Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Svår Svår Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Danderyds SK IBF Blå, Vit, Vita
Grimsta AIK (A) Röd, Röd, Vit+Röd
Hässelby SK IBK Andreas Dahlström drommen76@gmail.com 0702745566 Röd, Svart, Svart
IK Frej Täby IBK Gul, Svart, Gul
Rotebro IS IBK Joakim Ängelid Joakim.Angelid@seb.se 070-763 87 97 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Sigtuna IF IBK (A) Blå, Blå, Blå
Täby FC (A) Anna Berglund annaberglund@telia.com 0703707464 Vit, Vit, Vit
Åkersberga IBF Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-30 16:00 1 IK Frej Täby IBK - Danderyds SK IBF Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Vikingavallen
2017-10-01 09:00 1 Sigtuna IF IBK (A) - Rotebro IS IBK Tommy Hallgren, Carl Kjellstrand Prästängshallen
2017-11-25 11:30 1 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK Ida Lagerblad, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
Omgång 2
2017-10-07 10:00 2 Hässelby SK IBK - Sigtuna IF IBK (A) Sebastian Johansson, Totte Hallgren Hässelbyhallen
2017-10-07 11:00 2 Rotebro IS IBK - IK Frej Täby IBK Patrik Arvinder, Mats Andersson Rotebrohallen (Nya)
2017-10-08 12:00 2 Grimsta AIK (A) - Åkersberga IBF Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Väsby skolan
2017-10-08 12:15 2 Danderyds SK IBF - Täby FC (A) Lucas Edberg, Mats Järnmark Mörbyhallen
Omgång 3
2017-10-14 13:00 3 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK Niklas Wedin, Hannes Hovmöller Skarpängskolan A
2017-10-14 14:00 3 IK Frej Täby IBK - Hässelby SK IBK Jakob Iskander, Oscar Silverbratt Vikingavallen
2017-10-15 09:00 3 Sigtuna IF IBK (A) - Grimsta AIK (A) Jonatan Svahn, Joel Sandberg Prästängshallen
Omgång 4
2017-10-28 11:00 4 Hässelby SK IBK - Täby FC (A) William Albrecht, Marina Saxon Hässelbyhallen
2017-10-29 13:00 4 Grimsta AIK (A) - IK Frej Täby IBK Jonatan Svahn, Jan Lingemark Väsby skolan
2017-12-09 16:15 4 Rotebro IS IBK - Danderyds SK IBF Sebastian Johansson, Daniel Bäckner Rotebrohallen (Nya)
Omgång 5
2017-11-12 10:00 5 Sigtuna IF IBK (A) - Åkersberga IBF Patrik Arvinder, Mimma Spasic Prästängshallen
2017-11-12 14:00 5 Täby FC (A) - Grimsta AIK (A) Emil Kirchner, Andreas Sandgren Skarpängskolan A
2017-11-12 15:15 5 Danderyds SK IBF - Hässelby SK IBK Jonas Edström, Roland Nester Mörbyhallen
Omgång 6
2017-11-18 11:00 6 Grimsta AIK (A) - Danderyds SK IBF Mats Järnmark, Sebastian Johansson Väsby skolan
2017-11-18 11:15 6 Åkersberga IBF - IK Frej Täby IBK Oskar Mattsson, Philip Edlund Åkersberga Sporthall A
2017-11-18 17:15 6 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK Mats Järnmark, Ricky Bagge Riddersvik
Omgång 7
2017-12-02 10:00 7 Rotebro IS IBK - Grimsta AIK (A) Hussein Tourabi, Patrik Arvinder Rotebrohallen (Nya)
2017-12-02 15:00 7 Täby FC (A) - Åkersberga IBF Armin Shafiei, Mats Järnmark Skarpängskolan A
2017-12-02 17:45 7 IK Frej Täby IBK - Sigtuna IF IBK (A) Richard Jonsson, Andreas Sandgren Vikingavallen
Omgång 8
2017-12-09 13:00 8 Grimsta AIK (A) - Hässelby SK IBK Jonatan Svahn, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2017-12-10 09:00 8 Sigtuna IF IBK (A) - Täby FC (A) Jesper Algotsson, Joel Sandberg Prästängshallen
2017-12-10 11:30 8 Åkersberga IBF - Danderyds SK IBF Ida Lagerblad, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
Omgång 9
2017-12-16 10:15 9 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Sollentuna sim och sporthall
2017-12-16 17:00 9 Täby FC (A) - IK Frej Täby IBK Carl Kjellstrand, Buster Wickenbergh Skarpängskolan A
2017-12-17 14:15 9 Danderyds SK IBF - Sigtuna IF IBK (A) Sam Robertsson, Lars Samuelsson Mörbyhallen
Omgång 10
2018-01-13 10:00 10 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK (A) Max Ekstedt, Dilshad Abdulla Rotebrohallen (Nya)
2018-01-13 11:00 10 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF Emil Aronsson, Noah Krona Hässelbyhallen
2018-01-14 16:15 10 Danderyds SK IBF - IK Frej Täby IBK Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Mörbyhallen
Omgång 11
2018-01-20 14:00 11 IK Frej Täby IBK - Rotebro IS IBK Oscar Silverbratt, Richard Jonsson Vikingavallen
2018-01-20 19:00 11 Åkersberga IBF - Grimsta AIK (A) Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-01-21 12:00 11 Täby FC (A) - Danderyds SK IBF Lovisa Lindblom, Kevin Neemé Skarpängskolan A
2018-01-21 12:00 11 Sigtuna IF IBK (A) - Hässelby SK IBK Richard Jonsson, Mimma Spasic Prästängshallen
Omgång 12
2018-01-27 09:45 12 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) Lucas Edberg, Peter Kirch Rotebrohallen (Nya)
2018-01-27 12:00 12 Hässelby SK IBK - IK Frej Täby IBK Vilgot Widlöf, Max Ekstedt Hässelbyhallen
2018-01-28 14:00 12 Grimsta AIK (A) - Sigtuna IF IBK (A) Johnn Wahlgren, Jan Lingemark Väsby skolan
Omgång 13
2018-02-03 11:15 13 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK Tommy Hallgren, Buster Wickenbergh Erikslundshallen
2018-02-03 12:15 13 IK Frej Täby IBK - Grimsta AIK (A) Tommy Hallgren, Buster Wickenbergh Erikslundshallen
2018-02-04 16:15 13 Danderyds SK IBF - Rotebro IS IBK Mats Järnmark, Leif Karlsson Mörbyhallen
Omgång 14
2018-02-17 11:00 14 Grimsta AIK (A) - Täby FC (A) Lucas Edberg, Andreas Sandgren Väsby skolan
2018-02-17 16:00 14 Hässelby SK IBK - Danderyds SK IBF Felix Wennerstein, Mourice Åkerblom Hässelbyhallen
2018-02-17 18:15 14 Åkersberga IBF - Sigtuna IF IBK (A) Mario Mallengren, Lucas Edberg Åkersberga Sporthall A
Omgång 15
2018-03-10 11:15 15 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK Joel Sandberg, Jesper Algotsson Rotebrohallen (Nya)
2018-03-10 14:00 15 IK Frej Täby IBK - Åkersberga IBF Ken Johansson, Stefano Bianque Vikingavallen
2018-03-11 13:15 15 Danderyds SK IBF - Grimsta AIK (A) Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Mörbyhallen
Omgång 16
2018-02-10 13:15 16 Åkersberga IBF - Täby FC (A) Emil Kirchner, Patrik Arvinder Åkersberga Sporthall B
2018-03-18 09:00 16 Sigtuna IF IBK (A) - IK Frej Täby IBK Jesper Algotsson, Joel Sandberg Prästängshallen
2018-03-18 13:00 16 Grimsta AIK (A) - Rotebro IS IBK Richard Jonsson, Mats Järnmark Väsby skolan
Omgång 17
2018-03-24 09:00 17 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK (A) Lovisa Lindblom, Lars Reuterhagen Skarpängskolan A
2018-03-25 11:00 17 Hässelby SK IBK - Grimsta AIK (A) Max Ekstedt, Vilgot Widlöf Hässelbyhallen
2018-03-25 14:15 17 Danderyds SK IBF - Åkersberga IBF Leif Karlsson, Håkan Taxén Mörbyhallen
Omgång 18
2018-04-07 14:00 18 IK Frej Täby IBK - Täby FC (A) Roger Nyström, Viktor Lindell Vikingavallen
2018-04-07 17:45 18 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK Ida Lagerblad, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2018-04-08 09:00 18 Sigtuna IF IBK (A) - Danderyds SK IBF Tommy Hallgren, Carl Kjellstrand Prästängshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis