Spelprogram - Damer Junior 18

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Gnosjö IBK DJ Fredrik Andersson fredrik7704@icloud.com 070-6779870 Svart/Svart/Svart
Hovshaga AIF DJ Linda Einarsson citadellv@gmail.com 073-9231568 Blå/Blå/Blå
Husqvarna IK DJ Svart, Svart, Svart
Jönköpings IK Ungdom DJ Johan Adin johan.adin@gmail.com 0706029302 Röd/Röd/Röd
Ryds SK /Väckelsångs IK DJ Michael Johansson info@pemitryck.com 070-2803885 svart/svart/svart
Skillingaryds IK DJ Röd/svart, Svart, Svart
Sävsjö IBK/SW 2010 DJ Röd, Svart, Vit
Värnamo IK DJ VIT, SVART, VIT
Växjö IBK Utveckling DJ Anders Ingemarsson anders.ingemarsson@live.se 070-3805955 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-10-03 19:30 1 Växjö IBK Utveckling DJ - Värnamo IK DJ 6 - 12 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena Nivika hallen 53
2019-10-04 19:30 1 Ryds SK /Väckelsångs IK DJ - Hovshaga AIF DJ 0 - 3 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Ryds Sporthall
2019-10-06 14:30 1 Jönköpings IK Ungdom DJ - Sävsjö IBK/SW 2010 DJ 0 - 5 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Jönköpings Idrottshus D-hall
Omgång 2
2019-10-12 10:00 2 Värnamo IK DJ - Husqvarna IK DJ 3 - 3 Jan Blohm, Ebba Bladh Värnamo Sporthall 93
2019-10-12 16:00 2 Hovshaga AIF DJ - Växjö IBK Utveckling DJ 1 - 9 Annie Ankarberg, Leif Johansson Hovshaga Sporthall 78
2019-10-13 15:00 2 Gnosjö IBK DJ - Jönköpings IK Ungdom DJ 10 - 2 Jonas Kvant, Bjarne Olsen Töllstorpshallen 91
Omgång 3
2019-10-18 19:30 3 Växjö IBK Utveckling DJ - Sävsjö IBK/SW 2010 DJ 5 - 5 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Fortnox Arena Nivika hallen 58
2019-10-19 11:00 3 Jönköpings IK Ungdom DJ - Värnamo IK DJ 2 - 10 Lucas Rosén, Jonas Kvant Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-19 16:00 3 Ryds SK /Väckelsångs IK DJ - Gnosjö IBK DJ 4 - 4 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2019-10-20 15:00 3 Husqvarna IK DJ - Skillingaryds IK DJ 3 - 10 Johan Ferm, Magnus Widlund Huskvarna Sporthall A 72
Omgång 4
2019-10-26 11:00 4 Skillingaryds IK DJ - Jönköpings IK Ungdom DJ 6 - 6 Jonas Kvant, Anders A Nilsson Skillingaryds Arena
2019-10-26 16:00 4 Hovshaga AIF DJ - Husqvarna IK DJ 6 - 4 Bjarne Olsen, Kristian Constantinescu Hovshaga Sporthall 30
2019-10-27 10:30 4 Värnamo IK DJ - Ryds SK /Väckelsångs IK DJ 9 - 3 Bjarne Olsen, Filip Karlsson Värnamo Sporthall 67
Omgång 5
2019-11-07 19:30 5 Växjö IBK Utveckling DJ - Skillingaryds IK DJ 15 - 8 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Fortnox Arena Nivika hallen 68
2019-11-09 14:00 5 Ryds SK /Väckelsångs IK DJ - Sävsjö IBK/SW 2010 DJ 4 - 5 Mattias Tokic, Kjell Persson Ryds Sporthall 75
2019-11-10 18:00 5 Husqvarna IK DJ - Gnosjö IBK DJ 3 - 7 Johnny Edh, Daniel Pettersson Huskvarna Sporthall A 70
Omgång 6
2019-11-15 19:30 6 Gnosjö IBK DJ - Växjö IBK Utveckling DJ 6 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Töllstorpshallen 120
2019-11-16 16:00 6 Hovshaga AIF DJ - Jönköpings IK Ungdom DJ 3 - 2 Jan Blohm, Kristian Constantinescu Hovshaga Sporthall 43
2019-11-17 13:00 6 Skillingaryds IK DJ - Ryds SK /Väckelsångs IK DJ 6 - 3 Gustav Perman, Nicklas Bard Skillingaryds Arena
2019-12-04 20:00 6 Husqvarna IK DJ - Sävsjö IBK/SW 2010 DJ 2 - 6 Jesper Rygert, Adam Rydholm Öxnehaga Sporthall 37
Omgång 7
2019-11-19 19:45 7 Värnamo IK DJ - Hovshaga AIF DJ 8 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Värnamo Sporthall 108
2019-11-20 19:30 7 Växjö IBK Utveckling DJ - Ryds SK /Väckelsångs IK DJ 5 - 4 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Fortnox Arena Nivika hallen 70
2019-11-20 19:30 7 Gnosjö IBK DJ - Skillingaryds IK DJ 9 - 3 Jonas Kvant, Jonny Nilsson Töllstorpshallen 124
2019-11-24 12:00 7 Jönköpings IK Ungdom DJ - Husqvarna IK DJ 2 - 2 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Jönköpings Idrottshus D-hall 72
Omgång 8
2019-11-23 16:00 8 Hovshaga AIF DJ - Skillingaryds IK DJ 5 - 5 Kjell Persson, Kristian Constantinescu Hovshaga Sporthall 45
2019-11-24 11:00 8 Sävsjö IBK/SW 2010 DJ - Gnosjö IBK DJ 5 - 2 Bjarne Olsen, Adam Rydholm Vrigstad Sporthall 56
2019-11-27 20:00 8 Husqvarna IK DJ - Växjö IBK Utveckling DJ 2 - 6 Anders Perman, Gustav Perman Öxnehaga Sporthall 37
Omgång 9
2019-11-29 19:00 9 Skillingaryds IK DJ - Sävsjö IBK/SW 2010 DJ 3 - 3 Jan Blohm, Andreas Karlsson Skillingaryds Arena
2019-12-01 10:00 9 Värnamo IK DJ - Gnosjö IBK DJ 3 - 2 Nicklas Bard, Peter Nykvist Värnamo Sporthall 132
2019-12-01 14:00 9 Ryds SK /Väckelsångs IK DJ - Husqvarna IK DJ 1 - 5 Gustav Svensson, Jamiro Liebe Ryds Sporthall 74
Omgång 10
2019-12-08 13:15 10 Sävsjö IBK/SW 2010 DJ - Värnamo IK DJ 5 - 5 Jonny Nilsson, Ebba Bladh Sävsjö Sporthall 97
2019-12-08 14:00 10 Jönköpings IK Ungdom DJ - Växjö IBK Utveckling DJ 4 - 7 Josef Bard, Emil Lindén Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-12-08 16:00 10 Gnosjö IBK DJ - Hovshaga AIF DJ 8 - 5 Suvad Kaltak, Jonas Kvant Töllstorpshallen 115
Omgång 11
2019-12-13 19:45 11 Hovshaga AIF DJ - Sävsjö IBK/SW 2010 DJ 5 - 5 Annie Nordmark, Leif Johansson Hovshaga Sporthall
2019-12-15 10:00 11 Värnamo IK DJ - Skillingaryds IK DJ 8 - 2 Nicklas Bard, Hampus Abrahamsson Värnamo Sporthall
2019-12-15 13:30 11 Ryds SK /Väckelsångs IK DJ - Jönköpings IK Ungdom DJ 5 - 2 Leif Johansson, Axel Carlsson Väckelsångs Idrottshall 78
Omgång 12
2019-12-20 17:00 12 Värnamo IK DJ - Växjö IBK Utveckling DJ 6 - 3 Johan Ferm, Gustav Jarnegren Värnamo Sporthall 95
2019-12-21 16:00 12 Hovshaga AIF DJ - Ryds SK /Väckelsångs IK DJ 3 - 3 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Hovshaga Sporthall 47
2019-12-22 13:15 12 Sävsjö IBK/SW 2010 DJ - Jönköpings IK Ungdom DJ 10 - 1 Thomas Atting, Anders Everstrand Sävsjö Sporthall 67
Omgång 13
2020-01-07 19:00 13 Växjö IBK Utveckling DJ - Hovshaga AIF DJ 5 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena Nivika hallen 185
2020-01-10 20:00 13 Husqvarna IK DJ - Värnamo IK DJ 2 - 6 Anders Perman, Anders A Nilsson Huskvarna Sporthall B
2020-01-11 14:00 13 Jönköpings IK Ungdom DJ - Gnosjö IBK DJ 1 - 7 Lucas Rosén, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus D-hall 83
Omgång 14
2020-01-15 19:00 14 Sävsjö IBK/SW 2010 DJ - Växjö IBK Utveckling DJ 11 - 3 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Vrigstad Sporthall 55
2020-01-18 11:00 14 Värnamo IK DJ - Jönköpings IK Ungdom DJ 4 - 2 Jonas Kvant, Peter Nykvist Värnamo Sporthall 44
2020-01-19 14:00 14 Skillingaryds IK DJ - Husqvarna IK DJ 11 - 2 Hampus Abrahamsson, Daniel Persson Skillingaryds Arena
2020-01-19 17:00 14 Gnosjö IBK DJ - Ryds SK /Väckelsångs IK DJ 12 - 2 Mattias Tokic, Andreas Karlsson Töllstorpshallen 125
Omgång 15
2020-01-25 12:30 15 Jönköpings IK Ungdom DJ - Skillingaryds IK DJ 8 - 8 Anders Perman, Gustav Perman Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen 78
2020-01-26 14:30 15 Ryds SK /Väckelsångs IK DJ - Värnamo IK DJ 5 - 4 Daniel Gyllander, Robert Risberg Väckelsångs Idrottshall 49
2020-01-26 16:00 15 Husqvarna IK DJ - Hovshaga AIF DJ 4 - 3 Jonas Kvant, Ricky Karlquist Huskvarna Sporthall A
Omgång 16
2020-01-31 20:00 16 Sävsjö IBK/SW 2010 DJ - Ryds SK /Väckelsångs IK DJ 2 - 1 Oscar Tjärnström, Lars Östh Sävsjö Sporthall 69
2020-02-01 12:00 16 Skillingaryds IK DJ - Växjö IBK Utveckling DJ 3 - 11 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Skillingaryds Arena
2020-02-02 16:00 16 Gnosjö IBK DJ - Husqvarna IK DJ 9 - 3 Jan Blohm, Bjarne Olsen Töllstorpshallen 103
Omgång 17
2020-01-12 15:30 17 Ryds SK /Väckelsångs IK DJ - Skillingaryds IK DJ 9 - 6 Hani Mousaviyan-Utter, Leif Johansson Väckelsångs Idrottshall 38
2020-01-31 20:00 17 Jönköpings IK Ungdom DJ - Hovshaga AIF DJ 4 - 8 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen 92
2020-02-04 19:30 17 Växjö IBK Utveckling DJ - Gnosjö IBK DJ 6 - 3 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Fortnox Arena Nivika hallen
2020-03-11 19:30 17 Sävsjö IBK/SW 2010 DJ - Husqvarna IK DJ 9 - 2 Anders Perman, Anders Everstrand Vrigstad Sporthall 65
Omgång 18
2020-02-05 19:45 18 Hovshaga AIF DJ - Värnamo IK DJ 3 - 7 Therese Spjut, Peter Rosholm Hovshaga Sporthall 63
2020-02-15 12:30 18 Husqvarna IK DJ - Jönköpings IK Ungdom DJ 3 - 6 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Huskvarna Sporthall A 73
2020-02-15 14:30 18 Ryds SK /Väckelsångs IK DJ - Växjö IBK Utveckling DJ 2 - 6 Håkan Abrahamsson, Michéll Borgström Väckelsångs Idrottshall 73
2020-02-16 14:00 18 Skillingaryds IK DJ - Gnosjö IBK DJ 1 - 4 Johan Söderman, Hampus Abrahamsson Skillingaryds Arena
Omgång 19
2020-02-20 19:45 19 Gnosjö IBK DJ - Sävsjö IBK/SW 2010 DJ 6 - 4 Jonas Kvant, Daniel Persson Töllstorpshallen 116
2020-02-22 10:00 19 Växjö IBK Utveckling DJ - Husqvarna IK DJ 6 - 9 Kristian Constantinescu, Leif Johansson Fortnox Arena Nivika hallen 45
2020-03-07 17:00 19 Skillingaryds IK DJ - Hovshaga AIF DJ 1 - 6 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Skillingaryds Arena
Omgång 20
2020-03-01 10:30 20 Sävsjö IBK/SW 2010 DJ - Skillingaryds IK DJ 7 - 2 Josef Bard, Emil Lindén Sävsjö Sporthall 60
2020-03-01 16:00 20 Gnosjö IBK DJ - Värnamo IK DJ 5 - 3 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Töllstorpshallen 230
2020-03-08 14:00 20 Husqvarna IK DJ - Ryds SK /Väckelsångs IK DJ 2 - 2 Gustav Perman, Ricky Karlquist Huskvarna Sporthall B
Omgång 21
2020-03-06 19:45 21 Hovshaga AIF DJ - Gnosjö IBK DJ 1 - 8 Annie Nordmark, Therese Spjut Hovshaga Sporthall 75
2020-03-07 12:00 21 Växjö IBK Utveckling DJ - Jönköpings IK Ungdom DJ 8 - 9 Viktor Martell, Hani Mousaviyan-Utter Fortnox Arena Nivika hallen 70
2020-03-08 11:00 21 Värnamo IK DJ - Sävsjö IBK/SW 2010 DJ 3 - 9 Jan Blohm, Daniel Persson Värnamo Sporthall 200
Omgång 22
2020-02-22 17:00 22 Jönköpings IK Ungdom DJ - Ryds SK /Väckelsångs IK DJ 3 - 5 Simon Fennsjö, Andreas Karlsson Arenan - Jönköpings Idrottshus 75
2020-03-15 00:00 22 Skillingaryds IK DJ - Värnamo IK DJ Skillingaryds Arena
2020-03-15 13:00 22 Sävsjö IBK/SW 2010 DJ - Hovshaga AIF DJ 7 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Sävsjö Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis