Spelprogram - Herrar Div 3

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Askersunds IBK (H3, B-Lag) svart, svart, svart
Brickebackens IF (H3) Peter Klippel petklipp@hotmail.com 072-330 83 30 Ljusblå, Vit, Vit
Hovsta IF (H3) Hans Lindqvist hasse14@telia.com 070-3787129 Orange, Svart, Svart
Kopparbergs BK (H3) Andreas Rosenborg andreasrosenborg@hotmail.com 0706822664 Svart,svart,svart
Nora IBK (H3) Thomas Carlsson tomzon@telia.com 070-677 41 97 Rött/Rött/Svart
Pålsboda IBF (H3,B-Lag) Oskar Johansson kidboo94.oj@gmail.com 070-774 12 85 Lila, Svart, Svart
SMÅ IF (H3) Johan Nilsson j.nilsson73@yahoo.se 0704240287 röd, svart, Röd
WSK Lindesberg (H3,B-lag) Erik De Groot erikdegroot3@icloud.com 070-5355359 Marinblå, Marinblå, Marinblå
Väster IBK Örebro (H3) Johan Brugger johan.david.brugger@gmail.com 070-572 67 99 Guld, Blå, Blå
Åsbro GOIF (H3) Gul, Svart, Svart
Örebro SK Ung (H3) Magnus Jonsson magnus@borstnas.se 070-2662252 Svart, Svart, Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-21 19:45 1 Åsbro GOIF (H3) - Örebro SK Ung (H3) 6 - 14 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Åsbrohallen 43
2017-09-22 19:00 1 Kopparbergs BK (H3) - WSK Lindesberg (H3,B-lag) 12 - 4 Daniel Kallin, Tommy Nordin Ljusnarshallen 120
2017-09-22 19:30 1 Nora IBK (H3) - Hovsta IF (H3) 4 - 8 Thomas Kallin, Lars Flink Idrottshuset, Nora
2017-09-24 15:30 1 Pålsboda IBF (H3,B-Lag) - Väster IBK Örebro (H3) 5 - 7 Kim Palmroth, Anders Nordlund Alléhallen, Hallsberg
2017-09-24 17:00 1 Askersunds IBK (H3, B-Lag) - Brickebackens IF (H3) 4 - 7 Tommy Nordin, Daniel Kallin Närlundahallen
Omgång 2
2017-09-29 19:00 2 Kopparbergs BK (H3) - Hovsta IF (H3) 12 - 8 Tommy Nordin, Anders Nordlund Ljusnarshallen 105
2017-09-30 17:00 2 WSK Lindesberg (H3,B-lag) - Åsbro GOIF (H3) 5 - 8 Emil Wass, Jörgen Dahlström Stadsskogsskolan
2017-10-01 12:30 2 Örebro SK Ung (H3) - Nora IBK (H3) 7 - 4 Anders Nordlund, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2017-10-01 16:30 2 Brickebackens IF (H3) - SMÅ IF (H3) 17 - 5 , Anders Nordlund Birgittaskolan
2017-10-01 17:00 2 Väster IBK Örebro (H3) - Askersunds IBK (H3, B-Lag) 11 - 4 Oscar Söljén, Tommy Nordin Adolfsbergsskolan
Omgång 3
2017-10-05 20:00 3 Åsbro GOIF (H3) - Väster IBK Örebro (H3) 9 - 6 Tony Wennberg, Kim Palmroth Åsbrohallen
2017-10-07 17:00 3 Nora IBK (H3) - Brickebackens IF (H3) 5 - 12 Jörgen Dahlström, Fernando Rocabado Idrottshuset, Nora
2017-10-08 13:00 3 SMÅ IF (H3) - WSK Lindesberg (H3,B-lag) 8 - 3 Anders Nordlund, Kim Palmroth Odenskolans Sporthall 44
2017-10-08 14:30 3 Askersunds IBK (H3, B-Lag) - Hovsta IF (H3) 6 - 8 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Närlundahallen
2017-10-08 15:30 3 Pålsboda IBF (H3,B-Lag) - Örebro SK Ung (H3) 7 - 12 Daniel Kallin, Micael Svensson Alléhallen, Hallsberg 27
Omgång 4
2017-10-14 12:00 4 WSK Lindesberg (H3,B-lag) - Nora IBK (H3) 3 - 18 Kim Palmroth, Fredrik Knutsson Stadsskogsskolan
2017-10-14 12:30 4 Örebro SK Ung (H3) - Kopparbergs BK (H3) 1 - 5 Oscar Söljén, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2017-10-14 15:00 4 Hovsta IF (H3) - Åsbro GOIF (H3) 6 - 9 Mats Eriksson, Kim Palmroth Mellringehallen - Örebro
2017-10-14 15:30 4 Brickebackens IF (H3) - Pålsboda IBF (H3,B-Lag) 10 - 6 Fredrik Knutsson, Hampus Nilsson Birgittaskolan 100
2017-10-15 17:00 4 Väster IBK Örebro (H3) - SMÅ IF (H3) 7 - 6 Kim Palmroth, Oscar Söljén Adolfsbergsskolan
Omgång 5
2017-10-19 20:00 5 Åsbro GOIF (H3) - Brickebackens IF (H3) 6 - 7 Kim Palmroth, Fredrik Knutsson Åsbrohallen
2017-10-20 19:00 5 Kopparbergs BK (H3) - Väster IBK Örebro (H3) 9 - 6 Simon Jansson, Tonni Boström Ljusnarshallen 105
2017-10-22 13:00 5 SMÅ IF (H3) - Örebro SK Ung (H3) 3 - 10 Tony Wennberg, Daniel Kallin Odenskolans Sporthall 45
2017-10-22 17:00 5 Askersunds IBK (H3, B-Lag) - WSK Lindesberg (H3,B-lag) 18 - 5 Tony Wennberg, Jörgen Grändefors Närlundahallen
2017-10-22 18:45 5 Pålsboda IBF (H3,B-Lag) - Hovsta IF (H3) 8 - 9 Krister Eklund, Daniel Kallin Alléhallen, Hallsberg
Omgång 6
2017-10-28 12:30 6 Hovsta IF (H3) - SMÅ IF (H3) 13 - 7 Jörgen Dahlström, Emil Wass Mellringehallen - Örebro
2017-10-28 17:00 6 Askersunds IBK (H3, B-Lag) - Örebro SK Ung (H3) 13 - 6 Michael Nilsson, Anders Nordlund Närlundahallen 93
2017-10-29 15:00 6 Brickebackens IF (H3) - Kopparbergs BK (H3) 2 - 6 Oscar Söljén, Micael Svensson Birgittaskolan
2017-10-29 17:00 6 WSK Lindesberg (H3,B-lag) - Pålsboda IBF (H3,B-Lag) 11 - 7 Jörgen Dahlström, Krister Eklund Stadsskogsskolan
2017-10-29 17:00 6 Väster IBK Örebro (H3) - Nora IBK (H3) 8 - 1 Anders Nordlund, Kim Palmroth Adolfsbergsskolan
Omgång 7
2017-10-30 19:00 7 Örebro SK Ung (H3) - Brickebackens IF (H3) 8 - 13 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2017-10-30 19:30 7 Pålsboda IBF (H3,B-Lag) - SMÅ IF (H3) 8 - 7 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Alléhallen, Hallsberg 25
2017-10-30 19:30 7 Nora IBK (H3) - Kopparbergs BK (H3) 5 - 4 Tony Wennberg, Mats Eriksson Idrottshuset, Nora
2017-10-31 18:45 7 WSK Lindesberg (H3,B-lag) - Hovsta IF (H3) 6 - 11 Jörgen Dahlström, Emil Wass Stadsskogsskolan
2017-10-31 19:30 7 Åsbro GOIF (H3) - Askersunds IBK (H3, B-Lag) 8 - 7 Krister Eklund, Tommy Nordin Åsbrohallen 76
Omgång 8
2017-11-03 19:30 8 Kopparbergs BK (H3) - Åsbro GOIF (H3) 10 - 5 Tonni Boström, Simon Jansson Ljusnarshallen 95
2017-11-05 12:30 8 Örebro SK Ung (H3) - WSK Lindesberg (H3,B-lag) 10 - 7 Anders Nordlund, Kim Palmroth Mellringehallen - Örebro
2017-11-05 14:30 8 Askersunds IBK (H3, B-Lag) - Pålsboda IBF (H3,B-Lag) 9 - 8 Krister Eklund, Daniel Kallin Närlundahallen
2017-11-05 15:00 8 SMÅ IF (H3) - Nora IBK (H3) 5 - 7 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Odenskolans Sporthall 62
2017-11-05 17:00 8 Brickebackens IF (H3) - Väster IBK Örebro (H3) 1 - 6 Tony Wennberg, Mats Eriksson Birgittaskolan
Omgång 9
2017-11-11 12:30 9 Hovsta IF (H3) - Örebro SK Ung (H3) 12 - 7 Anders Nordlund, Kim Palmroth Mellringehallen - Örebro
2017-11-11 13:45 9 Åsbro GOIF (H3) - Nora IBK (H3) 7 - 4 Oscar Söljén, Mats Eriksson Åsbrohallen
2017-11-12 13:00 9 SMÅ IF (H3) - Askersunds IBK (H3, B-Lag) 7 - 9 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Odenskolans Sporthall 79
2017-11-12 13:30 9 Pålsboda IBF (H3,B-Lag) - Kopparbergs BK (H3) 7 - 9 Anders Nordlund, Oscar Söljén Alléhallen, Hallsberg 13
2017-11-12 17:00 9 Väster IBK Örebro (H3) - WSK Lindesberg (H3,B-lag) 6 - 9 Hampus Nilsson, Berndt Swärd Adolfsbergsskolan
Omgång 10
2017-11-16 20:00 10 Åsbro GOIF (H3) - Pålsboda IBF (H3,B-Lag) 12 - 7 Berndt Swärd, Kim Palmroth Åsbrohallen 32
2017-11-17 19:30 10 Kopparbergs BK (H3) - SMÅ IF (H3) 14 - 1 Fredrik Knutsson, Tommy Nordin Ljusnarshallen 115
2017-11-17 19:30 10 Nora IBK (H3) - Askersunds IBK (H3, B-Lag) 10 - 2 Mats Eriksson, Kim Palmroth Idrottshuset, Nora
2017-11-19 10:00 10 Hovsta IF (H3) - Brickebackens IF (H3) 6 - 8 Krister Eklund, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2017-11-19 20:00 10 Örebro SK Ung (H3) - Väster IBK Örebro (H3) 7 - 9 Tobias Koivukorpi, Oscar Söljén Mellringehallen - Örebro
Omgång 11
2017-11-24 19:15 11 Pålsboda IBF (H3,B-Lag) - Nora IBK (H3) 8 - 9 Tommy Nordin, Kim Palmroth Alléhallen, Hallsberg 35
2017-11-25 15:00 11 Brickebackens IF (H3) - WSK Lindesberg (H3,B-lag) 12 - 3 Anders Nordlund, Kim Palmroth Birgittaskolan
2017-11-26 17:00 11 SMÅ IF (H3) - Åsbro GOIF (H3) 6 - 14 Tommy Nordin, Tony Wennberg Odenskolans Sporthall
2017-11-26 17:00 11 Askersunds IBK (H3, B-Lag) - Kopparbergs BK (H3) 6 - 7 e.förl. Anders Nordlund, Fredrik Knutsson Närlundahallen
2017-11-26 17:00 11 Väster IBK Örebro (H3) - Hovsta IF (H3) 6 - 5 Mats Eriksson, Micael Svensson Adolfsbergsskolan
Omgång 12
2017-12-03 10:00 12 Hovsta IF (H3) - Nora IBK (H3) 3 - 12 Tommy Nordin, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2017-12-03 15:00 12 Brickebackens IF (H3) - Askersunds IBK (H3, B-Lag) 7 - 6 e.förl. Mats Eriksson, Anders Nordlund Birgittaskolan
2017-12-03 16:00 12 WSK Lindesberg (H3,B-lag) - Kopparbergs BK (H3) 2 - 21 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Stadsskogsskolan
2017-12-03 17:00 12 Väster IBK Örebro (H3) - Pålsboda IBF (H3,B-Lag) 22 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Adolfsbergsskolan
2017-12-03 20:00 12 Örebro SK Ung (H3) - Åsbro GOIF (H3) 6 - 8 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
Omgång 13
2017-12-07 19:45 13 Åsbro GOIF (H3) - WSK Lindesberg (H3,B-lag) 13 - 6 Krister Eklund, Berndt Swärd Åsbrohallen
2017-12-08 19:30 13 Nora IBK (H3) - Örebro SK Ung (H3) 6 - 5 Emil Wass, Mats Eriksson Idrottshuset, Nora
2017-12-09 15:00 13 Hovsta IF (H3) - Kopparbergs BK (H3) 3 - 6 Tommy Nordin, Anders Nordlund Mellringehallen - Örebro
2017-12-10 16:30 13 SMÅ IF (H3) - Brickebackens IF (H3) 3 - 10 Berndt Swärd, Mats Eriksson Odenskolans Sporthall 48
2017-12-10 17:00 13 Askersunds IBK (H3, B-Lag) - Väster IBK Örebro (H3) 6 - 8 Fredrik Knutsson, Tommy Nordin Närlundahallen
Omgång 14
2017-12-16 15:00 14 Örebro SK Ung (H3) - Pålsboda IBF (H3,B-Lag) 10 - 6 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Mellringehallen - Örebro
2017-12-16 15:00 14 Brickebackens IF (H3) - Nora IBK (H3) 8 - 1 Oscar Söljén, Krister Eklund Birgittaskolan
2017-12-16 17:30 14 Hovsta IF (H3) - Askersunds IBK (H3, B-Lag) 12 - 9 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2017-12-17 17:00 14 Väster IBK Örebro (H3) - Åsbro GOIF (H3) 4 - 8 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2018-01-08 19:30 14 WSK Lindesberg (H3,B-lag) - SMÅ IF (H3) 6 - 6 e.förl. Tommy Nordin, Emil Wass Stadsskogsskolan
Omgång 15
2018-01-11 19:45 15 Åsbro GOIF (H3) - Hovsta IF (H3) 16 - 13 Fredrik Knutsson, Tommy Nordin Åsbrohallen 45
2018-01-12 19:00 15 Kopparbergs BK (H3) - Örebro SK Ung (H3) 13 - 3 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Ljusnarshallen 106
2018-01-12 19:30 15 Nora IBK (H3) - WSK Lindesberg (H3,B-lag) 11 - 2 Anders Nordlund, Tony Wennberg Idrottshuset, Nora
2018-01-14 17:15 15 Pålsboda IBF (H3,B-Lag) - Brickebackens IF (H3) 6 - 5 e.förl. Oscar Söljén, Micael Svensson Alléhallen, Hallsberg
2018-01-14 18:00 15 SMÅ IF (H3) - Väster IBK Örebro (H3) 8 - 19 Mats Eriksson, Anders Nordlund Odenskolans Sporthall 52
Omgång 16
2018-01-15 19:00 16 Örebro SK Ung (H3) - SMÅ IF (H3) 8 - 7 Kim Palmroth, Tobias Koivukorpi Mellringehallen - Örebro
2018-01-21 10:00 16 Hovsta IF (H3) - Pålsboda IBF (H3,B-Lag) 11 - 3 Jörgen Dahlström, Emil Wass Mellringehallen - Örebro
2018-01-21 15:00 16 Brickebackens IF (H3) - Åsbro GOIF (H3) 12 - 6 Kim Palmroth, Tobias Koivukorpi Birgittaskolan
2018-01-21 16:30 16 WSK Lindesberg (H3,B-lag) - Askersunds IBK (H3, B-Lag) 7 - 8 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Stadsskogsskolan
2018-01-21 17:00 16 Väster IBK Örebro (H3) - Kopparbergs BK (H3) 2 - 4 Mats Eriksson, Berndt Swärd Idrottshuset Örebro, Arenahallen
Omgång 17
2018-01-26 19:00 17 Kopparbergs BK (H3) - Brickebackens IF (H3) 9 - 11 Daniel Kallin, Mats Eriksson Ljusnarshallen 89
2018-01-27 12:30 17 Örebro SK Ung (H3) - Askersunds IBK (H3, B-Lag) 7 - 8 Mats Eriksson, Krister Eklund Mellringehallen - Örebro
2018-01-27 16:00 17 Nora IBK (H3) - Väster IBK Örebro (H3) 8 - 8 e.förl. Tony Wennberg, Mats Eriksson Idrottshuset, Nora
2018-01-28 13:00 17 SMÅ IF (H3) - Hovsta IF (H3) 6 - 8 Jörgen Dahlström, Emil Wass Odenskolans Sporthall 58
2018-01-28 17:15 17 Pålsboda IBF (H3,B-Lag) - WSK Lindesberg (H3,B-lag) 8 - 5 Kim Palmroth, Fredrik Knutsson Alléhallen, Hallsberg
Omgång 18
2018-02-09 19:00 18 Kopparbergs BK (H3) - Nora IBK (H3) 11 - 4 Daniel Kallin, Micael Svensson Ljusnarshallen 125
2018-02-10 15:00 18 Hovsta IF (H3) - WSK Lindesberg (H3,B-lag) 15 - 2 Tommy Nordin, Joel Olausson Mellringehallen - Örebro
2018-02-10 17:00 18 Brickebackens IF (H3) - Örebro SK Ung (H3) 9 - 3 Fredrik Knutsson, Berndt Swärd Birgittaskolan
2018-02-11 16:15 18 SMÅ IF (H3) - Pålsboda IBF (H3,B-Lag) 8 - 8 e.förl. Micael Svensson, Mats Eriksson Odenskolans Sporthall 72
2018-02-11 17:00 18 Askersunds IBK (H3, B-Lag) - Åsbro GOIF (H3) 6 - 10 Tommy Nordin, Michael Nilsson Närlundahallen
Omgång 19
2018-02-16 19:30 19 Nora IBK (H3) - SMÅ IF (H3) 16 - 5 Mats Eriksson, Berndt Swärd Idrottshuset, Nora
2018-02-17 14:45 19 Åsbro GOIF (H3) - Kopparbergs BK (H3) 12 - 6 Tommy Nordin, Daniel Kallin Åsbrohallen
2018-02-18 17:00 19 Väster IBK Örebro (H3) - Brickebackens IF (H3) 3 - 3 e.förl. Tomas Persson, Berndt Swärd Adolfsbergsskolan
2018-02-18 19:15 19 Pålsboda IBF (H3,B-Lag) - Askersunds IBK (H3, B-Lag) 3 - 1 Fredrik Knutsson, Tommy Nordin Alléhallen, Hallsberg
2018-03-06 18:50 19 WSK Lindesberg (H3,B-lag) - Örebro SK Ung (H3) 2 - 8 Daniel Kallin, Tomas Persson Stadsskogsskolan
Omgång 20
2018-02-23 19:30 20 Kopparbergs BK (H3) - Pålsboda IBF (H3,B-Lag) 13 - 3 Krister Eklund, Tommy Nordin Ljusnarshallen 85
2018-02-23 19:30 20 Nora IBK (H3) - Åsbro GOIF (H3) 6 - 5 Berndt Swärd, Daniel Kallin Idrottshuset, Nora
2018-02-24 14:30 20 WSK Lindesberg (H3,B-lag) - Väster IBK Örebro (H3) 2 - 11 Tommy Nordin, Tobias Koivukorpi Stadsskogsskolan
2018-02-24 17:30 20 Örebro SK Ung (H3) - Hovsta IF (H3) 6 - 13 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2018-03-08 19:30 20 Askersunds IBK (H3, B-Lag) - SMÅ IF (H3) 7 - 4 Krister Eklund, Daniel Kallin Närlundahallen
Omgång 21
2018-03-03 17:00 21 Brickebackens IF (H3) - Hovsta IF (H3) 13 - 9 Berndt Swärd, Tomas Persson Birgittaskolan 45
2018-03-04 14:30 21 SMÅ IF (H3) - Kopparbergs BK (H3) 8 - 11 Tony Wennberg, Daniel Kallin Odenskolans Sporthall 42
2018-03-04 14:30 21 Askersunds IBK (H3, B-Lag) - Nora IBK (H3) 6 - 7 e.förl. Mats Eriksson, Kim Palmroth Närlundahallen
2018-03-04 17:00 21 Väster IBK Örebro (H3) - Örebro SK Ung (H3) 7 - 4 Tomas Persson, Berndt Swärd Adolfsbergsskolan 22
2018-03-04 17:15 21 Pålsboda IBF (H3,B-Lag) - Åsbro GOIF (H3) 5 - 19 Oscar Söljén, Anders Nordlund Alléhallen, Hallsberg
Omgång 22
2018-03-06 19:30 22 Åsbro GOIF (H3) - SMÅ IF (H3) 25 - 6 Kim Palmroth, Krister Eklund Åsbrohallen
2018-03-09 19:30 22 Nora IBK (H3) - Pålsboda IBF (H3,B-Lag) 9 - 6 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Idrottshuset, Nora
2018-03-09 19:30 22 Kopparbergs BK (H3) - Askersunds IBK (H3, B-Lag) 7 - 6 Tommy Nordin, Henrik Zegelsson Ljusnarshallen 125
2018-03-10 15:00 22 Hovsta IF (H3) - Väster IBK Örebro (H3) 9 - 3 Micael Svensson, Henrik Zegelsson Mellringehallen - Örebro
2018-03-10 16:30 22 WSK Lindesberg (H3,B-lag) - Brickebackens IF (H3) 4 - 14 Tony Wennberg, Anders Nordlund Stadsskogsskolan

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis