Spelprogram - Pantamera Herrjuniorer division 2 norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF (A) Johan Ålenius johan.alenius@citi.com 0709-99 87 33 Svart, Vit, Svartgula
Bele Barkarby IF IBF (B) Stefan Andersson stejaandersson@hotmail.com 0707131822 Svart/Svart/Svart
Ekerö IK (A) Joakim Tell tell.joakim@gmail.com 070-6520839 Blå, Blå, Blå
Hässelby SK IBK (B) Röd, Svart, Svart
IK Frej Täby IBK (A) Gul, Svart, Gul
Järfälla IBK (A) Mikael Cederlöf mikael.cederlof@comhem.se 0704803600 Röd, Röd, Vit
Rotebro IS IBK (A) Felix Eklund felix.eklund@hotmail.com 070-1454455 Blå/Blå/Vit
Täby FC (C) Peter Damberg Ptrdmbrg@gmail.com 073-5319019 Vit, Vit, Vit
Åkersberga IBF (B) Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-10-01 15:00 1 AIK IBF (A) - IK Frej Täby IBK (A) 5 - 4 Stefano Bianque, Aarre Hietanen Tallbackaskolan
2017-10-01 16:00 1 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (C) 6 - 4 Jonas Håmark, Leif Borglund Björkebyhallen 44
2017-10-02 19:30 1 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 3 - 2 Jan Lingemark, Stefano Bianque Rotebrohallen (Nya) 35
2018-02-02 19:30 1 Järfälla IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) 6 - 4 William Hilmersson, Lars Reuterhagen Viksjö Sporthall
Omgång 2
2017-10-07 13:30 2 IK Frej Täby IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 2 - 4 Jan Lingemark, Per Sundvall Vikingavallen - Bollhallen Täby IP 75
2017-10-08 15:15 2 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK (A) 4 - 8 Juha Kuusmaa, Esa Kuutamo Hässelbyhallen
2017-10-08 17:45 2 Åkersberga IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 3 Patrik Andersén, Mario Mallengren Åkersberga Sporthall A
2018-02-12 20:30 2 Täby FC (C) - Järfälla IBK (A) 7 - 3 Daniel Karlsson, Arne Brovig Grindtorpshallen
Omgång 3
2017-10-15 15:15 3 AIK IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) 7 - 3 Kenny Ly, Erik Palmertz Ulriksdalshallen 55
2017-10-15 17:00 3 Bele Barkarby IF IBF (B) - IK Frej Täby IBK (A) 7 - 3 Vilhelm Nordström, Aldin Imamovic Björkebyhallen
2017-10-15 18:15 3 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (C) 5 - 8 Tobias Ekmark, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2017-10-16 19:30 3 Ekerö IK (A) - Järfälla IBK (A) 4 - 2 Aldin Imamovic, Fredrik Berglund Sonesson Tappströms Bollhall
Omgång 4
2017-10-21 15:30 4 IK Frej Täby IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 2 - 2 Mario Mallengren, William Hilmersson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP 101
2017-10-22 14:15 4 Täby FC (C) - Ekerö IK (A) 4 - 9 William Hilmersson, Aldin Imamovic Grindtorpshallen 41
2017-10-22 16:00 4 Järfälla IBK (A) - AIK IBF (A) 7 - 3 Andreas Mattsson, Alexander Mattsson Jakobsbergs Sporthall
2017-10-22 18:00 4 Hässelby SK IBK (B) - Rotebro IS IBK (A) 8 - 10 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Hässelbyhallen
Omgång 5
2017-10-26 21:00 5 Rotebro IS IBK (A) - Järfälla IBK (A) 4 - 2 Jan Lingemark, Arne Brovig Rotebrohallen (Nya) 65
2017-10-27 19:00 5 IK Frej Täby IBK (A) - Täby FC (C) 11 - 10 Vilhelm Nordström, Aldin Imamovic Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-10-28 19:30 5 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 13 - 4 Per Ove Åman, Per Calmén Björkebyhallen
2017-10-29 15:00 5 AIK IBF (A) - Ekerö IK (A) 4 - 9 Linus Warrenstein, Björn Söderström Ulriksdalshallen 75
Omgång 6
2017-11-18 11:15 6 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 8 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hässelbyhallen
2017-11-18 15:30 6 Ekerö IK (A) - Rotebro IS IBK (A) 2 - 2 Stefano Bianque, William Hilmersson Mälaröhallen
2017-11-19 15:00 6 Täby FC (C) - AIK IBF (A) 5 - 5 Daniel Mårtensson, Jesper Wahlund Grindtorpshallen 83
2017-12-03 12:30 6 Järfälla IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 7 Fredrik Landin, William Hilmersson Jakobsbergs Sporthall
Omgång 7
2017-11-23 21:00 7 Rotebro IS IBK (A) - AIK IBF (A) 3 - 5 William Albrecht, Daniel Karlsson Rotebrohallen (Nya) 75
2017-11-25 14:15 7 IK Frej Täby IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) 10 - 2 Henrik Sommerville, Patrik Andersén Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-11-26 16:15 7 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ekerö IK (A) 2 - 2 Robin Särén, Tim Sandström Björkebyhallen
2017-11-26 17:15 7 Åkersberga IBF (B) - Järfälla IBK (A) 1 - 7 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Åkersberga Sporthall A
Omgång 8
2017-12-09 15:30 8 Ekerö IK (A) - Åkersberga IBF (B) 7 - 4 Ken Johansson, Mats Andersson Mälaröhallen
2017-12-10 12:30 8 AIK IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 10 Karl-Johan Leijon, Patrik Larsson Ulriksdalshallen
2017-12-10 17:00 8 Täby FC (C) - Rotebro IS IBK (A) 0 - 10 Thomas Gjutarenäfve, Lars Samuelsson Grindtorpshallen 45
2018-02-20 20:00 8 Järfälla IBK (A) - IK Frej Täby IBK (A) 2 - 7 Robin Karke, Daniel Karlsson Kallhälls sporthall
Omgång 9
2017-12-16 14:00 9 Åkersberga IBF (B) - AIK IBF (A) 4 - 6 Per Sundvall, Tobias Ekmark Åkersberga Sporthall A
2017-12-16 17:00 9 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 6 Erik Nyman, Stefano Bianque Björkebyhallen
2017-12-17 15:45 9 IK Frej Täby IBK (A) - Ekerö IK (A) 8 - 4 Fadi Saffo, Ken Johansson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP 114
2018-01-21 16:15 9 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (C) 15 - 4 Mario Mallengren, William Hilmersson Hässelbyhallen
Omgång 10
2018-01-14 16:15 10 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK (A) 1 - 3 Arne Brovig, Björn Söderström Åkersberga Sporthall A
2018-01-14 17:30 10 Hässelby SK IBK (B) - Järfälla IBK (A) 5 - 13 Mikael Lemker, Aldin Imamovic Hässelbyhallen
2018-01-14 19:00 10 Täby FC (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 3 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Grindtorpshallen
2018-01-14 20:00 10 IK Frej Täby IBK (A) - AIK IBF (A) 6 - 4 Håkan Taxén, Daniel Karlsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP 44
Omgång 11
2018-01-15 20:15 11 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK (B) 18 - 2 Jimmy Rittervall, Patrik Larsson Tappströms Bollhall 20
2018-01-20 16:30 11 Rotebro IS IBK (A) - IK Frej Täby IBK (A) 4 - 5 Roger Zahnér, Michael Selg Sollentuna sim och sporthall
2018-01-21 13:45 11 Bele Barkarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF (B) 2 - 1 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Herresta Sporthall
2018-03-24 16:30 11 Järfälla IBK (A) - Täby FC (C) 14 - 8 Andreas Mattsson, Alexander Mattsson Kallhälls sporthall
Omgång 12
2018-01-27 13:45 12 IK Frej Täby IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 3 Roger Nyström, Magnus Westerberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP 45
2018-01-28 11:00 12 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (B) 5 - 8 Fredrik Nensén, William Albrecht Tibblehallen CC
2018-01-28 13:15 12 Hässelby SK IBK (B) - AIK IBF (A) 2 - 8 Kari Malmros, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2018-01-28 16:45 12 Järfälla IBK (A) - Ekerö IK (A) 7 - 3 Fredrik Hallenberg, Patrik Larsson Viksjö Sporthall
Omgång 13
2018-02-03 11:15 13 Rotebro IS IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) 10 - 3 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Sollentuna sim och sporthall 55
2018-02-03 16:00 13 Ekerö IK (A) - Täby FC (C) 5 - 7 Oskar Sevefjord, Juha Tammerström Mälaröhallen
2018-02-03 18:00 13 Åkersberga IBF (B) - IK Frej Täby IBK (A) 5 - 11 Daniel Karlsson, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
2018-02-04 13:30 13 AIK IBF (A) - Järfälla IBK (A) 6 - 10 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Ulriksdalshallen 75
Omgång 14
2018-02-09 20:00 14 Hässelby SK IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 9 Magnus Johansson, Tim Sandström Hässelbyhallen
2018-02-11 14:15 14 Täby FC (C) - IK Frej Täby IBK (A) 2 - 20 Arne Brovig, Jan Lingemark Grindtorpshallen
2018-02-11 18:15 14 Järfälla IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 2 - 9 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Viksjö Sporthall
2018-03-19 20:15 14 Ekerö IK (A) - AIK IBF (A) 5 - 6 Robert Jäderlund, Johan Jäderlund Tappströms Bollhall
Omgång 15
2018-02-17 16:45 15 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 0 Daniel Eklund, Mario Mallengren Åkersberga Sporthall A
2018-02-18 12:00 15 Bele Barkarby IF IBF (B) - Järfälla IBK (A) 2 - 6 Stefano Bianque, Mattias Nordlund Herresta Sporthall
2018-02-18 16:30 15 AIK IBF (A) - Täby FC (C) 9 - 1 Björn Söderström, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen 65
2018-03-09 20:30 15 Rotebro IS IBK (A) - Ekerö IK (A) 8 - 3 Aldin Imamovic, Daniel Karlsson Rotebrohallen (Nya) 105
Omgång 16
2018-03-10 16:00 16 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Mälaröhallen
2018-03-11 17:45 16 AIK IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 9 Aarre Hietanen, Metin Yildrim Ulriksdalshallen 65
2018-03-11 18:15 16 Järfälla IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 6 - 1 Imtiaz Karim, Daniel Karlsson Viksjö Sporthall
2018-03-12 21:00 16 Hässelby SK IBK (B) - IK Frej Täby IBK (A) 3 - 9 Aldin Imamovic, William Hilmersson Hässelbyhallen
Omgång 17
2018-03-18 20:00 17 IK Frej Täby IBK (A) - Järfälla IBK (A) 13 - 5 Jonas Edström, Ulf Jonsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP 47
2018-03-22 20:30 17 Bele Barkarby IF IBF (B) - AIK IBF (A) 6 - 7 Magnus Johansson, Tim Sandström Herresta Sporthall
2018-03-22 21:00 17 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (C) 7 - 7 Jan Lingemark, Stefano Bianque Rotebrohallen (Nya)
2018-03-23 20:00 17 Åkersberga IBF (B) - Ekerö IK (A) 1 - 5 Christian Högberg, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
Omgång 18
2018-03-17 17:00 18 Ekerö IK (A) - IK Frej Täby IBK (A) 5 - 8 Fredrik Hallenberg, Fredrik Berglund Sonesson Mälaröhallen
2018-03-23 19:30 18 Rotebro IS IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 3 Håkan Taxén, Robin Berger Rotebrohallen (Nya) 173
2018-03-25 11:30 18 Täby FC (C) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 6 Ulf Jonsson, Aarre Hietanen Grindtorpshallen
2018-03-25 18:45 18 AIK IBF (A) - Åkersberga IBF (B) 10 - 2 Patrik Larsson, Mikael Lemker Ulriksdalshallen 41

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis