Spelprogram - Träninsmatcher Dam/Flick 2019/2020

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF D1 Robert Esperi robert.esperi@gmail.com 070-8712212 Svart, Vit, Svartgula
Bergs IK Dam Div2 Christian Hagberg christian@indusafe.se 0708-792074 Gul, Svart, Svart
Degerfors IBK Dam Div 3 Röd, Svart, Svarta/Röda
FBC Nyköping D1 Christoffer Wadman turtels_71@hotmail.com 0706150089 Grön, Svart, Svart
IBF Örebro Ungdom Allsvenskan Damer Linus Tengvall Tengvall@tele2.se 073-0291975 Röd, svart, svarta
IBF Örebro Ungdom Damer D2 Mats Eriksson matsgoran@hotmail.com 076-780 43 95 Röd, svart, svarta
Kumla IBK D1 Lars Persson lassep52@hotmail.com 0707-19 24 18 Blå, blå, Blå
Kungsörs IBK D1 Peter Skogsberg peter.skogsberg@lyreco.com 0733138869 Svart, Svart , Svart
Lillån IBK A-lag Dam Mats Holgersson mats.holgersson@proact.se 073-7081612 Grön, Vit (dam=svart), Vit
Linköping IBK Dam A Linnea Edstrand Linneaedstrand@gmail.com 0763282892 Svart, Svart, Svart
Skattkärrs IK Dam A Johnny Grundahl johnny.grundahl@telia.com 070-584 82 47 blå, blå, blå
Södermanland F16 Zacharias Göthberg zacharias.gothberg@hotmail.com 0730267594
Tvåstad KIK div 1 Lila, Svart, Lila
WSK Lindesberg Marinblå, Marinblå, Marinblå
Värmlands F16 Peter Andersson peter.andersson@innebandy.se 0706 86 54 34
Västerås IBS Dam Per-Inge Hellman per-inge.hellman@vasteras.se 0765690735 Vit, Svart, Vit
ÖLIBF Flick Martin Hallberg martinhallberg76@gmail.com 0702-092249 Blå/Blå/Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-08-25 14:00 1 Kumla IBK D1 - Bergs IK Dam Div2 9 - 1 Tony Wennberg, Oscar Söljén Kumlahallen Viahallen (Stora) 73
2019-08-30 19:00 1 Kumla IBK D1 - Lillån IBK A-lag Dam 3 - 2 Mats Eriksson, Gustav Salmela Kumlahallen Viahallen (Stora) 68
2019-08-31 11:30 1 IBF Örebro Ungdom Allsvenskan Damer - Tvåstad KIK div 1 7 - 2 Aarre Hietanen, Ken Johansson Mellringehallen - Örebro
2019-08-31 15:30 1 Lillån IBK A-lag Dam - Linköping IBK Dam A Christher Johansson, Tony Wennberg Tybblelundsskolan
2019-09-01 12:30 1 Lillån IBK A-lag Dam - Tvåstad KIK div 1 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Tybblelundsskolan
2019-09-01 13:00 1 Kumla IBK D1 - Linköping IBK Dam A 3 - 5 Lars Fridell, Michael Nilsson Kumlahallen Viahallen (Stora) 55
2019-09-07 09:00 1 Kungsörs IBK D1 - IBF Örebro Ungdom Allsvenskan Damer 0 - 5 Henrik Brehmer, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2019-09-07 11:00 1 FBC Nyköping D1 - Västerås IBS Dam Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2019-09-07 15:00 1 FBC Nyköping D1 - Kungsörs IBK D1 Henrik Brehmer, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2019-09-07 15:30 1 Lillån IBK A-lag Dam - Skattkärrs IK Dam A Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Idrottshuset Örebro
2019-09-07 17:00 1 IBF Örebro Ungdom Allsvenskan Damer - Västerås IBS Dam 3 - 4 Tony Wennberg, Henrik Brehmer Mellringehallen - Örebro
2019-09-22 13:30 1 WSK Lindesberg - Degerfors IBK Dam Div 3 Philip Groop, Yotsaphong Chaiphring Stadsskogsskolan
2019-12-04 20:15 3*15 min effektiv speltid 1 ÖLIBF Flick - IBF Örebro Ungdom Damer D2 3 - 6 Gustav Salmela, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2019-12-29 14:30 1 ÖLIBF Flick - Värmlands F16 Felicia Setthammar, Gustav Salmela Mellringehallen - Örebro
2019-12-30 17:30 1 ÖLIBF Flick - Södermanland F16 Fredrik Alm, Oscar Söljén Idrottshuset Örebro

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis