Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Svår Svår Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Danderyds SK IBF Blå, Vit, Vita
Grimsta AIK (A) Röd, Röd, Vit+Röd
Hässelby SK IBK Röd, Svart, Svart
IK Frej Täby IBK Gul, Svart, Gul
Rotebro IS IBK MörkBlå, MörkBlå, Vit
Sigtuna IF IBK (A) Blå, Blå, Blå
Täby FC (A) Mikael Blomgren mikael.blomgren@gmail.com 070-6129663 Vit, Vit, Vit
Åkersberga IBF Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-30 16:00 1 IK Frej Täby IBK - Danderyds SK IBF Niklas Wedin, Hannes Hovmöller Vikingavallen
2017-10-01 09:00 1 Sigtuna IF IBK (A) - Rotebro IS IBK Carl Kjellstrand, Tommy Hallgren Prästängshallen
2017-11-25 11:30 1 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
Omgång 2
2017-10-07 10:00 2 Hässelby SK IBK - Sigtuna IF IBK (A) Totte Hallgren, Sebastian Johansson Hässelbyhallen
2017-10-07 11:00 2 Rotebro IS IBK - IK Frej Täby IBK Patrik Arvinder, Mats Andersson Rotebrohallen (Nya)
2017-10-08 12:00 2 Grimsta AIK (A) - Åkersberga IBF Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Väsby skolan
2017-10-08 12:15 2 Danderyds SK IBF - Täby FC (A) Lucas Edberg, Mats Järnmark Mörbyhallen
Omgång 3
2017-10-14 13:00 3 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK Niklas Wedin, Hannes Hovmöller Skarpängskolan A
2017-10-14 14:00 3 IK Frej Täby IBK - Hässelby SK IBK Oscar Silverbratt, Jakob Iskander Vikingavallen
2017-10-15 09:00 3 Sigtuna IF IBK (A) - Grimsta AIK (A) Joel Sandberg, Jonatan Svahn Prästängshallen
Omgång 4
2017-10-28 11:00 4 Hässelby SK IBK - Täby FC (A) Marina Saxon, William Albrecht Hässelbyhallen
2017-10-29 13:00 4 Grimsta AIK (A) - IK Frej Täby IBK Jonatan Svahn, Jan Lingemark Väsby skolan
2017-12-09 16:15 4 Rotebro IS IBK - Danderyds SK IBF Sebastian Johansson, Daniel Bäckner Rotebrohallen (Nya)
Omgång 5
2017-11-12 10:00 5 Sigtuna IF IBK (A) - Åkersberga IBF Patrik Arvinder, Mimma Spasic Prästängshallen
2017-11-12 14:00 5 Täby FC (A) - Grimsta AIK (A) Emil Kirchner, Andreas Sandgren Skarpängskolan A
2017-11-12 15:15 5 Danderyds SK IBF - Hässelby SK IBK Jonas Edström, Roland Nester Mörbyhallen
Omgång 6
2017-11-18 11:00 6 Grimsta AIK (A) - Danderyds SK IBF Mats Järnmark, Sebastian Johansson Väsby skolan
2017-11-18 11:15 6 Åkersberga IBF - IK Frej Täby IBK Philip Edlund, Oskar Mattsson Åkersberga Sporthall A
2017-11-18 17:15 6 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK Ricky Bagge, Mats Järnmark Riddersvik
Omgång 7
2017-12-02 10:00 7 Rotebro IS IBK - Grimsta AIK (A) Hussein Tourabi, Patrik Arvinder Rotebrohallen (Nya)
2017-12-02 15:00 7 Täby FC (A) - Åkersberga IBF Armin Shafiei, Mats Järnmark Skarpängskolan A
2017-12-02 17:45 7 IK Frej Täby IBK - Sigtuna IF IBK (A) Richard Jonsson, Andreas Sandgren Vikingavallen
Omgång 8
2017-12-09 13:00 8 Grimsta AIK (A) - Hässelby SK IBK Lars Reuterhagen, Jonatan Svahn Väsby skolan
2017-12-10 09:00 8 Sigtuna IF IBK (A) - Täby FC (A) Joel Sandberg, Jesper Algotsson Prästängshallen
2017-12-10 11:30 8 Åkersberga IBF - Danderyds SK IBF Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
Omgång 9
2017-12-16 10:15 9 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF Elin Carlberg-Börjes, Linda Forslund Sollentuna sim och sporthall
2017-12-16 17:00 9 Täby FC (A) - IK Frej Täby IBK Carl Kjellstrand, Buster Wickenbergh Skarpängskolan A
2017-12-17 14:15 9 Danderyds SK IBF - Sigtuna IF IBK (A) Sam Robertsson, Lars Samuelsson Mörbyhallen
Omgång 10
2018-01-13 10:00 10 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK (A) Max Ekstedt, Dilshad Abdulla Rotebrohallen (Nya)
2018-01-13 11:00 10 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF Noah Krona, Emil Aronsson Hässelbyhallen
2018-01-14 16:15 10 Danderyds SK IBF - IK Frej Täby IBK Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Mörbyhallen
Omgång 11
2018-01-20 14:00 11 IK Frej Täby IBK - Rotebro IS IBK Richard Jonsson, Oscar Silverbratt Vikingavallen
2018-01-20 19:00 11 Åkersberga IBF - Grimsta AIK (A) Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-01-21 12:00 11 Täby FC (A) - Danderyds SK IBF Kevin Neemé, Lovisa Lindblom Skarpängskolan A
2018-01-21 12:00 11 Sigtuna IF IBK (A) - Hässelby SK IBK Richard Jonsson, Mimma Spasic Prästängshallen
Omgång 12
2018-01-27 09:45 12 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) Peter Kirch, Lucas Edberg Rotebrohallen (Nya)
2018-01-27 12:00 12 Hässelby SK IBK - IK Frej Täby IBK Vilgot Widlöf, Max Ekstedt Hässelbyhallen
2018-01-28 14:00 12 Grimsta AIK (A) - Sigtuna IF IBK (A) Johnn Wahlgren, Jan Lingemark Väsby skolan
Omgång 13
2018-02-03 11:15 13 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK Tommy Hallgren, Buster Wickenbergh Erikslundshallen
2018-02-03 12:15 13 IK Frej Täby IBK - Grimsta AIK (A) Tommy Hallgren, Buster Wickenbergh Erikslundshallen
2018-02-04 16:15 13 Danderyds SK IBF - Rotebro IS IBK Mats Järnmark, Leif Karlsson Mörbyhallen
Omgång 14
2018-02-17 11:00 14 Grimsta AIK (A) - Täby FC (A) Lucas Edberg, Andreas Sandgren Väsby skolan
2018-02-17 16:00 14 Hässelby SK IBK - Danderyds SK IBF Felix Wennerstein, Mourice Åkerblom Hässelbyhallen
2018-02-17 18:15 14 Åkersberga IBF - Sigtuna IF IBK (A) Lucas Edberg, Mario Mallengren Åkersberga Sporthall A
Omgång 15
2018-03-10 11:15 15 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK Joel Sandberg, Jesper Algotsson Rotebrohallen (Nya)
2018-03-10 14:00 15 IK Frej Täby IBK - Åkersberga IBF Ken Johansson, Stefano Bianque Vikingavallen
2018-03-11 13:15 15 Danderyds SK IBF - Grimsta AIK (A) Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Mörbyhallen
Omgång 16
2018-02-10 13:15 16 Åkersberga IBF - Täby FC (A) Emil Kirchner, Patrik Arvinder Åkersberga Sporthall B
2018-03-18 09:00 16 Sigtuna IF IBK (A) - IK Frej Täby IBK Joel Sandberg, Jesper Algotsson Prästängshallen
2018-03-18 13:00 16 Grimsta AIK (A) - Rotebro IS IBK Richard Jonsson, Mats Järnmark Väsby skolan
Omgång 17
2018-03-24 09:00 17 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK (A) Lars Reuterhagen, Lovisa Lindblom Skarpängskolan A
2018-03-25 11:00 17 Hässelby SK IBK - Grimsta AIK (A) Vilgot Widlöf, Max Ekstedt Hässelbyhallen
2018-03-25 14:15 17 Danderyds SK IBF - Åkersberga IBF Leif Karlsson, Håkan Taxén Mörbyhallen
Omgång 18
2018-04-07 14:00 18 IK Frej Täby IBK - Täby FC (A) Viktor Lindell, Roger Nyström Vikingavallen
2018-04-07 17:45 18 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK Per Sundvall, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-04-08 09:00 18 Sigtuna IF IBK (A) - Danderyds SK IBF Carl Kjellstrand, Tommy Hallgren Prästängshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis