Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Lätt Svår B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF (B) Robert Ek ek_robert@yahoo.se 070-3544328 Svart, Vit, Svartgula
Grimsta AIK (A) Petra Zachrisson zapx71@yahoo.se 076-265 51 83 Röd/Röd/Vit
Hässelby SK IBK (A) Therese Sjöberg therese_sjoberg@hotmail.com 0709261160 Röd, Svart, Svart
Järfälla IBK (A) Andreas Bergström Andreasbergstrom1975@gmail.com 070 554 62 40 Röd, Röd, Vit
Råsunda IS Göran Almström goran.almstrom@outlook.com 0725823040
Sigtuna IF IBK (A) Helena Bysell Helena.Bysell@gmail.com 070-5439354 Blå, Blå, Blå
Silverdals IF (A) Cecilia Granath cecilia.granath@tyrens.se 0705981449 Vit/Vit/Vit
Täby FC (B) Mats Erlandsson mats.erlandsson@gmail.com 0722200822 Vit, Vit, Vit
Åkersberga IBF (A) Joakim Persson jocke@t-lab.se 0709812630 Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF (D) Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 AIK IBF (B) - Åkersberga IBF (A)
1 Grimsta AIK (A) - Råsunda IS
1 Åkersberga IBF (D) - Silverdals IF (A)
2017-09-30 13:00 1 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (B) Hässelbyhallen
2017-10-01 12:00 1 Järfälla IBK (A) - Sigtuna IF IBK (A) Viksjö Sporthall
Omgång 2
2 Sigtuna IF IBK (A) - Åkersberga IBF (D) Prästängshallen
2 Råsunda IS - AIK IBF (B)
2017-10-07 09:15 2 Åkersberga IBF (A) - Järfälla IBK (A) Åkersberga Sporthall A
2017-10-07 18:00 2 Täby FC (B) - Grimsta AIK (A) Skarpängskolan B
2017-10-08 10:00 2 Silverdals IF (A) - Hässelby SK IBK (A) Silverdalshallen
Omgång 3
3 AIK IBF (B) - Täby FC (B)
3 Råsunda IS - Åkersberga IBF (A)
2017-10-21 08:30 3 Grimsta AIK (A) - Silverdals IF (A) Väsby skolan
2017-10-21 10:00 3 Hässelby SK IBK (A) - Sigtuna IF IBK (A) Hässelbyhallen
2017-10-21 12:15 3 Åkersberga IBF (D) - Järfälla IBK (A) Åkersberga Sporthall A
Omgång 4
4 Silverdals IF (A) - AIK IBF (B)
4 Täby FC (B) - Råsunda IS
2017-10-28 09:15 4 Åkersberga IBF (A) - Åkersberga IBF (D) Åkersberga Sporthall A
2017-10-29 10:15 4 Järfälla IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) Viksjö Sporthall
2017-10-29 11:00 4 Sigtuna IF IBK (A) - Grimsta AIK (A) Prästängshallen
Omgång 5
5 AIK IBF (B) - Sigtuna IF IBK (A)
5 Råsunda IS - Silverdals IF (A)
2017-11-11 10:00 5 Grimsta AIK (A) - Järfälla IBK (A) Väsby skolan
2017-11-11 10:00 5 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF (D) Hässelbyhallen
2017-11-11 13:00 5 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (A) Skarpängskolan B
Omgång 6
2017-11-25 09:15 6 Åkersberga IBF (D) - Grimsta AIK (A) Åkersberga Sporthall A
2017-11-26 09:00 6 Sigtuna IF IBK (A) - Råsunda IS Prästängshallen
2017-11-26 11:15 6 Åkersberga IBF (A) - Hässelby SK IBK (A) Åkersberga Sporthall A
2017-11-26 11:30 6 Järfälla IBK (A) - AIK IBF (B) Viksjö Sporthall
2017-11-26 11:30 6 Silverdals IF (A) - Täby FC (B) Silverdalshallen
Omgång 7
7 Råsunda IS - Järfälla IBK (A) Tallbackaskolan
2017-12-02 10:15 7 Grimsta AIK (A) - Hässelby SK IBK (A) Väsby skolan
2017-12-02 13:00 7 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK (A) Skarpängskolan B
2017-12-03 09:00 7 AIK IBF (B) - Åkersberga IBF (D) Ulriksdalshallen
2017-12-03 10:15 7 Silverdals IF (A) - Åkersberga IBF (A) Silverdalshallen
Omgång 8
2017-12-10 09:00 8 Hässelby SK IBK (A) - AIK IBF (B) Grimstahallen
2017-12-10 10:30 8 Åkersberga IBF (A) - Grimsta AIK (A) Åkersberga Sporthall A
2017-12-10 11:00 8 Sigtuna IF IBK (A) - Silverdals IF (A) Prästängshallen
2017-12-10 12:00 8 Järfälla IBK (A) - Täby FC (B) Viksjö Sporthall
2017-12-10 17:00 8 Åkersberga IBF (D) - Råsunda IS Hackstahallen
Omgång 9
2018-01-14 09:00 9 Råsunda IS - Hässelby SK IBK (A) Ulriksdalshallen
2018-01-14 11:00 9 AIK IBF (B) - Grimsta AIK (A) Ulriksdalshallen
2018-01-14 11:00 9 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (D) Skarpängskolan B
2018-01-14 11:15 9 Silverdals IF (A) - Järfälla IBK (A) Silverdalshallen
2018-01-14 12:00 9 Sigtuna IF IBK (A) - Åkersberga IBF (A) Prästängshallen
Omgång 10
2018-01-20 10:00 10 Silverdals IF (A) - Åkersberga IBF (D) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2018-01-20 11:00 10 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (A) Skarpängskolan B
2018-01-21 09:00 10 Råsunda IS - Grimsta AIK (A) Ulriksdalshallen
2018-01-21 11:00 10 Sigtuna IF IBK (A) - Järfälla IBK (A) Prästängshallen
2018-01-21 12:00 10 Åkersberga IBF (A) - AIK IBF (B) Hackstahallen
Omgång 11
2018-01-27 11:00 11 Grimsta AIK (A) - Täby FC (B) Väsby skolan
2018-01-28 09:00 11 Hässelby SK IBK (A) - Silverdals IF (A) Hässelbyhallen
2018-01-28 09:00 11 Järfälla IBK (A) - Åkersberga IBF (A) Viksjö Sporthall
2018-01-28 11:00 11 AIK IBF (B) - Råsunda IS Ulriksdalshallen
2018-01-28 13:00 11 Åkersberga IBF (D) - Sigtuna IF IBK (A) Hackstahallen
Omgång 12
2018-02-10 10:00 12 Täby FC (B) - AIK IBF (B) Skarpängskolan B
2018-02-11 10:00 12 Sigtuna IF IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) Prästängshallen
2018-02-11 10:30 12 Silverdals IF (A) - Grimsta AIK (A) Silverdalshallen
2018-02-11 14:30 12 Järfälla IBK (A) - Åkersberga IBF (D) Viksjö Sporthall
2018-02-11 15:00 12 Åkersberga IBF (A) - Råsunda IS Hackstahallen
Omgång 13
2018-02-17 09:00 13 Grimsta AIK (A) - Sigtuna IF IBK (A) Väsby skolan
2018-02-17 09:00 13 Hässelby SK IBK (A) - Järfälla IBK (A) Hässelbyhallen
2018-02-17 15:30 13 Åkersberga IBF (D) - Åkersberga IBF (A) Åkersberga Sporthall A
2018-02-18 10:00 13 Råsunda IS - Täby FC (B) Ulriksdalshallen
2018-02-18 11:00 13 AIK IBF (B) - Silverdals IF (A) Ulriksdalshallen
Omgång 14
2018-02-03 09:15 14 Åkersberga IBF (D) - Hässelby SK IBK (A) Åkersberga Sporthall A
2018-02-03 10:15 14 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (B) Åkersberga Sporthall A
2018-02-04 10:00 14 Sigtuna IF IBK (A) - AIK IBF (B) Prästängshallen
2018-02-04 12:00 14 Järfälla IBK (A) - Grimsta AIK (A) Viksjö Sporthall
2018-02-04 12:15 14 Silverdals IF (A) - Råsunda IS Silverdalshallen
Omgång 15
2018-03-10 11:00 15 Täby FC (B) - Silverdals IF (A) Skarpängskolan B
2018-03-10 12:00 15 Grimsta AIK (A) - Åkersberga IBF (D) Väsby skolan
2018-03-11 09:00 15 AIK IBF (B) - Järfälla IBK (A) Ulriksdalshallen
2018-03-11 10:00 15 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF (A) Hässelbyhallen
2018-03-11 13:00 15 Råsunda IS - Sigtuna IF IBK (A) Tallbackaskolan
Omgång 16
2018-03-18 11:00 16 Sigtuna IF IBK (A) - Täby FC (B) Prästängshallen
2018-03-18 12:00 16 Åkersberga IBF (A) - Silverdals IF (A) Hackstahallen
2018-03-18 13:00 16 Hässelby SK IBK (A) - Grimsta AIK (A) Hässelbyhallen
2018-03-18 15:00 16 Järfälla IBK (A) - Råsunda IS Jakobsbergs Sporthall
2018-03-18 16:00 16 Åkersberga IBF (D) - AIK IBF (B) Hackstahallen
Omgång 17
2018-03-24 15:00 17 Täby FC (B) - Järfälla IBK (A) Skarpängskolan B
2018-03-25 08:00 17 Grimsta AIK (A) - Åkersberga IBF (A) Väsby skolan
2018-03-25 10:00 17 AIK IBF (B) - Hässelby SK IBK (A) Ulriksdalshallen
2018-03-25 11:30 17 Silverdals IF (A) - Sigtuna IF IBK (A) Silverdalshallen
2018-03-25 17:00 17 Råsunda IS - Åkersberga IBF (D) Tallbackaskolan
Omgång 18
2018-04-07 09:00 18 Grimsta AIK (A) - AIK IBF (B) Väsby skolan
2018-04-07 09:15 18 Åkersberga IBF (D) - Täby FC (B) Åkersberga Sporthall A
2018-04-07 10:15 18 Åkersberga IBF (A) - Sigtuna IF IBK (A) Åkersberga Sporthall A
2018-04-07 16:00 18 Hässelby SK IBK (A) - Råsunda IS Riddersvik
2018-04-08 09:45 18 Järfälla IBK (A) - Silverdals IF (A) Viksjö Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis