Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Medel Svår B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Grimsta AIK (B) Röd, Röd, Vit+Röd
Hässelby SK IBK (A) Andreas Dahlström drommen76@gmail.com 0702745566 Röd, Svart, Svart
Rotebro IS IBK (B) Ulrika Johansson Signell ullis_json@yahoo.com 070-644 18 99 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Sigtuna IF IBK Blå, Blå, Blå
Silverdals IF Gunilla Mickelsson mickelsson.gunilla@gmail.com 0735186044 Vit, Vit, Vit
Stäkets IF Blå, Blå, Blå
Vallentuna IBK (B) Magnus Olsen magnus.olsen@neodynamics.se 0739737968 Svart, Svart, Svart
Vaxholms IBF (C) Johan Edström edstromjohan01@gmail.com 070-7515245 Svart/Svart/Svart
Åkersberga IBF (B) Daniel Assarson daniel.assarson@gmail.com 070-090 17 95 Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Silverdals IF - Åkersberga IBF (B) Silverdalshallen
2017-09-30 13:30 1 Vallentuna IBK (B) - Hässelby SK IBK (A) Viktor Lindell, Daniel Skantze Hammarbackens Sporthall
2017-09-30 16:15 1 Rotebro IS IBK (B) - Sigtuna IF IBK Jesper Algotsson, Joel Sandberg Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-10-01 10:00 1 Stäkets IF - Grimsta AIK (B) Mats Järnmark, Fredrik Nensén Kallhälls sporthall
Omgång 2
2 Åkersberga IBF (B) - Stäkets IF
2017-10-14 09:00 2 Hässelby SK IBK (A) - Rotebro IS IBK (B) Vilgot Widlöf, Max Ekstedt Hässelbyhallen
2017-10-14 14:30 2 Vaxholms IBF (C) - Vallentuna IBK (B) Tommie Wickenbergh, Carl Kjellstrand Vaxholm innebandyhallen
2017-10-15 12:00 2 Sigtuna IF IBK - Silverdals IF Joel Sandberg, Jonatan Svahn Prästängshallen
Omgång 3
2017-10-21 11:00 3 Vallentuna IBK (B) - Grimsta AIK (B) Markus Almén, Simon Åbom Hammarbackens Sporthall
2017-10-21 11:15 3 Rotebro IS IBK (B) - Vaxholms IBF (C) Niklas Van Lienden, Patrik Arvinder Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-10-22 11:00 3 Stäkets IF - Silverdals IF Daniel Bäckner, Stefano Bianque Kallhälls sporthall
2017-10-22 11:00 3 Hässelby SK IBK (A) - Sigtuna IF IBK Felix Wennerstein, Mourice Åkerblom Grimstahallen
Omgång 4
2017-10-28 12:00 4 Grimsta AIK (B) - Rotebro IS IBK (B) Sebastian Johansson, Patrik Arvinder Väsby skolan
2017-10-29 10:15 4 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK (B) Lucas Edberg, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
2017-10-29 13:30 4 Vaxholms IBF (C) - Hässelby SK IBK (A) Tilde Levinson, Emil Kirchner Vaxholm innebandyhallen
2017-10-29 14:00 4 Sigtuna IF IBK - Stäkets IF Jesper Algotsson, Joel Sandberg Prästängshallen
Omgång 5
2017-11-18 09:30 5 Rotebro IS IBK (B) - Åkersberga IBF (B) Daniel Karlsson, Richard Jonsson Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-11-18 11:00 5 Vallentuna IBK (B) - Silverdals IF Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Hammarbackens Sporthall
2017-11-18 14:30 5 Vaxholms IBF (C) - Sigtuna IF IBK Anna Skantz, Tilde Levinson Vaxholm innebandyhallen
2017-11-18 15:15 5 Hässelby SK IBK (A) - Grimsta AIK (B) Lucas Edberg, Mats Järnmark Riddersvik
Omgång 6
2017-11-25 14:00 6 Grimsta AIK (B) - Vaxholms IBF (C) Joel Sandberg, Jesper Algotsson Väsby skolan
2017-11-26 10:00 6 Stäkets IF - Vallentuna IBK (B) Robert Milerud, Michael Leimer Kallhälls sporthall
2017-11-26 13:30 6 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK (A) Emil Kirchner, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-11-26 17:30 6 Silverdals IF - Rotebro IS IBK (B) William Grafström, Patrik Arvinder Silverdalshallen
Omgång 7
2017-12-02 12:15 7 Rotebro IS IBK (B) - Stäkets IF Joel Sandberg, Jesper Algotsson Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-12-02 12:15 7 Grimsta AIK (B) - Sigtuna IF IBK Roland Nester, Dilshad Abdulla Väsby skolan
2017-12-02 17:45 7 Vaxholms IBF (C) - Åkersberga IBF (B) Ida Nedin, Lucas Edberg Vaxholm innebandyhallen
2017-12-03 11:00 7 Hässelby SK IBK (A) - Silverdals IF Sam Robertsson, Hektor Byfors Hässelbyhallen
Omgång 8
2017-12-17 10:00 8 Stäkets IF - Hässelby SK IBK (A) Leif Karlsson, Alexander Mattsson Kallhälls sporthall
2017-12-17 10:00 8 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK (B) Jesper Algotsson, Joel Sandberg Prästängshallen
2017-12-17 12:15 8 Åkersberga IBF (B) - Grimsta AIK (B) Enya Hasselström, Lovisa Lindblom Åkersberga Sporthall A
2017-12-17 12:45 8 Silverdals IF - Vaxholms IBF (C) Patrik Arvinder, Ebba Kirch Silverdalshallen
Omgång 9
2018-01-13 09:00 9 Rotebro IS IBK (B) - Vallentuna IBK (B) Max Ekstedt, Dilshad Abdulla Rotebrohallen (Nya)
2018-01-13 09:30 9 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF IBK Ida Nedin, Lovisa Lindblom Åkersberga Sporthall A
2018-01-14 12:00 9 Grimsta AIK (B) - Silverdals IF Jesper Algotsson, Joel Sandberg Väsby skolan
2018-01-14 15:30 9 Vaxholms IBF (C) - Stäkets IF Leif Karlsson, Sezgin Youmer Vaxholm innebandyhallen
Omgång 10
2018-01-20 11:15 10 Hässelby SK IBK (A) - Vallentuna IBK (B) Totte Hallgren, Max Ekstedt Hässelbyhallen
2018-01-20 13:00 10 Grimsta AIK (B) - Stäkets IF Jesper Algotsson, Joel Sandberg Väsby skolan
2018-01-21 14:00 10 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK (B) Mimma Spasic, Richard Jonsson Prästängshallen
2018-01-21 15:00 10 Åkersberga IBF (B) - Silverdals IF Per Sundvall, Tilde Levinson Hackstahallen
Omgång 11
2018-01-27 13:00 11 Vallentuna IBK (B) - Vaxholms IBF (C) Per Ove Åman, Andreas Sandgren Hammarbackens Sporthall
2018-01-27 16:00 11 Rotebro IS IBK (B) - Hässelby SK IBK (A) Patrik Arvinder, Mats Järnmark Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2018-01-28 09:00 11 Stäkets IF - Åkersberga IBF (B) Alexander Dahlberg Leijon, Lucas Nordin Kallhälls sporthall
2018-01-28 10:00 11 Silverdals IF - Sigtuna IF IBK Ebba Kirch, Peter Kirch Silverdalshallen
Omgång 12
2018-02-03 14:30 12 Vaxholms IBF (C) - Rotebro IS IBK (B) Lovisa Lindblom, Fredrik Sandgren Vaxholm innebandyhallen
2018-02-04 13:00 12 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK (A) Jonatan Svahn, Albin Schulat Prästängshallen
2018-02-04 14:00 12 Grimsta AIK (B) - Vallentuna IBK (B) Richard Jonsson, Patrik Arvinder Väsby skolan
2018-02-04 14:15 12 Silverdals IF - Stäkets IF Fredrik Sandgren, Leif Karlsson Silverdalshallen
Omgång 13
2018-02-10 09:00 13 Rotebro IS IBK (B) - Grimsta AIK (B) Peter Kirch, Tilde Levinson Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2018-02-10 12:00 13 Hässelby SK IBK (A) - Vaxholms IBF (C) Max Ekstedt, Vilgot Widlöf Hässelbyhallen
2018-02-10 15:45 13 Vallentuna IBK (B) - Åkersberga IBF (B) Per Ove Åman, Simon Åbom Hammarbackens Sporthall
2018-02-11 10:00 13 Stäkets IF - Sigtuna IF IBK Imtiaz Karim Kallhälls sporthall
Omgång 14
2018-02-18 10:30 14 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) Lovisa Lindblom, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2018-02-18 11:30 14 Silverdals IF - Vallentuna IBK (B) Arne Brovig, Samuel Oreland Silverdalshallen
2018-02-18 12:00 14 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF (C) Carl Kjellstrand, Buster Wickenbergh Prästängshallen
2018-02-18 16:00 14 Grimsta AIK (B) - Hässelby SK IBK (A) Jelena Spasic, Mimma Spasic Väsby skolan
Omgång 15
2018-03-10 10:00 15 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF (B) Totte Hallgren, Kenny Ly Hässelbyhallen
2018-03-10 12:00 15 Vallentuna IBK (B) - Stäkets IF Andreas Sandgren, Oscar Silverbratt Hammarbackens Sporthall
2018-03-10 12:15 15 Rotebro IS IBK (B) - Silverdals IF Dilshad Abdulla, William Grafström Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2018-03-10 14:30 15 Vaxholms IBF (C) - Grimsta AIK (B) Philip Edlund, Oskar Mattsson Vaxholm innebandyhallen
Omgång 16
2018-03-17 18:30 16 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF (C) Ida Lagerblad, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2018-03-18 09:00 16 Silverdals IF - Hässelby SK IBK (A) Per Sundvall, Gustav Helge Silverdalshallen
2018-03-18 10:00 16 Stäkets IF - Rotebro IS IBK (B) Bjarne Hekkelstrand, Lars Reuterhagen Kallhälls sporthall
2018-03-18 13:00 16 Sigtuna IF IBK - Grimsta AIK (B) Jesper Algotsson, Joel Sandberg Prästängshallen
Omgång 17
2018-03-24 12:00 17 Hässelby SK IBK (A) - Stäkets IF Mourice Åkerblom, Gustav Fohlstedt Hässelbyhallen
2018-03-24 13:00 17 Vallentuna IBK (B) - Sigtuna IF IBK Carl Kjellstrand, Buster Wickenbergh Hammarbackens Sporthall
2018-03-24 15:00 17 Grimsta AIK (B) - Åkersberga IBF (B) Patrik Arvinder, Jesper Algotsson Väsby skolan
2018-03-25 12:30 17 Vaxholms IBF (C) - Silverdals IF Kent Kastell, Petra Dynesius Vaxholm innebandyhallen
Omgång 18
2018-03-25 18:45 18 Silverdals IF - Grimsta AIK (B) Sadjad Nima, Thomas Gjutarenäfve Silverdalshallen
2018-04-07 13:00 18 Vallentuna IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) Lars Reuterhagen, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2018-04-08 10:00 18 Stäkets IF - Vaxholms IBF (C) Per Sundvall, Mats Järnmark Kallhälls sporthall
2018-04-08 13:30 18 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (B) Jesper Algotsson, Joel Sandberg Prästängshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis