SmålandsCupen Damer (2023/24)

Gruppspel
SmålandsCupen D Omg1,Gr1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-08 19:30 145014001 Westerviks IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn (DA) 1 - 7 Dawan Mofak, Mikael Fransson Bökensved Sporthall
2023-09-08 19:30 145014002 Vimmerby IBK - Vetlanda IBF 5 - 6 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Vimmerby Idrottshall
2023-09-16 14:00 145014003 Craftstadens IBK Oskarshamn (DA) - Vimmerby IBK 13 - 1 Dawan Mofak, Frans Bladh Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-09-17 15:00 145014004 Vetlanda IBF - Westerviks IBK 5 - 5 Roger Dahlberg, Mikael Fransson Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-09-19 20:00 145014006 Craftstadens IBK Oskarshamn (DA) - Vetlanda IBF 12 - 3 Hannes Berggren, Linus Häggblom Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-09-22 19:30 145014005 Westerviks IBK - Vimmerby IBK 9 - 5 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Bökensved Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Craftstadens IBK Oskarshamn (DA) 3 3 0 0 32-5 27 9
2. Westerviks IBK 3 1 1 1 15-17 -2 4
3. Vetlanda IBF 3 1 1 1 14-22 -8 4
4. Vimmerby IBK 3 0 0 3 11-28 -17 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SmålandsCupen D Omg1,Gr2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-08 19:30 145015001 Sävsjö IBK - Gnosjö IBK 6 - 3 Daniel Pettersson, Gustav Jarnegren Sävsjö Sporthall
2023-09-13 19:00 145015002 Westbo IBK - Jönköpings IK (DA) 4 - 3 Andreas Rundqvist, Adam Nikolausson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2023-09-11 19:00 145015004 Värnamo IK - Sävsjö IBK 5 - 3 Mattias Tokic, Kim Westlund Värnamo Sporthall
2023-09-19 19:30 145015003 Gnosjö IBK - Westbo IBK 3 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Töllstorpshallen
2023-09-14 19:00 145015006 Värnamo IK - Gnosjö IBK 2 - 2 Andreas Karlsson, Kim Westlund Värnamo Sporthall
2023-09-17 17:30 145015005 Jönköpings IK (DA) - Sävsjö IBK 2 - 4 Emil Lindén, Adam Rydholm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-09-20 20:00 145015008 Jönköpings IK (DA) - Värnamo IK 1 - 3 Isak Mörnstål, Tamuz Hidir Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-09-21 20:00 145015007 Sävsjö IBK - Westbo IBK 2 - 3 Nicklas Bard, Patrick Eberhardsson Sävsjö Sporthall
2023-09-23 13:00 145015010 Westbo IBK - Värnamo IK 4 - 3 Viktoria Wallström, Daniel Persson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2023-09-24 17:00 145015009 Gnosjö IBK - Jönköpings IK (DA) 3 - 3 Johnny Edh, Kim Westlund Töllstorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Westbo IBK 4 4 0 0 15-11 4 12
2. Värnamo IK 4 2 1 1 13-10 3 7
3. Sävsjö IBK 4 2 0 2 15-13 2 6
4. Gnosjö IBK 4 0 2 2 11-15 -4 2
5. Jönköpings IK (DA) 4 0 1 3 9-14 -5 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SmålandsCupen D Omg1,Gr3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-13 20:00 145016002 Husqvarna IK - IBF Tranås 5 - 2 Michael Johansson, Johnny Edh Huskvarna Sporthall A
2023-09-17 12:00 145016004 IBF Tranås - Nässjö IBF 4 - 2 Daniel Pettersson, Kim Bjurek Tranås Idrottshall
2023-09-24 17:00 145016005 Nässjö IBF - Husqvarna IK 2 - 7 Isak Mörnstål, Pontus Knutsson Nässjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Husqvarna IK 2 2 0 0 12-4 8 6
2. IBF Tranås 2 1 0 1 6-7 -1 3
3. Nässjö IBF 2 0 0 2 4-11 -7 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SmålandsCupen D Omg1,Gr4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-08 19:00 145017002 Växjö IBK Utveckling - Ingelstad IBK 10 - 1 Malou Hallström, Therese Spjut Fortnox Arena A-hall
2023-09-09 14:00 145017001 Olofströms IBK (DA) - Nybro IBK 14 - 1 Dragan Zaharijev, Roger Gardell Olofströms Sporthall
2023-09-15 19:30 145017003 Nybro IBK - Växjö IBK Utveckling 1 - 4 Alexia Rasmussen, Linus Häggblom OG-Hallen
2023-09-15 20:00 145017004 Ingelstad IBK - Olofströms IBK (DA) 1 - 13 Filip Håkansson, Linus Broberg Ingelstads Sporthall
2023-09-19 19:30 145017005 Olofströms IBK (DA) - Växjö IBK Utveckling 9 - 6 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Olofströms Sporthall
2023-09-23 16:00 145017006 Nybro IBK - Ingelstad IBK 2 - 5 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson OG-Hallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Olofströms IBK (DA) 3 3 0 0 36-8 28 9
2. Växjö IBK Utveckling 3 2 0 1 20-11 9 6
3. Ingelstad IBK 3 1 0 2 7-25 -18 3
4. Nybro IBK 3 0 0 3 4-23 -19 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SmålandsCupen D Omg1,Gr5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-20 19:45 145018001 CL98IC - Hovshaga AIF 6 - 3 Frans Bladh, Oscar Johansson SBB Arena
2023-10-10 19:30 145018002 FBC Karlskrona - Växjö IBK (DA) 1 - 16 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall A
2023-09-15 19:30 145018004 Växjö IBK (DA) - CL98IC 11 - 6 Malou Hallström, Oskar Kedmalm Fortnox Arena A-hall
2023-09-16 16:00 145018003 Hovshaga AIF - FBC Karlskrona 6 - 1 Alexia Rasmussen, Oscar Johansson Hovshaga Sporthall
2023-09-18 19:00 145018006 Växjö IBK (DA) - Hovshaga AIF 14 - 1 Roger Gardell, Michell Rohde Fortnox Arena A-hall
2023-09-23 14:30 145018005 CL98IC - FBC Karlskrona 6 - 3 Therese Spjut, Pelle Hallström SBB Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Växjö IBK (DA) 3 3 0 0 41-8 33 9
2. CL98IC 3 2 0 1 18-17 1 6
3. Hovshaga AIF 3 1 0 2 10-21 -11 3
4. FBC Karlskrona 3 0 0 3 5-28 -23 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SmålandsCupen D Omg1,Gr6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Hovshaga AIF 0 0 0 0 0-0 0 0
1. Växjö IBK (DA) 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SmålandsCupen Dam Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-11-01 20:00 145034001 Värnamo IK - Olofströms IBK 4 - 7 Emil Lindén, Adam Rydholm Värnamo Sporthall
2023-11-06 20:00 145034002 Växjö IBK Utveckling - Husqvarna IK 5 - 3 Therese Spjut, Malou Hallström Fortnox Arena B-hall
2023-11-26 14:00 145034003 Westbo IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 10 Daniel Pettersson, Jan Blohm Gislaveds Sporthall A/B-hall
2023-11-29 20:00 145034004 CL98IC - Växjö IBK 4 - 11 Hannes Berggren, Linus Häggblom SBB Arena
2024-01-09 20:00 145034006 Växjö IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 7 - 5 Emil Lindén, Adam Rydholm Fortnox Arena A-hall
2024-01-15 18:45 145034005 Växjö IBK Utveckling - Olofströms IBK 2 - 8 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena A-hall
2024-03-05 19:45 145034007 Olofströms IBK - Växjö IBK 5 - 3 Malou Hallström, Therese Spjut Olofströms Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Olofströms IBK 3 3 0 (0) 0 20-9 11 9
2. Växjö IBK 3 2 0 (0) 1 21-14 7 6
3. Craftstadens IBK Oskarshamn 2 1 0 (0) 1 15-9 6 3
4. Växjö IBK Utveckling 2 1 0 (0) 1 7-11 -4 3
5. Husqvarna IK 1 0 0 (0) 1 3-5 -2 0
6. Värnamo IK 1 0 0 (0) 1 4-7 -3 0
7. CL98IC 1 0 0 (0) 1 4-11 -7 0
8. Westbo IBK 1 0 0 (0) 1 2-10 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis