Spelprogram - Pantamera Herrjuniorer division 3 A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF (C) Per Linder per@familjenlinder.se 070-2982843 Svart, Vit, Svartgula
Arlanda IBK Christel Nordström christelnordstrom63@gmail.com 0703757111 Blå, Blå, Blå
Järfälla IBK (B) Marie Gustafsson Mariegustafsson51@hotmail.com 0734166972 Röd/Röd/Svart
Rotebro IS IBK (C) Felix Eklund felix.eklund@hotmail.com 070-1454455 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Sigtuna IF IBK Ludvig Harryzon ludvigharryzon@hotmail.com 0707-701 703 Blå/Blå/Blå
Täby FC (B) Josef Rosengren Josef.rosengren@gmail.com 0766415174 Vit/Vit/Vit
Töjnan IBK Mikael Elseus micke.elseus@gmail.com 070-6331000 Gul/Svart/Svart
Vallentuna IBK (B) Magnus Guilotte guilotte@msn.com 073 932 77 38 Svart, Svart, Svart
Vaxholms IBF Lasse "Lillis" Hesselberg lasse.hesselberg@gmail.com 070-8179112 Svart/svart/svart
Väsby AIK (B) Stefan Wallberg stefan.wallberg@smwelevator.se 070-445 21 67 Röd/Röd/Vit+Röd
Åkersberga IBF (B) Thomas Moberg mobergthomas@hotmail.com 0767248017 Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-20 19:15 1 Arlanda IBK - Sigtuna IF IBK 10 - 1 Anders Haag, Fabian Fahimi Ekilla Sporthall
2019-09-21 10:15 1 Vallentuna IBK (B) - Järfälla IBK (B) 5 - 3 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Hammarbackens Sporthall
2019-09-21 14:15 1 Täby FC (B) - Töjnan IBK 7 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Sabina Åström Hägerneholmshallen
2019-09-22 15:00 1 AIK IBF (C) - Rotebro IS IBK (C) 7 - 4 Alexander Rosén, Anthon Rosén Ulriksdalshallen 27
2019-09-22 19:00 1 Åkersberga IBF (B) - Väsby AIK (B) 9 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Ida Nedin Åkersberga Sporthall A
Omgång 2
2019-09-28 17:30 2 Rotebro IS IBK (C) - Åkersberga IBF (B) 9 - 2 Jonatan Svahn, Ricky Bagge Rotebrohallen (Nya)
2019-09-29 16:45 2 Vaxholms IBF - Täby FC (B) 4 - 7 Peter Lassfolk, Lars Samuelsson Innebandyhallen Vaxholm
2019-09-29 20:30 2 Järfälla IBK (B) - AIK IBF (C) 5 - 7 Kevin Neemé, Christian Neemé Viksjö Sporthall
2019-10-06 16:30 2 Väsby AIK (B) - Arlanda IBK 3 - 9 Jan Lingemark, Fredrik Nensén Väsby skolan
2019-12-07 15:00 2 Töjnan IBK - Vallentuna IBK (B) 4 - 10 William Albrecht, Magnus Johansson Nya Edsbergshallen
Omgång 3
2019-10-04 20:30 3 Vallentuna IBK (B) - Vaxholms IBF 6 - 3 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Hammarbackens Sporthall
2019-10-05 18:15 3 Åkersberga IBF (B) - AIK IBF (C) 4 - 4 Ken Johansson, Rikard Söderlund Åkersberga Sporthall A 97
2019-10-06 10:15 3 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK 9 - 4 Fredrik Hallenberg, Rikard Söderlund Hägerneholmshallen
2019-10-06 12:30 3 Arlanda IBK - Rotebro IS IBK (C) 8 - 5 Tobias Jansson, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2019-10-06 17:00 3 Töjnan IBK - Järfälla IBK (B) 6 - 6 Erik Palmertz, Kevin Neemé Arena Satelliten
Omgång 4
2019-10-13 14:30 4 Väsby AIK (B) - Täby FC (B) 5 - 6 Linus Löfstedt, Fabian Fahimi Väsby skolan 50
2019-10-13 15:15 4 AIK IBF (C) - Arlanda IBK 1 - 11 Ricky Bagge, Mario Mallengren Tallbackaskolan
2019-10-13 16:15 4 Järfälla IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 7 - 1 Anton Fritshammar, Julius Olesen Viksjö Sporthall
2019-10-13 17:00 4 Vaxholms IBF - Töjnan IBK 6 - 6 Sabina Åström, Martin Mårtensson Innebandyhallen Vaxholm
2019-10-13 17:30 4 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK (B) 4 - 8 Richard Jonsson, Anders Haag Prästängshallen
Omgång 5
2019-10-19 18:00 5 Vallentuna IBK (B) - Väsby AIK (B) 5 - 4 Magnus Westerberg, Björn Söderström Hammarbackens Sporthall
2019-10-20 12:30 5 Arlanda IBK - Åkersberga IBF (B) 12 - 3 Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Ekilla Sporthall
2019-10-20 14:15 5 Töjnan IBK - Sigtuna IF IBK 5 - 6 Lars Sundlöf, Johnny Mikael Claesson Arena Satelliten
2019-10-20 16:00 5 Vaxholms IBF - Järfälla IBK (B) 8 - 10 Per Sundvall, Anton Fritshammar Innebandyhallen Vaxholm
2019-10-20 19:00 5 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK (C) 7 - 3 Jonatan Svahn, Rikard Söderlund Hägerneholmshallen
Omgång 6
2019-10-26 16:45 6 Rotebro IS IBK (C) - Vallentuna IBK (B) 5 - 4 Richard Jonsson, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2019-10-27 11:30 6 AIK IBF (C) - Täby FC (B) 2 - 8 Amanda Törner, Bjarne Hekkelstrand Ulriksdalshallen
2019-10-27 15:30 6 Väsby AIK (B) - Töjnan IBK 1 - 2 Ken Johansson, Fadi Saffo Väsby skolan
2019-10-27 16:00 6 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 9 - 6 Anders Haag, Martin Mårtensson Prästängshallen 36
2019-10-27 17:00 6 Järfälla IBK (B) - Arlanda IBK 2 - 11 Åsa Gustavsson, Johnny Mikael Claesson Viksjö Sporthall
Omgång 7
2019-11-02 10:00 7 Vallentuna IBK (B) - AIK IBF (C) 7 - 5 Lars Reuterhagen, Bjarne Hekkelstrand Hammarbackens Sporthall
2019-11-02 12:00 7 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (B) 7 - 1 Björn Söderström, Sabina Åström Hägerneholmshallen
2019-11-03 11:00 7 Töjnan IBK - Rotebro IS IBK (C) 4 - 6 Åsa Gustavsson, Sezgin Youmer Arena Satelliten
2019-11-03 14:30 7 Vaxholms IBF - Väsby AIK (B) 3 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Innebandyhallen Vaxholm
2020-01-24 19:15 7 Sigtuna IF IBK - Järfälla IBK (B) 6 - 9 Niklas Forsman, Fadi Saffo Prästängshallen
Omgång 8
2019-11-06 20:30 8 Rotebro IS IBK (C) - Vaxholms IBF 12 - 7 Robert Lindén Säfström, Imtiaz Karim Rotebrohallen (Nya)
2019-11-08 19:15 8 Arlanda IBK - Täby FC (B) 6 - 4 Jonatan Svahn, Anton Fritshammar Ekilla Sporthall
2019-11-10 13:30 8 Väsby AIK (B) - Sigtuna IF IBK 5 - 11 Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Väsby skolan 1
2019-11-10 16:30 8 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK (B) 5 - 4 Niklas Forsman, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A 101
2019-11-23 18:00 8 AIK IBF (C) - Töjnan IBK 4 - 1 Ken Johansson, Anton Fritshammar Ulriksdalshallen
Omgång 9
2019-11-16 17:45 9 Vaxholms IBF - AIK IBF (C) 1 - 6 Jan Lingemark, Per Sundvall Innebandyhallen Vaxholm
2019-11-17 13:15 9 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK (C) 3 - 4 Fredrik Nensén, Zana Guzel Prästängshallen
2019-11-17 14:00 9 Töjnan IBK - Åkersberga IBF (B) 4 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Arena Satelliten
2019-11-17 14:30 9 Väsby AIK (B) - Järfälla IBK (B) 3 - 2 Lars Sundlöf, Jan Lingemark Väsby skolan
2020-01-05 14:00 9 Vallentuna IBK (B) - Arlanda IBK 5 - 5 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Hammarbackens Sporthall
Omgång 10
2019-11-23 18:00 10 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF 1 - 9 Oskar Mattsson, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A 42
2019-11-24 12:30 10 Arlanda IBK - Töjnan IBK 6 - 4 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Ekilla Sporthall
2019-11-24 13:45 10 Rotebro IS IBK (C) - Väsby AIK (B) 2 - 3 Åsa Gustavsson, Johnn Wahlgren Rotebrohallen (Nya)
2019-11-24 18:30 10 AIK IBF (C) - Sigtuna IF IBK 10 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Julius Olesen Ulriksdalshallen
2019-11-24 20:00 10 Järfälla IBK (B) - Täby FC (B) 1 - 6 Robert Milerud, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
Omgång 11
2019-11-30 18:45 11 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (B) 7 - 7 Anders Asp, Therese Jensen Hammarbackens Sporthall
2019-12-01 14:45 11 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (B) 6 - 7 Åsa Gustavsson, Richard Jonsson Prästängshallen 28
2019-12-01 15:30 11 Väsby AIK (B) - AIK IBF (C) 4 - 2 Jonatan Svahn, Sabina Åström Väsby skolan
2019-12-01 18:15 11 Vaxholms IBF - Arlanda IBK 2 - 10 Lars Samuelsson, Alexander Hellström Innebandyhallen Vaxholm
2019-12-02 20:30 11 Rotebro IS IBK (C) - Järfälla IBK (B) 7 - 3 Sadjad Nima, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
Omgång 12
2019-12-14 10:30 12 Rotebro IS IBK (C) - AIK IBF (C) 6 - 3 Sebastian Öhman, Aldin Imamovic Rotebrohallen (Nya)
2019-12-15 12:45 12 Väsby AIK (B) - Åkersberga IBF (B) 10 - 6 Fabian Fahimi, Aarre Hietanen Väsby skolan
2019-12-15 14:45 12 Töjnan IBK - Täby FC (B) 3 - 12 Patrik Larsson, Martin Eriksson Arena Satelliten
2019-12-19 20:05 12 Sigtuna IF IBK - Arlanda IBK 3 - 14 Alexander Löfgren, Sezgin Youmer Prästängshallen
2020-01-15 18:45 12 Järfälla IBK (B) - Vallentuna IBK (B) 6 - 8 Alexander Hellström, Jonatan Svahn Viksjö Sporthall
Omgång 13
2020-01-10 19:15 13 Arlanda IBK - Väsby AIK (B) 5 - 4 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2020-01-11 16:45 13 Vallentuna IBK (B) - Töjnan IBK 4 - 4 Jan Lingemark, Magnus Westerberg Hammarbackens Sporthall
2020-01-12 13:30 13 AIK IBF (C) - Järfälla IBK (B) 1 - 7 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Ulriksdalshallen 42
2020-01-12 16:00 13 Täby FC (B) - Vaxholms IBF 11 - 2 Fadi Saffo, Ken Johansson Hägerneholmshallen
2020-01-12 18:00 13 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK (C) 3 - 2 Jakob Iskander, Sam Varahram Åkersberga Sporthall A
Omgång 14
2020-01-19 14:15 14 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) 10 - 8 Daniel Bjerdahl, Anders Haag Prästängshallen 43
2020-01-19 17:00 14 Rotebro IS IBK (C) - Arlanda IBK 3 - 4 Johan Nima, Sam Varahram Rotebrohallen (Nya)
2020-01-19 17:30 14 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK (B) 5 - 5 Oskar Mattsson, Jakob Iskander Innebandyhallen Vaxholm
2020-01-19 18:00 14 AIK IBF (C) - Åkersberga IBF (B) 8 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Aldin Imamovic Ulriksdalshallen
2020-01-19 18:00 14 Järfälla IBK (B) - Töjnan IBK 2 - 4 Imtiaz Karim, Peter Lassfolk Viksjö Sporthall
Omgång 15
2020-01-24 19:15 15 Arlanda IBK - AIK IBF (C) 6 - 3 Robert Lindén Säfström, Robin Rosendal Ekilla Sporthall
2020-01-25 17:15 15 Vallentuna IBK (B) - Sigtuna IF IBK WO (5 - 0) Hammarbackens Sporthall
2020-01-25 17:30 15 Täby FC (B) - Väsby AIK (B) 6 - 4 Anders Asp, Therese Jensen Hägerneholmshallen
2020-01-26 13:00 15 Töjnan IBK - Vaxholms IBF 6 - 2 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Arena Satelliten
2020-01-26 15:45 15 Åkersberga IBF (B) - Järfälla IBK (B) 7 - 3 Per Sundvall, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
Omgång 16
2020-02-02 14:15 16 Åkersberga IBF (B) - Arlanda IBK 5 - 6 Björn Söderström, Roger Nyström Åkersberga Sporthall A
2020-02-02 14:30 16 Väsby AIK (B) - Vallentuna IBK (B) 2 - 3 Lars Sundlöf, Imtiaz Karim Väsby skolan
2020-02-02 15:15 16 Rotebro IS IBK (C) - Täby FC (B) 7 - 1 Sabina Åström, Kevin Neemé Rotebrohallen (Nya)
2020-02-02 15:45 16 Sigtuna IF IBK - Töjnan IBK 14 - 5 Johan Engvall, Jan Lingemark Prästängshallen 38
2020-02-02 17:30 16 Järfälla IBK (B) - Vaxholms IBF 14 - 3 Can Asal, Lucas Werelius Viksjö Sporthall
Omgång 17
2020-01-18 16:30 17 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 8 - 7 Jan Lingemark, Per Sundvall Innebandyhallen Vaxholm
2020-02-07 20:00 17 Vallentuna IBK (B) - Rotebro IS IBK (C) 6 - 4 Anton Fritshammar, Ken Johansson Hammarbackens Sporthall
2020-02-08 17:30 17 Täby FC (B) - AIK IBF (C) 11 - 3 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Hägerneholmshallen
2020-02-09 13:15 17 Töjnan IBK - Väsby AIK (B) 5 - 12 Lars Samuelsson, Ida Sandberg Rotebrohallen (Nya)
2020-02-11 19:30 17 Arlanda IBK - Järfälla IBK (B) 7 - 2 Anton Fritshammar, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall 95
Omgång 18
2020-02-15 15:00 18 Rotebro IS IBK (C) - Töjnan IBK 6 - 2 Fredrik Hallenberg, Per Sundvall Rotebrohallen (Nya)
2020-02-16 13:00 18 Väsby AIK (B) - Vaxholms IBF 8 - 2 Jonatan Svahn, Imtiaz Karim Väsby skolan
2020-02-16 15:30 18 AIK IBF (C) - Vallentuna IBK (B) 5 - 7 Mauricio Castillo, Linus Warrenstein Tallbackaskolan
2020-02-16 18:30 18 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (B) 4 - 11 Petra Dynesius, Daniel Karlsson Åkersberga Sporthall A
2020-02-16 19:00 18 Järfälla IBK (B) - Sigtuna IF IBK 6 - 6 Totte Hallgren, William Wetterud Viksjö Sporthall
Omgång 19
2020-02-11 19:40 19 Töjnan IBK - AIK IBF (C) 2 - 4 Fredrik Hallenberg, Niklas Forsman Arena Satelliten
2020-02-20 20:00 19 Täby FC (B) - Arlanda IBK 9 - 7 Ida Sandberg, Sabina Åström Grindtorpshallen
2020-02-20 20:05 19 Sigtuna IF IBK - Väsby AIK (B) 3 - 3 Noel Akdemir, Alexander Löfgren Prästängshallen 38
2020-02-22 16:45 19 Vallentuna IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 7 - 5 Stefano Bianque, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2020-02-23 17:15 19 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK (C) 7 - 2 Roland Nester, Niklas Forsman Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 20
2020-02-28 19:15 20 Arlanda IBK - Vallentuna IBK (B) 7 - 8 Alexander Löfgren, Noel Akdemir Ekilla Sporthall
2020-03-01 11:15 20 Järfälla IBK (B) - Väsby AIK (B) 3 - 4 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Viksjö Sporthall
2020-03-01 14:45 20 AIK IBF (C) - Vaxholms IBF 9 - 7 William Albrecht, Julius Olesen Tallbackaskolan
2020-03-02 20:15 20 Rotebro IS IBK (C) - Sigtuna IF IBK 11 - 4 Imtiaz Karim, Johnn Wahlgren Rotebrohallen (Nya)
2020-03-07 18:30 20 Åkersberga IBF (B) - Töjnan IBK WO (5 - 0) Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
Omgång 21
2020-03-06 19:30 21 Sigtuna IF IBK - AIK IBF (C) 8 - 6 Kevin Neemé, Alexander Hellström Prästängshallen
2020-03-07 16:00 21 Täby FC (B) - Järfälla IBK (B) Sabina Åström, Fredrik Hallenberg Hägerneholmshallen
2020-03-08 14:15 21 Töjnan IBK - Arlanda IBK OW (0 - 5) Arena Satelliten
2020-03-08 15:00 21 Väsby AIK (B) - Rotebro IS IBK (C) 16 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Christian Högberg Väsby skolan
2020-03-08 17:15 21 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (B) 5 - 9 Mario Mallengren, Jouni Kekkonen Innebandyhallen Vaxholm
Omgång 22
22 Täby FC (B) - Vallentuna IBK (B)
22 Arlanda IBK - Vaxholms IBF
22 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF IBK
22 AIK IBF (C) - Väsby AIK (B)
22 Järfälla IBK (B) - Rotebro IS IBK (C)

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis