Spelprogram - Herrar Division 2 Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBC Moröbacke Mikael Nöjd m_nojd@hotmail.com 070-797 75 44 Vitt/Vitt/vitt
IBK Umeå Norr Filip Oskarsson filip_osc@hotmail.com 0730-89 93 59 Grön, Svart, Svart
IBS Dalen Federico Luna fredde.luna@gmail.com 070-2911915 Svart/Svart/Svart
Sandåkerns SK Lars Appelfeldt lia.appelfeldt@gmail.com 076-1170909 Vit, Röd, Röd
Skellefteå IBS William Lundmark william.lundmark94@gmail.com 076-8259511 Svart/svart/svart
Thorengruppen IBK Magnus Johansson magnus.johansson@slapis.se 070-683 89 13 Grön, Grön, Grön
Täfteå IK Hans Granholm hans.granholm@alab.com 070-2802240 Röd, Röd, Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2023-09-30 12:30 1 Thorengruppen IBK - Skellefteå IBS 2 - 9 Thoren Arena
2023-10-01 14:00 1 Sandåkerns SK - Täfteå IK 6 - 6 Musköten 1
2023-12-18 20:15 1 IBK Umeå Norr - FBC Moröbacke 38 - 7 Ersängshallen
Omgång 2
2023-10-07 14:00 2 Skellefteå IBS - IBK Umeå Norr 14 - 8 Balderhallen A 101
2023-10-08 16:00 2 FBC Moröbacke - Sandåkerns SK 4 - 10 Morö Backe A 72
2023-10-09 20:30 2 IBS Dalen - Thorengruppen IBK 5 - 4 Musköten 1
Omgång 3
2023-10-11 19:30 3 FBC Moröbacke - Skellefteå IBS 4 - 14 Morö Backe A
2023-10-11 20:30 3 Thorengruppen IBK - Täfteå IK 3 - 6 Umeå Energi Arena Väst
2023-10-11 20:30 3 IBK Umeå Norr - IBS Dalen 5 - 7 Vildmannahallen
Omgång 4
2023-10-15 11:30 4 IBS Dalen - FBC Moröbacke 21 - 5 Musköten 1
2023-10-15 14:00 4 Sandåkerns SK - Skellefteå IBS 4 - 3 Musköten 1
2023-10-15 15:00 4 Täfteå IK - IBK Umeå Norr 12 - 10 Ersängshallen
Omgång 5
2023-10-21 15:00 5 Skellefteå IBS - IBS Dalen 9 - 6 Balderhallen A
2023-10-21 16:00 5 FBC Moröbacke - Täfteå IK 4 - 17 Morö Backe A
2023-10-22 13:00 5 Thorengruppen IBK - Sandåkerns SK 3 - 5 Thoren Arena
Omgång 6
2023-10-25 20:15 6 Thorengruppen IBK - IBK Umeå Norr 12 - 13 Vildmannahallen
2023-10-28 15:30 6 Täfteå IK - Skellefteå IBS 3 - 3 Ersängshallen 25
2023-10-29 11:30 6 Sandåkerns SK - IBS Dalen 2 - 6 Musköten 1
Omgång 7
2023-11-03 19:00 7 IBK Umeå Norr - Sandåkerns SK 7 - 6 Vildmannahallen 52
2023-11-04 11:30 7 IBS Dalen - Täfteå IK 8 - 7 Umeå Energi Arena Öst
2023-11-05 16:00 7 FBC Moröbacke - Thorengruppen IBK 6 - 16 Morö Backe A
Omgång 8
2023-11-11 11:30 8 Gimonäs Umeå IBF - Skellefteå IBS 0 - 8 Sjöfruhallen
2023-11-12 11:30 8 Obbola IK - FBC Moröbacke 11 - 4 Olasjöhallen 75
2023-11-12 14:00 8 Holmsund City IBC - Täfteå IK 8 - 16 Storsjöhallen
2023-11-12 15:00 8 Sandåkerns SK - Hörnefors IF 5 - 14 Umeå Energi Arena Öst
2023-12-03 17:00 8 Thorengruppen IBK - Vindelns IF 3 - 2 Umeå Energi Arena Öst
2024-01-14 14:30 8 Ersboda SK - IBS Dalen 4 - 21 Umeå Energi Arena Öst
Omgång 9
2023-11-17 19:00 9 IBS Dalen - Gimonäs Umeå IBF 16 - 2 Musköten 1 60
2023-11-18 11:30 9 Täfteå IK - Ersboda SK 20 - 5 Ersängshallen
2023-11-18 12:00 9 Vindelns IF - IBK Umeå Norr 9 - 13 FC Vindeln 120
2023-11-19 13:00 9 Skellefteå IBS - Obbola IK 9 - 1 Balderhallen A
2023-11-19 15:00 9 Spöland Vännäs IF - Thorengruppen IBK 3 - 8 Hammarhallen Vännäs
2023-11-19 16:00 9 FBC Moröbacke - Holmsund City IBC 5 - 17 Morö Backe A
Omgång 10
2023-11-24 19:00 10 Sandåkerns SK - Vindelns IF 11 - 7 Musköten 1
2023-11-25 11:00 10 Gimonäs Umeå IBF - Täfteå IK 4 - 17 Sjöfruhallen 42
2023-11-25 11:30 10 Holmsund City IBC - Skellefteå IBS 3 - 8 Storsjöhallen
2023-11-25 14:00 10 Thorengruppen IBK - Hörnefors IF 5 - 8 Thoren Arena
2023-11-25 14:00 10 Obbola IK - IBS Dalen 4 - 10 Olasjöhallen 75
2023-11-26 11:30 10 Ersboda SK - FBC Moröbacke 10 - 7 Ersängshallen 50
2023-11-26 14:00 10 IBK Umeå Norr - Spöland Vännäs IF 18 - 3 Ersängshallen 30
Omgång 11
2023-12-01 19:00 11 Hörnefors IF - IBK Umeå Norr 10 - 6 Bråvallahallen 127
2023-12-02 14:00 11 Spöland Vännäs IF - Sandåkerns SK 7 - 3 Hammarhallen Vännäs
2023-12-02 16:00 11 Skellefteå IBS - Ersboda SK 10 - 1 Balderhallen A
2023-12-03 11:30 11 Täfteå IK - Obbola IK 13 - 4 Ersängshallen
2023-12-03 14:00 11 IBS Dalen - Holmsund City IBC 8 - 4 Musköten 1 60
2023-12-03 16:00 11 FBC Moröbacke - Gimonäs Umeå IBF 7 - 9 Morö Backe A
Omgång 12
2023-12-09 11:30 12 Gimonäs Umeå IBF - IBK Umeå Norr 9 - 27 Sjöfruhallen 25
2023-12-09 13:00 12 Ersboda SK - Sandåkerns SK 1 - 8 Ersängshallen
2023-12-09 15:00 12 IBS Dalen - Vindelns IF 19 - 4 Musköten 1
2023-12-10 13:00 12 Obbola IK - Thorengruppen IBK 4 - 4 Olasjöhallen
2023-12-10 16:00 12 FBC Moröbacke - Hörnefors IF 3 - 26 Morö Backe A 17
2024-02-10 10:00 12 Skellefteå IBS - Spöland Vännäs IF 8 - 2 Balderhallen A 39
Omgång 13
2023-12-15 19:00 13 Thorengruppen IBK - Gimonäs Umeå IBF 5 - 3 Thoren Arena
2023-12-15 19:00 13 IBK Umeå Norr - Ersboda SK 30 - 1 Ersängshallen 19
2023-12-16 11:30 13 Sandåkerns SK - Holmsund City IBC 5 - 9 Musköten 1
2023-12-17 15:00 13 Hörnefors IF - Skellefteå IBS 5 - 6 Bråvallahallen 167
2023-12-17 15:00 13 Vindelns IF - Täfteå IK 10 - 15 FC Vindeln 111
2024-02-29 20:00 13 Spöland Vännäs IF - IBS Dalen Hammarhallen Vännäs
Omgång 14
2024-01-13 15:00 14 Skellefteå IBS - Thorengruppen IBK 13 - 4 Balderhallen A 52
2024-01-14 11:30 14 Täfteå IK - Sandåkerns SK 8 - 4 Ersängshallen
2024-01-14 17:00 14 FBC Moröbacke - IBK Umeå Norr 6 - 50 Morö Backe A
Omgång 15
2024-01-20 11:30 15 Thorengruppen IBK - IBS Dalen 5 - 8 Umeå Energi Arena Öst
2024-01-20 14:00 15 IBK Umeå Norr - Skellefteå IBS 7 - 10 Ersängshallen
2024-01-21 14:00 15 Sandåkerns SK - FBC Moröbacke 12 - 7 Musköten 1
Omgång 16
2024-01-24 20:00 16 Skellefteå IBS - FBC Moröbacke 14 - 4 Balderhallen A 52
2024-01-24 20:30 16 Täfteå IK - Thorengruppen IBK 9 - 2 Ersängshallen
2024-01-24 20:30 16 IBS Dalen - IBK Umeå Norr 7 - 11 Musköten 2
Omgång 17
2024-01-27 13:00 17 FBC Moröbacke - IBS Dalen 1 - 39 Morö Backe A
2024-01-28 12:00 17 IBK Umeå Norr - Täfteå IK 6 - 7 Ersängshallen 58
2024-01-28 15:00 17 Skellefteå IBS - Sandåkerns SK 8 - 3 Balderhallen A
Omgång 18
2024-02-01 20:30 18 Sandåkerns SK - Thorengruppen IBK 4 - 5 Musköten 1
2024-02-03 14:00 18 IBS Dalen - Skellefteå IBS 15 - 6 Musköten 1 49
2024-02-04 13:00 18 Täfteå IK - FBC Moröbacke 27 - 8 Ersängshallen
Omgång 19
2024-02-09 19:00 19 IBK Umeå Norr - Thorengruppen IBK 6 - 12 Ersängshallen
2024-02-10 11:30 19 IBS Dalen - Sandåkerns SK 11 - 4 Musköten 1
2024-02-11 14:30 19 Skellefteå IBS - Täfteå IK 4 - 11 Balderhallen A
Omgång 20
2024-02-17 14:30   Uppskj. 20 Thorengruppen IBK - FBC Moröbacke Uppskj. Umeå Energi Arena Öst
2024-02-18 11:30 20 Täfteå IK - IBS Dalen 5 - 12 Ersängshallen
2024-02-18 14:00 20 Sandåkerns SK - IBK Umeå Norr 10 - 11 Musköten 1
Omgång 21
2024-02-23 19:00 21 Ersboda SK - Thorengruppen IBK 2 - 11 Ersängshallen 58
2024-02-23 19:00 21 Holmsund City IBC - IBK Umeå Norr 5 - 7 Storsjöhallen
2024-02-24 11:30 21 Täfteå IK - Spöland Vännäs IF 6 - 4 Ersängshallen
2024-02-24 16:00 21 IBS Dalen - Hörnefors IF 4 - 2 Musköten 1
2024-02-25 13:00 21 Obbola IK - Sandåkerns SK 8 - 8 Olasjöhallen
2024-02-25 17:00 21 FBC Moröbacke - Vindelns IF 2 - 17 Morö Backe A
Omgång 22
2024-03-02 12:00 22 Hörnefors IF - Täfteå IK Bråvallahallen
2024-03-02 12:00 22 Spöland Vännäs IF - FBC Moröbacke Hammarhallen Vännäs
2024-03-02 12:00 22 Vindelns IF - Skellefteå IBS FC Vindeln
2024-03-02 15:00 22 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IBF Musköten 1
2024-03-16 10:30 22 IBK Umeå Norr - Obbola IK Ersängshallen
2024-03-16 15:00 22 Thorengruppen IBK - Holmsund City IBC Thoren Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis