-16 14:00 132022015 IBK Landskrona F07/08 - Malmö FBC F07-08 4 - 8 Borstahusens Idrottshall
2022-10-22 10:30 132022023 Höganäs IBF F07-09 - IK Stanstad F08/09 3 - 2 Höganäs Sportcenter B
2022-10-22 11:30 132022022 Gårdarike IBK F07-08 - Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-1 3 - 3 Herrestorpshallen
2022-10-22 16:00 132022024 Malmö FBC F07-08 - IBK Lund F2008/09 2 - 3 Pelle Verhulst, Cevin Ivarsson Toftanäs Sporthall
2022-10-23 14:00 132022019 Emmaljunga GOIF F07-09 - Lomma FBC F08/09 1 - 6 , Simon Delfin Vittsjö Idrottshall
2022-11-15 18:30 132022020 FBC Engelholm F08/F09 - Örkelljunga IF F07/09 1 - 2 Ängelholms Idrottshall
2022-10-24 20:00 132022027 IBK Landskrona F07/08 - Gårdarike IBK F07-08 0 - 5 Borstahusens Idrottshall
2022-10-27 18:30 132022025 Lomma FBC F08/09 - FBC Engelholm F08/F09 4 - 6 Slättängshallen
2022-10-29 10:00 132022026 Örkelljunga IF F07/09 - Emmaljunga GOIF F07-09 0 - 3 FORUM Örkelljunga
2022-10-30 11:30 132022030 IBK Lund F2008/09 - Höganäs IBF F07-09 1 - 2 Lerbäckshallen A
2022-11-10 17:45 132022029 IK Stanstad F08/09 - Malmö FBC F07-08 1 - 14 Simon Broman, Sara Berglind Bråhögshallen
2022-11-12 15:00 132022035 IK Stanstad F08/09 - Gårdarike IBK F07-08 3 - 4 Ahmad Homsi, Nils Rickard Bråhögshallen
2022-11-13 12:30 132022031 Höganäs IBF F07-09 - Örkelljunga IF F07/09 6 - 2 Höganäs Sportcenter B
2022-11-13 12:30 132022032 FBC Engelholm F08/F09 - IBK Landskrona F07/08 5 - 4 Ängelholms Idrottshall
2022-11-13 14:00 132022034 Emmaljunga GOIF F07-09 - Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-1 1 - 3 Helena Simonsson, Simon Delfin Vittsjö Idrottshall
2022-11-13 15:00 132022033 Malmö FBC F07-08 - Lomma FBC F08/09 4 - 2 Andreas Thorsell, Isac Salomonsson Toftanäs Sporthall
2022-11-19 13:00 132022038 Örkelljunga IF F07/09 - IK Stanstad F08/09 2 - 0 FORUM Örkelljunga
2022-11-19 14:30 132022042 Malmö FBC F07-08 - FBC Engelholm F08/F09 5 - 3 Marcus Rundström, William Nilsson Kirsebergs Sporthall
2022-11-19 15:00 132022041 Gårdarike IBK F07-08 - Emmaljunga GOIF F07-09 9 - 1 Herrestorpshallen
2022-11-20 10:00 132022039 IBK Lund F2008/09 - Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-1 5 - 2 Lerbäckshallen A
2022-11-20 13:30 132022037 Lomma FBC F08/09 - IBK Landskrona F07/08 0 - 3 Slättängshallen
2022-11-23 18:30 132022043 Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-1 - Örkelljunga IF F07/09 2 - 3 Kvidinge Sporthall
2022-11-23 19:30 132022048 Höganäs IBF F07-09 - FBC Engelholm F08/F09 4 - 4 Höganäs Sportcenter B
2022-11-23 20:00 132022045 IBK Landskrona F07/08 - IBK Lund F2008/09 1 - 6 Borstahusens Idrottshall
2022-11-24 18:30 132022044 IK Stanstad F08/09 - Lomma FBC F08/09 3 - 4 Nils Rickard, Emilia Fridh Bråhögshallen
2023-01-18 18:30 132022047 Gårdarike IBK F07-08 - Malmö FBC F07-08 2 - 4 Herrestorpshallen
2022-11-26 11:00 132022051 Örkelljunga IF F07/09 - IBK Lund F2008/09 4 - 3 FORUM Örkelljunga
2022-11-26 15:00 132022049 IBK Landskrona F07/08 - IK Stanstad F08/09 1 - 2 Landskrona Idrottshall
2022-11-26 15:00 132022050 Lomma FBC F08/09 - Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-1 5 - 1 Slättängshallen
2022-11-27 09:00 132022053 Höganäs IBF F07-09 - Emmaljunga GOIF F07-09 3 - 2 Höganäs Sportcenter B
2022-11-27 14:00 132022054 FBC Engelholm F08/F09 - Gårdarike IBK F07-08 3 - 2 Ängelholms Idrottshall
2022-12-03 11:00 132022055 Örkelljunga IF F07/09 - Lomma FBC F08/09 3 - 2 FORUM Örkelljunga
2022-12-04 12:00 132022059 Malmö FBC F07-08 - Höganäs IBF F07-09 4 - 2 Ahmad Homsi, Bengt Syrén Toftanäs Sporthall
2022-12-04 12:30 132022060 FBC Engelholm F08/F09 - Emmaljunga GOIF F07-09 3 - 2 Ängelholms Idrottshall
2022-12-04 13:15 132022057 IBK Lund F2008/09 - IK Stanstad F08/09 3 - 1 Lerbäckshallen A
2023-01-25 19:30 132022056 Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-1 - IBK Landskrona F07/08 3 - 2 Kvidinge Sporthall
2022-12-10 13:30 132022063 IK Stanstad F08/09 - Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-1 2 - 3 Nils Rickard, Emilia Fridh Bråhögshallen
2022-12-10 14:00 132022061 Lomma FBC F08/09 - IBK Lund F2008/09 3 - 5 Slättängshallen
2022-12-10 15:30 132022062 IBK Landskrona F07/08 - Örkelljunga IF F07/09 2 - 0 Borstahusens Idrottshall
2022-12-11 13:30 132022065 Höganäs IBF F07-09 - Gårdarike IBK F07-08 7 - 5 Vikenskolan
2022-12-11 14:00 132022066 Emmaljunga GOIF F07-09 - Malmö FBC F07-08 2 - 5 Simon Delfin, Patrik Knutsson Vittsjö Idrottshall
2022-12-17 12:30 132022068 Gårdarike IBK F07-08 - Örkelljunga IF F07/09 6 - 1 Herrestorpshallen
2022-12-18 12:00 132022071 Emmaljunga GOIF F07-09 - IK Stanstad F08/09 1 - 5 Jonas Malmborg, Patrik Knutsson Vittsjö Idrottshall
2022-12-18 12:30 132022072 FBC Engelholm F08/F09 - IBK Lund F2008/09 1 - 1 Ängelholms Idrottshall
2022-12-18 13:00 132022070 Malmö FBC F07-08 - Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-1 7 - 3 Magnus Svensson, Claus Pettersson Toftanäs Sporthall
2023-02-15 20:00 132022069 Höganäs IBF F07-09 - IBK Landskrona F07/08 4 - 3 Höganäs Sportcenter B
2023-01-14 10:00 132022076 Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-1 - FBC Engelholm F08/F09 1 - 9 Arena Åstorp
2023-01-14 14:00 132022074 Örkelljunga IF F07/09 - Malmö FBC F07-08 2 - 2 Hugo Forsback, Emilio Olsson FORUM Örkelljunga
2023-01-15 09:00 132022078 IBK Lund F2008/09 - Gårdarike IBK F07-08 5 - 3 Lerbäckshallen A
2023-01-15 10:30 132022075 IBK Landskrona F07/08 - Emmaljunga GOIF F07-09 1 - 4 Landskrona Idrottshall
2023-01-15 13:30 132022073 Lomma FBC F08/09 - Höganäs IBF F07-09 3 - 1 Slättängshallen
2023-01-21 14:00 132022082 Höganäs IBF F07-09 - Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-1 4 - 3 Ronny Pradon, Simon Mannerhult Höganäs Sportcenter B
2023-01-22 12:00 132022084 Emmaljunga GOIF F07-09 - IBK Lund F2008/09 0 - 4 , Simon Delfin Vittsjö Idrottshall
2023-01-22 12:30 132022083 FBC Engelholm F08/F09 - IK Stanstad F08/09 4 - 2 Ängelholms Idrottshall
2023-01-22 13:00 132022081 Malmö FBC F07-08 - IBK Landskrona F07/08 4 - 1 Isak Andersson, David Bliding Wissler Toftanäs Sporthall
2023-01-22 16:15 132022079 Gårdarike IBK F07-08 - Lomma FBC F08/09 1 - 3 Herrestorpshallen
2023-01-25 18:30 132022086 Örkelljunga IF F07/09 - FBC Engelholm F08/F09 2 - 5 FORUM Örkelljunga
2023-01-28 10:30 132022085 Lomma FBC F08/09 - Emmaljunga GOIF F07-09 4 - 2 Slättängshallen
2023-01-29 12:00 132022088 Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-1 - Gårdarike IBK F07-08 0 - 7 Arena Åstorp
2023-01-29 13:00 132022090 IBK Lund F2008/09 - Malmö FBC F07-08 4 - 0 Lerbäckshallen A
2023-01-29 14:00 132022089 IK Stanstad F08/09 - Höganäs IBF F07-09 1 - 1 Magnus Svensson, Nils Rickard Bråhögshallen
2023-02-03 19:00 132022095 Malmö FBC F07-08 - IK Stanstad F08/09 5 - 1 Magnus Isgren, Linus Isgren Toftanäs Sporthall
2023-02-04 14:00 132022093 Gårdarike IBK F07-08 - IBK Landskrona F07/08 10 - 3 Herrestorpshallen
2023-02-05 12:30 132022091 FBC Engelholm F08/F09 - Lomma FBC F08/09 2 - 3 Ängelholms Idrottshall
2023-02-05 14:00 132022092 Emmaljunga GOIF F07-09 - Örkelljunga IF F07/09 4 - 1 Simon Delfin, Patrik Knutsson Vittsjö Idrottshall
2023-02-08 19:30 132022096 Höganäs IBF F07-09 - IBK Lund F2008/09 3 - 5 Axel Niwong, Ricky Andinsson Nöjd Höganäs Sportcenter B
2023-02-09 19:45 132022099 Lomma FBC F08/09 - Malmö FBC F07-08 1 - 0 Slättängshallen
2023-02-11 13:00 132022097 Örkelljunga IF F07/09 - Höganäs IBF F07-09 3 - 2 FORUM Örkelljunga
2023-02-11 16:00 132022101 Gårdarike IBK F07-08 - IK Stanstad F08/09 3 - 0 Herrestorpshallen
2023-02-12 14:00 132022098 IBK Landskrona F07/08 - FBC Engelholm F08/F09 2 - 8 Borstahusens Idrottshall
2023-02-12 15:00 132022100 Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-1 - Emmaljunga GOIF F07-09 3 - 4 Arena Åstorp
2023-02-18 12:30 132022104 IK Stanstad F08/09 - Örkelljunga IF F07/09 0 - 1 Nils Rickard, Cevin Ivarsson Bråhögshallen
2023-03-08 19:00 132022105 Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-1 - IBK Lund F2008/09 0 - 4 Kvidinge Sporthall
2023-03-08 20:00 132022103 IBK Landskrona F07/08 - Lomma FBC F08/09 4 - 5 Borstahusens Idrottshall
2023-03-14 19:00 132022108 FBC Engelholm F08/F09 - Malmö FBC F07-08 1 - 5 Ängelholms Idrottshall
2023-03-16 19:30 132022107 Emmaljunga GOIF F07-09 - Gårdarike IBK F07-08 2 - 4 Simon Delfin, Mikael Härstedt Vittsjö Idrottshall
2023-01-30 19:45 132022111 IBK Lund F2008/09 - IBK Landskrona F07/08 8 - 2 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Nyvångsskolan
2023-03-01 18:30 132022109 Örkelljunga IF F07/09 - Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-1 2 - 2 FORUM Örkelljunga
2023-03-01 20:00 132022113 Malmö FBC F07-08 - Gårdarike IBK F07-08 6 - 2 Mikael Härstedt, Kevin Prahl Toftanäs Sporthall
2023-03-02 19:30 132022110 Lomma FBC F08/09 - IK Stanstad F08/09 6 - 1 Slättängshallen
2023-03-02 19:30 132022114 FBC Engelholm F08/F09 - Höganäs IBF F07-09 4 - 3 Ängelholms Idrottshall
2023-03-04 13:00 132022117 IBK Lund F2008/09 - Örkelljunga IF F07/09 6 - 4 Lerbäckshallen A
2023-03-04 16:00 132022115 IK Stanstad F08/09 - IBK Landskrona F07/08 2 - 2 Nils Rickard, David Bliding Wissler Bråhögshallen
2023-03-04 16:00 132022120 Gårdarike IBK F07-08 - FBC Engelholm F08/F09 4 - 2 Herrestorpshallen
2023-03-05 13:00 132022119 Emmaljunga GOIF F07-09 - Höganäs IBF F07-09 3 - 3 Patrik Knutsson, Simon Delfin Vittsjö Idrottshall
2023-03-05 17:30 132022116 Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-1 - Lomma FBC F08/09 1 - 5 Åstorps Sporthall
2023-03-11 11:30 132022121 Lomma FBC F08/09 - Örkelljunga IF F07/09 2 - 0 Slättängshallen
2023-03-11 14:00 132022122 IBK Landskrona F07/08 - Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-1 3 - 3 Landskrona Idrottshall
2023-03-12 12:30 132022123 IK Stanstad F08/09 - IBK Lund F2008/09 1 - 3 Henrik Lott, Nils Rickard Bråhögshallen
2023-03-12 14:00 132022126 Emmaljunga GOIF F07-09 - FBC Engelholm F08/F09 1 - 1 Simon Delfin, Mikael Härstedt Vittsjö Idrottshall
2023-03-12 15:00 132022125 Höganäs IBF F07-09 - Malmö FBC F07-08 1 - 4 Höganäs Sportcenter B
2023-03-18 09:30 132022127 IBK Lund F2008/09 - Lomma FBC F08/09 4 - 4 Lerbäckshallen A
2023-03-18 10:00 132022128 Örkelljunga IF F07/09 - IBK Landskrona F07/08 4 - 3 FORUM Örkelljunga
2023-03-18 12:30 132022131 Gårdarike IBK F07-08 - Höganäs IBF F07-09 2 - 3 Herrestorpshallen
2023-03-18 13:00 132022129 Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-1 - IK Stanstad F08/09 8 - 4 Arena Åstorp
2023-03-19 15:30 132022132 Malmö FBC F07-08 - Emmaljunga GOIF F07-09 8 - 1 Marcus Rundström, Erik Syrén Toftanäs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Malmö FBC F07-08 20 16 1 3 95-41 54 49
2. IBK Lund F2008/ 09 20 15 2 3 84-41 43 47
3. Lomma FBC F08/ 09 20 14 1 5 70-45 25 43
4. FBC Engelholm F08/ F09 20 11 3 6 77-59 18 36
5. Gårdarike IBK F07-08 20 10 1 9 81-58 23 31
6. Höganäs IBF F07-09 20 9 4 7 62-57 5 31
7. Örkelljunga IF F07/ 09 20 8 2 10 41-63 -22 26
8. Emmaljunga GOIF F07-09 20 4 3 13 34-70 -36 15
9. Åstorp/ Kvidinge IBS F09/ 10-1 20 4 3 13 44-83 -39 15
10. IBK Landskrona F07/ 08 20 3 3 14 49-84 -35 12
11. IK Stanstad F08/ 09 20 3 3 14 35-71 -36 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis