Spelprogram - Träninsmatcher Dam/Flick 2019/2020

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF D1 Robert Esperi robert.esperi@gmail.com 070-8712212 Svart, Vit, Svartgul
Bergs IK Dam Div2 Christian Hagberg christian@indusafe.se 0708-792074 Gul, Svart, Svart
Degerfors IBK Dam Div 3 Veronika Törnqvist veronika.tornqvist@metodicum.se 070-5973103 Röd, Svart, Svarta/Röda
FBC Nyköping D1 Limegrön (gul), Svart, Svart
IBF Örebro Ungdom Allsvenskan Damer Röd, svart, svarta
IBF Örebro Ungdom Damer D2 Josefin Jönsson josefinjonsson2@gmail.com 0739892953 Röd, svart, svarta
Kumla IBK D1 Lars Persson lassep52@hotmail.com 0707-19 24 18 Blå, blå, Blå
Kungsörs IBK D1 Tenho Tuhkanen tenho8@hotmail.com 0761788002 Svart, Svart , Svart
Lillån IBK A-lag Dam Mats Holgersson mats.holgersson@proact.se 073-7081612 Grön, Vit (dam=svart), Vit
Linköping IBK Dam A Linnea Edstrand Linneaedstrand@gmail.com 0763282892 Svart, Svart, Svart
Skattkärrs IK Dam A Johnny Grundahl johnny.grundahl@telia.com 070-584 82 47 blå, blå, blå
Södermanland F16
Tvåstad KIK div 1 Lila, Svart, Lila
WSK Lindesberg Marinblå, Marinblå, Marinblå
Värmlands F16
Västerås IBS Dam Per-Inge Hellman per-inge.hellman@vasteras.se 0765690735 Svart, Svart, Svart
ÖLIBF Flick
Örebro SK Ung (D3) Vit, svart, vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-08-25 14:00 1 Kumla IBK D1 - Bergs IK Dam Div2 9 - 1 Oscar Söljén, Tony Wennberg Kumlahallen Viahallen (Stora) 73
2019-08-30 19:00 1 Kumla IBK D1 - Lillån IBK A-lag Dam 3 - 2 Gustav Salmela, Mats Eriksson Kumlahallen Viahallen (Stora) 68
2019-08-31 11:30 1 IBF Örebro Ungdom Allsvenskan Damer - Tvåstad KIK div 1 7 - 2 Aarre Hietanen, Ken Johansson Mellringehallen - Örebro
2019-08-31 15:30 1 Lillån IBK A-lag Dam - Linköping IBK Dam A Tony Wennberg, Christher Johansson Tybblelundsskolan
2019-09-01 12:30 1 Lillån IBK A-lag Dam - Tvåstad KIK div 1 Tilde Pettersson, Shanaz Nabipour Tybblelundsskolan
2019-09-01 13:00 1 Kumla IBK D1 - Linköping IBK Dam A 3 - 5 Michael Nilsson, Lars Fridell Kumlahallen Viahallen (Stora) 55
2019-09-07 09:00 1 Kungsörs IBK D1 - IBF Örebro Ungdom Allsvenskan Damer 0 - 5 Fredrik Knutsson, Henrik Brehmer Mellringehallen - Örebro
2019-09-07 11:00 1 FBC Nyköping D1 - Västerås IBS Dam Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2019-09-07 15:00 1 FBC Nyköping D1 - Kungsörs IBK D1 Tony Wennberg, Henrik Brehmer Mellringehallen - Örebro
2019-09-07 15:30 1 Lillån IBK A-lag Dam - Skattkärrs IK Dam A Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Idrottshuset Örebro
2019-09-07 17:00 1 IBF Örebro Ungdom Allsvenskan Damer - Västerås IBS Dam 3 - 4 Henrik Brehmer, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2019-09-22 13:30 1 WSK Lindesberg - Degerfors IBK Dam Div 3 Yotsaphong Chaiphring, Philip Groop Stadsskogsskolan
2019-12-04 20:15 3*15 min effektiv speltid 1 ÖLIBF Flick - IBF Örebro Ungdom Damer D2 3 - 6 Gustav Salmela, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2019-12-12 18:30 3x20 min 1 ÖLIBF Flick - Kumla IBK D1 0 - 10 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Kumlahallen Viahallen (Stora) 50
2019-12-29 14:30 1 ÖLIBF Flick - Värmlands F16 Emil Wass, Gustav Salmela Mellringehallen - Örebro
2019-12-30 17:30 1 ÖLIBF Flick - Södermanland F16 1 - 5 Gustav Salmela, Fredrik Alm Idrottshuset Örebro
2020-01-08 19:45 1 IBF Örebro Ungdom Damer D2 - Örebro SK Ung (D3) 16 - 4 Gustav Salmela, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis