Spelprogram - Pantamera Pojkar Klass 3 ÖLIBF

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
IBF Örebro Utv PK3
IBK Hallsta PK3 ÖLIBF Pertti Kaski peppe69@telia.com 070-7147744 Vit, Svart, Vit
IBK Köping PK3 Klas Hagelin kindbron@gmail.com 0708829910 Svart, Svart, Svart
IFK Arboga PK3 Carina Holmberg carina.e.larsson@gmail.com 0734-374606 Blå, Blå, Blå
Kumla IBK PK3 Steve Sandén steve.sanden@live.se 0730704657 Blå, blå, Blå
Lillån IBK PK3 Grön, Vit (dam=svart), Vit
Nora IBK PK3 Stefan Ekberg stevejohansson@telia.com 070-5505281 Röd, Röd, Svart
Silvergruvans IBF PK3 Röd, Vit, Röd
Örebro SK Ung PK3 Jesper Håkansson jesper.hakansson@yahoo.se 0729027979 Vit, svart, vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-10-12 10:30 1 IBF Örebro Utv PK3 - IBK Hallsta PK3 ÖLIBF 10 - 3 Tomas Helgesson, Kim Palmroth Tybblelundsskolan
2019-10-12 13:30 1 Nora IBK PK3 - Örebro SK Ung PK3 6 - 8 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Idrottshuset, Nora
2019-10-12 16:30 1 IBK Köping PK3 - IFK Arboga PK3 4 - 4 Yotsaphong Chaiphring, Philip Groop Ullvihallen
2019-10-13 12:30 1 Kumla IBK PK3 - Silvergruvans IBF PK3 14 - 2 Jonathan Eriksson, Oscar Sundström Skogstorpskolan 48
Omgång 2
2019-10-19 12:15 2 IFK Arboga PK3 - Lillån IBK PK3 Henrik Brehmer, Linus Persson Vasahallen
2019-10-19 14:45 2 Silvergruvans IBF PK3 - IBF Örebro Utv PK3 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Sporthallen, Hällefors
2019-10-19 17:00 2 IBK Hallsta PK3 ÖLIBF - Nora IBK PK3 Yotsaphong Chaiphring, Philip Groop Sporthallen Hallstahammar
2019-10-20 11:30 2 Örebro SK Ung PK3 - IBK Köping PK3 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Tybblelundsskolan
Omgång 3
2019-10-21 17:45 3 Lillån IBK PK3 - Örebro SK Ung PK3 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Lillåns skola
2019-10-26 13:30 3 Nora IBK PK3 - IBK Köping PK3 Tomas Helgesson Idrottshuset, Nora
2019-10-26 17:00 3 IBK Hallsta PK3 ÖLIBF - Silvergruvans IBF PK3 Michael Rosén, Jonas Langgren Sporthallen Hallstahammar
2019-10-27 12:30 3 Kumla IBK PK3 - IFK Arboga PK3 , Mikael Åman Skogstorpskolan
Omgång 4
2019-11-08 19:30 4 Lillån IBK PK3 - IBF Örebro Utv PK3 Christher Johansson, Gustav Westman Lillåns skola
2019-11-09 14:15 4 Örebro SK Ung PK3 - IFK Arboga PK3 Jonathan Ahlqvist, Jonathan Eriksson Tybblelundsskolan
2019-11-10 09:30 4 IBK Köping PK3 - Silvergruvans IBF PK3 Karlbergshallen Köping Trägolv
2019-11-10 14:30 4 Kumla IBK PK3 - IBK Hallsta PK3 ÖLIBF Felicia Setthammar, Oscar Sundström Skogstorpskolan
Omgång 5
2019-11-15 19:00 5 IBK Hallsta PK3 ÖLIBF - Örebro SK Ung PK3 Sporthallen Hallstahammar
2019-11-16 12:15 5 IFK Arboga PK3 - Nora IBK PK3 Vasahallen
2019-11-16 14:45 5 Silvergruvans IBF PK3 - Lillån IBK PK3 Jörgen Dahlström, Tomas Helgesson Sporthallen, Hällefors
2019-11-16 16:30 5 IBF Örebro Utv PK3 - Kumla IBK PK3 , Gustav Westman Tybblelundsskolan
Omgång 6
2019-11-23 12:30 6 Lillån IBK PK3 - IBK Hallsta PK3 ÖLIBF Jonathan Ahlqvist, Jonathan Eriksson Lillåns skola
2019-11-23 12:30 6 Nora IBK PK3 - IBF Örebro Utv PK3 Idrottshuset, Nora
2019-11-23 12:30 6 Örebro SK Ung PK3 - Silvergruvans IBF PK3 Mikael Åman, Oscar Sundström Tybblelundsskolan
2019-11-24 12:45 6 IBK Köping PK3 - Kumla IBK PK3 Karlbergshallen Köping Trägolv
Omgång 7
2019-12-07 14:45 7 Silvergruvans IBF PK3 - Nora IBK PK3 Jörgen Dahlström, Tomas Helgesson Sporthallen, Hällefors
2019-12-07 17:00 7 Kumla IBK PK3 - Lillån IBK PK3 Jonathan Ahlqvist, Jonathan Eriksson Skogstorpskolan
2019-12-07 17:00 7 IBK Hallsta PK3 ÖLIBF - IFK Arboga PK3 Sporthallen Hallstahammar
2019-12-08 14:45 7 IBF Örebro Utv PK3 - IBK Köping PK3 Tybblelundsskolan
Omgång 8
2019-12-14 11:00 8 Nora IBK PK3 - Lillån IBK PK3 Idrottshuset, Nora
2019-12-14 14:15 8 IBK Köping PK3 - IBK Hallsta PK3 ÖLIBF Ullvihallen
2019-12-14 17:00 8 Örebro SK Ung PK3 - Kumla IBK PK3 Tybblelundsskolan
2019-12-15 15:20 8 IFK Arboga PK3 - IBF Örebro Utv PK3 Vasahallen
Omgång 9
2019-12-19 19:00 9 Silvergruvans IBF PK3 - IFK Arboga PK3 Sporthallen, Hällefors
2019-12-21 13:00 9 IBF Örebro Utv PK3 - Örebro SK Ung PK3 Tybblelundsskolan
2019-12-21 14:00 9 Lillån IBK PK3 - IBK Köping PK3 Lillåns skola
2019-12-21 14:30 9 Kumla IBK PK3 - Nora IBK PK3 Skogstorpskolan
Omgång 10
2020-01-10 19:00 10 IBK Hallsta PK3 ÖLIBF - IBF Örebro Utv PK3 Sporthallen Hallstahammar
2020-01-11 14:15 10 Örebro SK Ung PK3 - Nora IBK PK3 Tybblelundsskolan
2020-01-11 14:45 10 Silvergruvans IBF PK3 - Kumla IBK PK3 Sporthallen, Hällefors
2020-01-12 18:15 10 IFK Arboga PK3 - IBK Köping PK3 Vasahallen
Omgång 11
2020-01-17 19:30 11 Lillån IBK PK3 - IFK Arboga PK3 Lillåns skola
2020-01-18 09:30 11 IBK Köping PK3 - Örebro SK Ung PK3 Karlbergshallen Köping Trägolv
2020-01-18 10:30 11 IBF Örebro Utv PK3 - Silvergruvans IBF PK3 Tybblelundsskolan
2020-01-18 13:00 11 Nora IBK PK3 - IBK Hallsta PK3 ÖLIBF Idrottshuset, Nora
Omgång 12
2020-01-25 12:45 12 IBK Köping PK3 - Nora IBK PK3 Ullvihallen
2020-01-25 14:45 12 Silvergruvans IBF PK3 - IBK Hallsta PK3 ÖLIBF Sporthallen, Hällefors
2020-01-25 17:45 12 IFK Arboga PK3 - Kumla IBK PK3 Vasahallen
2020-01-26 15:15 12 Örebro SK Ung PK3 - Lillån IBK PK3 Tybblelundsskolan
Omgång 13
2020-02-08 14:00 13 IBF Örebro Utv PK3 - Lillån IBK PK3 Tybblelundsskolan
2020-02-08 14:45 13 Silvergruvans IBF PK3 - IBK Köping PK3 Sporthallen, Hällefors
2020-02-08 17:00 13 IBK Hallsta PK3 ÖLIBF - Kumla IBK PK3 Sporthallen Hallstahammar
2020-02-09 12:15 13 IFK Arboga PK3 - Örebro SK Ung PK3 Vasahallen
Omgång 14
2020-02-15 12:30 14 Lillån IBK PK3 - Silvergruvans IBF PK3 Lillåns skola
2020-02-15 12:30 14 Nora IBK PK3 - IFK Arboga PK3 Idrottshuset, Nora
2020-02-16 09:00 14 Örebro SK Ung PK3 - IBK Hallsta PK3 ÖLIBF Tybblelundsskolan
2020-02-16 13:30 14 Kumla IBK PK3 - IBF Örebro Utv PK3 Skogstorpskolan
Omgång 15
2020-03-07 10:30 15 IBF Örebro Utv PK3 - Nora IBK PK3 Birgittaskolan
2020-03-07 14:45 15 Silvergruvans IBF PK3 - Örebro SK Ung PK3 Sporthallen, Hällefors
2020-03-07 16:00 15 Kumla IBK PK3 - IBK Köping PK3 Skogstorpskolan
2020-03-07 17:00 15 IBK Hallsta PK3 ÖLIBF - Lillån IBK PK3 Sporthallen Hallstahammar
Omgång 16
2020-03-13 19:30 16 Lillån IBK PK3 - Kumla IBK PK3 Lillåns skola
2020-03-14 09:30 16 IBK Köping PK3 - IBF Örebro Utv PK3 Karlbergshallen Köping Trägolv
2020-03-14 12:30 16 Nora IBK PK3 - Silvergruvans IBF PK3 Idrottshuset, Nora
2020-03-15 12:30 16 IFK Arboga PK3 - IBK Hallsta PK3 ÖLIBF Vasahallen
Omgång 17
2020-03-21 12:30 17 Lillån IBK PK3 - Nora IBK PK3 Lillåns skola
2020-03-21 17:00 17 IBK Hallsta PK3 ÖLIBF - IBK Köping PK3 Sporthallen Hallstahammar
2020-03-22 08:30 17 IBF Örebro Utv PK3 - IFK Arboga PK3 Tybblelundsskolan
2020-03-22 13:30 17 Kumla IBK PK3 - Örebro SK Ung PK3 Skogstorpskolan
Omgång 18
2020-03-28 09:30 18 IBK Köping PK3 - Lillån IBK PK3 Karlbergshallen Köping Trägolv
2020-03-28 13:00 18 Nora IBK PK3 - Kumla IBK PK3 Idrottshuset, Nora
2020-03-29 12:30 18 Örebro SK Ung PK3 - IBF Örebro Utv PK3 Tybblelundsskolan
2020-03-29 14:00 18 IFK Arboga PK3 - Silvergruvans IBF PK3 Vasahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis