Spelprogram - Pantamera Flickor Röd Medellätt Södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ekerö IK (B) Blå, Blå, Blå
FBI Tullinge (C) Petter Fred petter.giraff@gmail.com Orange, Svart, Svart
Huddinge IBS Huddinge IBS Kansli huddingeinnebandy@hotmail.com 070-627 97 27 Röd/Röd/Vita
Huddinge IK (A) Mikael Öhrström mikael.ohrstrom@omsaab.se 070-2997810 röd, röd, röd
Ingarö IF Manuél Lindberg manuel.lindberg@gmail.com 0768819532 Svart/svart/svart
Nacka Wallenstam IBK Jonas Thörnqvist jonasansgthornqvist@gmail.com 0793373505 Vit, Svart, Vit
Salems IF Lila/blå, Vit, Vit
Tyresö Trollbäcken IBK svart/svart, svart, svart
Vendelsö IK Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge (C) Myrsjöskolan
2017-09-30 14:00 1 Ingarö IF - Huddinge IBS 3 - 4 Can Asal, Lucas Werelius Ingarö Sporthall
2017-10-01 11:00 1 Huddinge IK (A) - Vendelsö IK 2 - 2 Mikael Wiklund, Joacim Hansson Kvarnbergshallen
2017-10-01 12:00 1 Salems IF - Ekerö IK (B) 3 - 2 Simon Righarts, Erik Nyman Skogsängshallen
Omgång 2
2017-10-06 18:30 2 Ingarö IF - Nacka Wallenstam IBK 1 - 2 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Ingarö Sporthall
2017-10-07 10:45 2 Vendelsö IK - Salems IF 2 - 2 Christian Ljunggren, Daniel Eklund Torvalla Träningshall
2017-10-07 12:00 2 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS 1 - 2 Christian Berger, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2017-10-07 14:45 2 FBI Tullinge (C) - Huddinge IK (A) 2 - 2 Gustav Frank, Jonas Robertson Tullingehallen
Omgång 3
2017-10-14 10:45 3 Salems IF - FBI Tullinge (C) 2 - 4 Erik Nyman, Johan Ståhl Skogsängshallen
2017-10-14 13:15 3 Huddinge IK (A) - Ingarö IF 4 - 1 Kent Budell, Johan Engvall Kvarnbergshallen
2017-10-14 17:45 3 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IBS 0 - 11 Jonas Robertson, Patrik Arvinder Ormingehallen
2017-10-15 16:30 3 Ekerö IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 2 Leif Karlsson, Ricky Bagge Tappströms Bollhall
Omgång 4
2017-10-21 09:00 4 Vendelsö IK - Ekerö IK (B) 2 - 4 Mats Andersson, Fredrik Hallenberg Torvalla Träningshall
2017-10-21 10:15 4 Huddinge IBS - Huddinge IK (A) 0 - 2 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2017-10-21 12:00 4 Ingarö IF - Salems IF 1 - 4 Wilmer Axén, Didrik Axen Ingarö Sporthall
2017-11-26 15:00 4 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK 7 - 0 Sezgin Youmer, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
Omgång 5
2017-10-28 10:15 5 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 3 Isak Sjöblom, Svedje Ohlson Torvalla Träningshall
2017-10-29 11:15 5 Huddinge IK (A) - Nacka Wallenstam IBK 4 - 1 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Kvarnbergshallen
2017-10-29 15:30 5 Ekerö IK (B) - FBI Tullinge (C) 2 - 6 Mimma Spasic, Patrik Larsson Tappströms Bollhall
2017-12-08 19:15 5 Salems IF - Huddinge IBS 4 - 1 Osama Abaied, Marco Svenström Skogsängshallen
Omgång 6
2017-11-11 11:00 6 FBI Tullinge (C) - Vendelsö IK 3 - 2 Heimo Lyly, My Källström Lyly Tullingehallen
2017-11-11 12:00 6 Ingarö IF - Ekerö IK (B) 1 - 3 Mats Andersson, Patrik Arvinder Ingarö Sporthall
2017-11-11 15:45 6 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IK (A) 1 - 1 Christian Högberg, Kari Malmros Strandhallen - Tyresö
2017-11-12 13:00 6 Nacka Wallenstam IBK - Salems IF 0 - 7 Jessika Forsberg, Jonas Robertson Ormingehallen
Omgång 7
2017-11-18 11:15 7 FBI Tullinge (C) - Tyresö Trollbäcken IBK 0 - 1 Aarre Hietanen, Metin Yildrim Tullingehallen
2017-11-18 12:45 7 Vendelsö IK - Ingarö IF 7 - 0 Leif Karlsson, Christian Berger Torvalla Träningshall
2017-11-19 15:00 7 Salems IF - Huddinge IK (A) 0 - 2 Osama Abaied, Sezgin Youmer Skogsängshallen
2017-11-19 16:15 7 Ekerö IK (B) - Huddinge IBS 6 - 1 Mats Järnmark, Roland Nester Tappströms Bollhall
Omgång 8
2017-11-25 14:15 8 Ingarö IF - FBI Tullinge (C) 1 - 5 Johan Ståhl, Jonas Robertson Ingarö Sporthall
2017-12-02 17:45 8 Nacka Wallenstam IBK - Ekerö IK (B) 0 - 10 Didrik Axen, William Hilmersson Myrsjöskolan
2017-12-03 10:00 8 Tyresö Trollbäcken IBK - Salems IF 1 - 4 Wilmer Axén, Per Sundvall Tyresöhallen
2017-12-03 10:15 8 Huddinge IBS - Vendelsö IK 2 - 1 Niclas Woxmark, Daniel Kölborn Tomtbergahallen
Omgång 9
2017-12-08 18:45 9 Ingarö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 11 Johan Ståhl, William Hilmersson Ingarö Sporthall
2017-12-09 10:00 9 FBI Tullinge (C) - Huddinge IBS 1 - 0 Ida Sandberg, Linnea Westerlund Tullingehallen
2017-12-09 14:15 9 Ekerö IK (B) - Huddinge IK (A) 2 - 4 Patrik Arvinder, Richard Jonsson Mälaröhallen
2018-01-28 10:30 9 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK 11 - 1 Leif Karlsson, Alexander Sommensjö Söderbymalmskolan
Omgång 10
2017-12-16 10:45 10 Vendelsö IK - Huddinge IK (A) 1 - 2 Isak Sjöblom, Kent Kastell Torvalla Träningshall
2017-12-16 11:00 10 Ekerö IK (B) - Salems IF 3 - 2 Hussein Tourabi, Adam Gustafsson Mälaröhallen
2017-12-16 12:15 10 Huddinge IBS - Ingarö IF 13 - 0 Marcus Ljungberg, Tommy Egman Tomtbergahallen
2017-12-16 14:30 10 FBI Tullinge (C) - Nacka Wallenstam IBK 10 - 1 Osama Abaied, Gustav Frank Tullingehallen
Omgång 11
2018-01-13 10:30 11 Salems IF - Vendelsö IK 4 - 2 Tommy Egman, Tuva Egman Skogsängshallen
2018-01-13 11:30 11 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 3 Jonas Robertson, Gustav Frank Tomtbergahallen
2018-01-13 15:15 11 Nacka Wallenstam IBK - Ingarö IF 1 - 3 Svedje Ohlson, Kevin Helly Ormingehallen
2018-01-14 11:00 11 Huddinge IK (A) - FBI Tullinge (C) 1 - 6 Hampus Viking, Theodore Hurtig Kvarnbergshallen
Omgång 12
2018-01-19 20:00 12 Ingarö IF - Huddinge IK (A) 3 - 5 Adam Lindell, Lucas Werelius Ingarö Sporthall
2018-01-20 11:00 12 Tyresö Trollbäcken IBK - Ekerö IK (B) 0 - 4 Kevin Helly, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2018-01-20 11:15 12 FBI Tullinge (C) - Salems IF 0 - 8 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Tullingehallen
2018-01-21 13:30 12 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK 6 - 0 Martin Claësson, Viking Claësson Tomtbergahallen
Omgång 13
2018-01-27 11:00 13 Ekerö IK (B) - Vendelsö IK 5 - 0 Robin Karke, Arash Sohrevardi Mälaröhallen
2018-01-27 13:15 13 Huddinge IK (A) - Huddinge IBS 5 - 2 Fabian Magnell, Sadjad Nima Kvarnbergshallen
2018-01-27 15:15 13 Nacka Wallenstam IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 8 Noah Hulin, William Zetterquist Ormingehallen
2018-01-27 19:15 13 Salems IF - Ingarö IF 9 - 0 Sezgin Youmer, Osama Abaied Skogsängshallen
Omgång 14
2018-02-04 10:30 14 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK 2 - 4 Shabbir Ahmed, Nicholas Lindgren Söderbymalmskolan
2018-02-10 12:00 14 FBI Tullinge (C) - Ekerö IK (B) 3 - 2 Håkan Taxén, Petra Dynesius Tullingehallen
2018-02-10 16:00 14 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IK (A) 0 - 4 Mattias Lönnborg, Bjarne Hekkelstrand Ormingehallen
2018-02-11 14:00 14 Huddinge IBS - Salems IF 3 - 8 Theodore Hurtig, Tuva Egman Tomtbergahallen
Omgång 15
2018-02-17 10:15 15 Vendelsö IK - FBI Tullinge (C) 1 - 3 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Torvalla Träningshall
2018-02-17 11:15 15 Salems IF - Nacka Wallenstam IBK 12 - 0 Martin Åkesson, Daniel Eklund Skogsängshallen
2018-02-17 14:00 15 Ekerö IK (B) - Ingarö IF 7 - 1 Martin Hjelmberg, Richard Jonsson Mälaröhallen
2018-02-18 11:00 15 Huddinge IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 3 Adam Milestad, William Rennerfelt Kvarnbergshallen
Omgång 16
2018-03-10 12:30 16 Ingarö IF - Vendelsö IK 3 - 7 Henry Niss Lager, Edvin Leijon Ingarö Sporthall
2018-03-10 13:15 16 Huddinge IK (A) - Salems IF 2 - 2 Tim Sandström, Magnus Johansson Kvarnbergshallen
2018-03-10 14:00 16 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge (C) 3 - 1 Svedje Ohlson, Jessika Forsberg Strandhallen - Tyresö
2018-03-10 17:45 16 Huddinge IBS - Ekerö IK (B) 8 - 1 Isak Sjöblom, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
Omgång 17
2018-03-17 11:00 17 FBI Tullinge (C) - Ingarö IF 8 - 1 Jessika Forsberg, Madelene Westerberg Tullingehallen
2018-03-17 11:45 17 Ekerö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK 10 - 0 Torbjörn Lundin, Hilda Lundin Mälaröhallen
2018-03-17 13:15 17 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 2 Marko Maikkunen, Tommy Egman Skogsängshallen
2018-03-17 15:15 17 Vendelsö IK - Huddinge IBS 2 - 3 Christian Berger, Oscar Olsson Berglund Torvalla Träningshall
Omgång 18
2018-03-24 15:15 18 Nacka Wallenstam IBK - Vendelsö IK 3 - 5 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Ormingehallen
2018-04-07 11:30 18 Huddinge IBS - FBI Tullinge (C) 1 - 6 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2018-04-07 14:15 18 Huddinge IK (A) - Ekerö IK (B) 8 - 5 Jonas Robertson, Jessika Forsberg Kvarnbergshallen
2018-04-08 12:00 18 Tyresö Trollbäcken IBK - Ingarö IF 6 - 0 Sadjad Nima, Johan Hessing Strandhallen - Tyresö

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis