Spelprogram - Träningsmatcher Damer

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF Robert Esperi robert.esperi@gmail.com 070-8712212 Svart, Vit, Svartgula
CL98IC Lina Wågström linawagstrom@hotmail.se Vit, Blå, Blå
CL98IC B Vit, Blå, Blå
Craftstadens IBK Oskarshamn Mattias Johansson 74161johansson@telia.com 0705971822 röd, röd, Vit
Craftstadens IBK Oskarshamn B Mattias Johansson 74161johansson@telia.com 0705971822 röd, röd, Vit
Endre IF Sabina Wedberg s_wedberg@hotmail.com 070-5719235 Gul, Svart , Gul
Fagerhult Habo IBK Röd, Svart, Röd
Falkenbergs IBK A-lag Staffan Sjöberg staffan@fibk.info 072-766 05 16 Svart, Svart, Svart
Falkenbergs IBK A-lag Per-Inge Johansson per-inge@fibk.info 073-806 02 92 Svart, Svart, Svart
FBC Kalmarsund Dam Krister Carlsson k_carlsson@hotmail.com 0723-059984 Cyanblå, Cyanblå, Mörkblå
FBC Kalmarsund Ungdom 03 Cyan Blå, Marinblå, Marinblå
FBC Kalmarsund Ungdom D1 Stefan Andersson bucha@telia.com 070-8498267 Cyan Blå, Marinblå, Marinblå
FBC Kalmarsund Ungdom JAS DJ Lars Lind siamla68@gmail.com 073-1415309 Cyan Blå, Marinblå, Marinblå
FBC Karlskrona/KaRo IBF Orange, Svart, Svart
Hovslätts IK Henrik Jonsson henkejohn@gmail.com 073-982 00 28 Röd, Vit, Vit
Hovslätts IK B Ida Hyltén ida.hylten@outlook.com 0734174326 Röd, Vit, Vit
Hovslätts IK JAS Anders Knutsson anders.knutsson@mail.com 076-1491006 Röd, Vit, Vit
Husqvarna IK Jimmy Olausson jimmy.olausson@hotmail.se 0768-48 21 20 Svart, Svart, Svart
IBK Landskrona Franko Gobic fralle@live.com 073-435 99 77 Svart, Svart, Svart
IBK Lockerud Mariestad JAS Malcolm Schäfer malcolmschafer@outlook.com 073-6197576 Röd, Röd, Röd
IBK Lund Dam D1 Thomas Önnevik onnevik@fafnerkonsult.se 070-6722149 Svart-grön, Svart-grön, Svart
IBK Lund Elit Ludvig Nilsson ludvig@ibklund.se 0725-88 61 08 Svartgrön/Svartgrön/Svart
IFK Arboga IBK D1 Erik Schlegel erik79schlegel@gmail.com 0761314850 Blå, Blå, Blå
IK Stanstad Damgruppen Johanna Bergdahl johanna.bergdahl@stanstad.com 0735-348665
Jönköpings IK James Hamrin james.hamrin@gmail.com 0708-665431
Lagan IBK D3 Svart, Svart, Svart
Ljungby IB Dam A Linda Winqvist damsenior@ljungbyinnebandy.se Vinröd, Svart, Vinröda
Ljungby IK Martin Carlsson mtcarlsson@gmail.com 073-8105788 Svart, Svart, Svart
Lönsboda IBK Dam Jasmine Bergh 0725-62 77 22
Olofströms IBK A Johan Blomkvist johan.blomkvist@edu.olofstrom.se 070-2006765 vit, svart, vit
Ryds SK gul/svart-randig, svart, svart
Ryds SK Per Karlsson per.karlsson1@utb.karlshamn.se 0709-687865 gul/svart-randig, svart, svart
Sandareds IBS Lena Liljeström lena.liljestrom@edu.boras.se 0702-057429 Svart, Svart, Svart
Skillingaryds IK Simon Bokinge simon.bokinge@outlook.com 070-216 01 07 Röd/svart, Svart, Svart
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF Johannes Henriksson Johanneshenricsson@gmail.com 0763277280 Röd, Blå, Röd
Sävsjö IBK Dam A Anders Sjölander anderssjolander@spray.se 070-728 40 17 Röd, Svart, Vit
Tranemo IBK Dam Ronja Kindgren ronja.kindgren@tranemo.se 0733529894 Grönsvart, Svart, Svart
Vetlanda IBF Dam A Robin Wallén Nilsson robin@vetlandagjuteri.se 072-337 36 50 Kornblå/, Kornblå/, Blå
Willands IBK Carina Olsson cinisen82@hotmail.com 0723702049 Neongrön, Svart, Svart
Värnamo IK Henrik Rommeskog rommeskog@gmail.com 070-6828185 VIT, SVART, VIT
Växjö IBK Tommy Porselius tommy@porselius.se 0706-60 67 00 Blå, Blå, Blå
Växjö IBK Blå, Blå, Blå
Åstorp/Kvidinge IBS A Roger Sandberg roger.mje.sandberg@telia.com 0706-90 27 27 Svart, Svart, Svart
Älvsjö AIK IBF Damlaget Stefan Ålander alander@ryggassist.se 070-467 85 50 Blå, Blå, Blå
Östra SK D1 Anders Jansson jasses@bredband.net 0709-328187 Röd, Röd, Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-08-12 12:30 1 CL98IC B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 0 - 0 Daniel Gyllander, Stefan Karlsson Falkenbergshallen
2017-08-12 13:45 1 CL98IC - Craftstadens IBK Oskarshamn 0 - 0 Daniel Gyllander, Stefan Karlsson Falkenbergshallen
2017-08-13 16:00 1 Ljungby IK - IBK Lund Elit 0 - 0 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Innebandyhallen
2017-08-15 19:30 1 FBC Kalmarsund Dam - FBC Kalmarsund Ungdom 03 0 - 0 Pelle Hallström, Oskar Kedmalm Färjehallen
2017-08-18 19:00 1 Craftstadens IBK Oskarshamn - CL98IC 0 - 0 Stefan Karlsson, Muhidin Bahtanovic Oskarshamns Sporthall B-hall
2017-08-19 11:00 1 Hovslätts IK B - Skillingaryds IK 6 - 4 Anders Everstrand, Jonas Einarsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-08-20 12:30 1 Växjö IBK - IBK Landskrona 4 - 2 Oskar Cederfjord, Jonathan Turesson Fortnox Arena Nivika hallen
2017-08-20 15:00 1 Jönköpings IK - Endre IF 0 - 0 Joacim Olofsson, Henrik Carlsson Bökensved Sporthall
2017-08-20 16:30 1 Hovslätts IK - Hovslätts IK JAS 5 - 8 Jan Blohm, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-08-20 17:00 1 Fagerhult Habo IBK - Sandareds IBS 0 - 0 Johan Söderman, Thomas Atting Habo Sporthall A-hall
2017-09-02 13:00 1 AIK IBF - Växjö IBK 0 - 0 Thomas Nystrand, Emil Glenngård Sävsjö Sporthall
2017-09-03 12:00 1 Sävsjö IBK Dam A - AIK IBF 0 - 0 Leon Fuchs, Petter Niklasson Sävsjö Sporthall
2017-09-08 18:30 1 FBC Karlskrona/KaRo IBF - Ryds SK 6 - 0 Jesper Grönblad, Michell Rohde Kallinge Sporthall 40
2017-09-09 15:00 1 FBC Kalmarsund Dam - Älvsjö AIK IBF Damlaget 0 - 0 Per Bratt, Henrik Gilliusson Färjehallen
2017-09-10 11:00 1 Craftstadens IBK Oskarshamn B - IFK Arboga IBK D1 0 - 0 Stefan Karlsson, Muhidin Bahtanovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-09-10 15:00 1 FBC Kalmarsund Ungdom JAS DJ - FBC Karlskrona/KaRo IBF 0 - 0 Daniel Gyllander, Stefan Karlsson Färjehallen
2017-09-15 19:30 1 Ryds SK - Lönsboda IBK Dam 0 - 0 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Ryds Sporthall
2017-09-15 20:00 1 FBC Kalmarsund Dam - Craftstadens IBK Oskarshamn 0 - 0 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Färjehallen
2017-09-16 12:00 1 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - FBC Kalmarsund Ungdom D1 0 - 0 Daniel Gyllander, Pelle Hallström Torslundahallen
2017-09-16 12:00 1 Växjö IBK - Lagan IBK D3 0 - 0 , Thomas K:h Andersson Fortnox Arena B-hall
2017-09-17 15:45 1 Sävsjö IBK Dam A - Ljungby IK 0 - 0 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Sävsjö Sporthall
2017-09-17 16:45 1 Växjö IBK - IBK Lund Dam D1 5 - 6 Annie Nordmark, Safet Hasanbegovic Fortnox Arena Nivika hallen
2017-09-22 19:30 1 Ryds SK - Ljungby IB Dam A 0 - 0 Michéll Borgström, Håkan Abrahamsson Ryds Sporthall
2017-09-22 19:45 1 Sävsjö IBK Dam A - Värnamo IK 5 - 2 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Sävsjö Sporthall
2017-09-23 09:00 1 Ljungby IK - Falkenbergs IBK A-lag 0 - 0 Leif Johansson, Filip Karlsson Innebandyhallen
2017-09-23 10:00 1 Olofströms IBK A - Willands IBK 0 - 0 Dragan Zaharijev, Filip Karlsson Innebandyhallen
2017-09-23 11:00 1 Ljungby IK - IK Stanstad Damgruppen 0 - 0 Dragan Zaharijev, Leif Johansson Innebandyhallen
2017-09-23 11:30 1 Hovslätts IK JAS - IBK Lockerud Mariestad JAS 5 - 3 Suvad Kaltak, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus D-hall 69
2017-09-23 12:00 1 Falkenbergs IBK A-lag - Willands IBK 0 - 0 Filip Karlsson, Leif Johansson Innebandyhallen
2017-09-23 12:00 1 Växjö IBK - CL98IC 0 - 0 Max Horvath, Stefan Karlsson Fortnox Arena Nivika hallen
2017-09-23 13:00 1 IK Stanstad Damgruppen - Olofströms IBK A 0 - 0 Filip Karlsson, Dragan Zaharijev Innebandyhallen
2017-09-23 14:30 1 Willands IBK - Ljungby IK 0 - 0 Leif Johansson, Dragan Zaharijev Innebandyhallen
2017-09-23 15:30 1 Olofströms IBK A - Falkenbergs IBK A-lag 0 - 0 Leif Johansson, Filip Karlsson Innebandyhallen
2017-09-23 16:30 1 IK Stanstad Damgruppen - Willands IBK 0 - 0 Dragan Zaharijev, Filip Karlsson Innebandyhallen
2017-09-23 17:30 1 Ljungby IK - Olofströms IBK A 0 - 0 Dragan Zaharijev, Leif Johansson Innebandyhallen
2017-09-23 18:30 1 Falkenbergs IBK A-lag - IK Stanstad Damgruppen 0 - 0 Filip Karlsson, Leif Johansson Innebandyhallen
2017-09-24 14:00 1 Värnamo IK - Vetlanda IBF Dam A 3 - 3 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Värnamo Sporthall
2017-09-27 20:00 1 Växjö IBK - Ryds SK 2 - 1 Annie Nordmark, Safet Hasanbegovic Fortnox Arena Nivika hallen
2017-09-29 19:00 1 Ljungby IK - Olofströms IBK A 0 - 0 Senad Hamula, Linus Sandberg Innebandyhallen
2017-09-30 13:00 1 Värnamo IK - Tranemo IBK Dam 10 - 5 Bjarne Olsen, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2017-09-30 13:30 1 Husqvarna IK - Vetlanda IBF Dam A 2 - 17 Niklas Dahlberg, Casper Dahlberg Tenhults Sporthall
2017-10-01 17:30 1 Fagerhult Habo IBK - Östra SK D1 0 - 0 Mattias Tokic, Anders A Nilsson Habo Sporthall A
2017-10-03 19:45 1 Jönköpings IK - Hovslätts IK 0 - 0 Johnny Edh, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-01-02 20:00 1 Ljungby IK - Åstorp/Kvidinge IBS A 0 - 0 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Innebandyhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis