Spelprogram - Pantamera Flickor Blå Lätt Lätt B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Enebybergs IF Lila, Vit, Lila
Grimsta AIK Andreas Sjöblom sjoblom78@gmail.com 073-040 89 05 Röd, Röd, Vit+Röd
Hässelby SK IBK (B) Röd, Svart, Svart
IBF Offensiv Lidingö blå, blå, blå
Sigtuna IF IBK (B) Lars Andrén lrsandren@gmail.com 0709256135 Blå/Blå/Blå
Solna IK Vit, Vit, Vit
Täby FC (B) Vit, Vit, Vit
Täby FC (D) Vit, Vit, Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Hässelby SK IBK (B) - Grimsta AIK
1 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (D) Bodals Bollhall
2016-10-02 10:00 1 Solna IK - Enebybergs IF Ulriksdalshallen
Omgång 2
2 Täby FC (D) - Hässelby SK IBK (B) Skarpängskolan B
2 Grimsta AIK - Täby FC (B)
2016-10-09 18:15 2 Enebybergs IF - Sigtuna IF IBK (B) Danderyds Gymnasium
Omgång 3
2016-10-22 12:30 3 IBF Offensiv Lidingö - Enebybergs IF Bodals Bollhall 30
2016-10-23 10:00 3 Täby FC (B) - Täby FC (D) Skarpängskolan B
2016-10-23 13:00 3 Sigtuna IF IBK (B) - Solna IK Prästängshallen
Omgång 4
4 Enebybergs IF - Hässelby SK IBK (B) Danderyds Gymnasium
4 Täby FC (D) - Grimsta AIK Skarpängskolan B
2016-12-03 10:15 4 Solna IK - IBF Offensiv Lidingö Bodals Bollhall
Omgång 5
2016-11-12 11:00 5 Täby FC (D) - Solna IK Skarpängskolan B
2016-11-12 13:00 5 Täby FC (B) - Enebybergs IF Skarpängskolan B
2016-11-12 16:15 5 IBF Offensiv Lidingö - Sigtuna IF IBK (B) Bodals Bollhall
Omgång 6
2016-11-20 11:00 6 Sigtuna IF IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) Prästängshallen
2016-11-20 13:00 6 Solna IK - Täby FC (B) Ulriksdalshallen
2016-11-20 18:45 6 Enebybergs IF - Grimsta AIK Danderyds Gymnasium
Omgång 7
7 Hässelby SK IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö Hässelbyhallen
2016-11-26 09:00 7 Täby FC (D) - Enebybergs IF Skarpängskolan B
2016-11-26 09:00 7 Grimsta AIK - Solna IK Väsby skolan
2016-11-26 10:00 7 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK (B) Skarpängskolan B
Omgång 8
2016-12-10 12:30 8 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (B) Bodals Bollhall
2016-12-10 16:30 8 Sigtuna IF IBK (B) - Grimsta AIK Prästängshallen
2016-12-11 10:00 8 Solna IK - Hässelby SK IBK (B) Tallbackaskolan
Omgång 9
2016-12-17 12:00 9 Täby FC (D) - Sigtuna IF IBK (B) Skarpängskolan B
2016-12-17 13:00 9 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) Skarpängskolan B
2016-12-17 15:45 9 Grimsta AIK - IBF Offensiv Lidingö Väsby skolan
Omgång 10
2017-01-14 11:15 10 Grimsta AIK - Hässelby SK IBK (B) Väsby skolan
2017-01-14 12:00 10 Täby FC (D) - IBF Offensiv Lidingö Skarpängskolan B
2017-01-15 17:15 10 Enebybergs IF - Solna IK Danderyds Gymnasium
Omgång 11
2017-01-22 09:45 11 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (D) Hässelbyhallen
2017-01-22 10:00 11 Sigtuna IF IBK (B) - Enebybergs IF Prästängshallen
2017-01-22 14:00 11 Täby FC (B) - Grimsta AIK Skarpängskolan B
Omgång 12
2017-01-28 09:00 12 Täby FC (D) - Täby FC (B) Erikslundshallen
2017-01-29 09:00 12 Solna IK - Sigtuna IF IBK (B) Ulriksdalshallen
2017-01-29 15:30 12 Enebybergs IF - IBF Offensiv Lidingö Danderyds Gymnasium
Omgång 13
2017-02-04 12:30 13 IBF Offensiv Lidingö - Solna IK Bodals Bollhall
2017-02-04 14:30 13 Grimsta AIK - Täby FC (D) Väsby skolan
2017-04-01 10:00 13 Hässelby SK IBK (B) - Enebybergs IF Hässelbyhallen
Omgång 14
2017-02-19 09:00 14 Solna IK - Täby FC (D) Ulriksdalshallen
2017-02-19 12:00 14 Sigtuna IF IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö Prästängshallen
2017-02-19 18:15 14 Enebybergs IF - Täby FC (B) Danderyds Gymnasium
Omgång 15
2017-03-11 11:00 15 Hässelby SK IBK (B) - Sigtuna IF IBK (B) Hässelbyhallen
2017-03-11 12:00 15 Grimsta AIK - Enebybergs IF Väsby skolan
2017-03-11 13:00 15 Täby FC (B) - Solna IK Skarpängskolan B
Omgång 16
2017-03-18 12:30 16 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK (B) Bodals Bollhall
2017-03-19 10:00 16 Sigtuna IF IBK (B) - Täby FC (B) Prästängshallen
2017-03-19 11:30 16 Solna IK - Grimsta AIK Tallbackaskolan
2017-03-19 16:45 16 Enebybergs IF - Täby FC (D) Mörbyhallen
Omgång 17
2017-03-25 09:00 17 Täby FC (B) - IBF Offensiv Lidingö Skarpängskolan B
2017-03-25 09:00 17 Grimsta AIK - Sigtuna IF IBK (B) Väsby skolan
2017-03-25 15:15 17 Hässelby SK IBK (B) - Solna IK Hässelbyhallen
Omgång 18
2017-04-08 16:15 18 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) Riddersvik
2017-04-08 16:30 18 IBF Offensiv Lidingö - Grimsta AIK Bodals Bollhall
2017-04-09 11:00 18 Sigtuna IF IBK (B) - Täby FC (D) Prästängshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis