Spelprogram - Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF Svart, Vit, Svartgula
Djurgårdens IF IBS Jonathan Welander jonathan.welander@difibs.se 0702469679 Blårandig/Vit/Blå
Grimsta AIK Röd, Röd, Vit+Röd
Hässelby SK IBK (A) Anders Stiegler anders.stiegler@se.pwc.com 070-929 44 55 Röd/Svart/Svart
IBF Offensiv Lidingö blå, blå, blå
Mariebergs SK Joakim Grunander brommabandy@hotmail.com 0761743558 röd/blå/röda
Täby FC (A) Niclas Osmund niclas.osmund@gmail.com 070-588 8249 Vit/Vit/Vit
Töjnan IBK (A) Gul, Svart, Svart
Vallentuna IBK (B) Svart, Svart, Svart
Ängby IF Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-10-04 10:00 1 Täby FC (A) - Djurgårdens IF IBS 1 - 4 Roger Nyström, Magnus Westerberg Grindtorpshallen
2015-10-04 11:15 1 AIK IBF - IBF Offensiv Lidingö 1 - 11 Juha Tammerström, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
2015-10-04 13:00 1 Hässelby SK IBK (A) - Töjnan IBK (A) 2 - 9 Andreas Mattsson, Robin Berger Hässelbyhallen
2015-10-06 18:10 1 Vallentuna IBK (B) - Ängby IF 7 - 4 Jan Lingemark, Niklas Forsman Hammarbackens Sporthall
Omgång 2
2015-10-10 13:30 2 Ängby IF - Mariebergs SK 10 - 2 Jessika Forsberg, Robert Milerud Stora Mossen 1
2015-10-10 17:00 2 Djurgårdens IF IBS - Vallentuna IBK (B) 4 - 4 Christoffer Markovski, Jessika Forsberg Engelbrektshallen
2015-10-10 17:15 2 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK (A) 5 - 2 Viktor Bollvik Karlsson, Joakim Agri Bodals Bollhall
2015-10-11 14:00 2 Töjnan IBK (A) - Grimsta AIK 7 - 2 Patrik Andersén, Magnus Johansson Silverdalshallen
Omgång 3
2015-10-17 13:45 3 Grimsta AIK - IBF Offensiv Lidingö 4 - 5 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Väsby skolan
2015-10-17 14:15 3 Hässelby SK IBK (A) - AIK IBF 3 - 0 Juha Tammerström, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2015-10-17 17:30 3 Mariebergs SK - Djurgårdens IF IBS 3 - 4 Håkan Augustsson, Rebecca Staffas Stora Mossen 1
2015-10-18 14:00 3 Täby FC (A) - Töjnan IBK (A) 1 - 6 Ulf Jonsson, Simon Åbom Grindtorpshallen
Omgång 4
2015-10-25 14:30 4 AIK IBF - Grimsta AIK 2 - 4 Johan Hillergren, Robert Milerud Ulriksdalshallen
2015-10-25 16:00 4 Töjnan IBK (A) - Vallentuna IBK (B) 6 - 2 Wen-chung Tsai, Hannes Hovmöller Silverdalshallen
2015-11-09 19:45 4 Djurgårdens IF IBS - Ängby IF 2 - 5 Per Sundvall, Christoffer Markovski Gärdeshallen
2015-11-29 15:00 4 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (A) 6 - 0 Elis Erbing, Patrik Larsson Bodals Bollhall
Omgång 5
2015-11-07 12:45 5 Grimsta AIK - Hässelby SK IBK (A) 7 - 3 Jan Lingemark, Mats Järnmark Väsby skolan
2015-11-07 13:30 5 Mariebergs SK - Töjnan IBK (A) 5 - 6 Robert Milerud, Michael Leimer Stora Mossen 1
2015-11-07 15:30 5 Vallentuna IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö 4 - 5 Lars Reuterhagen, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2015-11-08 10:15 5 Täby FC (A) - AIK IBF 8 - 2 Dennis Svensson, Martin Svensson Grindtorpshallen
Omgång 6
2015-11-14 16:15 6 IBF Offensiv Lidingö - Mariebergs SK 8 - 0 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Bodals Bollhall
2015-11-15 12:00 6 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) 4 - 6 Jan Lingemark, Arne Brovig Hässelbyhallen
2015-11-15 12:15 6 AIK IBF - Vallentuna IBK (B) 1 - 6 Lars Samuelsson, Johan Hillergren Ulriksdalshallen
2015-11-15 15:45 6 Töjnan IBK (A) - Ängby IF 2 - 3 Imtiaz Karim, Lucas Edberg Silverdalshallen
Omgång 7
2015-11-21 16:45 7 Djurgårdens IF IBS - Töjnan IBK (A) 2 - 5 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Engelbrektshallen
2015-11-21 17:15 7 Vallentuna IBK (B) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 2 Per Calmén, Lars Samuelsson Hammarbackens Sporthall
2015-11-21 18:15 7 Mariebergs SK - AIK IBF 4 - 3 Gustav Levin, Malin Holm Stora Mossen 1
2015-11-21 19:15 7 Ängby IF - IBF Offensiv Lidingö 2 - 10 Gustav Levin, Malin Holm Stora Mossen 1
2015-11-22 09:00 7 Täby FC (A) - Grimsta AIK 3 - 5 Simon Åbom, Magnus Westerberg Grindtorpshallen
Omgång 8
2015-11-28 13:45 8 IBF Offensiv Lidingö - Djurgårdens IF IBS 9 - 1 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Bodals Bollhall
2015-11-28 14:30 8 Grimsta AIK - Vallentuna IBK (B) 5 - 5 Fredrik Nensén, Jonas Sandberg Väsby skolan
2015-11-29 10:00 8 Hässelby SK IBK (A) - Mariebergs SK 6 - 3 Magnus Westerberg, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2015-11-29 14:30 8 AIK IBF - Ängby IF 2 - 7 Thomas Josbrink, Johannes Ekenberg Ulriksdalshallen
Omgång 9
2015-12-05 15:45 9 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (A) 4 - 3 Per Sundvall, Sofia Aadli Hammarbackens Sporthall
2015-12-05 17:00 9 Djurgårdens IF IBS - AIK IBF 1 - 7 Sampo Friberg, Malin Holm Engelbrektshallen
2015-12-05 17:30 9 Mariebergs SK - Grimsta AIK 3 - 6 Imtiaz Karim, Gustav Levin Stora Mossen 1
2015-12-05 18:30 9 Ängby IF - Hässelby SK IBK (A) 5 - 1 Imtiaz Karim, Gustav Levin Stora Mossen 1
Omgång 10
2015-12-12 13:30 10 Grimsta AIK - Ängby IF 2 - 6 Fredrik Nensén, Jan Lingemark Väsby skolan
2015-12-12 16:15 10 IBF Offensiv Lidingö - Töjnan IBK (A) 6 - 2 Andreas Mattsson, Fredrik Hallenberg Bodals Bollhall
2015-12-13 13:00 10 Täby FC (A) - Mariebergs SK 3 - 4 Martin Svensson, Dennis Svensson Grindtorpshallen
2015-12-13 18:00 10 Hässelby SK IBK (A) - Djurgårdens IF IBS 6 - 1 Magnus Johansson, Johan Hillergren Hässelbyhallen
Omgång 11
2016-01-15 19:00 11 Töjnan IBK (A) - AIK IBF 11 - 4 Karl Hurtig, Axel Petersson Häggvikshallen
2016-02-09 20:15 11 Ängby IF - Täby FC (A) 3 - 0 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Stora Mossen 1
2016-03-16 19:45 11 Djurgårdens IF IBS - Grimsta AIK 5 - 5 Johannes Ekenberg, Sampo Friberg Engelbrektshallen
2016-03-31 00:00 11 Mariebergs SK - Vallentuna IBK (B) WW (-5 - -5) Stora Mossen 1
Omgång 12
2016-01-09 14:30 12 Djurgårdens IF IBS - Täby FC (A) 3 - 2 Rebecca Staffas, Erik Nyman Engelbrektshallen
2016-01-09 17:45 12 IBF Offensiv Lidingö - AIK IBF 8 - 1 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Bodals Bollhall
2016-01-09 18:30 12 Ängby IF - Vallentuna IBK (B) 3 - 1 Robert Milerud, Mats Järnmark Stora Mossen 1
2016-01-10 12:15 12 Töjnan IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 2 Patrik Larsson, Stefano Bianque Silverdalshallen
Omgång 13
2016-01-16 12:45 13 Grimsta AIK - Töjnan IBK (A) 3 - 8 Lars Reuterhagen, Lucas Edberg Väsby skolan
2016-01-16 18:15 13 Mariebergs SK - Ängby IF 0 - 5 Johannes Ekenberg, Magnus Johansson Stora Mossen 1
2016-01-16 18:15 13 Vallentuna IBK (B) - Djurgårdens IF IBS 8 - 2 Imtiaz Karim, Stefano Bianque Hammarbackens Sporthall
2016-01-17 11:30 13 Hässelby SK IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö 1 - 7 Torbjörn Lundin, Thomas Josbrink Hässelbyhallen
Omgång 14
2016-01-23 13:00 14 IBF Offensiv Lidingö - Grimsta AIK 3 - 4 Tehmoorkhan Barekzay, Baberkhan Barekzay Bodals Bollhall
2016-01-23 19:15 14 Djurgårdens IF IBS - Mariebergs SK 1 - 2 Björn Larsson, Joel Scott Engelbrektshallen
2016-01-24 13:15 14 Töjnan IBK (A) - Täby FC (A) 3 - 1 Hannes Hovmöller, Elias Grafström Silverdalshallen
2016-01-24 17:15 14 AIK IBF - Hässelby SK IBK (A) 4 - 5 Vilhelm Nordström, Aldin Imamovic Ulriksdalshallen
Omgång 15
2016-01-30 10:45 15 Grimsta AIK - AIK IBF 0 - 2 Imtiaz Karim, Ken Johansson Väsby skolan
2016-01-30 12:45 15 Täby FC (A) - IBF Offensiv Lidingö 3 - 2 Lars Reuterhagen, Johan Ribbing Erikslundshallen
2016-01-30 15:15 15 Ängby IF - Djurgårdens IF IBS 7 - 1 Robin Berger, Johannes Ekenberg Stora Mossen 1
2016-01-31 18:00 15 Vallentuna IBK (B) - Töjnan IBK (A) 1 - 3 Dennis Svensson, Lars Reuterhagen Hammarbackens Sporthall
Omgång 16
2016-02-06 17:00 16 IBF Offensiv Lidingö - Vallentuna IBK (B) 7 - 1 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Bodals Bollhall
2016-02-07 12:15 16 Töjnan IBK (A) - Mariebergs SK 6 - 2 Christian Högberg, Simon Åbom Silverdalshallen
2016-02-07 13:15 16 AIK IBF - Täby FC (A) 5 - 3 Johan Zahn, Gustav Persson Ulriksdalshallen
2016-04-07 19:00 16 Hässelby SK IBK (A) - Grimsta AIK 2 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Marcus Ackefelt Riddersvik
Omgång 17
2016-02-13 14:30 17 Vallentuna IBK (B) - AIK IBF 6 - 3 Magnus Westerberg, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2016-02-13 17:00 17 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 6 Axel Petersson, Enya Hasselström Skarpängskolan B
2016-02-14 12:00 17 Mariebergs SK - IBF Offensiv Lidingö 0 - 5 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Hässelbyhallen
2016-02-14 13:00 17 Ängby IF - Töjnan IBK (A) 5 - 1 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Hässelbyhallen
Omgång 18
2016-02-20 14:45 18 IBF Offensiv Lidingö - Ängby IF 0 - 2 Joel Scott, Viktor Bollvik Karlsson Bodals Bollhall
2016-02-20 17:45 18 Grimsta AIK - Täby FC (A) 0 - 4 Jan Lingemark, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2016-02-21 13:00 18 AIK IBF - Mariebergs SK 1 - 4 Magnus Johansson, Johan Hillergren Ulriksdalshallen
2016-03-13 09:30 18 Hässelby SK IBK (A) - Vallentuna IBK (B) 1 - 7 Robin Wirström, Magnus Westerberg Hässelbyhallen
2016-04-12 19:00 18 Töjnan IBK (A) - Djurgårdens IF IBS 3 - 2 Jan Lingemark, Viktor Strömberg Sollentuna sim och sporthall
Omgång 19
2016-03-12 14:30 19 Mariebergs SK - Hässelby SK IBK (A) 5 - 3 Andreas Eriksson, Tero Airaksinen Ärvingehallen
2016-03-12 16:15 19 Vallentuna IBK (B) - Grimsta AIK 3 - 2 Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2016-03-13 14:45 19 Djurgårdens IF IBS - IBF Offensiv Lidingö 5 - 7 Mats Järnmark, Johannes Ekenberg Gärdeshallen
2016-03-15 20:00 19 Ängby IF - AIK IBF 4 - 4 Magnus Johansson, Jan Lingemark Stora Mossen 1
Omgång 20
2016-03-18 18:30 20 Hässelby SK IBK (A) - Ängby IF 4 - 6 Andreas Mattsson, Robert Milerud Hässelbyhallen
2016-03-19 17:15 20 Grimsta AIK - Mariebergs SK 9 - 3 Per Ove Åman, Jan Lingemark Väsby skolan
2016-03-20 11:00 20 Täby FC (A) - Vallentuna IBK (B) 8 - 8 Lars Samuelsson, Lucas Edberg Grindtorpshallen
2016-03-20 14:00 20 AIK IBF - Djurgårdens IF IBS 8 - 3 Mats Andersson, Dennis Svensson Ulriksdalshallen
Omgång 21
2016-04-02 15:45 21 Ängby IF - Grimsta AIK 8 - 1 Wen-chung Tsai, Viktor Bollvik Karlsson Stora Mossen 1
2016-04-02 16:45 21 Mariebergs SK - Täby FC (A) 5 - 6 Wen-chung Tsai, Viktor Bollvik Karlsson Stora Mossen 1
2016-04-02 19:00 21 Djurgårdens IF IBS - Hässelby SK IBK (A) 4 - 2 Johan Ståhl, Fredrik Berglund Sonesson Engelbrektshallen
2016-04-03 12:00 21 Töjnan IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö 2 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Jan Lingemark Silverdalshallen
Omgång 22
2016-04-09 15:15 22 Vallentuna IBK (B) - Mariebergs SK 23 - 2 Ken Johansson, Tobias Ekmark Hammarbackens Sporthall
2016-04-10 10:00 22 Täby FC (A) - Ängby IF 4 - 4 Daniel Skantze, Lucas Edberg Skarpängskolan B
2016-04-10 12:00 22 Grimsta AIK - Djurgårdens IF IBS 4 - 1 Aldin Imamovic, Per Calmén Väsby skolan
2016-04-10 12:15 22 AIK IBF - Töjnan IBK (A) 4 - 4 Imtiaz Karim, Viktor Strömberg Ulriksdalshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis