Herrjunior 18 (2023/24)

Gruppspel
Pantamera Herrjunior 18 Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-04 20:00 131020001 IBK Landskrona/Hofterups IBF - FC/FBC Helsingborg 1 - 10 Magnus Svensson, Linus Isgren Borstahusens Idrottshall
2023-10-06 19:30 131020002 Röke IBK - IBK Lund 6 - 4 Claus Pettersson, Andreas Thorsell Qpoolen
2023-10-07 11:00 131020004 Höllvikens IBF - Lönsboda IBK 4 - 2 Bengt Syrén, Erik Syrén Halörhallen
2023-10-07 13:00 131020003 Munka-Ljungby IBK - IBK Genarp 3 - 2 Claus Pettersson, Andreas Thorsell Munkahallen
2023-10-14 15:00 131020009 IBK Genarp - Röke IBK 6 - 4 Cevin Ivarsson, Pelle Verhulst Genarps Idrottshall
2023-10-14 16:00 131020007 Malmö FBC - Höllvikens IBF 9 - 3 Claus Pettersson, Andreas Thorsell Kirsebergs Sporthall
2023-10-15 12:00 131020008 Lönsboda IBK - Munka-Ljungby IBK 3 - 10 Stefan Andersson, Mathias Orning Lönsboda Sporthall
2024-03-12 19:50 131020010 IBK Lund - IBK Landskrona/Hofterups IBF WO (5 - 0) Östratornhallen
2023-10-19 20:00 131020014 Munka-Ljungby IBK - Malmö FBC 2 - 4 Andreas Ekstrand, Ali Tourabi Munkahallen
2023-10-20 19:30 131020013 Röke IBK - Lönsboda IBK 4 - 2 Stefan Andersson, Mathias Orning T4 Sporthall
2023-10-22 11:00 131020011 FC/FBC Helsingborg - IBK Lund 2 - 6 Bengt Syrén, Erik Syrén Helsingborg Arena B
2023-10-23 20:30 131020012 IBK Landskrona/Hofterups IBF - IBK Genarp 6 - 6 Bengt Syrén, Erik Syrén Borstahusens Idrottshall
2023-10-28 13:00 131020020 Malmö FBC - Lönsboda IBK 4 - 4 Cevin Ivarsson, Claus Pettersson Kirsebergs Sporthall
2023-11-09 19:15 131020018 Höllvikens IBF - IBK Lund 6 - 2 Bengt Syrén, Erik Syrén Halörhallen
2024-01-19 19:30 131020016 Röke IBK - FC/FBC Helsingborg 5 - 7 Stefan Andersson, Mathias Orning Qpoolen
2024-03-20 19:00 131020017 Munka-Ljungby IBK - IBK Landskrona/Hofterups IBF 7 - 6 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Munkahallen
2023-11-17 19:30 131020024 IBK Lund - Munka-Ljungby IBK 1 - 9 Isac Salomonsson, Linn Farken Ericsson Killebäckshallen
2023-11-18 15:00 131020023 IBK Genarp - Höllvikens IBF 5 - 1 Dzenan Masic, Kenan Masic Genarps Idrottshall
2023-11-18 16:00 131020025 IBK Landskrona/Hofterups IBF - Röke IBK 3 - 2 Pelle Verhulst, Cevin Ivarsson Landskrona Idrottshall
2023-11-19 16:30 131020021 FC/FBC Helsingborg - Malmö FBC 7 - 3 Pierre Bergsten, Ante Johansson Stenholm Helsingborg Arena B
2023-11-23 20:00 131020029 Malmö FBC - IBK Lund 5 - 14 Erik Höst, Isac Salomonsson Kirsebergs Sporthall
2023-11-24 20:00 131020026 Munka-Ljungby IBK - FC/FBC Helsingborg 5 - 4 Stefan Andersson, Mathias Orning Munkahallen
2023-11-26 12:30 131020030 Lönsboda IBK - IBK Genarp 3 - 5 Stefan Andersson, Mathias Orning Lönsboda Sporthall
2023-12-18 20:30 131020027 Höllvikens IBF - Röke IBK 3 - 2 Isac Salomonsson, Ante Johansson Stenholm Halörhallen
2023-11-29 20:00 131020034 IBK Landskrona/Hofterups IBF - Höllvikens IBF 5 - 4 Isac Salomonsson, Claus Pettersson Borstahusens Idrottshall
2023-12-01 19:30 131020035 Röke IBK - Munka-Ljungby IBK 3 - 4 Stefan Andersson, Mathias Orning Qpoolen
2023-12-03 10:00 131020031 FC/FBC Helsingborg - Lönsboda IBK 5 - 1 Isac Salomonsson, Ante Johansson Stenholm Idrottens Hus A
2023-12-03 12:00 131020032 IBK Genarp - Malmö FBC 4 - 2 Henrik Lott, Pelle Verhulst Genarps Idrottshall
2023-12-07 20:00 131020036 Höllvikens IBF - FC/FBC Helsingborg 5 - 9 Isac Salomonsson, Magnus Svensson Halörhallen
2023-12-10 12:30 131020038 Malmö FBC - Röke IBK 2 - 4 Isac Salomonsson, Linus Isgren Toftanäs Sporthall
2023-12-10 14:00 131020040 IBK Genarp - IBK Lund 3 - 4 Erik Syrén, Bengt Syrén Genarps Idrottshall
2023-12-29 19:30 131020039 Lönsboda IBK - IBK Landskrona/Hofterups IBF 7 - 2 Mikael Karlsson, Björn Zorec Lönsboda Sporthall
2023-12-15 20:00 131020045 Munka-Ljungby IBK - Höllvikens IBF 6 - 5 Ante Johansson Stenholm, Jonas Pettersson Munkahallen
2023-12-16 11:00 131020041 FC/FBC Helsingborg - IBK Genarp 8 - 6 Alicia Persson, Isac Salomonsson Idrottens Hus A
2023-12-16 15:30 131020043 IBK Landskrona/Hofterups IBF - Malmö FBC 5 - 2 Linus Isgren, Cevin Ivarsson Landskrona Idrottshall
2023-12-17 17:45 131020042 IBK Lund - Lönsboda IBK 3 - 6 Erik Syrén, Bengt Syrén Lerbäckshallen A
2024-01-12 19:30 131020047 IBK Lund - Röke IBK 5 - 2 Ante Johansson Stenholm, Isac Salomonsson Killebäckshallen
2024-01-13 13:00 131020048 IBK Genarp - Munka-Ljungby IBK 5 - 3 Andreas Thorsell, Claus Pettersson Genarps Idrottshall
2024-01-14 10:30 131020049 Lönsboda IBK - Höllvikens IBF 2 - 2 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Lönsboda Sporthall
2024-01-31 20:00 131020046 FC/FBC Helsingborg - IBK Landskrona/Hofterups IBF 7 - 3 Andreas Ekstrand, Johan Gustafsson Västergårdshallen
2024-01-17 20:00 131020055 IBK Landskrona/Hofterups IBF - IBK Lund 3 - 9 Petter Niklasson, Johan Bolinder Borstahusens Idrottshall
2024-01-19 19:00 131020052 Höllvikens IBF - Malmö FBC 5 - 1 Claus Pettersson, Andreas Thorsell Halörhallen
2024-01-21 16:00 131020053 Munka-Ljungby IBK - Lönsboda IBK 7 - 0 Ante Johansson Stenholm, Isac Salomonsson Munkahallen
2024-03-15 19:30 131020054 Röke IBK - IBK Genarp 2 - 8 Christian Nilsson, Björn Zorec Qpoolen
2024-01-27 12:30 131020058 Lönsboda IBK - Röke IBK 12 - 5 Stefan Andersson, Mathias Orning Lönsboda Sporthall
2024-01-27 13:00 131020056 IBK Lund - FC/FBC Helsingborg 5 - 4 Erik Syrén, Bengt Syrén Killebäckshallen
2024-01-27 16:00 131020059 Malmö FBC - Munka-Ljungby IBK 8 - 7 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Kirsebergs Sporthall
2024-01-28 18:00 131020057 IBK Genarp - IBK Landskrona/Hofterups IBF 9 - 2 Casper Johansson, Linus Isgren Genarps Idrottshall
2024-02-02 19:30 131020062 IBK Landskrona/Hofterups IBF - Munka-Ljungby IBK 4 - 9 Claus Pettersson, Andreas Thorsell Landskrona Idrottshall
2024-02-03 13:30 131020061 FC/FBC Helsingborg - Röke IBK 5 - 3 Erik Syrén, Bengt Syrén Helsingborg Arena B
2024-02-04 13:00 131020065 Lönsboda IBK - Malmö FBC 7 - 3 Johan Gustafsson, Andreas Ljunggren Lönsboda Sporthall
2024-03-06 20:00 131020063 IBK Lund - Höllvikens IBF 3 - 4 Kevin Prahl, Johan Bolinder Östratornhallen
2024-02-08 20:00 131020066 Malmö FBC - FC/FBC Helsingborg 4 - 12 Linn Farken Ericsson, Isac Salomonsson Toftanäs Sporthall
2024-02-10 16:00 131020069 Munka-Ljungby IBK - IBK Lund 3 - 4 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Munkahallen
2024-02-10 17:00 131020068 Höllvikens IBF - IBK Genarp 7 - 6 Linus Isgren, Isac Salomonsson Halörhallen
2024-03-21 19:15 131020070 Röke IBK - IBK Landskrona/Hofterups IBF 3 - 14 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Tyrs Hovs Sportcentra
2024-02-13 19:30 131020072 Röke IBK - Höllvikens IBF 5 - 4 Andreas Ljunggren, Mathias Orning Tyrs Hovs Sportcentra
2024-02-17 14:00 131020075 IBK Genarp - Lönsboda IBK 3 - 4 Claus Pettersson, Andreas Thorsell Genarps Idrottshall
2024-03-07 20:00 131020071 FC/FBC Helsingborg - Munka-Ljungby IBK 4 - 2 Pierre Bergsten, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena B
2024-03-14 20:10 131020074 IBK Lund - Malmö FBC 9 - 3 Mikael Björkqvist, Isac Salomonsson Killebäckshallen
2024-02-28 20:00 131020080 Munka-Ljungby IBK - Röke IBK 5 - 3 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Munkahallen
2024-03-03 15:00 131020076 Lönsboda IBK - FC/FBC Helsingborg 5 - 6 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Lönsboda Sporthall
2024-03-05 20:30 131020079 Höllvikens IBF - IBK Landskrona/Hofterups IBF 9 - 4 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Halörhallen
2024-03-13 20:15 131020077 Malmö FBC - IBK Genarp 4 - 6 Linus Isgren, Isac Salomonsson Toftanäs Sporthall
2024-03-08 19:30 131020083 Röke IBK - Malmö FBC 3 - 4 Stefan Andersson, Mathias Orning Qpoolen
2024-03-09 13:30 131020081 FC/FBC Helsingborg - Höllvikens IBF 7 - 5 Casper Johansson, Cevin Ivarsson Mariahallen
2024-03-09 16:45 131020085 IBK Lund - IBK Genarp 9 - 5 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Lerbäckshallen A
2024-03-10 12:00 131020084 IBK Landskrona/Hofterups IBF - Lönsboda IBK 4 - 7 Claus Pettersson, Andreas Thorsell Landskrona Idrottshall
2024-03-16 14:30 131020090 Höllvikens IBF - Munka-Ljungby IBK 3 - 11 Magnus Svensson, Henrik Lott Halörhallen
2024-03-16 15:00 131020086 IBK Genarp - FC/FBC Helsingborg 10 - 5 Simon Björkman Rydnemalm, William Nilsson Genarps Idrottshall
2024-03-16 15:00 131020087 Lönsboda IBK - IBK Lund 10 - 3 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Lönsboda Sporthall
2024-03-17 16:00 131020088 Malmö FBC - IBK Landskrona/Hofterups IBF 13 - 2 Linus Dahlström-Nilsson, Henrik Lott Kirsebergs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FC/ FBC Helsingborg 16 12 0 4 102-69 33 36
2. Munka-Ljungby IBK 16 11 0 5 93-59 34 33
3. IBK Lund 16 10 0 6 86-71 15 30
4. IBK Genarp 16 9 1 6 89-67 22 28
5. Lönsboda IBK 16 7 2 7 75-70 5 23
6. Höllvikens IBF 16 7 1 8 70-79 -9 22
7. Malmö FBC 16 5 1 10 71-94 -23 16
8. IBK Landskrona/ Hofterups IBF 16 4 1 11 64-109 -45 13
9. Röke IBK 16 4 0 12 56-88 -32 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis