Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Medel Svår D

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF (B) Louise Tibell lollo_tibell@hotmail.com 0704836519 Svart/vit/gul-svart
Ekerö IK (B) Jörgen Gren Jorgen.gren@nordea.com 0733-215238 Blå, Blå, Blå
Mariebergs SK Kristofer Dalin kristoferdalin@gmail.com 0706241227 röd, blå, röda
Nacka Wallenstam IBK (A) Susanne Forss susanneforss1@gmail.com 0702182245 Vit, Svart, Vit
Älvsjö AIK IBF (A) Christer Forsberg cfg@fyrac.se 070-329 02 88 Blå/blå/blå
Örby IS Elisabeth Kelleher elisabeth.kelleher@gmail.com 070-4053611 Röd/blå/Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ekerö IK (B) Ormingehallen
Omgång 2
2 Ekerö IK (B) - Mariebergs SK
2017-10-15 10:30 2 Örby IS - AIK IBF (B) Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Högdalshallen
Omgång 3
2017-10-21 10:00 3 Mariebergs SK - Nacka Wallenstam IBK (A) Gustav Fohlstedt, Roger Nyström Stora Mossen 1
2017-10-22 11:00 3 AIK IBF (B) - Älvsjö AIK IBF (A) Lucas Edberg, Ricky Bagge Ulriksdalshallen
Omgång 4
2017-10-29 10:00 4 Älvsjö AIK IBF (A) - Örby IS Sam Robertsson, Jonathan Wallén Brobäck Vintervikshallen
Omgång 5
2017-11-19 16:00 5 AIK IBF (B) - Ekerö IK (B) Mattias Nordlund, Niclas Andersson Ulriksdalshallen
Omgång 6
2017-11-25 09:30 6 Ekerö IK (B) - Örby IS Leif Karlsson, Robert Milerud Mälaröhallen
2017-11-26 13:00 6 Nacka Wallenstam IBK (A) - AIK IBF (B) William Zetterquist, Noah Hulin Ormingehallen
Omgång 7
2017-12-02 10:00 7 Älvsjö AIK IBF (A) - Ekerö IK (B) Leif Karlsson, Osama Abaied Sätrahallen
2017-12-03 12:00 7 AIK IBF (B) - Mariebergs SK Felix Wennerstein, Gustav Fohlstedt Ulriksdalshallen
2017-12-03 16:00 7 Örby IS - Nacka Wallenstam IBK (A) Anton Forsell, Johannes Sandberg Högdalshallen
Omgång 8
2017-12-16 10:00 8 Mariebergs SK - Örby IS Max Ekstedt, Vilgot Widlöf Stora Mossen 1
2017-12-17 13:00 8 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (A) Henry Niss Lager, William Zetterquist Ormingehallen
Omgång 9
2018-01-14 09:00 9 Älvsjö AIK IBF (A) - Mariebergs SK Fredrik Hallenberg, William Albrecht Vintervikshallen
Omgång 10
2017-12-09 17:00 10 Ekerö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) Richard Jonsson, Mats Andersson Mälaröhallen
Omgång 11
2018-01-27 11:00 11 Mariebergs SK - Ekerö IK (B) Gustav Fohlstedt, Mourice Åkerblom Stora Mossen 1
2018-01-28 12:00 11 AIK IBF (B) - Örby IS Ulf Jonsson, Andreas Sandgren Ulriksdalshallen
Omgång 12
2018-02-04 09:00 12 Älvsjö AIK IBF (A) - AIK IBF (B) Rebecka Eriksson, Ida Sandberg Vintervikshallen
2018-02-04 13:00 12 Nacka Wallenstam IBK (A) - Mariebergs SK Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Ormingehallen
Omgång 13
2018-01-10 19:00 13 Mariebergs SK - Örby IS Håkan Augustsson, Kevin Helly Bandhagshallen
2018-01-25 17:45 13 AIK IBF (B) - Ekerö IK (B) Richard Jonsson, Imtiaz Karim Tallbackaskolan
2018-01-28 13:00 13 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (A) Lucas Werelius, Alexander Sommensjö Ormingehallen
2018-02-10 17:00 13 Örby IS - Älvsjö AIK IBF (A) Leif Karlsson, Mats Andersson Bandhagshallen
Omgång 14
2018-01-20 16:00 14 Mariebergs SK - AIK IBF (B) Robert Milerud, Mats Järnmark Stora Mossen 1
2018-02-17 17:45 14 Ekerö IK (B) - AIK IBF (B) Richard Jonsson, Patrik Arvinder Mälaröhallen
2018-04-07 09:15 14 Örby IS - Nacka Wallenstam IBK (A) Leif Karlsson, Sam Robertsson Högdalshallen
Omgång 15
2017-11-12 12:15 15 Ekerö IK (B) - Mariebergs SK Robert Milerud, Ricky Bagge Tappströms Bollhall
2018-01-14 09:00 15 AIK IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) Osama Abaied, Wen-chung Tsai Tallbackaskolan
2018-02-17 10:15 15 Älvsjö AIK IBF (A) - Örby IS Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Sätrahallen
2018-03-10 12:15 15 Örby IS - Ekerö IK (B) Gustav Frank, Theodore Hurtig Högdalshallen
2018-03-11 13:00 15 AIK IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) Gustav Helge, Tuva Egman Ulriksdalshallen
Omgång 16
2017-12-10 10:30 16 Älvsjö AIK IBF (A) - AIK IBF (B) Sadjad Nima, Daniel Enkulla Västertorpshallen
2018-02-11 14:00 16 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ekerö IK (B) Svedje Ohlson, Adam Lindell Ormingehallen
2018-03-17 09:45 16 Ekerö IK (B) - Älvsjö AIK IBF (A) Nihada Cenanovic, Leif Karlsson Mälaröhallen
2018-03-17 15:00 16 Mariebergs SK - AIK IBF (B) Lars Sundlöf, Marcus Ljungberg Gärdeshallen
2018-03-18 12:00 16 Nacka Wallenstam IBK (A) - Örby IS Henry Niss Lager, Edvin Leijon Ormingehallen
Omgång 17
2018-01-07 12:30 17 AIK IBF (B) - Örby IS Johan Engvall, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2018-01-21 16:30 17 Ekerö IK (B) - Älvsjö AIK IBF (A) Magnus Berg, Patrik Andersén Tappströms Bollhall
2018-02-17 11:00 17 Mariebergs SK - Nacka Wallenstam IBK (A) Mats Järnmark, Fredrik Hallenberg Stora Mossen 1
2018-03-25 09:00 17 Älvsjö AIK IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) Tommy Egman, Tuva Egman Vintervikshallen
2018-03-25 17:00 17 Örby IS - Mariebergs SK Isak Sjöblom, Mats Andersson Högdalshallen
Omgång 18
2018-02-03 16:00 18 Örby IS - Ekerö IK (B) Johan Ståhl, Daniel Kölborn Liljeholmshallen 1
2018-03-10 11:00 18 Älvsjö AIK IBF (A) - Mariebergs SK Gustaf Reimer, William Rennerfelt Sätrahallen
2018-04-08 12:00 18 Mariebergs SK - Älvsjö AIK IBF (A) Christoffer Markovski, Viktor Bollvik Karlsson Engelbrektshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis