Spelprogram - Juniorallsvenskan L HJ18

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bjärreds IBK Erik Hensfelt erikhensfelt@gmail.com 0703305459 Neongul/Svart/Svart
FBC Engelholm Hampus Skog hampee_89@hotmail.com 0730-289082 Vit/Svart/Orange
FC Helsingborg/FBC Helsingborg Joel Olofsson joel@fch.nu 0734-403683 Blå/Svart/Svart/Svart
IBK Genarp Andreas Skog andreas.skog4@gmail.com 070-2790239 Svart/Svart/Svart
IBK Höllviken Dennis Sjöstedt dennis@hibf.se Orange/Svart/Orange
IBK Lund/IBK Lund Elit Svart-grön, Svart-grön, Svart
Malmö FBC/Lomma FBC Carl-William Kullenberg carlwilliamkullenberg@gmail.com Magenta/Svart/Svart
Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF blå, blå, blå
Åstorp/Kvidinge IBS Joakim Nordstedt joakim.nordstedt@hotmail.com 0708725004 Svart/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-19 20:00 1 Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF - FC Helsingborg/FBC Helsingborg 4 - 2 Per-Ivar Kullman, Martin Morén Munkahallen 92
2019-09-20 19:30 1 FBC Engelholm - Åstorp/Kvidinge IBS 2 - 10 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Ängelholms Idrottshall
2019-09-20 19:30 1 Malmö FBC/Lomma FBC - IBK Lund/IBK Lund Elit 5 - 2 Shaban Sadiku, Mikael Björkqvist Kirsebergs Sporthall
2019-09-21 14:30 1 IBK Genarp - IBK Höllviken 3 - 7 Martin Morén, Kevin Prahl Genarps Idrottshall
Omgång 2
2019-09-24 20:00 2 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - FBC Engelholm 11 - 0 Fredrik Pramberg, Martin Morén Helsingborg Arena A
2019-09-27 20:00 2 IBK Genarp - Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF 2 - 3 Wiktor Kentander, Erik Höst Genarps Idrottshall
2019-10-02 20:30 2 IBK Lund/IBK Lund Elit - IBK Höllviken 8 - 8 Fredrik Lundborg, David Dornlöv ISLK 100
2019-11-08 20:00 2 Åstorp/Kvidinge IBS - Bjärreds IBK 4 - 9 Måns Gilén, Ali Tourabi Kvidinge Sporthall 86
Omgång 3
2019-10-04 19:30 3 FBC Engelholm - IBK Genarp 7 - 7 Pierre Bergsten, Erik Götborg Ängelholms Idrottshall 52
2019-10-05 14:30 3 Bjärreds IBK - FC Helsingborg/FBC Helsingborg 5 - 3 Leon Fuchs, Petter Niklasson Bjärehovshallen 62
2019-10-06 16:00 3 Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF - IBK Lund/IBK Lund Elit 3 - 3 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Munkahallen
2019-10-06 18:00 3 Malmö FBC/Lomma FBC - IBK Höllviken 3 - 5 Mikael Björkqvist, Fredrik Lundborg Kirsebergs Sporthall
Omgång 4
2019-10-11 20:00 4 IBK Höllviken - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 4 Tobias Garhem, Erik Höst Halörhallen
2019-10-13 15:00 4 Malmö FBC/Lomma FBC - FC Helsingborg/FBC Helsingborg 3 - 3 Tojje Sildén-Glemark, Mikael Björkqvist Slättängshallen 118
2019-10-13 18:30 4 Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF - Bjärreds IBK 3 - 5 Fredrik Pramberg, Martin Morén Munkahallen
2019-10-16 20:30 4 IBK Lund/IBK Lund Elit - IBK Genarp 4 - 8 Petter Niklasson, Mikael Björkqvist ISLK
Omgång 5
2019-10-22 19:00 5 Bjärreds IBK - FBC Engelholm 9 - 4 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Bjärehovshallen 93
2019-10-24 20:15 5 Åstorp/Kvidinge IBS - Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF 3 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall 65
2019-10-25 19:00 5 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - IBK Höllviken 2 - 3 Jonas Karlsson, Mikael Björkqvist Helsingborg Arena C 52
2019-10-25 20:00 5 IBK Genarp - Malmö FBC/Lomma FBC 5 - 6 Petter Niklasson, Leon Fuchs Genarps Idrottshall
Omgång 6
2019-11-15 20:00 6 IBK Höllviken - FBC Engelholm 8 - 0 Mikael Björkqvist, Erik Höst Halörhallen
2019-11-15 20:00 6 IBK Genarp - FC Helsingborg/FBC Helsingborg 0 - 3 Leon Fuchs, Petter Niklasson Genarps Idrottshall
2019-11-16 16:40 6 IBK Lund/IBK Lund Elit - Åstorp/Kvidinge IBS 7 - 3 Håkan Bondesson, Malena Björnlund Östratornhallen 35
2019-11-19 20:30 6 Malmö FBC/Lomma FBC - Bjärreds IBK 5 - 3 Petter Niklasson, Erik Höst Slättängshallen 125
Omgång 7
2019-11-22 19:30 7 FBC Engelholm - Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF 3 - 13 Mårten Högblom, Fredrik Pramberg Ängelholms Idrottshall 127
2019-11-23 14:30 7 Bjärreds IBK - IBK Höllviken 3 - 3 Mikael Björkqvist, Magnus Dandanell Bjärehovshallen 60
2019-11-23 17:00 7 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - IBK Lund/IBK Lund Elit 4 - 3 Tobias Garhem, Mats Ekblad-Thun Helsingborg Arena C 37
2019-11-23 17:30 7 Åstorp/Kvidinge IBS - Malmö FBC/Lomma FBC 3 - 7 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Åstorps Sporthall 78
Omgång 8
2019-11-29 20:00 8 IBK Genarp - Bjärreds IBK 6 - 9 Andreas Ljunggren, Fredrik Pramberg Genarps Idrottshall 126
2019-11-30 16:30 8 IBK Lund/IBK Lund Elit - FBC Engelholm 13 - 3 Mikael Björkqvist, Wiktor Kentander ISLK 45
2019-12-01 14:30 8 Malmö FBC/Lomma FBC - Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF 7 - 5 Petter Niklasson, Rickard Nilsson Rutsborgsskolans Sporthall 38
2019-12-10 20:00 8 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - Åstorp/Kvidinge IBS 9 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena A 49
Omgång 9
2019-12-03 19:00 9 Bjärreds IBK - IBK Lund/IBK Lund Elit 4 - 6 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Bjärehovshallen
2019-12-07 16:30 9 Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF - IBK Höllviken 4 - 3 Erik Götborg, Martin Morén Munkahallen
2019-12-07 18:00 9 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Genarp 4 - 11 Johannes Svensson, Tobias Garhem Åstorps Sporthall 149
2019-12-08 14:30 9 FBC Engelholm - Malmö FBC/Lomma FBC 5 - 11 Pierre Bergsten, Erik Götborg Ängelholms Idrottshall
Omgång 10
2019-12-19 19:00 10 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF 4 - 5 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Helsingborg Arena B
2019-12-20 19:40 10 IBK Lund/IBK Lund Elit - Malmö FBC/Lomma FBC 6 - 7 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Östratornhallen 65
2019-12-21 12:00 10 IBK Höllviken - IBK Genarp 10 - 3 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Halörhallen 86
2020-01-23 20:00 10 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Engelholm 3 - 2 Jürgen Neuenhofen, Petter Niklasson Åstorps Sporthall
Omgång 11
2020-01-10 19:30 11 FBC Engelholm - FC Helsingborg/FBC Helsingborg 4 - 7 Fredrik Pramberg, Martin Morén Ängelholms Idrottshall
2020-01-11 11:30 11 Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF - IBK Genarp 8 - 2 Jonas Karlsson, Kevin Prahl FORUM Örkelljunga 70
2020-01-11 13:30 11 IBK Höllviken - IBK Lund/IBK Lund Elit 6 - 2 Wiktor Kentander, Erik Höst Halörhallen
2020-01-11 14:00 11 Bjärreds IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 7 - 2 Leon Fuchs, Petter Niklasson Bjärehovshallen
Omgång 12
2020-01-17 19:30 12 IBK Lund/IBK Lund Elit - Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF 5 - 4 Pierre Bergsten, Erik Götborg Lerbäckshallen A 50
2020-01-17 19:30 12 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - Bjärreds IBK 4 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena A
2020-01-17 20:00 12 IBK Höllviken - Malmö FBC/Lomma FBC 8 - 6 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Halörhallen
2020-03-05 20:00 12 IBK Genarp - FBC Engelholm Jonas Karlsson, Kevin Prahl Genarps Idrottshall
Omgång 13
2020-01-24 19:00 13 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - Malmö FBC/Lomma FBC 3 - 4 Jürgen Neuenhofen, Jonas Pettersson Helsingborg Arena C
2020-01-24 20:00 13 Bjärreds IBK - Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF 4 - 4 Wiktor Kentander, David Dornlöv Bjärehovshallen
2020-01-24 20:00 13 IBK Genarp - IBK Lund/IBK Lund Elit 5 - 4 Leon Fuchs, Petter Niklasson Genarps Idrottshall
2020-01-26 12:00 13 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Höllviken 5 - 12 Mikael Björkqvist, Fredrik Pramberg Åstorps Sporthall
Omgång 14
2020-02-07 19:30 14 FBC Engelholm - Bjärreds IBK 2 - 14 Kevin Prahl, Jonas Karlsson Ängelholms Idrottshall
2020-02-07 20:00 14 IBK Höllviken - FC Helsingborg/FBC Helsingborg 8 - 5 Petter Niklasson, Leon Fuchs Halörhallen
2020-02-08 13:00 14 Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 1 Fredrik Pramberg, Martin Morén Munkahallen
2020-02-08 18:00 14 Malmö FBC/Lomma FBC - IBK Genarp 6 - 2 Mikael Björkqvist, Erik Höst Kirsebergs Sporthall
Omgång 15
2020-02-06 20:00 15 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Lund/IBK Lund Elit 1 - 7 Pierre Bergsten, Martin Morén Åstorps Sporthall 2345
2020-02-11 19:00 15 Bjärreds IBK - Malmö FBC/Lomma FBC 9 - 7 Petter Niklasson, Kevin Prahl Bjärehovshallen
2020-02-11 20:00 15 FBC Engelholm - IBK Höllviken 3 - 13 Pierre Bergsten, Per-Ivar Kullman Ängelholms Idrottshall
2020-02-15 14:15 15 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - IBK Genarp 6 - 8 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Västergårdshallen
Omgång 16
2020-02-28 19:30 16 IBK Höllviken - Bjärreds IBK Jonas Karlsson, Kevin Prahl Gyahallen
2020-02-29 16:30 16 IBK Lund/IBK Lund Elit - FC Helsingborg/FBC Helsingborg Petter Niklasson, Leon Fuchs ISLK
2020-03-01 15:00 16 Malmö FBC/Lomma FBC - Åstorp/Kvidinge IBS Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Slättängshallen
2020-03-01 18:30 16 Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF - FBC Engelholm Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Munkahallen
Omgång 17
2020-03-07 13:00 17 FBC Engelholm - IBK Lund/IBK Lund Elit Petter Niklasson, Leon Fuchs Kungsgårdshallen
2020-03-07 14:00 17 Bjärreds IBK - IBK Genarp Martin Morén, Fredrik Pramberg Bjärehovshallen
2020-03-07 17:30 17 Åstorp/Kvidinge IBS - FC Helsingborg/FBC Helsingborg Anders Jaensson, Malena Björnlund Åstorps Sporthall
2020-03-08 18:30 17 Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF - Malmö FBC/Lomma FBC Ali Tourabi, Måns Gilén Munkahallen
Omgång 18
2020-03-12 20:30 18 Malmö FBC/Lomma FBC - FBC Engelholm Wiktor Kentander, Mikael Björkqvist Kirsebergs Sporthall
2020-03-13 19:50 18 IBK Lund/IBK Lund Elit - Bjärreds IBK Marcus Hedlund, Andreas Ljunggren Lerbäckshallen A
2020-03-14 15:30 18 IBK Höllviken - Munka Ljungby IBK Akademi/Örkelljunga IF Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Halörhallen
2020-03-15 15:00 18 IBK Genarp - Åstorp/Kvidinge IBS Marcus Rundström, William Nilsson Genarps Idrottshall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis