Spelprogram - Pojkar 11 lätt B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF (B) Måns Wiberg brand262@gmail.com 0739731261 Svart, Vit, Svartgula
Bromma KFUK-KFUM (B) Blå, Blå, Vit
Sigtuna IF (B) Blå, Blå, Blå
Sundbybergs IK Ulf Mattsson uffemattsson@hotmail.com Grön, Vit, Grön
Täby FC (D) Vit, Vit, Vit
Töjnan IBK (C) Gul, Svart, Svart
Vaxholms IBF (C) Svart, Svart, Svart
Åkersberga IBF (E) Jörgen Fogelström jorgen.fogelstrom@vikingline.com Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2014-09-20 10:00 1 Bromma KFUK-KFUM (B) - Sundbybergs IK Ebba Kronwall, Virve Bjerkefeldt Hässelbyhallen
2014-09-20 13:00 1 Vaxholms IBF (C) - Sigtuna IF (B) Fredrik Nensén, Magnus Westerberg Innebandyhallen Vaxholm
2014-09-20 18:15 1 Åkersberga IBF (E) - AIK IBF (B) Per Sundvall, Tobias Hagelin Åkersberga Sporthall A
Omgång 2
2014-09-27 12:15 2 Sundbybergs IK - Vaxholms IBF (C) Linus Warrenstein, Ghasem Tajalli Hallonbergshallen
2014-09-28 09:45 2 AIK IBF (B) - Töjnan IBK (C) David Berger, Fredrik Nensén Ulriksdalshallen
2014-09-28 12:00 2 Sigtuna IF (B) - Täby FC (D) Mikael Hagman, Jan Lingemark Prästängshallen
Omgång 3
2014-10-11 15:45 3 Åkersberga IBF (E) - Sigtuna IF (B) Anton Hemström, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
2014-10-11 16:30 3 Vaxholms IBF (C) - Bromma KFUK-KFUM (B) Robin Wirström, Fredrik Hallenberg Innebandyhallen Vaxholm
2014-10-12 12:45 3 Täby FC (D) - Sundbybergs IK Dennis Svensson, Martin Svensson Skarpängskolan A
Omgång 4
2014-10-18 10:45 4 Sundbybergs IK - Åkersberga IBF (E) Linus Warrenstein, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2014-10-18 16:45 4 Bromma KFUK-KFUM (B) - Täby FC (D) Lars Reuterhagen, Fredrik Hallenberg Stora Mossen 1
2014-10-19 14:15 4 Sigtuna IF (B) - Töjnan IBK (C) Ulf Jonsson, Jonas Edström Prästängshallen
Omgång 5
2014-10-25 10:45 5 Töjnan IBK (C) - Sundbybergs IK Gustav Levin, Joakim Levin Silverdalshallen
2014-10-26 09:45 5 AIK IBF (B) - Sigtuna IF (B) Casper Arvidsson, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2014-10-26 12:45 5 Täby FC (D) - Vaxholms IBF (C) Dennis Hagelin, Henrik Flyborg Skarpängskolan A
Omgång 6
2014-11-08 10:45 6 Sundbybergs IK - AIK IBF (B) Imtiaz Karim, Mats Järnmark Hallonbergshallen
2014-11-08 12:45 6 Vaxholms IBF (C) - Åkersberga IBF (E) Tobias Hagelin, Filip Ekstrand Innebandyhallen Vaxholm
2014-11-08 17:00 6 Bromma KFUK-KFUM (B) - Töjnan IBK (C) Lars Reuterhagen, Fredrik Hallenberg Stora Mossen 1
Omgång 7
2014-11-15 09:45 7 Töjnan IBK (C) - Vaxholms IBF (C) Ebba Kronwall, Virve Bjerkefeldt Silverdalshallen
2014-11-15 12:15 7 Åkersberga IBF (E) - Täby FC (D) Anton Hemström, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
2014-11-16 10:30 7 AIK IBF (B) - Bromma KFUK-KFUM (B) Felicia Spångberg, Carolin Robertsson Ulriksdalshallen
Omgång 8
2014-11-22 10:00 8 Sundbybergs IK - Sigtuna IF (B) Mario Mallengren, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2014-11-22 12:00 8 Vaxholms IBF (C) - AIK IBF (B) Dennis Hagelin Innebandyhallen Vaxholm
2014-11-22 17:15 8 Bromma KFUK-KFUM (B) - Åkersberga IBF (E) Jonas Sandberg, Johannes Ekenberg Stora Mossen 1
2014-11-23 12:00 8 Täby FC (D) - Töjnan IBK (C) Pierre Silfver, Dennis Hagelin Skarpängskolan A
Omgång 9
2014-12-06 09:45 9 Töjnan IBK (C) - Åkersberga IBF (E) Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Silverdalshallen
2014-12-07 10:30 9 Sigtuna IF (B) - Bromma KFUK-KFUM (B) Ej offentliggjord, Jan Lingemark Prästängshallen
2014-12-07 11:15 9 AIK IBF (B) - Täby FC (D) Max Hellström, Ludvig Lindholm Ulriksdalshallen
Omgång 10
2014-12-13 09:15 10 Sundbybergs IK - Bromma KFUK-KFUM (B) Mats Järnmark, Sofia Aadli Hallonbergshallen
2014-12-14 10:30 10 AIK IBF (B) - Åkersberga IBF (E) Jan Lingemark, Ludvig Lindholm Ulriksdalshallen
2014-12-14 12:00 10 Sigtuna IF (B) - Vaxholms IBF (C) Lars Reuterhagen, Edward Swartling Prästängshallen
Omgång 11
2015-01-10 11:15 11 Töjnan IBK (C) - AIK IBF (B) Karl Hurtig, Per Calmén Silverdalshallen
2015-01-10 15:15 11 Vaxholms IBF (C) - Sundbybergs IK Anna Skantz, Tilde Levinson Innebandyhallen Vaxholm
2015-01-11 12:00 11 Täby FC (D) - Sigtuna IF (B) Daniel Tollefors, Lars Samuelsson Skarpängskolan A
Omgång 12
2015-01-17 11:15 12 Bromma KFUK-KFUM (B) - Vaxholms IBF (C) Stora Mossen 1
2015-01-17 11:30 12 Sundbybergs IK - Täby FC (D) Imtiaz Karim, Andreas Mattsson Hallonbergshallen
2015-01-18 12:00 12 Sigtuna IF (B) - Åkersberga IBF (E) Marco Svenström, Edward Swartling Prästängshallen
Omgång 13
2015-01-24 09:15 13 Åkersberga IBF (E) - Sundbybergs IK Erika Fransson, Vendela Klangö Åkersberga Sporthall A
2015-01-24 12:15 13 Töjnan IBK (C) - Sigtuna IF (B) Henrik Sommerville, Casper Arvidsson Silverdalshallen
2015-01-25 11:15 13 Täby FC (D) - Bromma KFUK-KFUM (B) Dennis Svensson, Martin Svensson Skarpängskolan A
Omgång 14
2015-02-07 11:30 14 Sundbybergs IK - Töjnan IBK (C) Andreas Mattsson, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2015-02-07 13:45 14 Vaxholms IBF (C) - Täby FC (D) Emilia Schedin, Josephine Pettersson Innebandyhallen Vaxholm
2015-02-08 11:30 14 Sigtuna IF (B) - AIK IBF (B) Jonas Sandberg, Per Ove Åman Prästängshallen
Omgång 15
2015-02-14 10:30 15 Töjnan IBK (C) - Bromma KFUK-KFUM (B) Roger Nyström, Niklas Forsman Silverdalshallen
2015-02-15 10:30 15 AIK IBF (B) - Sundbybergs IK Viktor Strömberg, Sofia Aadli Ulriksdalshallen
2015-02-15 14:30 15 Åkersberga IBF (E) - Vaxholms IBF (C) John Tullsten, Dennis Hagelin Hackstahallen
Omgång 16
2015-03-07 14:15 16 Vaxholms IBF (C) - Töjnan IBK (C) Anna Skantz, Tilde Levinson Innebandyhallen Vaxholm
2015-03-07 15:15 16 Bromma KFUK-KFUM (B) - AIK IBF (B) Robin Wirström, Jonas Laurell Hässelbyhallen
2015-03-08 13:30 16 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (E) Dennis Hagelin, Stefan Flöjt Skarpängskolan A
Omgång 17
2015-03-14 09:15 17 Åkersberga IBF (E) - Bromma KFUK-KFUM (B) Adam Hjorth, Ludvig Tidhult Åkersberga Sporthall A
2015-03-14 10:30 17 Töjnan IBK (C) - Täby FC (D) Roger Nyström, Jonas Sandberg Silverdalshallen
2015-03-15 10:00 17 Sigtuna IF (B) - Sundbybergs IK Jonas Sandberg, Johan Ståhl Prästängshallen
2015-03-15 11:15 17 AIK IBF (B) - Vaxholms IBF (C) Lars Reuterhagen, Viktor Strömberg Ulriksdalshallen
Omgång 18
2015-03-21 11:30 18 Åkersberga IBF (E) - Töjnan IBK (C) Frida Berg, Fanny Svenningsson Åkersberga Sporthall A
2015-03-21 18:00 18 Bromma KFUK-KFUM (B) - Sigtuna IF (B) Lars Reuterhagen, Per Sundvall Stora Mossen 1
2015-03-22 12:00 18 Täby FC (D) - AIK IBF (B) Filip Ekstrand, Tobias Hagelin Skarpängskolan A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis