Träningsmatcher Herr/Pojk VIBF (2023/24)

Övriga matcher
Träningsmatcher Herr/Pojk VIBF
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-05-26 20:00 211213001 Islands landslag Herrar B - Västerås IBS Ung H4 Mats Eriksson, Mohamed Abdirisak Mälarenergi Arena A
2023-05-28 13:00 211213002 Islands landslag Herrar B - Västerås Supersonics Mattias Strid, Andreas Julin Mälarenergi Arena A
2023-06-14 19:45 211213003 IBF Västerås - Lillån IBK Allsvenskan 2 - 7 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Mälarenergi Arena A
2023-08-04 19:00 211213010 Skälby IBK Herr lag svart - Skälby IBK Herr August Ericsson, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena A
2023-08-20 18:30 211213005 Västerås IBS Ungdom HJAS - Torshälla IBK HJ/JAS träningsmatch 7 - 6 Fernando Rocabado, Henrik Brehmer Mälarenergi Arena A
2023-08-26 13:00 211213004 IBK Köping H2 - IBF Ludvika Herr Div 2 4 - 1 Filip Larsson, Fernando Rocabado Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-08-26 15:30 211213011 IBK Köping Ung H3 - IBF Ludvika Div 3 Herrar 8 - 2 Fernando Rocabado, Filip Larsson Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-08-26 16:00 211213012 Skälby IBK Herr - Täby FC Herr A 10 - 1 Mårten Hanold, Andreas Jäderholm Mälarenergi Arena B
2023-08-26 17:00 211213020 IK Råby Västerås H4 - Barkarö SK H4 0 - 0 Cecilia Contreras, Francisco Contreras Råbyhallen
2023-08-29 19:30 211213021 Tillberga IK Roosters - Västerås Supersonics 5 - 4 Mårten Hanold, Andreas Jäderholm Tillberga Sporthall
2023-09-01 20:00 211213022 Sala Silverstaden IBK H2 - Skälby IBK Junior 6 - 3 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Sala Idrottshall
2023-09-02 13:00 211213013 Skälby IBK Herr lag svart - Hagunda IF SSL Herr 3 - 7 Daniel Larsson, Amir Zilic Mälarenergi Arena A
2023-09-02 14:00 211213015 Surahammars IBF Herrar Div 1 - Per-Ols IBF H2 Mattias Strid, David Hildingstam Mälarenergi Arena Surahammar
2023-09-03 15:00 211213024 IK Råby Västerås H4 - IBK Köping Ung H3 Inst. Råbyhallen
2023-09-03 15:30 211213006 Västerås IBS Ungdom HJAS - Väsby AIK HJ div 1/JAS 4 - 2 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Mälarenergi Arena A
2023-09-08 19:00 211213023 IBF Västerås - Tillberga IK Roosters Inst. Dan Barthlen, Mårten Hanold Mälarenergi Arena A
2023-09-09 11:00 211213007 Västerås IBS Ungdom HJAS - IS Saga HJ 3 - 4 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Kristiansborgshallen
2023-09-09 12:00 211213014 Skälby IBK Herr lag svart - Nilsby IK Allsvenskan 10 - 3 Roger Nilsson, Lars Larsson Mälarenergi Arena B
2023-09-09 14:00 211213018 Per-Ols IBF H2 - Västerås IBS Ungdom H2 5 - 8 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Fagerstahallen
2023-09-10 14:00 211213019 IBK Köping Ung H3 - Barkarö SK H4 7 - 6 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-09-13 20:30 211213027 Barkarö SK H2 - IBK Hallsta H2 A-lag 7 - 3 Lars Flink, Tobias Söderberg Kristiansborgshallen
2023-09-14 19:45 211213030 Tillberga IK Roosters - Skälby IBK Junior 6 - 3 Filip Larsson, Francisco Contreras Tillberga Sporthall
2023-09-15 19:00 211213032 Knäppmora AIK H3 - Barkarö SK H2 4 - 5 Mikael Jansson, Camilla Eriksson Skinnskattebergs Sporthall
2023-09-15 20:00 211213031 Sala Silverstaden IBK H2 - Skiljebo SK A-lag 10 - 0 Andreas Jäderholm, Mårten Hanold Sala Idrottshall
2023-09-16 14:00 211213025 Skälby IBK Junior - IBF Örebro Ungdom JAS 0 - 0 David Hildingstam, Camilla Eriksson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2023-09-17 13:00 211213028 Barkarö SK H2 - Tillberga IK Roosters 8 - 7 David Hildingstam, Mattias Strid Kristiansborgshallen
2023-09-17 13:00 211213026 Västerås IBS Ungdom H2 - Surahammars IBF Herrar Div 1 3 - 4 Lars Flink, Tobias Söderberg Mälarenergi Arena A
2023-09-17 16:00 211213009 IBF Västerås - Vaksala SK IBK 9 - 5 Fernando Rocabado, Mohamed Abdirisak Mälarenergi Arena A
2023-09-21 17:15 211213034 Rönnby IBK Ung P2010 PK4 - Västerås IBS Ung 2010 PK4 Texas Bertilsson, Fernando Rocabado Önsta Skolan
2023-09-23 14:00 211213033 Skogsgymnastikens IBS Herrar - IBF Lokomotiv Avesta Inst. Frida Hansdotter Arena
2023-09-24 13:30 211213035 Skälby IBK HJ16 - Skälby IBK P05/06 August Ericsson, Filip Larsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2023-09-30 15:20 211213036 Rönnby IBK Ung P2010 PK4 - Skiljebos SK 2011 PK4 , Viktor Ericsson Önsta Skolan
2023-09-30 16:45 211213038 Rönnby IBK Ung 2010 PK5 - Skiljebo SK 2011 PK5 0 - 0 Önsta Skolan
2023-10-01 12:00 211213029 IFK Arboga IBK H4 B-lag - Ekeby IF H3 18 - 5 Joel Andersson, Andre Hagelin Fellingsbro Idrottshall
2023-10-01 16:30 211213037 IK Råby Västerås H4 - Ransta IK H4 Dan Barthlen, Moltas Gunnarsson Råbyhallen
2023-10-29 14:00 211213039 Per-Ols IBF P2014 PK8 - Skiljebo SK Svart P2014 PK8 Loke Bylund, Calle Guldbrandsson Fagerstahallen
2023-11-28 20:30 211213040 IBK Köping DM 2008 - IBK Köping DM 2009 Andreas Julin, Henrik Brehmer Ullvihallen
2023-12-21 19:45 211213041 Västerås IBS Ungdom HJ - Västerås IBS Ungdom PK2 David Hildingstam, Fernando Rocabado Kristiansborgshallen
2024-01-09 17:15 211213042 IBK Köping P-10 PK4 - IBK Köping P-11 PK5 11 - 0 Edvin Culum, Teo Liverpool Karlsson Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2024-02-04 12:30 211213043 Västerås IBS Ung 2010 PK4 - Mesta IBK P10/11 7 - 5 Lukas Phraiwan, Texas Bertilsson Klövernhallen Plan 1
2024-02-07 18:45 211213045 Rönnby Västerås IBK Ung 11/12 PK5 - Skiljebo SK 11/12 PK5 Önsta Skolan
2024-02-17 12:15 211213046 IBK Sala PK9 (15) - Tillberga IK Ung Grön 2015 PK9 , Gabriel Lennebring Sporthallen Lärkan
2024-02-17 14:00 211213047 IBK Sala PK9 (15) - Tillberga IK Ung Grön 2015 PK9 Gabriel Lennebring, Olov Östlund Sporthallen Lärkan
2024-02-17 16:00 211213048 IBK Sala PK9 (15) - Tillberga IK Ung Grön 2015 PK9 , Olov Östlund Sporthallen Lärkan
2024-02-17 18:50 211213049 IBK Sala PK9 (15) - Tillberga IK Ung Grön 2015 PK9 Sporthallen Lärkan
2024-02-20 19:00 211213044 IBK Köping P-12 PK6 - IBK Köping F-16 FK10 Albin Trygg, Leon Alfredsson Ullvihallen
2024-03-16 19:00 211213051 Västerås IBS Ungdom HJAS - Hammarby IF IBF HJ JAS Mälarenergi Arena A
2024-04-03 19:00 211213050 IBK Köping P-08/09 PK2 - Torshälla IBK P08/09 Köpings bad & sport (Nya Arenan)

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis